لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی با جراحی و تزریق برای شاداب سازی

abroo1

افتادگی ابرو می‌تواند باعث خسته، عصبانی و پیر به نظر رسیدن شما شود. ابروها همراه با تعدادی از دیگر اجزای فوقانی صورت، حالات مختلفی را در چهره نمایان می‌کنند. اگر ابروهای شما در اثر سالخوردگی شروع به افتادن کرده‌اند، ممکن است این موضوع به‌صورت ناخودآگاه بر روی رفتارهای شما اثر گذاشته و فعالیت‌های کاری و شخصی شما را تحت تأثیر قرار دهد. با انجام روش‌های جراحی خاصی که برای از بین بردن چین و چروک‌ها، سفت کردن پوست، بالا بردن ابروها تا حد مطلوب یا عمل لیفت پیشانی و بهبود ظاهر خط مو طراحی شده‌اند، فرد می‌تواند شکل ظاهری خود را تا حد زیادی بهبود بخشیده و سال‌ها جوان‌تر به نظر برسد. برای افرادی که تنها چند خط کوچک بر روی پیشانی خود دارند، می‌توان از روش تزریق بوتاکس استفاده کرد.

لیفت ابرو یا پیشانی برای افرادی که ابروهای آن‌ها دچار افتادگی شده و چین و چروک‌های عمیقی در پیشانی آن‌ها پدید آمده است توصیه می‌شود. این روش راه‌حلی دائمی برای از بین بردن خطوط عمیق افقی یا عمودی بر روی پیشانی است که در طی سال‌ها و در اثر گرفتن حالات مختلف در چهره ایجاد می‌شوند. در طی مشاوره با متخصصین کلینیک زیبایی رازی، می‌توانید در مورد آثار ظاهر خود بر روی زندگی فردی گفتگو کنید. با کمک متخصصین ما می‌توانید روش مناسب برای لیفت ابرو و پیشانی را انتخاب کنید. برای دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره تلفن 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

[dopts id=”39″]

لیفت ابرو


ارتفاع ابروها می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر روی ظاهر و سن ظاهری شما داشته باشد و باعث تغییرات قابل مشاهده در چشم‌های شما می‌شود. خیلی از خانم‌ها برای تغییر ارتفاع ابروها، به برداشتن ابرو می‌پردازند. ابروی دارای قوس و بالا، نمادی از جوانی است و باعث بیشتر دیده شدن چشم‌ها و جلب توجه به آن‌ها می‌شود. اما ابروهای افتاده می‌توانند پلک‌ها را پوشش دهند و از دیده شدن چشم‌ها جلوگیری کنند. علاوه بر این، افتادگی ابروها ممکن است به آن‌ها شکلی مردانه ببخشد.

لیفت یا بالا کشیدن ابروها روشی است که در طی آن، ارتفاع ابروها افزایش داده می‌شود. می‌توان این کار را از روش‌های مختلفی مانند تزریق بوتاکس پیشانی، روش‌های سرپایی مثل تزریق ژل، لیفت پوستی جانبی، لیفت آندوسکوپی ابرو و لیفت مستقیم ابرو و پیشانی انجام داد. تمامی این روش‌ها طراحی شده‌اند تا ارتفاع ابروها را افزایش دهند.

مزایا


 abroo6

انجام لیفت ابرو می‌تواند نشانه‌های متعددی از پیری را در ناحیه‌ی ابروها از بین ببرد. مزایای بالاکشیدن ابرو :

 • شیارها و خطوط ایجاد شده در پیشانی و ناحیه‌ی ابروها را کاهش داده و به پوست ظاهری لطیف، جوان و با طراوت بدهد.
 • چین و چروک‌های ایجاد شده در ناحیه‌ی پیشانی و یا خطوط ریز بالای پل بینی و بین دو چشم را کاهش دهد.
 • “خطوط اخم” را از بین ببرد که خطوط عمودی ایجاد شده در بین دو ابرو می‌باشند.
 • افتادگی ابروها را درمان کرده و درصورتی‌که ابرو، جلوی چشم را گرفته باشد، این مشکل را رفع کند.
 • ارتفاع ابروها را افزایش داده و ظاهر آن‌ها را جوان و جذاب‌تر نشان دهد.
 • اطرافیان احساس بهتری درباره شما پیدا می‌کنند و چون دیگر نگران یا عصبانی به نظر نمی‌رسید، بهتر به شما نزدیک می‌شوند.
 • چشم‌ها درخشان‌تر و شاداب‌تر می‌شود.
 • چون دیگران نگران ظاهر نگرانتان نیستید، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنید.

متقاضی مناسب لیفت ابرو


لیفت ابرو و پیشانی برای افراد زیر مناسب است:

 • بانوان و آقایانی که رد گذر زمان روی پیشانیشان نقش بسته و این خطوط و چروک‌ها ناراحتشان می‌کند.
 • افرادی که می‌خواهند حالت خسته، عصبانی یا ناراحت ناشی از افتادگی ابرو را از چهره‌شان پاک کنند.
 • بیمارانی که به دلیل افتادگی ابرو دچار تاری دید شده‌اند.

عمل لیفت ابرو عموماً بر روی افراد بزرگسال غیرسیگاری و سالمی انجام می‌شود که نگرشی مثبت و انتظاری واقع‌بینانه از نتیجه درمان دارند.

انواع مختلف روش‌های لیفت ابرو با جراحی


رفغذفذ

لیفت میانی پیشانی

این نوع عمل لیفت پیشانی که مخصوصاً برای بیمارانی که به افتادگی ابرو و چین و چروک‌های پیشانی مبتلا هستند طراحی شده است، با ایجاد یک بریدگی بر روی پیشانی انجام شده و در طی آن، چربی و پوست اضافی برداشته می‌شوند. یکی از مزایای این روش، شل بودن پوست در اطراف محل بریدگی است که در نتیجه‌ی آن، جراح برای بالا بردن ابروها پوست کمتری را از بدن بیمار جدا می‌کند.

لیفت دور سری (کورونال) پیشانی

لیفت کورونال پیشانی که با نام لیفت باز ابرو نیز شناخته می‌شود، با ایجاد یک بریدگی بر روی پیشانی فرد از یک گوش به گوش دیگر انجام می‌شود. بسیاری از افراد این روش را انتخاب می‌کنند چراکه در این روش، بریدگی‌ها بر روی صورت ایجاد نخواهند شد. روش لیفت کورونال پیشانی برای از بین بردن چین و چروک‌ها، خطوط ریز و همچنین بالا بردن خط مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیفت مستقیم ابرو

در روش لیفت مستقیم ابرو، پوست و عضلات بالای ابرو برداشته می‌شوند. جراح یک بریدگی کوچک در بالای ابرو ایجاد کرده و از این طریق، مقداری از پوست و عضلات این ناحیه را برمی‌دارد. این روش معمولاً بر روی افراد مسن‌تر انجام می‌شود که می‌خواهند ظاهر ابروهای خود را بهتر کرده و یا به طاسی مردانه مبتلا بوده و می‌خواهند خط موی خود را بالاتر ببرند. لیفت مستقیم ابرو از این نظر منحصربه‌فرد است که باعث از بین رفتن خطوط و چین و چروک‌های صورت نمی‌شود.

لیفت پری تریشال (Pre-Trichal )

لیفت پری تریشال نوعی لیفت کورونال است و در آن نیز یک بریدگی در جلوی خط موی فرد ایجاد می‌شود. پس از ایجاد این بریدگی، جراح پوست پیشانی را به سمت بالا می‌کشد و ظاهری جوان و صاف به آن می‌دهد.

لیفت آندوسکوپی پیشانی

همان‌طور که از اسمش پیداست، لیفت آندوسکوپی با استفاده از دستگاه آندوسکوپ مورد استفاده در عمل‌های جراحی انجام می‌شود. پس از ایجاد بریدگی‌های لازم، جراح آندوسکوپ و دیگر ابزارهای لازم را به زیر پوست وارد کرده و کارهای لازم برای بالا کشیدن ابروها و صاف کردن خطوط منطقه را انجام می‌دهد. بسته به اندازه‌ی بریدگی، ممکن است برای حمایت بیشتر از ابروهای بالا کشیده شده، از بخیه استفاده شود. بااین‌حال برخلاف آنچه اکثر افراد فکر می‌کنند، بریدگی‌های ایجاد شده برای لیفت آندوسکوپی پیشانی نسبت به دیگر روش‌های لیفت ابرو اندازه‌ی کوچک‌تری دارند.

استفاده از بوتاکس و تزریق ژل برای لیفت ابرو یا بالابردن ابرو

GTBYN

تزریق بوتاکس ابرو و همچنین تزریق ژل می‌توانند به‌طور موقت باعث بالا رفتن مجموعه‌ی ابرو شوند. در برخی از بیماران، علت اصلی افتادگی ابرو درواقع نزول آن نیست، بلکه از دست دادن حجم به دلایل مختلف مثل استرس و گذر زمان می‌توانند عامل اصلی ایجاد این مشکل باشند. می‌توان برای بالا بردن ابرو و کمک به بهبود ظاهر آن، حجم آن را بازیابی کرد.

جراحی و دوران بهبود لیفت ابرو


ذعدعد

جراحی لیفت ابرو یک روش جراحی است که تحت بیهوشی عمومی یا با استفاده از تزریق داروی بی‌حسی موضعی و آرام‌بخش درون وریدی انجام می‌شود. مدت زمان جراحی بستگی به نوع لیفت ابرو و انجام همزمان عمل‌های دیگر دارد. برش‌ها معمولاً با استفاده از بخیه یا استاپلر بسته می‌شوند و معمولاً حدود یک هفته پس از جراحی بخیه‌ها برداشت می‌شوند.

بیماران بعد از جراحی لیفت ابرو معمولاً درد کمی را تجربه می‌کنند، اما احساس ناراحتی و سفتی کوچک در پیشانی پس از عمل طبیعی است. ورم و کبودی در ایام اولیه پس از جراحی بیشترین شدت را دارند و انتظار می‌رود تا دو هفته اول بزرگ‌ترین بخش آن‌ها بهبود یابد. زمان بازگشت به فعالیت‌های روزمره بستگی به شرایط خاص هر بیمار دارد. اگر فقط لیفت ابرو انجام شده باشد، فرآیند بهبود به طور کلی سریع‌تر از حالتی است که لیفت ابرو همراه با جراحی لیفت صورت یا عمل‌های گسترده‌تر دیگر انجام شود.

روند کلی دوران بهبود پس از جراحی لیفت ابرو به صورت زیر است:

 • روز جراحی: سعی کنید اطراف خانه راه بروید.
 • یک تا دو روز پس از جراحی: دوش گرفتن اشکالی ندارد، مراقب دور زخم باشید.
 • یک هفته پس از جراحی: کارهایی را که نیاز به فعالیت بدنی ندارد، شروع کنید و اگر کار اداری دارید، می‌توانید در محل کار حاضر شوید. احتمالاً زودتر از همیشه خسته می‌شوید، پس در شروع زمان کمتر کار کنید و به خود فشار نیاورید. اگر نگران کبودی صورت هستید، از جراح زیبایی بخواهید که درباره پوشاندن کبودی با لوازم آرایش راهنمایی‌تان کنند.
 • یک تا دو هفته پس از جراحی: چنانچه مشکلی برای حرکت کردن ندارید و دیگر داروهای مسکن تجویز شده را مصرف نمی‌کنید، رانندگی را شروع کنید.
 • دو تا چهار هفته پس از جراحی: ورزش کردن را به تدریج شروع کنید. جراح زیبایی شیوه ایمن ورزش کردن در دوران نقاهت را پس از لیفت ابرو تعیین می‌کند.

ماندگاری نتایج لیفت ابرو


چنانچه عمل لیفت ابرو توسط جراح زیبایی مجرب انجام شود، نتیجه عمل و قوس زیبای ابروها سال‌ها روی صورت جلوه‌گری خواهد کرد. بااین حال فرایند پیری توقف‌ناپذیر است و بافت‌های پیشانی نیز در نهایت، در اثر گذشت زمان و تحت تاثیر نیروی جاذبه پایین خواهد آمد. با در پیش گرفتن یک سبک زندگی سالم می‌توانید ماندگاری نتایج را افزایش دهید. هر روز از ضدآفتاب استفاده کنید و ویتامین‌ها و غذاهای کامل را در رژیم غذایی خود بگنجانید. به این ترتیب سلامت بدن‌تان تضمین خواهد شد و پوست در بهترین وضعیت خود قرار می‌گیرد.

مقایسه لیفت ابرو با لیفت پلک و لیفت صورت


زمانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی صورت می‌گیرید، تصمیم‌گیری درباره این که برای از بین بردن نشانه‌های پیری به کدام یک از این عمل‌ها نیاز دارید، دشوار است. اگر مشکل، افتادگی پلک، فرورفتگی گونه‌ها و پف چشم‌ها باشد، عمل لیفت صورت نتیجه مطلوب را به دست می‌دهد یا لیفت پلک؟ اگر چهره همواره خسته و نگران به نظر می‌رسد، لیفت پلک صورت را جوان و شاداب می‌کند یا لیفت ابرو بهتر است؟

بهترین روش برای اطلاع از مناسب‌ترین عمل(ها) این است که به یک پزشک مجرب و ماهر مراجعه کنید تا ایشان با بررسی اجزاء صورت و تطبیق آن با ناحیه‌های تغییرکننده در هر عمل، روش مناسب را توصیه کنند. هدف از هر یک از عمل‌های لیفت به شرح زیر است:

 • لیفت ابرو: جوانسازی پیشانی و بالای ابروها
 • لیفت پلک: بهبود وضعیت ناحیه اربیت (کاسه) چشم و دور چشم از استخوان گونه تا استخوان پیشانی
 • لیفت صورت: جوانسازی بخش میانی تا پایینی صورت، از استخوان گونه تا چانه و خط فک یا غبغب
 • لیفت گردن: جوانسازی گردن از چانه تا ترقوه

البته موارد اشاره شده ناحیه‌هایی است که معمولاً در عمل‌های زیبایی به آنها پرداخته می‌شود. جراح زیبایی با بهره‌گیری از ترکیبی از یک یا چند روش، نهایت تلاش خود را می‌کند تا نتیجه دلخواه بیمار به دست آید.

هزینه


هزینه لیفت ابرو (عمل لیفت پیشانی) به عوامل مختلفی بستگی داردT. از جمله به پزشک شما و محل مطب او. پزشکان کم‌تجربه‌تر ممکن است برای انجام این روش هزینه‌ی کمتری را دریافت کنند بنابراین می‌توانید برای پیش‌بینی مناسب قیمت، از جراح خود بپرسید که این درمان را چند مرتبه انجام داده است. اجازه ندهید که نگرانی شما در مورد هزینه‌ها باعث آسیب رسیدن به سلامتی و به خطر افتادن جسم شما شود. بهتر است برای این درمان یک جراح مناسب‌ انتخاب کنید.

پرسش و پاسخ


آیا پس از لیفت ابرو احتمال بروز عوارض وجود دارد؟

پس از عمل لیفت ابرو نیز مانند هر عمل دیگری احتمال بروز عوارضی مانند عفونت، خونریزی، ریزش مو، بی‌حسی پوست و خارش وجود دارد. همچنین عوارض جانبی مربوط به بیهوشی را نیز باید در نظر بگیرید.

آیا پس از عمل لفیت ابرو جای زخم واضحی روی صورت باقی می‌ماند؟

ئ7دئوئ

در هر عمل جراحی که برشی ایجاد شود، جای زخم یا اسکار باقی خواهد ماند، اما چون جراح برش لیفت ابرو را به دقت به گونه‌ای ایجاد می‌کند که خط رویش مو آن را بپوشاند، اسکار مربوط به لیفت ابرو معمولاً مشخص نیست.

آیا می‌توان عمل‌های دیگری را همزمان با لفیت ابرو انجام داد؟

لیفت ابرو غالباً همزمان با درمان‌های زیبایی زیر انجام می‌شود:

 • لیفت صورت
 • لیفت گردن
 • لیفت پلک

هدف از عمل ترکیبی این است که حداکثر اثر جوانسازی به دست آید.

نتیجه لیفت ابرو پس از چه مدت مشخص می‌شود؟

نتیجه نهایی معمولاً 8 ـ 6 هفته پس از جراحی مشخص می‌شود.

آیا لفیت ابرو حالتی زنانه به چهره آقایان می‌دهد؟

ذغذغ56د56د

ابروهای آقایان به طور طبیعی اندکی پایین‌تر از ابروهای بانوان است. پزشک این نکته را حین جراحی در نظر می‌گیرد و ابروها را بیش از حد بالا نمی‌برد تا جذابیت مردانه آقایان پس از عمل نیز حفظ و حتی بیشتر شود.

آیا لیفت ابرو کمکی به درمان اختلالات بینایی می‌کند؟

بیماران، معمولاً آقایان به دلیل افتادگی ابرو دچار مشکلات بینایی می‌شوند. در این حالت عمل لیفت ابرو به منظور بالا بردن ابروها و باز کردن چشم‌ها انجام می‌شود تا بینایی بهتر می‌شود.

آیا مو پس از لیفت ابرو می‌ریزد؟

احتمال ضعیفی وجود دارد که مو پس از بالاکشیدن ابرو بریزد. با این حال مزایای لیفت ابرو، در تقریباً اکثر موارد به احتمال ریزش موی جزئی می‌چربد.

آیا سیگار کشیدن بر نتیجه لیفت ابرو اثر می‌گذارد؟

سیگار کشیدن تاثیر مخربی بر فرایند التیام دارد. بنابراین اگر می‌خواهید به نتیجه مطلوب خود برسید، سیگار کشیدن را پس از جراحی ترک کنید.

چه چیزهایی را باید در جلسه مشاوره اولیه همراه داشته باشم؟

اهداف و انتظارات خود را باید قبل از مشاوره اولیه به وضوح تعیین کنید. برخی بیماران ترجیح می‌دهند که این نکات را یادداشت کنند و همراه خود به کلینیک بیاورند. به علاوه متخصصین زیبایی از بیماران می‌خواهند که موارد زیر را همراه داشته باشند:

 • فهرستی از تمام داروهای مصرفی و داروهایی که به آنها حساسیت دارند.
 • فهرستی از سوال‌ها و انتظارات
 • فهرستی از نگرانی‌ها

همچنین می‌توانید عکس‌هایی را برای مقایسه کردن با ابروی دلخواه خود همراه بیاورید.

مقالات مرتبط

زگیل(زیگیل) پوستی: علت و درمان

اغلب افراد در دوره‌ای از زندگی خود به زگیل‌های پوستی دچار می‌شوند. زگیل‌های پوستی به طور کلی بی‌خطر هستند و در نهایت به‌خودی‌خود از بین

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی