تزریق ژل و چربی به واژن و لابیا؛هزینه،مزایا و عوارض

تزریق ژل و چربی به واژن

لابیای ماژور اصطلاحی پزشکی است که برای لب‌های خارجی و بزرگ واژن به کار برده می‌شود و مشخص‌ترین بخش ناحیه تناسلی بانوان است. ما غالباً درباره اثرات سن، زایمان و یا تغییرات هورمونی بر این ناحیه ظریف و خصوصی بدن فکر نمی‌کنیم و وقتی متوجه می‌شویم که افتادگی و لاغر شدن لابیای ماژور به اندازه چروک دور چشم یا خط خنده شایع است، متعجب می‌شویم. پی‌آمد این تحلیل در برخی بانوان صرفاً چروک خوردن و لاغر شدن ناحیه تناسلی است، اما شماری از بانوان با مشکلاتی جدی مانند ناراحتی و درد هنگام آمیزش روبرو می‌شوند. متخصصین زیبایی برای بازگرداندن جوانی و سلامتی به ناحیه تناسلی از تکنیک‌های پیشرفته‌ای بهره می‌گیرند که با نام تزریق چربی یا تزریق ژل به واژن شناخته می‌شود.

 .

متقاضیان تزریق ژل و چربی در واژن بانوان جوان یا مسنی هستند که فکر می‌کنند لب‌های کوچک و یا بزرگ واژن کوچک‌تر، نامشخص‌تر و لاغرتر از حد معمول است. کاهش استروژن و تحلیل رفتن ساختارهای سلولی در اثر بالا رفتن سن منجر به آتروفی واژن ، آتروفی یا کوچک و پژمرده شدن لب‌های کوچک و بزرگ واژن و سندرم شل شدن واژن می‌شود که به صورت لاغر شدن و افتادگی لابیا بروز می‌یابد. این عارضه ممکن است ارثی یا کمبود ژنتیکی حجم و مواد لابیای مینور و ماژور باشد؛ تحت این شرایط نیز بانوان می‌توانند علی‌رغم عدم وجود مشکلات ناشی از افزایش سن و طبیعی بودن حجم واژن، ناحیه تناسلی را با تزریق ژل و چربی به اندازه دلخواه درآورند.

بسیاری از بانوان برای انجام لابیاپلاستی بزرگ کننده لب‌های واژن به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند تا با بزرگ کردن، تغییر شکل دادن، اصلاح عدم تناسب‌ و عدم تقارن واژن، سفت و تنگ کردن واژن ناحیه تناسلی زیباتری داشته باشند. اکثر بانوان از صحبت کردن درباره این موضوع خجالت می‌کشند، اما مطمئن باشید که متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی امین شما هستند و می‌توانید به آنها اعتماد کنید. متخصصین ما شما را راهنمایی می‌کنند تا بتوانید تصمیم درستی اتخاذ فرمایید و بهترین روش را بدون احساس شرمساری انتخاب کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این خصوص و یا جهت رزرو نوبت از متخصصین می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل نمایید.

شروع فرایند با انجام مشاوره


مشاوره تزریق در لابیا

در جلسه مشاوره، متخصص ابتدا میزان مناسب بودن انجام عمل را ارزیابی می‌کند و شرح حال بیمار را بررسی می‌کند. بیمار موظف است در این جلسه به متخصص اطلاع دهد که آیا ابتلا به بیماری خاصی دارد یا حساسیتی به داروها وجود دارد. پزشک سابقه پزشکی بیمار را مورد بررسی قرار داده و چکاپ داخلی را به طور معمول در وضعیتی مشابه تست پاپ اسمیر انجام می‌دهد. پس از اتمام معاینه و ارزیابی، بیمار انتظارات خود از درمان، سوالات و نگرانی‌های خود را با پزشک به اشتراک می‌گذارد. سپس متخصص روش انجام درمان، مراحل آن و عوارض و خطرات احتمالی را شرح می‌دهد تا بیمار بتواند تصمیمی آگاهانه بگیرد. همچنین، پزشک از بیمار درباره حساسیت‌ها یا بیماری‌های فعلی سوال می‌کند تا اطمینان حاصل کند که تزریق ژل یا چربی در ناحیه تناسلی برای بیمار مناسب است و دستور آزمایش‌های لازم را بدهد.

شیوه تزریق ژل در لابیا

شیوه تزریق ژل در لابیا

تزریق ژل و چربی در واژن تحت بی‌حسی موضعی و تزریق داروی آرام‌بخش وریدی انجام می‌شود. بیمار باید از شش ساعت قبل از عمل ناشتا باشد تا احتمال بالا آوردن محتویات معده و ورود آن به ریه (آسپیراسیون) کاهش یابد. آسپیراسیون عارضه‌ای بسیار جدی است و رعایت توصیه‌های پزشک برای جلوگیری از بروز آن الزامی است. تزریق ژل در واژن حدود 30 دقیقه طول می‌کشد؛ بیمار داروی آرام‌بخش دریافت می‌کند و ناحیه درمان به طور موضعی بی‌حس می‌شود تا کمترین دردی حس نشود. بیمار در وضعیتی مانند حالت انجام تست پاپ اسمیر قرار می‌گیرد. پس از آن که داروی آرام‌بخش اثر کرد، متخصص مقدار کمی داروی بی‌حسی را با سوزنی کوچک در ناحیه‌ی برجسته لابیای ماژور/ مونس پوبیس تزریق می‌کند و ژل را پس از بی‌حس شدن واژن در ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند.

مراقبت پس از تزریق

پس از تزریق در لابیا

بعد از تزریق در لابیا، بیمار به مدت یک ساعت در اتاق بازیابی تحت نظر قرار می‌گیرد. پس از به هوش آمدن بیمار و عدم مشاهده خونریزی اطراف ناحیه درمان، پزشک اجازه ترخیص می‌دهد. حالت تهوع و استفراغ از عوارض جانبی ممکن است پس از دریافت آرام‌بخش رخ دهد. حس در ناحیه درمان بهبود می‌یابد پس از اثر دارو برطرف شدن. بیمار باید روزانه 6 تا 8 لیوان آب مصرف کند تا ژل تزریق شده در ناحیه پایدار باقی بماند. ممکن است در بازه زمانی 3 تا 7 روز پس از تزریق ژل به ناحیه تناسلی، لکه‌های قرمز یا کبودی تیره مشاهده شود که قبل از تکمیل فرایند التیام ایجاد می‌شوند. ماساژ دادن به ناحیه درمان ممنوع است و بیمار باید تا چند روز پس از تزریق فشاری به ناحیه تناسلی وارد نکند تا جابجایی ژل ایجاد نشود. در صورت تورم ناحیه تناسلی، می‌توان برای مدت کوتاهی یخ روی آن قرار داد. همچنین، بیمار باید از قرار دادن ناحیه درمان در معرض سرما یا گرمای شدید حداقل تا زمانی که قرمزی و ورم اولیه برطرف شود، خودداری کند.

تزریق چربی در لابیا


تزریق چربی در لابیا

انتقال چربی اتولوگ فرایندی است که در آن چربی در طی روش لیپواسکالپچر، از بدن بیمار به صورت استریل جمع‌آوری، سپس پردازش و در انتها با محلول آنتی بیوتیک شستشو می‌شود. در مرحله بعد چربی به داخل سرنگ‌هایی که توسط لوله مخصوص به کانولا متصل هستند منتقل می‌شود. کانولا ابزاری است که جهت تزریق چربی به لابیا ماژورا (لب‌های خارجی آلت تناسلی زنانه) و جوانسازی و افزایش زیبایی واژن بکار می‌رود. حق انتخاب با بیماران است و آن‌ها می‌توانند چربی برداشت شده از بدن خود را فقط به لابیا یا به نواحی متعدد تزریق کنند. اطلاعاتی که در این قسمت ارائه می‌کنیم می‌تواند در هر یک از موارد مفید باشد.

مزایای تزریق چربی به واژن

مزایای تزریق چربی به لابیا

  • روش غیرجراحی است و احتیاجی به برش و بخیه ندارد.
  • نتایج حاصل از آن طولانی‌تر از تزریق فیلرها است و نیاز به جلسات ویزیت کمتری دارد.
  • با نتایج موثر و طبیعی همراه است.
  • از آن‌جایی که از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود بدن آن را پس نمی‌زند و با مرور زمان به‌طور طبیعی دوباره جذب بافت می‌شود.
  • دوره نقاهت ندارد. بیمار می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بازگردد.

حجیم سازی لابیا می‌تواند راه حلی باشد برای افرادی که اندازه بزرگی لابیا مینور (لب کوچک آلت تناسلی) آن‌ها کم است. درحقیقت این روش می‌تواند جایگزین غیرجراحی برای لابیاپلاستی داخلی باشد.

آماده سازی

برخی از پیشنهاد می‌توانند در آماده سازی جراحی مفید باشند. در طول مشاوره، باید کاملا صادق باشید، تمامی پرونده‌های پزشکی خود را آماده کنید و لیست داروها، ویتامین‌ها و گیاهانی (حتی مواردی که فکر می‌کنید مهم نیستند) را که مصرف می‌کنید در اختیار پزشک قرار دهید. در این قسمت به معرفی نکاتی می‌پردازیم که به کوتاه کردن دوره بهبود و کاهش عوارض احتمالی کمک می‌کنند.

  • عدم مصرف آسپرین (ازجمله داروهای حوی آسپرین)، ایبوپروفن، ناپروسین، گیاه سنت جون ورت، ویتامین E و سایر مکمل‌های دیگر. این داروها با رقیق کردن خون موجب کبودی زیاد، خونریزی و سایر عوارض جانبی دیگر می‌شوند. قبل از اجرای درمان و برای پیشگیری از وقوع چنین عوارضی لیست کاملی از داروها و مکمل‌ها به بیمار ارائه خواهد شد.
  • از آن‌جایی که نیکوتین گردش خون و روند بهبودی را مختل می‌کند، باید حداقل 2 هفته قبل و 1 هفته بعد از جراحی از استعمال سیگار خودداری کرد.
  • چند روز قبل از جراحی لیپواسکالپچر باید آب زیادی نوشید.

برای راحت‌تر و سریع‌تر شدن روند بهبود باید:

  • از یک نفر بخواهید شما را تا خانه همراهی کرده و حداقل به مدت 1 روز از شما مراقبت کند. دفتر ما برای بیماران ملی و بین‌الملل خارج از شهر، مراقبت‌های خصوصی، مراکز بهبود خصوصی و تسهیلات اقامت را درنظر گرفته است.
  • نسخه‌ها را تهیه کنید و داروها را در دسترس و در نزدیکی محل استراحت خود قرار دهید.

تعدادی بالشت، گن اضافی و حوله برای پاک کردن ترشحات در دسترس داشته باشید.

فرایند انجام کار

بزرگ کردن لابیای ماژور از طریق تزریق چربی

بزرگ کردن لابیای ماژور از طریق تزریق چربی درمانی ساده و دو مرحله‌ای است که حدود 30 دقیقه زمان می‌برد، مگر آن که در کنار لیپوساکشن یا دیگر درمان‌های پیکرتراشی انجام شود. ابتدا بافت چربی از ناحیه اهدا کننده‌ای با چربی اضافی گرفته می‌شود که معمولاً ران یا شکم است. متخصص چربی لازم را به روش لیپوساکشن تامسنت خارج می‌کند. محلول تامسنت شامل یک ترکیب از داروی بی‌حس موضعی و آدرنالین است که در ناحیه اهدا کننده تزریق می‌شود. این تزریق باعث بی‌حس شدن ناحیه، کنترل خونریزی و تبدیل بافت چربی به مایع می‌شود تا بتوان آن را به راحتی خارج کرد. سپس با استفاده از یک کانولای کوچک، چربی با احتیاط از بدن خارج می‌شود. در مرحله بعد، بافت چربی ضدعفونی و تمیز می‌شود تا هنگام تزریق آن به واژن هیچ مشکلی به وجود نیاید. متخصص چربی با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک و با دقت، محلول تامسنت را در لابیای ماژور تزریق می‌کند و سپس واژن را به شکل دلخواه مدل‌سازی می‌کند. برخی بیماران ممکن است درخواست داشته باشند که تا یک ماه پس از عمل از یک گن فشرده کننده مخصوص استفاده کنند تا چربی در طی فرایند التیام و یکی شدن با بافت بدن، در شکل مناسبی باقی بماند.

بزرگ کردن لابیای ماژور

بعد از تزریق، باید انتظار داشته باشید که کمی کبودی، تورم و درد را تجربه کنید. اگر در نواحی که لیپوساکشن شده احساس بی‌حسی دارید، نگران نباشید؛ زیرا اعصاب در حال بازسازی هستند و احساس به حالت طبیعی خود باز خواهد گشت. تورم ممکن است به مدت چند ماه ادامه یابد. برای کنترل ناراحتی، به شما داروهای مسکن تجویز خواهد شد. اما اگر درد شروع به شدت افزایش یابد، باید به ما سریعاً اطلاع دهید. فرایند بهبود در هر فردی ممکن است متفاوت باشد، اما به طور معمول در روز بعد از درمان باید قادر به ایستادن و راه رفتن باشید. در روزهای اول و دوم، ممکن است مایعات در نقاط زهکشی جمع شوند و شما ممکن است خونابه تجربه کنید. دو یا سه روز پس از جراحی می‌توانید دوش بگیرید. بسته به تعداد نواحی درمان شده، ممکن است نتوانید فعالیت‌های سنگین را انجام دهید و لازم باشد در هفته اول از انجام فعالیت‌های معمولی خودداری کنید. در طول هفته‌های دوم و سوم، نواحی درمان شده ممکن است بسیار حساس به لمس باشند و باید فعالیت‌های سنگین را محدود کنید. برای اطمینان از حفظ شکل خوب نواحی درمان شده، باید به مدت یک ماه لباس‌های فشرده پوشیده شود. پس از این دوره، می‌توانید به تدریج فعالیت‌هایی مانند بلند کردن اشیا و ورزش را ادامه دهید. برای مدت یک ماه باید از انجام فعالیت‌های پرفشار خودداری کرده و تا 6 هفته از دویدن و فعالیت‌های پرتحرک خودداری کنید. این روش‌ها به کاهش فشار در نواحی درمان شده کمک می‌کنند و همچنین فرصتی را برای بهبود و التیام سریع‌تر فراهم می‌کنند. تمام روش‌های لیپوساکشن با استفاده از برش‌های کوچک انجام می‌شوند، بنابراین اسکارها کمی و ضعیف خواهند بود. معمولاً بعد از چند هفته، بهبود در شکل و ظاهر نواحی درمان شده را مشاهبعد از تزریق، انتظار داریم که کمی کبودی، تورم و درد را تجربه کنید. اگر در نواحی که لیپوساکشن شده احساس بی‌حسی دارید، نگران نباشید؛ زیرا اعصاب در حال بازسازی هستند و احساس به حالت طبیعی خود باز خواهد گشت. تورم ممکن است به مدت چند ماه ادامه یابد. برای کنترل ناراحتی، به شما داروهای مسکن تجویز خواهد شد. اما اگر درد شروع به شدت افزایش یابد، باید به ما سریعاً اطلاع دهید. فرایند بهبود در هر فردی ممکن است متفاوت باشد، اما به طور معمول در روز بعد از درمان باید قادر به ایستادن و راه رفتن باشید. در روزهای اول و دوم، ممکن است مایعات در نقاط زهکشی جمع شوند و شما ممکن است خونابه تجربه کنید. دو یا سه روز پس از جراحی می‌توانید دوش بگیرید. بسته به تعداد نواحی درمان شده، ممکن است نتوانید فعالیت‌های سنگین را انجام دهید و لازم باشد در هفته اول از انجام فعالیت‌های معمولی خودداری کنید. در طول هفته‌های دوم و سوم، نواحی درمان شده ممکن است بسیار حساس به لمس باشند و باید فعالیت‌های سنگین را محدود کنید. برای اطمینان از حفظ شکل خوب نواحی درمان شده، باید به مدت یک ماه لباس‌های فشرده پوشیده شود. پس از این دوره، می‌توانید به تدریج فعالیت‌هایی مانند بلند کردن اشیا و ورزش را ادامه دهید. برای مدت یک ماه باید از انجام فعالیت‌های پرفشار خودداری کرده و تا 6 هفته از دویدن و فعالیت‌های پرتحرک خودداری کنید. این روش‌ها به کاهش فشار در نواحی درمان شده کمک می‌کنند و همچنین فرصتی را برای بهبود و التیام سریع‌تر فراهم می‌کنند. تمام روش‌های لیپوساکشن با استفاده از برش‌های کوچک انجام می‌شوند، بنابراین اسکارها کمی و ضعیف خواهند بود. معمولاً بعد از چند هفته، بهبود در شکل و ظاهر نواحی درمان شده را مشاهده خواهید ک

هزینه


هزینه تزریق ژل و چربی به واژن به تکنیک تزریق بستگی دارد. تزریق چربی در لابیای مینور یا ماژور مستلزم انجام دو عمل تخلیه و تزریق چربی است، حال آن که تزریق ژل به واژن عملی ساده‌تر است و هزینه آن برحسب تعداد سرنگ‌های ژل تزریق شده محاسبه می‌شود.

عوارض تزریق ژل و چربی در ناحیه تناسلی بانوان


عوارض شدید تزریق شامل التهاب، ورم، درد، حساسیت، سفت شدن بافت، اریتما و عفونت می‌شود. عفونت باید فوراً درمان شود تا پیشرفت نکند و به عوارضی مانند آبسه منجر نگردد. بانوانی که با واکنش‌های آلرژیک روبرو می‌شوند، باید علت و اهمیت این واکنش‌ها را قبل از تکرار درمان مشخص کنند.

مقالات مرتبط

بیماری سفلیس: علت، علائم و درمان

سفلیس یک نوع عفونت مقاربتی است که اگر تحت درمان قرار نگیرد می‌تواند باعث مشکلات جدی برای سلامتی فرد شود. سفلیس چند مرحله دارد (اولیه،

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی