حجم دادن به لب با تزریق ژل و چربی، مزایا و هزینه

tazrighjel

اخیراً تزریق ژل و چربی به لب محبوبیت زیادی بین مردم کسب کرده است. لب‌های نازک و پر از چین و چروک که از جذابیت ظاهر صورت می‌کاهد یک چالش برای بسیاری از مردان و زنان است. اغلب این فرایندها در ترکیب با روش‌ها و عمل‌های جراحی زیبایی نظیر لیفت صورت، لیفت ابرو، عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی، لیفت لب و پروتز چانه یا پروتز گونه، برجسته‌سازی لب انجام می‌شود تا تناسب بهتری در جوان‌سازی ظاهر صورت ایجاد کند.

برجسته‌سازی لب به شما این امکان را می‌دهد که حجم ازدست‌رفته لب‌ها را بازگردانده و آن را برجسته کنید. با انجام فرایند برجسته‌سازی لب از طریق تزریق چربی یا تزریق ژل می‌توانید ظاهر لب‌های خود را بهبود داده و آنها را جذاب‌تر کنید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در مورد روش‌های مختلف برجسته‌سازی لب با شما صحبت کرده و متناسب با شرایط شما، مناسب‌ترین روش را پیشنهاد می‌دهند بنابراین اهداف خود را شفاف کرده تا به نتایج مطلوب دست‌یابید. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”65″]

برجسته‌سازی لب به وسیله تزریق ژل و چربی


زیباسازی لب یا برجسته کردن لب فرایندی است که از طریق روش‌های مختلف جراحی و غیرجراحی در مطب پزشک انجام شده و ظاهر لب‌های بالا و پایین را بهبود می‌دهد. موادی که برای بهبود ظاهر لب‌های به کار می‌روند عبارتند از ژل‌ها یا فیلرها و چربی‌ها. بیمارانی که تمایل به داشتن لب‌های برجسته و قلوه‌ای‌تر دارند یا می‌خواهند چین و چروک‌های دور لب خود را برطرف کنند می‌توانند از این روش‌ها بهره گیرند. با انجام فرایند زیباسازی، ظاهر صاف و نازک لب‌ها ناشی از افزایش سن که ممکن است فرد را ناراحت، عصبانی و پیر نشان دهد بهبود می‌یابد.

متقاضیان فرایند تزریق ژل و چربی به لب


افرادی که علاقه‌مند به داشتن لب‌های برجسته و زیبا هستند، می‌توانند با استفاده از روش‌های تزریق چربی و تزریق ژل به اهداف خود دست یابند. برخی افراد ممکن است به دنبال روشی برای بهبود ظاهر لب‌های نازک و صافی که به علت پیر شدن به وجود آمده است، باشند. برخی از بیماران نیاز دارند که قسمت قرمز لب‌های خود را تقویت کنند تا مرزهای ورمیلیون (جایی که قسمت قرمز و لب با قسمت سفید آن دیده می‌شود) در لب‌هایشان واضح‌تر شود. همچنین، برخی از بیماران اقدام به برجسته‌سازی لب می‌کنند تا چین و چروک‌های اطراف لب را کاهش دهند.

روش‌های غیرجراحی برجسته‌سازی لب


انتخاب روش بیهوشی که برای برجسته‌سازی لب به کار برده می‌شود به روش مورد استفاده برای انجام فرانید بستگی دارد. برجسته‌سازی لب با رستالین تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود که ممکن است برای انجام آن از انسداد عصب استفاده شود یا نشود. برجسته‌سازی لب با روش انتقال چربی به مسدود کردن عصب‌ها با بیحسی موضعی نیاز دارد.

تزریق ژل لب

tazrighjel5

ژل‌ها محبوب‌ترین فیلرهای تزریقی هستند که باعث برجسته شدن موقتی لب‌ها می‌شوند. به دلیل این که این ژل‌ها وقتی که زیر پوست تزریق می‌شوند هموار و طبیعی به نظر می‌رسند، یک روش عالی برای برجسته کردن لب‌ها و نواحی اطراف آنها هستند. ژل‌ها در لب بالا یا پایین به میزانی که باعث برجسته شدن طبیعی لب‌ها و مشخص شدن قسمت‌های قرمز و سفید لب شوند، تزریق می‌شوند. در زمان تزریق باید مراقب بود که میزان مواد تزریق شده در لب‌های بالا و پایین به اندازه‌ای باشد که تعادل ظاهر لب‌ها حفظ شود. با تزریق ژل‌ها در زیر لب و زیر سطح پوست در مطب پزشک حتی چین و چروک‌ها و خطوط ریز اطراف لب به طور مؤثری از بین می‌روند. ظاهر نرم و طبیعی لب‌های برجسته به طور میانگین بین 6 تا 9 ماه باقی می‌ماند.

 تزریق چربی

tazrighjel6

تزریق چربی یک روش دیگر برای برجسته‌سازی لب‌ها است که در آن چربی از نواحی مختلف بدن مانند شکم یا ران برداشته شده و در لب‌ها تزریق می‌شود. همانند ژل‌های تزریقی موقتی، تزریق چربی هم باعث برجسته شدن و زیبا شدن لب‌ها شده و ظاهر زنانه‌ای به لب‌ها می‌بخشد.

برای تزریق چربی، چربی اضافی با ایجاد یک برش کوچک در ناحیه اهداکننده مانند شکم یا ران ایجاد می‌شود. چربی برداشته‌شده تمیز و تغلیظ شده و در لب‌ها تزریق می‌شود. در بسیاری از موارد، نتایج حاصله از برجسته‌سازی لب‌ها با تزریق چربی دائمی است. در هر صورت مقداری از چربی جذب می‌شود و برای حفظ نتایج مطلوب و برجستگی مورد انتظار لازم است که تزریق چند مرتبه انجام شود.

دوران نقاهت و بهبودی


درصد کمی از بیماران دچار تورم و کبودی در محل تزریق ژل می‌شوند که تا 24 ساعت پس از انجام فرانید برطرف می‌شود. تورم و کبودی ناشی از تزریق چربی مدت زمان بیشتری در محل تزریق باقی می‌ماند و پس از 3 تا 7 روز از بین رفته و بیمار می‌تواند به راحتی در انظار عمومی ظاهر شود.

به بسیاری از بیماران آموزش داده می‌شود که تا چند روز یا چند هفته پس از انجام فرایند برجسته‌سازی از لب‌های خود کمتر استفاده کنند تا حداکثر نتایج حاصل شود. بیمار می‌تواند 24 ساعت پس از انجام فرایند تزریق ژل به فعالیت‌های روزمره خود پرداخته و پس از تزریق چربی هم حدود 3 تا 7 روز طول می‌کشد تا بیمار قادر به انجام فعالیت‌های روزمره خود شود.

چه مدت بعد از انجام تزریق ژل و چربی به لب می‌توان سر کار بازگشت؟


بیشتر بیماران 24 ساعت پس از انجام فرایند برجسته‌سازی لب از طریق تزریق ژل می‌توانند در محل کار خود حضور یابند و بیمارانی که فرایند تزریق چربی را انجام داده‌اند هم 3 تا 7 روز پس از انجام فرایند برجسته‌سازی دائمی لب‌ها می‌توانند به کار خود بازگردند.

نتایج حاصل از فرایندهای برجسته‌سازی لب چه مدت دوام دارد؟


tazrighjel7

نتایج حاصل از تزریق فیلر و ژل‌ها به طور متوسط 6 تا 9 ماه باقی می‌ماند. در بسیاری از موارد، برجسته‌سازی لب با تزریق چربی نتایجی دائمی به دنبال دارد که البته برای دست‌یابی به نتایج مطلوب تزریق باید چندین مرتبه تجدید شود. در برخی موارد، چربی تدریجاً و به مرور زمان جذب می‌شود که باید با تزریق دوباره چربی یا از طریق روش‌های دیگر برجسته‌سازی لب جبران شود.

خطرات احتمالی با عوارض


ممکن است فرایند تزریق ژل و چربی به لب با برخی از خطرات احتمالی همراه باشد. در برخی موارد، ژل‌ها ممکن است توده‌ای شکل شده که معمولاً با ماساژ رفع می‌شود یا می‌توان آن را با هیالورانیدیز (hyaluronidase) کردن ذوب کرده و این مشکل را از بین برد. در تزریق چربی نیز اگر سلول‌های چربی در یک نقطه جمع شوند ممکن است باعث توده‌ای شکل شدن زیر پوست لب شود. این عارضه معمولاً به وسیله ماساژ یا تزریق استروئید برای بازگرداندن ظاهر هموار لب برطرف می‌شود. در برخی موارد، چربی‌ها به مرور زمان جذب شده که باید انتقال چربی دوباره انجام شده یا با انجام فرایندهای جایگزین، لب‌ها را دوباره برجسته کرد.

 روش‌های جایگزین


پروتز لب یک روش دیگر برای برجسته‌سازی لب است. در خلال عمل پروتز لب، مواد مصنوعی با استفاده از سوزن و از طریق شکاف‌های کوچکی که معمولاً در گوشه دهان یا قسمت‌های دیگر دهان ایجاد می‌شود در لب قرار داده می‌شود. این یک روش جراحی است که برخی از مردم ترجیح می‌دهند آن را انجام ندهند و گزینه‌های غیر جراحی را به جای انتخاب می‌کنند. نتایج حاصل از پروتز لب دائمی هستند.

 هزینه


هزینه‌های برجسته‌سازی لب‌ها به بسیاری از عوامل مانند پزشکی که برای انجام این فرایندها انتخاب می‌شود، نوع مواد مورد استفاده و محل جغرافیایی که فرایند در آن انجام می‌شود بستگی دارد.

مقالات مرتبط

اقدامات قبل از جراحی بینی

جراحی بینی فرایندی است که می‌تواند تأثیر بسزایی بر روی ظاهرتان داشته باشد. در طی این فرایند در اندازه و شکل یکی از بارزترین اجزای صورت

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی