لاغر کردن صورت با لیپوساکشن و جراحی

643

تجمع چربی اضافی در درون و اطراف گونه‌ها، گردن و چانه امری عادی است. وجود این توده‌های چربی در برخی از بیماران نشان‌دهنده کاهش وزن قابل‌ ملاحظه است و در برخی دیگر از افراد تنها به علت بالا رفتن سن ایجاد می‌شوند. در بیشتر موارد وقتی این توده‌های چربی نسبت به رژیم غذایی و روش‌های معمول کاهش وزن، واکنشی نشان نمی‌دهند روش لیپوساکشن صورت، عمل جراحی تخلیه چربی دهانی و در برخی موارد تزریق بوتاکس می‌توانند گزینه‌های درمانی فوق‌العاده‌ای باشند.

روش‌های لاغر کردن صورت را می‌توان همراه با روش معمول لیفت صورت نیز انجام داد. بسیاری از بیماران جهت جوانسازی صورت و کوتاه کردن دوره بهبودی تصمیم می‌گیرند که همزمان تحت درمان با روش‌های دیگری مثل بلفاروپلاستی نیز قرار گیرند.

اگر ناحیه گونه‌هایتان بیش ‌از حد تپل و پف ‌کرده است اما علت این مشکل، بروز تروما (جراحت)، تصادف و یا عمل جراحی گذشته نیست می‌توانید از گزینه‌های لاغر کردن صورت جهت رفع و درمان چاقی بیش ‌از حد گردن، گونه و ناحیه چانه و همچنین افتادگی چانه، پف زیر چشم و دیگر قسمت‌های صورت استفاده نمایید.

در طول جلسه مشاوره متخصصین کلینیک زیبایی رازی با دقت اجزای صورت و ناحیه اطراف گونه را بررسی کرده و کاملاً برای شما شرح خواهند داد که از روش‌های لاغر کردن صورت از جمله جراحی تخلیه چربی دهانی، لیپوساکشن و بوتاکس چه انتظاری می‌توانید داشته باشید. در پایان درباره خطراتی که ممکن است بر روی نتایج جراحی تأثیر بگذارد نیز صحبت خواهند کرد. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل نمایید. همکاران ما در کلینیک زیبایی رازی آماده ارائه مشاوره یا رزرو نوبت هستند.

[dopts id=”80″]

متقاضیان مناسب


افرادی که بیش از 25 سال سن دارند، از سلامتی خوبی برخوردارند و از ظاهر چهره خود ناراضی هستند متقاضیان مناسبی برای لاغر کردن صورت می‌باشند. متقاضیان باید بدانند که با بالا رفتن سن چربی صورت از بین می‌رود و چربی دهانی به‌ مرور زمان کاهش می‌یابد. با این‌ حال میزان چربی در گونه برخی از افراد نامتوازن و نامتناسب است و این امر باعث می‌شود علیرغم این حقیقت که آن‌ها چاق نیستند چاق به نظر برسند.

مشاوره


در طی جلسه مشاوره پزشک خواسته‌هایتان از لاغر کردن صورت را مورد توجه قرار می‌دهد و در مورد اینکه چگونه روش‌های لاغری صورت به بهترین شکل می‌توانند نیازها و انتظارت شما را پاسخگو باشند، در اختیارتان قرار می‌دهد. همچنین پزشک این فرصت را به شما می‌دهد تا هر سؤالی که در ارتباط با روش‌های مدنظر پزشک و مزایای احتمالی آن‌ها دارید از وی بپرسید. وقتی برای جلسه مشاوره می‌روید بهترین کار این است که سؤالات خود را نوشته و شناخت کلی در مورد فرایند درمان داشته باشید بنابراین در هنگام ملاقات با پزشک این‌گونه می‌توانید آمادگی دانستن چیزهای بیشتری را پیدا کنید.

اقدامات قبل از لاغر کردن صورت


پیش از عمل، پزشک با شما در یک جلسه قبل از عمل ملاقات می‌کند و زمانی را برای پاسخ به هر سؤالی که ممکن است داشته باشید و توضیح جزئیات برنامه جراحی‌تان در اختیارتان قرار می‌دهد. در این جلسه، تصاویری از چهره شما از چند زاویه گرفته می‌شود تا به پرونده پزشکی شما اضافه شود.

معاینات قبل از عمل شامل بررسی وضعیت کلی سلامتی و ویژگی‌های قسمت‌های صورت است. این بررسی برای برنامه‌ریزی درمانی که نتایج طبیعی برای شما دارد، بسیار مهم است. شما موظف هستید تا سابقه کاملی از بیماری‌های خود را ارائه دهید و مورد معاینه فیزیکی جامع قرار بگیرید و تست‌های آزمایشگاهی مشخصی را انجام دهید تا قبل از هر نوع عمل جراحی، وضعیت کلی سلامتی‌تان ارزیابی شود.

بوتاکس

lagharsoorat5

جهت لاغر کردن صورت ممکن است عمل جراحی برای افرادی که استخوان فک آن‌ها پهن و ضخیم است تنها گزینه درمانی باشد اما برای اشخاصی که عضله فکشان بزرگ و قوی هست روش بدون جراحی تزریق بوتاکس جایگزین بسیار خوبی برای جراحی است. به وسیله بوتاکس افتادگی خفیف فک را نیز می‌توان رفع کرد.

عمدتاً لاغری صورت با روش بوتاکس، تنها قسمت پایینی صورت یعنی ناحیه فک را مورد هدف قرار می‌دهد. پزشک عضله فک (ماستر) را ارزیابی می‌کند تا تعیین نماید که در چه نقاطی باید بوتاکس تزریق شود. ممکن است قبل از شروع تزریق جهت بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر، بی‌حسی موضعی اعمال شود این کار به درخواست بیمار انجام می‌شود اما در بیشتر موارد نیازی به بی‌حسی نیست.

پس از آماده کردن ناحیه تزریق و عمل کردن بی‌حسی، جراح بوتاکس را به عضلات مورد نظر در ناحیه فک تزریق می‌کند. پس از اتمام تزریق از شما خواسته می‌شود که چند دقیقه صبر کنید و سپس می‌توانید به منزل بروید. معمولاً تمام فرایند درمان کمتر از یک ساعت زمان می‌برد و قطعاً پس از انجام آن نیازی به استراحت کردن نیست.

واکنش بدن بیماران نسبت به این روش درمان ممکن است متفاوت باشد، بنابراین ما نمی‌توانیم تضمین کنیم که صورت به چه اندازه لاغرتر خواهد شد. با این حال، بیشتر بیماران ما در دومین هفته پس از دریافت دوز مناسب دارو، تغییر چشمگیری را مشاهده می‌کنند. تأثیر لاغری صورت با بوتاکس طولانی مدت نیست و معمولاً ماندگاری آن بین 3 تا 6 ماه است. افرادی که می‌خواهند نتایج را حفظ کنند، باید هر 3 تا 4 ماه تزریق بوتاکس را مجدداً تکرار کنند.

لیپوساکشن

lagharsoorat6

اگر چه روش لیپوساکشن در اصل برای اصلاح و تراش شکل بدن طراحی شده بود اما این روش می‌تواند چربی‌های انباشته شده در گردن، گونه‌ها و چانه را نیز رفع کند. لاغر کردن صورت با لیپوساکشن را می‌توان به ‌تنهایی و یا همراه با لیفت صورت، لیفت چشم و یا لیفت ابرو انجام می‌شود و غالباً پروتز چانه و یا پروتز گونه به‌عنوان مکمل لیپوساکشن انجام می‌گیرد تا به چهره برجستگی بیشتری داده و فرم و انحنای صورت بهبود یابد.

در روش لیپوساکشن با استفاده از یک ابزار کوچک به نام کانولا که به یک پمپ مکش متصل است، سلول‌های چربی برای همیشه از بین می‌رود. کانولا درون برش‌های کوچک ایجاد شده در نقاط حساس گردن، صورت و گاهی نیز درون دهان قرار داده می‌شود این کار رفع بافت‌های چربی اضافی را ممکن می‌کند در نتیجه چهره حالتی تراشیده‌تر و خوش‌فرم پیدا می‌کند. سلول‌های چربی از بین می‌رود و برش‌ها به وسیله چند نخ بخیه نازک بسته می‌شود.

در زمان جراحی، جزئیات مراقبت پس از عمل در اختیار بیماران قرار داده می‌شود. روش لیپوساکشن کمی تهاجمی است و ممکن است موجب بروز کمی تورم و ناراحتی شود که می‌توان به وسیله کیسه یخ و مصرف داروی مسکن خفیف آن را تسکین داد. به بیماران گفته می‌شود تا چند روز پس از درمان و شاید هم به مدت چند هفته در شب از پانسمان‌های کشی چسبان استفاده کنند.

جراحی تخلیه چربی دهانی

lagharsoorat7

چربی دهانی در پایین‌ترین بخش صورت واقع است وقتی این توده چربی بزرگ باشد ممکن است گونه‌ها حالتی چاق و تپل و یا شبیه به گونه‌های نوزاد چندماهه پیدا کند. در طی تخلیه چربی دهانی این بالشتک‌های (باکال) بیش از اندازه بزرگ، برداشته می‌شوند تا با بهبود انحنای بخش پایین صورت، چهره فرد ظاهری زیباتر و تراشیده‌تر پیدا کند و حالت گودی گونه بهتر شود.

تقریباً در همه فرایندهایی که بر روی صورت انجام می‌شوند جهت راحتی بیشتر شما و حفظ ایمنی و آسان‌تر شدن جراحی، احتمالاً باید تحت بیهوشی عمومی (طی این نوع بیهوشی شما به خواب فرو خواهید رفت) قرار بگیرید. پزشکان بر این عقیده هستند که انجام جراحی تحت بیهوشی عمومی مؤثرترین و ایمن‌ترین طریقه انجام جراحی است.

پس از اعمال بیهوشی عمومی، برش بسیار کوچکی در درون دهان در ناحیه پشت دندان آسیای بالا هر دو سمت دهان ایجاد می‌شود. چربی دهانی به‌راحتی و سریعاً از درون دهان خارج می‌گردد و سپس برشی که از آن برای خارج کردن توده چربی استفاده‌ شده به وسیله یک بخیه قابل ‌جذب بسته می‌شود. چون تمام فرایند درمان درون دهان انجام می‌گیرد هیچ اثر زخمی بر روی پوست صورت برجای نمی‌ماند و پس از فرایند درمان نیازی به استفاده از پانسمان نیست. شب اول پس از جراحی، ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده می‌توانید آن را کنترل کنید. همچنین در شب اول پس از جراحی بروز کبودی و تورم موقتی امری عادی است.

نتایج طولانی‌مدت


پس از انجام روش‌های لاغری صورت، توانایی افراد برای بهبودی و سرعت حاصل شدن نتایج بسیار متفاوت است اما معمولاً می‌توانید توقع داشته باشید که پس از سپری چند ماه از لاغرسازی صورت، نتایج نهایی نمایان شود. ممکن است که خانواده و دوستان از شما بپرسند که آیا وزن کم کرده‌اید؟ اما تغییر ایجادشده نباید بسیار زیاد و غیرطبیعی باشد. تمام فرایند جراحی در درون دهان انجام می‌گیرد بنابراین در نتیجه این نوع جراحی، هیچ اثر زخم و علامت واضحی بر جای نمی‌ماند. این روش لاغر کردن صورت، نتایج بسیار فوق‌العاده و عالی را به همراه دارد.

هزینه


در فرایند لاغر کردن صورت، هزینه مسئله‌ای مهم است. در پایان جلسه مشاوره، فرصت دارید تا با پزشکی ملاقات کنید که می‌تواند هزینه و زمان مور دنیاز درمان را برایتان شرح دهد. هزینه ممکن است شامل مواردی مثل دستمزد جراح، هزینه امکانات جراحی، دستمزد بیهوشی، داروهای تجویزی، لباس‌های پس از جراحی و هزینه آزمایش‌ها پزشکی غربالگری باشد.

مقالات مرتبط

مزوتراپی پوست صورت؛ هزینه و عوارض

هدف از مزوتراپی در فرآیند جوان‌سازی مجدد پوست صورت، افزایش فعالیت فیبروبلاست‌ها یعنی سلول‌های تولید کننده کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک پوست و استفاده از

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی