جوان سازی و رفع چین و چروک دور لب با/بدون جراحی

sadsa

نحوه توصیف چهره فرد به طور قابل توجهی تحت تأثیر حالت لب‌ها قرار می‌گیرد. لب‌های نرم، بدون چین و چروک و بی‌عیب و نقص، جمال و زیبایی چهره را افزایش می‌دهند. پوست حاشیه لب بسیار نازک و حساس است، بنابراین به راحتی تحت تأثیر عوامل خارجی مانند باد، نور خورشید و مواد شیمیایی مضر موجود در بالم و رژ لب قرار می‌گیرد.

به طور معمول، چین و چروک بالای لب پس از سن ۵۰ سالگی در چهره فرد شکل می‌گیرند، اما در برخی موارد، به خصوص زمانی که پوست در معرض نور خورشید یا دود سیگار قرار می‌گیرد، ممکن است زودتر ظاهر شوند. برای رفع این مشکل، روش‌های درمانی مؤثر و قطعی وجود دارد تا چین و چروک بالای لب بدون هیچگونه عوارض جانبی رفع شوند.

خطوط دور لب، چین‌وچروک‌های عمودی کوچکی هستند که در دور دهان ایجاد می‌شوند. این خطوط کوچک می‌توانند مشکل بزرگی باشند و موجب شوند که از سن واقعی‌تان پیرتر به نظر برسید. به خاطر داشته باشید که اگرچه این خطوط شبیه به بارکد را خطوط سیگاری‌ها می‌نامند اما ممکن است افراد غیر سیگاری هم این خطوط را تجربه کنند. متخصصین کلینیک پوست و موی رازی در جلسه مشاوره با توجه به نوع و عمیق بودن چین‌وچروک دور لب روش مناسب چین‌وچروک دور لب را پیشنهاد می‌دهند. این روش‌ها شامل تزریق بوتاکس یا ژل، لیفت لب، لایه‌برداری یا میکرودرم می‌باشد. می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل نموده و نوبت رزرو کرده یا سؤالات خود را در مورد روش‌های جوانسازی دور لب از همکاران ما بپرسید.

[dopts id=”45″]

خطوط دور لب


afsasd

خطوط عمودی دور دهان به‌سختی رفع می‌شوند اما هم‌اکنون کارهایی هستند که با انجام آنها می‌توانید میزان این خطوط را کاهش دهید. بیشتر افراد این چین‌وچروک دور لب را خطوط سیگاری‌ها می‌نامند اما این خطوط الزاماً با سیگار کشیدن به وجود نمی‌آیند. با بالا رفتن سن خطوط دور لب بر چهره‌ی همه‌ی افراد نقش می‌بندند اما این اتفاق در افراد سیگاری و همچنین خانم‌ها زودتر رخ می‌دهد. جهت کاهش میزان خطوط عمودی دور لب و لیفت لب بدون جراحی  یک یا چند روش درمانی زیر را مدنظر قرار دهید.

برخی از روش‌های درمانی مؤثر و پیشرفته‌ای را که بر روی سطح پوست، صورت می‌گیرند و پوست را لایه‌برداری، پاکسازی و روشن می‌کند را انجام دهید. این روش‌های درمانی عبارتند از: روش‌های درمانی میکرودرم ابریژن، لایه‌برداری شیمیایی و روش‌های نور پالسی شدید، تزریق مواد پرکننده ژل و بوتاکس. این روش‌های درمانی لک‌های غیریکنواخت را کاهش می‌دهند و پوست دور لب را روشن‌تر می‌کنند بنابراین بدین‌صورت ظاهر خطوط زنجیربافت مانند پریورال (چروک‌های اطراف لب) را بهبود می‌بخشد.

علت ظاهر شدن خطوط دور لب


پیری و روند طبیعی افزایش سن، عامل شایع‌ترین بروز چین و چروک بالای لب است. با گذشت زمان، سطح کلاژن و الاستین در پوست کاهش می‌یابد. این دو عنصر مهم برای حفظ قوام، استحکام و انعطاف پوست می‌باشند. کاهش کلاژن و الاستین منجر به شل شدن و افتادگی پوست و بروز چین و چروک، از جمله چین و چروک بالای لب می‌گردد. اگرچه جایگزینی مستقیم الاستین ممکن نیست، اما روش‌های درمانی و سرم‌های ضدپیری متعددی وجود دارند که می‌توانند به تقویت تولید و آزادسازی کلاژن در بدن کمک کنند تا پوست سفت شود.

بهترین روش‌های درمانی برای رفع چین‌وچروک دور لب


محصولات مراقبتی پوست

از محصولات مراقبتی پوست جهت روشن‌تر کردن پوست خود استفاده کنید. این محصولات بافت‌های تیره و دارای چین‌وچروک پوست در این ناحیه را کمتر و آنها را بهبود می‌دهند و این روشی است که خودتان نیز می‌توانید آن را در منزل به‌طور مرتب انجام دهید.

بهترین محصولات درمانی شامل داروهای تجویزشده حاوی ترتینوئین، رتینول و کرم آلفا هیدروکسی اسید (aha) می‌باشند. همچنین محصولات دارای ترتینوئین و آلفاهیدروکسی اسید می‌توانند به میزان کمی تولید کلاژن را در زیر پوست افزایش دهند تا درواقع آن ناحیه ترمیم شود و از این طریق به از بین رفتن دائمی چین‌وچروک‌ها کمک شود.

بازسازی مجدد پوست به‌وسیله لیزر

sbghsdbsd

روش بازسازی مجدد پوست به‌وسیله لیزر به شما کمک می‌کند تا در لایه‌ی میانی تا سطحی پوست، دقیقاً در همان مکان که مواد پرکننده تزریق می‌شوند کلاژن تولید گردد. زمانی که شما روش بازسازی مجدد پوست را به‌طور همزمان با تزریق مواد پرکننده (ژل) انجام دهید بهترین نتایج حاصل می‌شود و بهبود جامع و شاملی در لایه‌های عمیق‌تر پوست ایجاد می‌گردد. جهت رفع خطوط اطراف لب لازم است که لیزر کاملاً به اعماق پوست ارسال شود و یقیناً پس از انجام فرایند درمان به استراحت نیاز دارید. روش لیزر تخریبی را به‌عنوان روشی برای کنترل جراحت در نظر بگیرید که کلاژن را به‌عنوان بخشی از فرایند طبیعی‌ترمیم بدن تولید می‌کند. به مدت 6 ماه پس از انجام لیزر، پوست همچنان به تولید کلاژن ادامه می‌دهد.

لایه‌برداری شیمیایی

svsdv

در روش لایه‌برداری شیمیایی از یک محلول شیمیایی برای بهبود خطوط عمیق بالای لب استفاده می‌شود. با انجام لایه‌برداری شیمیایی، لایه بیرونی و سطحی چین‌وچروک و پوست آسیب‌دیده برداشته می‌شود که این امر به رشد یک لایه‌ی پوستی جدید و بهبود پوست کمک می‌کند. در این روش از انواع مختلفی از مواد شیمیایی نظیر فنول و آلفا هیدروکسی اسید برای لایه‌برداری استفاده می‌شود.

درم ابریژن

afh

پزشک می‌تواند جهت رفع چین‌وچروک بالای لب روش میکرودرم ابریژن را به کار گیرد. با از بین رفتن چروک بالای لب، پوستتان به‌راحتی بدون چین‌وچروک می‌شود. این روش رفع چین‌وچروک‌های بالای لب با استفاده از مکانیسم سایش پوست، واقعاً پوست را بی چین‌وچروک می‌کند.

تزریق ژل

desj

ژل نوع دیگری از مواد تزریقی زیبایی هست که می‌تواند بر روی پوست بیمار بسیار تأثیر بگذارد. این نوع از مواد تزریقی به پر کردن چین‌وچروک، خطوط و فرورفتگی‌ها کمک می‌کنند و به ناحیه‌ی تحت درمان حجم می‌بخشند و محل تزریق مواد پرکننده را پرتر و نرم‌تر می‌کنند. نتایج این مواد پرکننده پوستی تا چندین ماه دوام‌دارند و مثل تزریق بوتاکس می‌توان این مواد پرکننده‌ی پوستی را مجدداً تزریق کرد تا نتایج و تأثیرات زیبایی آن برای مدتی طولانی‌تر دوام پیدا کنند.

تزریق بوتاکس

sfvs

روش‌های درمانی زیبایی بوتاکس شامل تزریق هدفمند و با دقت بوتاکس می‌باشد. بوتاکس با جلوگیری از انقباض عضلات تحت درمان مؤثر واقع می‌شود. با این کارکرد بوتاکس، چین‌وچروک‌هایی که معمولاً درنتیجه‌ی حرکت و انقباض عضلات ظاهر می‌شوند ناپدید می‌گردند. تأثیرات بوتاکس تا چندین ماه دوام دارند وجهت طولانی‌تر کردن تأثیرات کلی این روش درمان می‌توان تزریق بوتاکس را تکرار کرد.

لیفت لب

لیفت لب روش متداولی برای جوانسازی لب است. در این روش درمان، پزشک فرایند درمان را با ایجاد برش در قاعده‌ی بینی در محل تلاقی با لب بالا شروع می‌کند. شکل برش کمی شباهت شاخ گاو دارد به همین علت برخی از افراد به این تکنیک، تکنیک لیفت لب بالای شاخ گاوی می‌گویند. بخش بالایی برش، فرم و برجستگی طبیعی محل تلاقی لب بالا با بینی را پیدا می‌کند و قسمت پایینی برش حالت قسمت فوقانی لب را پیدا می‌کند. فاصله‌ی میان قسمت بالایی و قسمت پایینی میزان پوستی با باریک و دراز شدن لب بالا یکی از مهم‌ترین نشانه‌های بالا رفتن سن است که سال‌ها توسط جراحان زیبایی نادیده گرفته‌شده است.

تمرینات ورزشی صورت مخصوص لب

می‌توانید جلوی آینه بایستید و روزانه به مدت 15 دقیقه تمرینات صورت را انجام دهید تا از میزان چین‌وچروک‌ها کاسته شد. چگونه می‌توان با انجام تمرینات صورت از شر چین‌وچروک‌ها خلاص شد؟ چون تمرینات صورت یکی از طبیعی‌ترین روش‌های درمانی جهت رفع چین‌وچروک دور لب است به‌طور منظم چند تمرین صورت را انجام دهید. شما می‌توانید جهت رفع چروک بالای لب، تمرینات ورزشی صورت را امتحان کنید.

  • لب‌ها را غنچه‌ای کنید ولی آنها را چروک نیاندازید و دندان‌ها را به هم فشار ندهید.
  • انگشت اشاره را در وسط لب بالا قرار دهید و به‌آرامی به لب ضربه بزنید.
  • در ذهن خود مجسم کنید که مدادی را در میان لب‌های خود درست در زیر جایی که انگشت اشاره‌ی خود را می‌زدید (وسط لب بالا) فشار دهید.
  • تمرینات مخصوص از بین بردن چین‌وچروک دور لب را به مدت 1 دقیقه انجام دهید. این تمرینات لب‌ها را بزرگ‌تر و همچنین چین‌وچروک‌های عمودی بالای لب را کاهش می‌دهد.

نکاتی جهت پیشگیری از خطوط دور لب


ترک کردن سیگار مسلماً می‌تواند تأثیر بسزایی در پیشگیری از بروز خطوط دور لب داشته باشد. به‌طورکلی ترک سیگار هم برای وضعیت کلی سلامتی و هم برای تندرستی شما بهتر است. علاوه براین جهت حفظ سلامتی پوست خود ایده بسیار خوبی است که در هنگام خارج شدن از منزل از کرم ضد آفتاب و همچنین از کرم‌های مرطوب‌کننده مناسب استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی