تزریق ژل و چربی به واژن و لابیا؛هزینه،مزایا و عوارض

تزریق ژل و چربی به واژن

لابیای ماژور اصطلاحی پزشکی است که برای لب‌های خارجی و بزرگ واژن به کار برده می‌شود و مشخص‌ترین بخش ناحیه تناسلی بانوان است. ما غالباً درباره اثرات سن، زایمان و یا تغییرات هورمونی بر این ناحیه ظریف و خصوصی بدن فکر نمی‌کنیم و وقتی متوجه می‌شویم که افتادگی و لاغر شدن لابیای ماژور به اندازه چروک دور چشم یا خط خنده شایع است، متعجب می‌شویم. پی‌آمد این تحلیل در برخی بانوان صرفاً چروک خوردن و لاغر شدن ناحیه تناسلی است، اما شماری از بانوان با مشکلاتی جدی مانند ناراحتی و درد هنگام آمیزش روبرو می‌شوند. متخصصین زیبایی برای بازگرداندن جوانی و سلامتی به ناحیه تناسلی از تکنیک‌های پیشرفته‌ای بهره می‌گیرند که با نام تزریق چربی یا تزریق ژل به واژن شناخته می‌شود.

 .

متقاضیان تزریق ژل و چربی در واژن بانوان جوان یا مسنی هستند که فکر می‌کنند لب‌های کوچک و یا بزرگ واژن کوچک‌تر، نامشخص‌تر و لاغرتر از حد معمول است. کاهش استروژن و تحلیل رفتن ساختارهای سلولی در اثر بالا رفتن سن منجر به آتروفی واژن ، آتروفی یا کوچک و پژمرده شدن لب‌های کوچک و بزرگ واژن و سندرم شل شدن واژن می‌شود که به صورت لاغر شدن و افتادگی لابیا بروز می‌یابد. این عارضه ممکن است ارثی یا کمبود ژنتیکی حجم و مواد لابیای مینور و ماژور باشد؛ تحت این شرایط نیز بانوان می‌توانند علی‌رغم عدم وجود مشکلات ناشی از افزایش سن و طبیعی بودن حجم واژن، ناحیه تناسلی را با تزریق ژل و چربی به اندازه دلخواه درآورند.

بسیاری از بانوان برای انجام لابیاپلاستی بزرگ کننده لب‌های واژن به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند تا با بزرگ کردن، تغییر شکل دادن، اصلاح عدم تناسب‌ و عدم تقارن واژن، سفت و تنگ کردن واژن ناحیه تناسلی زیباتری داشته باشند. اکثر بانوان از صحبت کردن درباره این موضوع خجالت می‌کشند، اما مطمئن باشید که متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی امین شما هستند و می‌توانید به آنها اعتماد کنید. متخصصین ما شما را راهنمایی می‌کنند تا بتوانید تصمیم درستی اتخاذ فرمایید و بهترین روش را بدون احساس شرمساری انتخاب کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این خصوص و یا جهت رزرو نوبت از متخصصین می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ - ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید.

شروع فرایند با انجام مشاوره


مشاوره تزریق در لابیا

متخصص ابتدا مناسب بودن انجام عمل را در جلسه مشاوره ارزیابی و شرح حال بیمار را بررسی می‌کند. بیمار موظف است ابتلا به بیماری یا حساسیت به دارو را در جلسه مشاوره به متخصص اطلاع دهد. پزشک سابقه پزشکی بیمار را بررسی می‌کند و چک‌آپ داخلی را در وضعیتی مشابه تست پاپ اسمیر انجام می‌دهد. بیمار پس از اتمام معاینه و ارزیابی، انتظار خود از درمان و سوالات و نگرانی‌های خود را با پزشک در میان می‌گذارد. سپس متخصص روش انجام درمان، مراحل آن و عوارض و خطرهای احتمالی را شرح می‌دهد تا بیمار تصمیمی آگاهانه اتخاذ نماید. همچنین پزشک درباره حساسیت‌ها یا بیماری‌های فعلی از بیمار سوال می‌کند تا مناسب بودن تزریق ژل یا چربی را در ناحیه تناسلی مشخص کند و دستور آزمایش‌های لازم را بدهد.

شیوه تزریق ژل در لابیا

شیوه تزریق ژل در لابیا

تزریق ژل و چربی در واژن تحت بی‌حسی موضعی و تزریق داروی آرام‌بخش وریدی انجام می‌شود. بیمار باید از شش ساعت قبل از عمل ناشتا باشد تا احتمال بالا آوردن محتویات معده و ورود آن به ریه (آسپیراسیون) کاهش یابد. آسپیراسیون عارضه‌ای بسیار جدی است و رعایت توصیه‌های پزشک برای جلوگیری از بروز آن الزامی است. تزریق ژل در واژن حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد؛ بیمار داروی آرام‌بخش دریافت می‌کند و ناحیه درمان به طور موضعی بی‌حس می‌شود تا کمترین دردی حس نشود. بیمار در وضعیتی مانند حالت انجام تست پاپ اسمیر قرار می‌گیرد. پس از آن که داروی آرام‌بخش اثر کرد، متخصص مقدار کمی داروی بی‌حسی را با سوزنی کوچک در ناحیه‌ی برجسته لابیای ماژور/ مونس پوبیس تزریق می‌کند و ژل را پس از بی‌حس شدن واژن در ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند.

مراقبت پس از تزریق

پس از تزریق در لابیا

بیمار پس از تزریق در لابیا یک ساعت در اتاق ریکاوری تحت نظر قرار می‌گیرد و پس از آن که به هوش آمد و خونریزی اطراف ناحیه درمان مشاهده نشد، پزشک اجازه ترخیص می‌دهد. حالت تهوع و استفراغ از عوارض جانبی دریافت آرام‌بخش است. پس از از بین رفتن اثر دارو حس به ناحیه درمان برمی‌گردد. بیمار باید روزانه ۶ تا ۸ لیوان آب بنوشد تا ژل تزریق شده پایدار شود. ممکن است ۳ تا ۷ روز پس از تزریق ژل به ناحیه تناسلی، یعنی دقیقاً قبل از تکمیل فرایند التیام لکه‌های قرمز یا کبودی‌های تیره‌ای مشاهده شود. ماساژ دادن ناحیه درمان ممنوع است و بیمار نباید ناحیه تناسلی را تا چند روز پس از تزریق فشار دهد، چون ممکن است ژل جابجا شود. اگر ناحیه تناسلی متورم باشد، می‌توان مدت کوتاهی یخ روی آن گذاشت. همچنین بیمار باید مراقب باشد که حداقل تا زمان از بین رفتن قرمزی و ورم اولیه ناحیه درمان را در معرض سرما یا گرمای شدید قرار ندهد.

تزریق چربی در لابیا


تزریق چربی در لابیا

انتقال چربی اتولوگ فرایندی است که در آن چربی در طی روش لیپواسکالپچر، از بدن بیمار به صورت استریل جمع‌آوری، سپس پردازش و در انتها با محلول آنتی بیوتیک شستشو می‌شود. در مرحله بعد چربی به داخل سرنگ‌هایی که توسط لوله مخصوص به کانولا متصل هستند منتقل می‌شود. کانولا ابزاری است که جهت تزریق چربی به لابیا ماژورا (لب‌های خارجی آلت تناسلی زنانه) و جوانسازی و افزایش زیبایی واژن بکار می‌رود. حق انتخاب با بیماران است و آن‌ها می‌توانند چربی برداشت شده از بدن خود را فقط به لابیا یا به نواحی متعدد تزریق کنند. اطلاعاتی که در این قسمت ارائه می‌کنیم می‌تواند در هر یک از موارد مفید باشد.

مزایای تزریق چربی به واژن

مزایای تزریق چربی به لابیا

  • روش غیرجراحی است و احتیاجی به برش و بخیه ندارد.
  • نتایج حاصل از آن طولانی‌تر از تزریق فیلرها است و نیاز به جلسات ویزیت کمتری دارد.
  • با نتایج موثر و طبیعی همراه است.
  • از آن‌جایی که از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود بدن آن را پس نمی‌زند و با مرور زمان به‌طور طبیعی دوباره جذب بافت می‌شود.
  • دوره نقاهت ندارد. بیمار می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بازگردد.

حجیم سازی لابیا می‌تواند راه حلی باشد برای افرادی که اندازه بزرگی لابیا مینور (لب کوچک آلت تناسلی) آن‌ها کم است. درحقیقت این روش می‌تواند جایگزین غیرجراحی برای لابیاپلاستی داخلی باشد.

آماده سازی

برخی از پیشنهاد می‌توانند در آماده سازی جراحی مفید باشند. در طول مشاوره، باید کاملا صادق باشید، تمامی پرونده‌های پزشکی خود را آماده کنید و لیست داروها، ویتامین‌ها و گیاهانی (حتی مواردی که فکر می‌کنید مهم نیستند) را که مصرف می‌کنید در اختیار پزشک قرار دهید. در این قسمت به معرفی نکاتی می‌پردازیم که به کوتاه کردن دوره بهبود و کاهش عوارض احتمالی کمک می‌کنند.

  • عدم مصرف آسپرین (ازجمله داروهای حوی آسپرین)، ایبوپروفن، ناپروسین، گیاه سنت جون ورت، ویتامین E و سایر مکمل‌های دیگر. این داروها با رقیق کردن خون موجب کبودی زیاد، خونریزی و سایر عوارض جانبی دیگر می‌شوند. قبل از اجرای درمان و برای پیشگیری از وقوع چنین عوارضی لیست کاملی از داروها و مکمل‌ها به بیمار ارائه خواهد شد.
  • از آن‌جایی که نیکوتین گردش خون و روند بهبودی را مختل می‌کند، باید حداقل ۲ هفته قبل و ۱ هفته بعد از جراحی از استعمال سیگار خودداری کرد.
  • چند روز قبل از جراحی لیپواسکالپچر باید آب زیادی نوشید.

برای راحت‌تر و سریع‌تر شدن روند بهبود باید:

  • از یک نفر بخواهید شما را تا خانه همراهی کرده و حداقل به مدت ۱ روز از شما مراقبت کند. دفتر ما برای بیماران ملی و بین‌الملل خارج از شهر، مراقبت‌های خصوصی، مراکز بهبود خصوصی و تسهیلات اقامت را درنظر گرفته است.
  • نسخه‌ها را تهیه کنید و داروها را در دسترس و در نزدیکی محل استراحت خود قرار دهید.

تعدادی بالشت، گن اضافی و حوله برای پاک کردن ترشحات در دسترس داشته باشید.

فرایند انجام کار

بزرگ کردن لابیای ماژور از طریق تزریق چربی

بزرگ کردن لابیای ماژور از طریق تزریق چربی درمانی ساده و دو مرحله‌ای است که حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌برد، مگر آن که در کنار لیپوساکشن یا دیگر درمان‌های پیکرتراشی انجام شود. ابتدا بافت چربی از ناحیه اهدا کننده‌ای با چربی اضافی گرفته می‌شود که معمولاً ران یا شکم است. متخصص چربی لازم را به روش لیپوساکشن تامسنت خارج می‌کند. محلول تامسنت، مخلوطی از داروی بی‌حس موضعی و آدرنالین، در ناحیه اهدا کننده تزریق می‌شود تا ناحیه بی‌حس شود، خونریزی تحت کنترل درآورده شود و بافت چربی به مایع تبدیل شود و بتوان آن را به راحتی تخلیه کرد. سپس چربی با یک کانولای کوچک با احتیاط از بدن بیرون کشیده می‌شود. در مرحله بعد بافت چربی ضدعفونی و تخلیص می‌شود تا پس از تزریق آن به واژن مشکلی پیش نیاید. متخصص چربی را با سوزن‌های بسیار ظریف با دقت و احتیاط در لابیای ماژور تزریق می‌کند و سپس واژن را به شکل دلخواه درمی‌آورد. از برخی بیماران خواسته می‌شود گن فشرده کننده مخصوص را تا یک ماه پس از عمل به تن کنند تا چربی در مدتی که در حال التیام و یکی شدن با بافت بدن است، در شکل مناسب باقی بماند.

بزرگ کردن لابیای ماژور

بعد از تزریق باید انتظار کمی کبودی، تورم و درد را داشته باشیم. اگر در نواحی که لیپوساکشن شده احساس بی‌حسی می‌کنید نگران نباشید. همچنان که اعصاب شروع به بازسازی احساس می‌کنند حس به حالت طبیعی بازخواهد گشت. تورم ممکن است چندماه طول بکشد. برای کنترل ناراحتی، داروی مسکن به بیمار تجویز خواهد شد اما اگر درد شروع به تشدید کرد در اسرع وقت با ما تماس بگیرید. فرایند بهبود در هر فردی متفاوت است اما معمولا روز بعد از درمان باید قادر به ایستادن و راه رفتن باشید. به احتمال زیاد روز اول و دوم، مایعات جمع شده در نقاط دسترسی زهکشی می‌شوند. ممکن است شاهد خونابه نیز باشید. دو یا سه روز بعد از جراحی می‌توانید دوش بگیرید. بسته به تعداد نواحی درمان شده، ممکن است اجازه انجام کارهای سخت را نداشته باشید و لازم باشد هفته اول از انجام فعالیت‌های معمولی خودداری کنید. در طول هفته دوم و سوم نواحی درمان شده ممکن است نسبت به لمس خیلی حساس باشند . در طول این دوره انجام فعالیت‌های سخت باید محدود شوند. برای کمک به اطمینان یافتن از شکل‌گیری خوب نواحی درمان باید به مدت ۱ ماه لباس‌های فشرده‌سازی یا گن بپوشید. بعد از این دوره، ممکن است به‌تدریج فعالیت‌هایی نظیر بلندکردن اجسام و ورزش را ادامه دهید. به مدت ۱ ماه باید از انجام هر نوع فعالیت‌‌های پرفشار و تا ۶ هفته از دویدن و انجام فعالیت‌های پرتحرک خودداری کنید. این روش‌ها کمک می‌کنند فشار کمتری به نواحی درمان وارد شود و از طرفی فرصتی را فراهم می‌کنند تا سریعتر التیام و بهبود یابید. تمام روش‌های لیپواسکالپچر با ایجاد برش‌های کوچک انجام می‌شوند درنتیجه اسکارها خفیف خواهند بود. معمولا بعد از چند هفته می‌توان به‌خوبی شاهد نتایج تزریق بود. شکل و ظاهر نواحی درمان بهبود می‌یابد و تا زمانی‌که وزن شما تغییر نکرده، ظاهر خوش فرم شما حفظ خواهد شد. اگر وزنتان افزایش یابد این اضافه وزن در نواحی دیگر به غیر از مناطق لیپوساکشن شده صورت خواهد گرفت.

هزینه


هزینه تزریق ژل و چربی به واژن به تکنیک تزریق بستگی دارد. تزریق چربی در لابیای مینور یا ماژور مستلزم انجام دو عمل تخلیه و تزریق چربی است، حال آن که تزریق ژل به واژن عملی ساده‌تر است و هزینه آن برحسب تعداد سرنگ‌های ژل تزریق شده محاسبه می‌شود.

عوارض تزریق ژل و چربی در ناحیه تناسلی بانوان


عوارض شدید تزریق شامل التهاب، ورم، درد، حساسیت، سفت شدن بافت، اریتما و عفونت می‌شود. عفونت باید فوراً درمان شود تا پیشرفت نکند و به عوارضی مانند آبسه منجر نگردد. بانوانی که با واکنش‌های آلرژیک روبرو می‌شوند، باید علت و اهمیت این واکنش‌ها را قبل از تکرار درمان مشخص کنند.

این مقاله را ذکر کنید: کلینیک تخصصی پوست، کاشت مو و زیبایی رازی, "تزریق ژل و چربی به واژن و لابیا؛هزینه،مزایا و عوارض,", https://clinicrazi.ir/%d8%aa%d8%b2%d8%b1%db%8c%d9%82-%da%98%d9%84-%d9%88-%da%86%d8%b1%d8%a8%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d9%88%d8%a7%da%98%d9%86-%d9%88-%d9%84%d8%a7%d8%a8%db%8c%d8%a7%d8%9b%d9%87%d8%b2%db%8c%d9%86%d9%87%d8%8c%d9%85/.