هایفوتراپی پوست ؛مزایا ،عوارض و هزینه

thrazi

هایفو به معنی امواج پر توان مافوق صوت متمرکز است که جدیدترین تکنولوژی غیر جراحی و ثابت شده از نظر بالینی است که برای لیفت و سفت کردن صورت، گردن و پایین گردن استفاده می‌شود.در هایفوتراپی از اولتراسوند برای هدف قرار دادن لایه‌های ساختاری عمیق پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این امر موجب تحریک واکنش طبیعی بدن برای بهبودی و شکل‌گیری کلاژن و الاستین جدید می‌گردد، در نتیجه علائم پیری کاهش پیدا کرده و ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر حاصل می‌شود.

اگر می‌خواهید علائم پیری مانند افتادگی پوست، آویزان شدن ناحیه فک تحتانی یا ابروهای افتاده خود را برطرف کنید، تکنولوژی هایفو می‌تواند درمان بسیار مناسبی برای شما باشد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی به این دلیل هایفوتراپی را توصیه می‌کنند که در اثر آن چشم‌ها بازتر شده، ابروها به بالا کشیده می‌شوند، چین و چروک برطرف می‌شوند و منافذ صورت کاهش می‌یابند. به دلیل بازیابی خاصیت ارتجاعی، پوست نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر خواهد شد. اگر فکر می‌کنید که هنوز نیازی به جراحی ندارید یا تمایلی به انجام جراحی بر روی صورت خود ندارید، هایفوتراپی می‌تواند یک روش جایگزین برای لیفت طبیعی صورت یا گردن شما باشد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره می‌توانید از طریق شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ -۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ با ما همکاران ما تماس بگیرید و یک وقت ملاقات رزرو نمایید.

نحوه کار هایفوتراپی


در حین درمان لیفت صورت با هایفو، متخصص انرژی اولتراسوند را با دقت به لایه‌های ساختاری عمیق پوست می‌رساند. انرژی گرمایی در دمایی بین ۶۵ تا ۷۰ درجه سانتی‌گراد اعمال شده و بر لایه‌های مختلف پوست از جمله SMAS، لایه درم عمقی و اپی‌درم تاثیر می‌گذارد.این عمل دقیق منحصر به هایفوتراپی می‌باشد. سایر روش‌های درمانی غیر جراحی سفت کردن پوست نمی‌توانند بافت‌های خاص را به این شکل هدف قرار دهند. همچنین هیچ تکنولوژی دیگری قابلیت هدف قرار دادن لایه SMAS را ندارد.لایه SMAS (سیستم اپونوروز سطحی عضلانی) یک لایه عمقی از جنس بافت همبند است که پوست بر روی آن قرار می‌گیرد. این لایه در حین عمل جراحی لیفت صورت سفت می‌شود و تنها با هایفو می‌توان بصورت غیر جراحی بر این لایه اثر گذاشت.عبور کردن امواج صوتی از سطح پوست، به سرعت موجب گرم شدن بافت درم و زیر درم شده و منجر به یک آسیب‌دیدگی سطح پایین در بافت می‌شود.در فرایند بهبودی، بافت پوست تولید فیبرهای کلاژن را تسریع می‌بخشد که به نوبه خود منجر به لیفت و سفت شدن طولانی مدت پوست در ناحیه تحت درمان می‌گردد.ایجاد کلاژن جدید بخش کلیدی در کمک به حفظ جوانی پوست می‌باشد.

نواحی قابل درمان با هایفو


 هایفوتراپی می‌تواند در سفت کردن، لیفت و تونینگ پوست افتاده‌ی صورت، گردن و پایین گردن موثر باشد به خصوص به منظور:

مزایا


درمان غیر جراحی لیفت صورت با هایفو یک عمل زیبایی پیشرفته است که مزایای بسیاری دارد از جمله:

  • نیاز به یک یا دو جلسه برای دستیابی به نتایج مطلوب
  • نتایج با ماندگاری بالا بین ۱۲ تا ۱۸ ماه
  • درمان سریع بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه
  • روشی راحت بدون نیاز به دوره بهبودی
  • عدم نیاز به بی‌حسی، سوزن و برش
  • قابلیت طولانی کردن نتایح جراحی زیبایی
  • قابلیت ترکیب با درمان‌های دیگر مانند میکروندیلینگ ، تزریق ژل و بوتاکس
  • ارزان‌تر بودن نسبت به جراحی

متقاضیان درمان


 این روش برای بیماران ۳۵ تا ۷۵ ساله مناسب است که دارای شل بودن خفیف تا متوسط پوست هستند و به دنبال به تاخیر انداختن فرایند طبیعی پیری پوست خود می‌باشند. هایفو همچنین در طولانی کردن نتایج پس از جراحی لیفت صورت نیز موثر است.یک متقاضی مناسب برای هایفوتراپی شخصی است که پوست وی دچار افتادگی شده و میزان سفتی آن کاهش پیدا کرده است. برای مثال پایین آمدن خط ابرو یا افتادگی پوست پلک اغلب اولین نشانه از بلوغ پوست است. با اینکه هایفو جایگزینی برای جراحی لیفت صورت نیست، اما افراد بسیاری هستند که می‌خواهند صورت خود را لیفت کنند اما آمادگی جراحی را از نظر روانی یا اقتصادی ندارند. همچنین اشخاص جوان‌تری نیز وجود دارند که می‌خواهند از بروز علائم پیشگیری کنند و برخی دیگر می‌خواهند تاثیرات جراحی زیبایی را طولانی کند.

فرایند درمان


h4a

در طول درمان، یک اپلیکاتور دستی برای اعمال انرژی گرمایی بصورت دقیق در زیر سطح پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حین این روش گرما در عمق پوست احساس می‌شود و نشان می‌دهد که فرایند ساخت کلاژن در حال انجام است.هرگونه ناراحتی تنها در لحظه‌ای که انرژی اولتراسوند اعمال می‌شود حس می‌گردد و فقط برای چند ثانیه وجود دارد. در حین درمان پزشک می‌تواند توان خروجی اولتراسوند را مطابق با میزان راحتی بیمار تنظیم کند.اکثر بیماران تنها نیاز به یک جلسه درمانی خواهند داشت، هرچند برخی ممکن است به بیشتر از یک جلسه نیاز داشته باشند (بستگی به میزان شلی پوست و واکنش بیولوژیکی بدن به اولتراسوند و فرایند ساخت کلاژن دارد).

نتایج 


برخی بیماران ممکن است پس از درمان متوجه مقداری سفت‌شدگی شوند. این امر تا حدودی ناشی از انقباض فوری در لایه SMAS می‌باشد، همچنین به دلیل واکنش بدن جهت بهبودی پس از درمان نیز می‌باشد. این سفت‌شدگی گذرا و خفیف باشد و ظرف چند روز برطرف شود.بهترین نتایج پس از چند هفته که بدن شروع به ساخت کلاژن و الاستین کرد مشاهده می‌شوند. معمولاً پس از دو تا سه ماه نتایج نهایی قابل مشاهده هستند و در واقع این بهبود می‌تواند تا ۶ ماه نیز ادامه یابد.

آیا هایفوتراپی بی‌خطر است؟


h4

با توجه به مشاهدات مطالعات بالینی و ده‌ها هزار درمان بی‌خطر در سرتاسر دنیا ثابت شده که این روش کاملاً بی‌خطر است. علاوه بر این، انرژی اولتراسوند دارای پیشینه خوبی در زمینه پزشکی به مدت بیش از ۵۰ سال می‌باشد.

عوارض جانبی


پس از درمان می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرید زیرا لایه‌های بالایی پوست در اثر امواج پرتوان اولتراسوند آسیبی نمی‌بینند. در برخی موارد، کمی قرمزی یا تورم ممکن است رخ دهد که به سرعت برطرف می‌شود. همچنین احتمال دارد مقداری حساسیت به لمس و احساس سوزن سوزن شدن برای چند هفته وجود داشته باشد. در موارد بسیار نادر، ممکن است کبودی و بی‌حسی موضعی موقت رخ دهد. این عوارض جانبی پس از چند روز از بین می‌روند.

آیا هایفوتراپی دردناک است؟


آستانه راحتی برای هر بیمار متفاوت است اما ممکن است مقداری ناراحتی در حین اعمال انرژی اولتراسوند وجود داشته باشد. این درد موقتی بوده و نشانه‌ی مثبتی حاکی از شروع فرایند تولید کلاژن است.متخصص پیش از درمان با شما صحبت می‌کند تا فرایند درمان تا حد ممکن برای شما راحت باشد. بیماران معمولاً احساس راحتی می‌کنند و برای مشاهده نتایج هیجان‌زده خواهند بود.

تفاوت هایفوتراپی با لیزر


لیزرها معمولاً مشکلات در لایه‌های سطحی پوست (برای مثال خطوط ریز، چین و چروک، تغییر رنگدانه‌ها) را برطرف می‌کنند. اما هایفو به عمق لایه پوست نفوذ کرده و لایه‌های زیرین که توسط جراحی زیبایی و لیفت تحت درمان قرار می‌گیرند را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین این دو تکنولوژ›ی مکمل یکدیگر هستند.

هزینه 


هزینه انجام هایفو تراپی را نمی‌توان پیش از بررسی پوست توسط پزشک و تعیین میزان درمان مورد نیاز و ناحیه‌ای از بدن که نیاز به درمان دارد، مشخص کرد.

این مقاله را ذکر کنید: کلینیک تخصصی پوست، کاشت مو و زیبایی رازی, "هایفوتراپی پوست ؛مزایا ،عوارض و هزینه,", https://clinicrazi.ir/%d9%87%d8%a7%db%8c%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%be%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%9b%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7-%d8%8c%d8%b9%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%b6-%d9%88-%d9%87%d8%b2%db%8c%d9%86%d9%87/.