راه‌های برجسته و بزرگ کردن (قلوه‌ای کردن) لب‌ها

lab

میلیون‌ها زن در سال به دنبال راهی برای بزرگ کردن لب و گوشتی کردن لب خود هستند. تقویت و برجسته‌ کردن لب یک عمل زیبایی است که در آن حجم لب‌ها از طریق عمل لیفت یا تزریق ژل افزایش می‌یابد. بیشتر مردم ترجیح می‌دهند به جای انجام عمل‌های جراحی از مواد پرکننده و حجم دهنده مانند رستالین برای قلوه ای کردن لب های خود استفاده کنند و برخی از افراد هم که به دنبال روش‌های درمانی پردوام‌تری هستند از پروتز لب برای دست‌یابی به ظاهر مطلوبشان استفاده می‌کنند.

در دهه گذشته، داشتن لب‌های گوشتی، نشانه زیبایی و زنانگی خانم‌ها بود. در بیشتر مردم، اندازه لب بالا تقریباً دوسوم لب پایینی است. متخصصین کلینیک تخصصی پوست و موی رازی بر این عقیده‌اند که به همین دلیل یا به دلایل دیگر تعداد زیادی از عمل‌های زیبایی برای افزایش سایز لب انجام می‌شود که برخی از این درمان‌ها عبارتند از تزریق ژل یا تزریق چربی، لیفت لب و پروتز لب. اگر شما از شکل ظاهری لب خود ناراضی هستید، متخصصین ما به شما مشاوره داده و بهترین روش را برای برجسته‌ کردن لب به شما پیشنهاد می‌دهند تا لب‌های شما ظاهری بسیار زیبا و جذاب پیدا کند. برای مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

برجسته‌ کردن لب


lab1

به طور ساده، برجسته کردن لب به معنی افزایش حجم ورمیلیون (قسمت صورتی رنگ لب) است. با این کار لب، گوشتی‌تر و پرتر به نظر می‌رسد. این ورمیلیون است که سایز لب را مشخص می‌کند و رویکردهای متعددی برای دست‌یابی به این هدف وجود دارد. این رویکردها شامل لیفت لب، پروتز لب، تزریق چربی و تزریق ژل است. این که کدام یک از این روش‌ها برای هر بیمار مناسب است به حجم ورمیلیون بستگی دارد (این که لب چقدر نازک است؟). هر روش مزایا و معایبی دارد که باید به آن واقف باشید.

برجسته‌ کردن لب برای چه افرادی مناسب است؟


امروزه مردم تمایل دارند که سایز لب بالایی آن‌ها با سایز لب پایینی آن‌ها تناسب داشته باشد. برخی از افراد وقتی که متولد می‌شوند لب‌های نازکی دارند، افزایش سن نیز می‌تواند باعث کاهش حجم و طول لب شود و بیان احساسات با صورت و استعمال دخانیات نیز ممکن است باعث ایجاد خطوط عمودی اطراف لب شود. اگر شما به دنبال تغییر دادن سایز و شکل لب‌های خود هستید و تمایل دارید که ظاهر نامطلوب لب‌های خود را تغییر دهید یا اگر می‌خواهید که لب‌هایتان را برجسته‌تر کنید می‌توانید از روش‌های برجسته سازی لب استفاده کنید.

قبل از برجسته‌سازی لب


قبل از انجام عمل‌های برجسته‌سازی لب، مهم‌ترین کار این است که تشخیص دهید کدام روش برای شما مناسبتر است. بیماران باید اطلاعات کامل و شفاف درباره مزایا و معایب هر یک از روش‌های برجسته‌سازی لب داشته باشند. برای این منطقه کوچک اما مهم از صورت، گزینه‌های متنوعی برای عمل‌های زیبایی جراحی و غیرجراحی وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید. روشی که بی‌خطرتر و محافظه‌کارانه‌تر به نظر می‌رسد، ابتدا با تزریق ژل‌های تزریقی موقت حجم لب را افزایش داده و در صورت نیاز و عدم رضایت، از روش‌های دائمی استفاده کنید.

روش‌های برجسته‌ کردن لب


[dopts id=”9″]

برجسته‌ کردن لب با تزریق ژل

lab7

تزریق ژل متداول‌ترین روش برای بزرگ کردن لب‌ها است. برای لب‌ها از ژل‌های تزریقی حاوی هیالورانیک اسید که به طور طبیعی شبیه مولوکول شکر است (به عنوان مثال جوودرم، رستالین) و عوارض بسیار جزئی داشته و به سرعت از بین می‌رود، استفاده می‌شود. این درمان می‌تواند تحت بیهوشی موضعی یا با استفاده از داروهای آرامش‌بخش و تحت عنوان یک درمان سرپایی انجام شود. زمانی که توانایی باز جذب، مورد نظر بیمار نباشد، لب‌ها واکنش شدیدی نسبت به ژل‌های پردوام داده و در این صورت نباید از این ژل‌ها برای برجسته‌سازی لب‌ها استفاده کرد.

با این که برجسته کردن لب‌ها با تزریق ژل بسیار سریع انجام می‌شود و نتایج آن بلافاصله قابل ‌مشاهده است و دوران بهبودی هم ندارد، اما این روش درمانی باید به طور مکرر تجدید شده که باعث می‌شود به مرور زمان، هزینه انجام این به میزان قابل توجهی افزایش یابد. به همین دلیل برخی بیماران ممکن است تمایل داشته باشند که از راه ‌حل‌های دائمی برای زیباسازی لب‌های خود استفاده کنند. به هر حال، درمان‌های موقتی به خصوص برای بیمارانی که می‌خواهند حجم لب‌های خود را به طور موقت افزایش دهند ولی نمی‌خواهند به صورت دائمی این ظاهر را داشته باشند می‌تواند خیلی جذاب باشد.

تزریق چربی برای برجسته‌ کردن لب

lab8

یک رویکرد دائمی برای بزرگ کردن لب، تزریق چربی است. چربی بدن شما می‌تواند برای برجسته کردن لب مورد استفاده قرار بگیرد و ظاهری طبیعی و دائمی برای لب‌های شما ایجاد کند. این می‌تواند برای تصحیح خطوط اطراف دهان نیز به کار برده شود. بزرگ کردن لب با تزریق چربی هم می‌تواند در لب بالا انجام شود و هم در لب پایین و هم در هر دو لب. چربی به وسیله عمل لیپوساکشن از ناحیه اطراف شکم و باسن بدن خود بیمار برداشته می‌شود. سپس این چربی تغلیظ شده و در ناحیه لب یا لب‌ها تزریق می‌شود.

2 تا 5 روز پس از انجام درمان، تورم برطرف شده و لب‌ها ظاهری پر و طبیعی پیدا می‌کنند. همچنین ممکن است برخی کبودی‌ها باقی بماند که به وسیله آرایش می‌توان آن‌ها را استتار کرد. پس از گذشت چند ماه، ممکن است چربی جذب بدن شود. برای دست‌یابی به نتایج دائمی، تزریق دو بار چربی در طول مدت شش ماه توصیه می‌شود.

پروتز لب برای برجسته کردن لب

lab9

پروتز لب به عنوان یک روش دائمی برای برجسته‌سازی لب شناخته می‌شود و می‌تواند سایز ورمیلیون لب را بطور دائمی افزایش دهد. پروتز پرمالیپ، که یک پروتز مصنوعی لب است، می‌تواند سایز لب را به طور دائمی تغییر داده و تحت بیهوشی موضعی در لب کاشته شود. این پروتزها شامل لوله‌های سیلیکونی صاف و مخروطی هستند که درون لب قرار می‌گیرند و از یک گوشه لب تا گوشه دیگر آن ادامه می‌یابند. برای نصب پروتز لب، یک شکاف در قسمت قرمز گوشه دهان یا در مرکز لب ایجاد می‌شود تا پروتز را در محل مناسب آن قرار داد.

پروتز لب می‌تواند روش مناسبی برای بیمارانی باشد که علاقه‌مند به نتایج حاصل از تزریق ژل هستند، اما می‌خواهند این نتایج به طور دائمی در لب‌هایشان باقی بماند. اگرچه زمان بهبودی پس از عمل پروتز لب طولانی‌تر است، اما این روش یک روش دائمی است که نیازی به نگهداری و تجدید آن در آینده ندارد.

عمل لیفت لب برای برجسته‌سازی لب

lab10

روش‌های جراحی نیز برای تغییر سایز و شکل ورمیلیون لب وجود دارد که به آن لیفت لب گفته می‌شود. لیفت زیر بینی لب که به دلیل شکل شکاف پوست و اسکار (جای زخم) به جای مانده از آن به لیفت لب بال هورن معروف است، در پایین بینی انجام شده و قسمت مرکزی لب که به آن کمان کوپید گفته می‌شود را بالا می‌کشد.

برای انجام لیفت لب، پوست زیر بینی برداشته می‌شود و خط بخیه نهایی در چین‌وچروک‌های پوست در نقطه اتصال لب بالا به بینی ایجاد می‌شود. لیفت گوشه لب کوچک‌ترین عمل جراحی است که روی لب انجام می‌شود و در آن یک مثلث از پوست که روی گوشه لب قرار گرفته است برداشته می‌شود.

برجسته شدن لب  پس از عمل جراحی


در محل بخیه لب‌ها فقط از پمادهای آنتی‌بیوتیک استفاده می‌شود و به پانسمان دیگری نیاز ندارد. پس از عمل احساس ناراحتی بسیار کمی ایجاد شده که پس از انجام هر عمل جراحی، طبیعی است. تورم ناشی از پروتز لب بیش از تورمی است که در نتیجه شکاف پوست و بازسازی سطح آن ایجاد می‌شود. کبودی هم به ندرت دیده می‌شود.

پس از گذشت سه هفته از انجام عمل جراحی، قسمت زیادی از تورم ایجاد شده از بین می‌رود و نتایج قابل مشاهده می‌شود. بخیه‌های لب هم پس از یک هفته کشیده می‌شود. می‌توان پس از یک هفته از رژ لب استفاده کرد. پس از عمل جراحی باید سطح درمان شده با پمادهای آنتی‌بیوتیک مرطوب نگه داشته شود. زمانی که بهبودی حاصل شد، چند ماه طول می‌کشد تا قرمزی پوست در ناحیه درمان شده به مرور محو شود.

عوارض


عوارض پروتز لب (پروتز مصنوعی) به دلیل استفاده از مواد مصنوعی، بیش از عوارض ناشی از عمل لیفت است. این عوارض شامل ایجاد ظاهر غیرطبیعی، سفت شدن لب و عفونت می‌شود. اگر این عوارض اتفاق افتاد، باید پروتز برداشته شود یا با یک پروتز دیگر تعویض شود.

در تزریق چربی، در نهایت ممکن است آتروفی ایجاد شده و حجم لب به طور غیرقابل ‌پیش‌بینی کاهش یابد. در عمل لیفت لب، تنها مسئله، احتمال باقی ماند اسکار (جای زخم) است که البته این اتفاق به ندرت می‌افتد. همچنین ممکن است که عدم تقارن ایجاد شود و لازم باشد که برای دست‌یابی به نتایج مناسب عمل‌های دیگر انجام شود.

هزینه و قیمت حجیم کردن لب


هزینه بزرگ کردن لب بستگی به عوامل مختلفی دارد. اینکه شما چه روشی را برای این کار انتخاب کنید بر قیمت تمام شده اثر می‌گذارد. مثلاً در تزریق ژل و چربی مقدار مواد مصرفی یا سرنگ‌های مورد نیاز برای تزریق به لب هزینه را مشخص می‌کند. اگر جراحی لیفت لب را انتخاب کنید مسلماً باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی