جراحی زیبایی لیفت لب برای بالا کشیدن لب ها

liftlips

لب‌ها جزء منحصر به فردی از صورت‌ هستند که به شدت جلب توجه می‌کنند. در مناسبات اجتماعی نگاه‌های ما ناخودآگاه مدت زیادی معطوف لبان سخنران و مخاطبمان می‌شود. لب نقش مهمی در گفتار و ارتباطات ما دارد و غالباً با آرایش اغوا کننده‌تر و زیباتر نیز می‌شود.

بخشی از لب بالا که بین بینی و حاشیه لب قرار دارد و به ورمیلیون یا قیطان لب موسوم است، به مرور زمان صاف‌تر و بلندتر می‌شود و حالتی پیر و خسته به چهره می‌دهد. نشانه‌هایی مانند بلندتر شدن لب بالا، پایین آمدن گوشه‌های لب، پوشیده شدن دندان‌های بالا با لب بالا یا ایجاد چین و چروک‌های دور لب یا همان خطوط سیگار نیز علائم ناخوشایندی است که حکایت از بالا رفتن سن دارد. جراحی لیفت لب عملی ساده است که لب‌ها را جوان‌تر و جذاب‌تر می‌کند.

لب‌ها نیز مانند دیگر اعضاء صورت با بالا رفتن سن تحلیل می‌روند و کهولت سن با این افتادگی‌ها بیشتر نمایان می‌شود. چون خاصیت کشسانی و مقاومت پوست کمتر می‌شود، فاصله بین پایه بینی و لب بالا به مرور بیشتر می‌شود. مهم نیست این موارد نشانه‌های بالا رفتن سن باشد یا این که لب‌هایتان از همان بدو تولد باریک و نامتناسب بوده است یا حتی لب‌ها حالتی عصبانی یا ناراحت دارد و چهره‌تان را غمگین و پیرتر نشان می‌دهد، تمامی این مشکلات را می‌توان با انجام عمل لیفت لب حل کرد تا جوانی، شادابی و جذابیت مسحور کننده به چهره‌تان برگردد.

چنانچه شرایط بیمار مناسب باشد و علاوه بر عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی)، جراحی لیفت لب بالا نیز انجام شود، تغییری چشمگیر به دست می‌آید که به جرات می‌توان گفت در جراحی پلاستیک فعلی نظیری برای آن وجود ندارد.

اگر شرایط فوق درباره شما نیز صدق می‌کند، مشاوره با متخصصین ما در  کلینیک زیبایی رازی روشی سریع و آسان برای رفع این مشکلات و دستیابی به جوانی دوباره است. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس بگیرید.

مزایا


liftlips2

از مزایای جراحی لیفت لب می‌توان به موراد زیر اشاره کرد:

 • جوان‌تر کردن لب‌ها و پایین صورت
 • جذاب‌تر کردن لبخند
 • متناسب شدن صورت
 • بزرگ و برجسته شدن لب‌ها
 • اصلاح لب‌هایی که در اثر تزریق‌های نامناسب قبلی کلفت یا غیرطبیعی شده است.
 • واضح‌تر کردن ستون‌های فیلتروم و کمان کوپید
 • متناسب کردن لب‌ها و همگون‌سازی اطراف دهان
 • نتایج جراحی لب ماندگارتر و بهتر از تزریق ژل در لب است.

متقاضیان جراحی لیفت لب


liftlips3

عمل جراحی لیفت لب در شرایط زیر توصیه می‌شود:

 • فردی که از بروز نشانه‌های آشکار اطراف دهان ناراحت است.
 • باریک و نازک بودن لب بالا
 • مشخص نبودن دندان‌های بالا هنگام باز کردن دهان
 • چنانچه افزایش طول بخشی از پوستی لب بالا عدم تعادل مشخصی را در نسبت طبیعی بین پوست لب بالا و ورمیلیون (بخش قرمز لب) ایجاد کند، با لیفت لب می‌توان جوانی و زیبایی را به صورت برگرداند.
 • هر فردی که تمایل به زیباتر کردن و جوانسازی لب بالا داشته باشد.

در این بین جراحی لیفت لب برای برخی بیماران مناسب نیست:

 • آقایان: در نظر داشته باشید که نتیجه این عمل لب‌هایی زنانه است که تناسبی با جدیت مردانه ندارد.
 • بانوانی که خط لبخندشان بسیار بالا است؛ یعنی این که وقتی می‌خندند، مقدار زیادی از لثه‌های بالای دندان‌های قدامی فوقانی مشخص می‌شود و اصطلاحاً لبخندشان لثه‌ای است.
 • اگر بانوانی که گوشه‌های دهانشان پایین افتاده است، عمل لیفت لب انجام دهند، احتمالاً با چهره‌ای ناراحت روبرو خواهند شد که دلیل آن پایین بودن گوشه‌های دهان است. در بعضی موارد لیفت لب در کنار لیپوفیلینگ بخش میانی صورت (لیفت صورت بدون اسکار) انجام می‌شود تا نتیجه دلخواه به دست آید.

انواع روش‌های جراحی لیفت لب


لیفت لب از زیر بینی

liftlips4

لیفت لب از زیر بینی که به دلیل شکل ظاهری به لیفت شاخ گاو نیز موسوم است، یکی از عمل‌های متداول است. در این روش کمان کوپید با جدا کردن بخشی از پوست و بافت زیر بینی تغییر شکل داده می‌شود. پزشک برش را دقیقاً زیر سایه بینی ایجاد می‌کند و پس از آن که بخش کوچکی از بافت را برداشت، لب را بالا می‌برد. لب بالا برده شده با بخیه ثابت نگه داشته می‌شود و به این ترتیب بخش کمی از دندان‌ها هنگام بسته و بی‌حرکت بودن دهان نیز دیده می‌شود. پس از انجام لیفت سانترال بخش بیشتری از ورمیلیون لب بالا دیده می‌شود و بخش صورتی رنگ لب حجیم‌تر می‌شود. جای زخم لیفت سانترال جلب توجه نمی‌کند. این عمل معمولاً تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود تا هزینه درمان کمتر و دوران بهبود آن کوتاه‌تر شود.

افتادگی گوشه‌های دهان

liftlips5

لیفت گوشه لب به بیمارانی توصیه می‌شود که گوشه‌های خارجی لب‌هایشان به پایین چرخیده است و حالتی عصبانی، ناراحت و مسن به چهره داده است. افتادگی گوشه‌های لب را می‌توان با انجام یک عمل جراحی مشابه لیفت سانترال لب اصلاح کرد. برای این کار برش کوچکی در کنار دهان ایجاد می‌شود. با رو به بالا چرخیدن گوشه‌های دهان لب‌ها زیباتر و صورت جذاب‌تر می‌شود.

در هر دو روش بخیه‌های بسیار ظریفی زده می‌شود که معمولاً ۴ یا ۵ روز پس از جراحی کشیده می‌شود. لیفت لب پایین که به روش V-Y پلاستی یا دیگر تغییر موقعیت‌های بافت انجام می‌شود، مشکل پیر شدن لب پایین را اصلاح می‌کند که حل آن به روش‌های دیگر دشوار است. صاف و نازک شدن لب پایین، رو به داخل چرخیدن آن به سمت دندان‌ها و پایین افتادن لب و به نمایش گذاشتن دندان‌های پایین علامت پیر شدن لب پایین است، البته اگر چانه کوچک و ضعیف باشد، مشکل ربطی به افزایش سن ندارد. همان‌طور که می‌بینید پی‌آمد افتادگی لب بالا و لب پایین معکوس یکدیگر است، یعنی افتادگی لب بالا باعث پوشیده شدن دندان‌ها می‌شود، حال آن که افتادگی لب پایین بیشتر دیده شدن دندان‌ها را به دبنال دارد.

در عمل ساده‌ای که شامل کشیدن و محکم کردن عضله مینور و تغییر موقعیت بافت‌های داخل لب پایین می‌شود، تمام علائم ناخوشایند فوق کاهش می‌یابد. با این همه در حال حاضر هیچ روشی برای اصلاح کامل این نقص‌ها وجود ندارد.

دوران بهبود


کبودی پس از جراحی حداقل است و معمولاً ظرف کمتر از یک هفته از بین می‌رود. سفتی لب به مدت دو تا چهار ماه عادی است. چون ماهیچه‌ای که در عمق در اطراف بخیه‌ها قرار دارد، برای بالا بردن لب به کار گرفته می‌شود، جای زخم (اسکار) به مرور محو می‌شود. احتمال این که رفع جای زخم نیاز به یک عمل ترمیمی جزئی در اطراف سوراخ‌های بینی داشته باشد، حدود ۵ % است و مممولاً این عمل ترمیمی به روش درم ابریژن انجام می‌شود. کشش رو به پایین سوراخ‌های بینی نیز به روش سفت کردن و کشیدن عضله کمتر می‌شود.

نتایج جراحی لیفت لب ماندگاری بالایی دارد. بیمار می‌تواند با محافظت از پوست در برابر آفتاب و در پیش گرفتن سبک زندگی سالم تا پایان عمر زیبایی و جوانی لب‌ها را حفظ کند.

نتیجه جراحی لیفت لب


liftlips6

لیفت لب نتیجه‌ای را به دست می‌دهد که در عین ظرافت از مزایای قابل توجهی برخوردار است. بلافاصله پس از عمل تغییرات متعددی مشاهده می‌شود:

 • کوتاه شدن طول لب بین بینی و دهان
 • بیشتر مشخص شدن دندان‌ها
 • جذابتر شدن لب‌ها
 • کوتاه‌تر به نظر رسیدن بخش پایینی صورت
 • رو به بالا چرخاندن کمان کوپید، معکوس کردن لب
 • حجیم‌تر شدن بخش صورتی و سفید لب
 • رفع چین و چروک دور لب و برطرف شدن مشکل پخش شدن رژ لب
 • رو به بالا بردن گوشه‌های دهان

هزینه


هزینه عمل لیفت لب متغیر است و با توجه به عامل‌های متعددی تعیین می‌شود که یکی از آنها برداشتن پوست است. مقدار برداشتن پوست به اهداف بیمار و شل بودن و افتادگی پوست بستگی دارد. چنانچه همزمان با لیفت لب برجسته کردن لب نیز انجام شود، یعنی پروتز سیلیکونی داخل لب گذاشته شود، هزینه درمان افزایش خواهد یافت.

این مقاله را ذکر کنید: کلینیک تخصصی پوست، کاشت مو و زیبایی رازی, "جراحی زیبایی لیفت لب برای بالا کشیدن لب ها,", https://clinicrazi.ir/%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%84%db%8c%d9%81%d8%aa-%d9%84%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d9%84%d8%a7-%da%a9%d8%b4%db%8c%d8%af%d9%86-%d9%84%d8%a8/.