اولتراسوند کویتیشن: لاغری و رفع چربی بدون جراحی

kavi

لیپوساکشن اولتراسونیک یا کویتیشن اولتراسونیک، یکی از روش‌های پیشرفته و جدید غیرجراحی برای از بین بردن چربی می‌باشد. به دلیل طبیعت غیرجراحی کویتیشن، این روش نیازی به بی‌حسی یا بیهوشی و بستری شدن بیمار ندارد و پس از درمان، مرخصی و استراحت ضروری نیست. بیماران در حالت کلی نتایج را بلافاصله پس از درمان مشاهده می‌کنند و فرآیند کاهش چربی تا دو هفته پس از درمان ادامه می‌یابد.

تکنولوژی کویتیشن اولتراسوند درمانی معجزه‌آسا نیست، اما اگر سلولیت آزارتان می‌دهد یا در جستجوی روشی غیرجراحی برای لاغری موضعی شکم، باسن، ران و بازوها هستید، کویتیشن یکی از موثرترین تکنولوژی‌هایی محسوب می‌شود که می‌توانید از آن برای مقابله با مشکلات پوستی بهره بگیرید. در حال حاضر در کلینیک‌های زیبایی هیچ تکنولوژی برتر از تکنولوژی کویتیشن وجود ندارد. اگر در مورد روش‌های کاهش چربی بدن تردید دارید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و بهترین روش مناسب برای شما با شماره‌های 0218833402902188333259 برای دریافت مشاوره و راهنمایی یا رزرو نوبت تماس حاصل نمایید.

تکنولوژی اولتراسوند لیپوکویتیشن چیست؟


kavi1

کاهش دائمی سلولیت و چربی با کویتیشن نه تنها باعث افتادگی پوست نمی‌شود، بلکه پوست را می‌کشد و رشد سلولی و کلاژن جدید را تحریک می‌کند. لاغری با اولتراسوند کویتیشن روشی فوق‌العاده برای پیکرتراشی و رسیدن به اندام دلخواه است. امروزه می‌توانید با بهره‌گیری از این روش پیشرفته اندامتان را به شکل دلخواه خود درآورید و تغییرات مد نظر خود را اعمال کنید. ایمنی و موثر بودن تکنولوژی اولتراسوند اثبات شده است، به علاوه این درمان سال‌ها است که در نهایت ایمنی بر روی بانوان باردار نیز انجام می‌شود .

میدان اولتراسوند یا مافوق صوت حباب‌هایی را در مایع پیرامون سلول‌های چربی ایجاد می‌کند که به تدریج بزرگ می‌شود و می‌ترکد. غشاء سلول‌های چربی ظرفیت ساختاری تحمل ارتعاش‌ها را ندارد، بنابراین در اثر کویتیشن اولتراسوند به راحتی متلاشی می‌شود، حال آن که کوچکترین آسیبی به عروق، عصب‌ها و بافت عضلانی نمی‌رسد. کویتیشن باعث امولسیون‌سازی مواد چربی جامد و آزاد شدن مایع تری‌گلیسیرید می‌شود که به راحتی از طریق سیستم لنفاوی و مجراهای سوخت و ساز از بدن دفع می‌شود. لاغری با اولتراسوندکویتیشن درمانی ایمن و بدون اثر جانبی جدی است.

مایع تشکیل دهنده سلول‌های چربی پس از تخریب و امولسیون‌سازی سلول‌های چربی به شکل تری‌گلیسرید درمی‌آید و در مایع بین سلولی آزاد می‌شود. سپس این مایع متابولیزه می‌شود. دستگاه گردش خون گلیسرول محلول در آب را جذب و از آن به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند؛ حال آن که نوع غیرمحلول یعنی اسیدهای چرب آزاد به کبد منتقل می‌شود و فرایندی مشابه فرایند اسیدهای چرب حاصل از هضم غذا روی آن صورت می‌گیرد.

متقاضی مناسب


کویتیشن یک روش درمانی مناسب برای افرادی است که سلامت عمومی مناسبی دارند و تمایل دارند چربی‌های مقاوم در برابر رژیم لاغری و ورزش را از بین ببرند. با استفاده از روش کویتیشن، چربی‌ها به طور دائمی تجزیه شده و از بین می‌روند. بنابراین، اگر پس از کویتیشن رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید و به طور منظم ورزش کنید، اثر کویتیشن به صورت دائمی خواهد بود و دیگر با مشکل چربی اضافی مواجه نخواهید شد.

پزشکان کویتیشن را تحت شرایط زیر توصیه نمی‌کنند:

 • بارداری و یا شیردهی
 • ابتلا به ناراحتی‌های جدی کبدی یا کلیوی
 • صرع
 • بیماری‌های پوستی و عفونی یا مسری
 • ناراحتی‌های قلبی یا انجام دادن عمل پیوند
 • سرطان، تحت شیمی‌درمانی بودن مگر آن که بیش از 6 سال باشد که سرطان خاموش شده باشد.
 • وجود صفحه فلزی در ناحیه درمان دوره یا پروتزهای فلزی یا دستگاه‌های برقی مانند مفصل ران فلزی، پیس میکر (ضربان‌ساز)، صفحه، پلاک یا استیپل
 • وجود دستگاه‌های ضدبارداری IUD فلزی، مگر آن که گونه‌های پلاستیکی مانند مدل‌های جدیدتر میرنا استفاده شده باشد.
 • سن زیر 18 سال

ناحیه‌های قابل درمان با کویتیشن


[dopts id=”2″]

باسن، شکم، پهلو، ران، بالای بازوها، ساق پا، بخش داخلی بالای زانو و سینه‌های آقایان متداول‌ترین ناحیه‌هایی هستند که با کویتیشن درمان می‌شوند. این درمان زیبایی هم برای بانوان و هم برای آقایان مناسب است. پس از درمان نیازی به استراحت کردن و مرخصی گرفتن نیست.

پیش از درمان


از متقاضیان خواسته می‌شود از یک روز قبل از از درمان اولتراسوند کویتیشن رژیم غذایی کم چرب و با کربوهیدرات پایین داشته باشند و بیش از 8 لیوان آب بنوشند. نوشیدن 8 لیوان آب در روز باید تا سه روز پس از درمان ادامه یابد تا دفع سموم و چربی‌ها از بدن تسهیل شود. سرعت حذف چربی با میزان آب آشامیده شده نسبت مستقیم دارد، آب یکی از مولفه‌های اصلی حذف چربی است.

فرایند درمان


kavi5

اکثر بیماران کویتیشن را بدون درد، آرامش‌بخش و راحت می‌دانند و آن را با ماساژ سنگ داغ مقایسه می‌کنند. متقاضیان معمولاً حرارت یا گزگز ملایمی را در ناحیه درمان احساس می‌کنند که کاملاً طبیعی است.

ابتدا ژل اولتراسوند روی ناحیه مورد نظر زده می‌شود که باعث می‌شود بیمار سرمای ملایمی را حس کند. سپس سری دستگاه کویتیشن روی ناحیه درمان قرار داده می‌شود و چربی با عمل خلأیی از بین می‌رود که آن را تجزیه می‌کند. در این بین رادیوفرکانسی (RF) پوست را می‌کشد و با القاء رشد کلاژن جدید از افتادگی پوستی که احتمال دارد پس از مایع شدن چربی و تبدیل آن به تری گلیسیرید رخ دهد، جلوگیری می‌کند.

برخی بیماران در اثر انتشار صداهای خاص اولتراسوند در داخل بدن ناراحتی خفیفی را حس می‌کنند، اما این صداها به هیچ وجه مضر نیست و پس از برداشتن سری دستگاه کویتیشن از روی پوست ناپدید می‌شود. این صدا هیچ گونه آسیب یا ضرری را به دنبال ندارد و بیانگر تاثیرگذاری درمان است.

پس از درمان


[dopts id=”3″]

توصیه می‌شود که بلافاصله پس از درمان ورزش‌هایی مانند شنا، پیاده‌روی سریع و تمرین‌های کم برخورد به مدت حداقل 10 دقیقه و ترجیحاً 30 دقیقه انجام دهید تا جریان لنفاوی افزایش یابد. از برداشتن وزنه‌ها و اجسام سنگین خودداری کنید، چون این کار باعث تولید اسید لاکتیک انجام می‌شود. ماساژ لنفاوی و سم‌زدایی نتیجه درمان را مناسب می‌کند. ماساژ لنفاوی دفع و آزاد شدن سموم و چربی را پس از کویتیشن اولتراسوند تسهیل و تسریع می‌کند.

مزایا و بهبودهای حاصل از کویتیشن


 • کاهش دائمی چربی و سلولیت
 • پیکرتراشی و تناسب اندام
 • کشیدن بافت پیوندی
 • بهبود بافت پوست
 • عدم نیاز به جراحی و بیهوشی یا بی‌حسی
 • ناهموار نشدن بدن
 • خونریزی یا هموراژ نداشتن
 • متورم نشدن بدن
 • در پی نداشتن اثرهای جانبی قابل توجه و عدم بازگشت چربی
 • راحت و بدون درد بودن، عدم بروز تروما، تاثیر نگذاشتن بر زندگی و کار معمول
 • ایمن، موثر و غیرتهاجمی و عدم نیاز به استراحت پس از درمان
 • در دسترس بودن مدل‌های مختلف و فرکانس گزینشی
 • کنترل دقیق انرژی راحت انتخاب‌های درمانی بیشتری را ارائه می‌دهد.
 • مناسب برای انواع پوست

عوارض و اثرهای جانبی کویتیشن


مضرات کویتیشن ناچیز است و این روش درمانی کاملاً ایمن است که اندامی متناسب را به دست می‌دهد و ایمنی و تاثیرگذاری آن برخلاف بسیاری از دیگر درمان‌های غیرتهاجمی از نظر علمی و بالینی اثبات شده است. ممکن است پوست پس از درمان به رنگ قرمز یا صورتی ملایم دربیاید که البته کاملاً بدون درد است. گرمای حاصل از دستگاه نیز به خوبی قابل تحمل است.  گوش برخی بیماران تا 24 ساعت پس از درمان صدا می‌دهد یا زنگ می‌زند. تروما و آسیب دیدن پوست نادر است، با این حال ممکن است ناحیه درمان شده تا چند ساعت گرم باشد.

تعداد جلسات لازم و زمان مشاهده نتایج


توصیه می‌شود حداقل سه جلسه درمان انجام شود، هر چند اکثر متقاضیان کاهش قطری 2 تا 10 سامتی‌متری را پس از همان جلسه اول متوجه می‌شوند. نتایج کویتیشن آنی و ماندگار است و پس از هر بار تکرار بهتر می‌شود.

تعداد جلسه‌های درمان متناسب با شرایط و خواسته‌های بیمار است. اکثر بیماران باید به طور متوسط 3 تا 10 جلسه کویتیشن را پشت سر بگذارند تا به بهترین نتیجه دست یابند. نتایج به عامل‌های متعددی مانند ساختار متفاوت بافت، ناحیه درمان، سن، متابولیسم، داروهای مصرفی و تغییرات هورمونی بستگی دارد. بدون تردید رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی به حفظ و بهبود نتایج کمک می‌کند.

مقالات مرتبط

آقایان

تزریق ژل بزرگ کردن طول و قطر آلت از بین بردن موهای زائد و تیرگی اطراف آن‌ها

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی