تزریق چربی در صورت و بدن:کاربردها،مزایا و هزینه

%d8%b1%d8%a7%d8%b2%db%8c1

تزریق چربی با هدف ایجاد برجستگی مطلوب و خوش فرم کردن اعضاء صورت و بدن انجام می‌شود. این روش اتولوگ است، یعنی در آن از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود. تزریق چربی چروک‌ها را به حداقل می‌رساند و فرورفتگی‌های بخش‌های مختلف صورت و بدن را پر می‌کند. همچنین تزریق چربی در بدن و صورت بدشکلی‌ها را اصلاح می‌کند و جای جوش و زخم را از بین می‌برد. از آنجایی که در تزریق چربی از سلول‌های چربی خود بیمار استفاده می‌شود، احتمال پس زدن بافت توسط بدن به صفر می‌رسد.

تزریق چربی عملی سرپایی است که در مراکز جراحی دارای مجوز انجام می‌شود. جراح و بیمار در جلسه مشاوره درباره مناسب‌ترین ناحیه اهداکننده و مقدار دلخواه تخلیه چربی صحبت می‌کنند. متخصصین کلینیک پوست و موی رازی معتقداند که چنانچه تزریق چربی توسط جراح پلاستیک انجام شود، زیبایی و جوانی‌ای را به ارمغان می‌آورد که سال‌های سال ماندگار است. برای دریافت مشاوره یا رزرونوبت می توانید با شماره  02188334029 - 02188333259  تماس حاصل نمایید.

تزریق چربی


در عمل تزریق چربی مقداری چربی از ناحیه اهداکننده بدن خود بیمار گرفته و در نقطه مورد نظر صورت تزریق می‌شود تا حجم افزایش یابد، چروک‌ها از بین برود و فرورفتگی‌های ناشی از تحلیل چربی پر شود. متخصص چربی لازم را برای انجام این جراحی زیبایی پرطرفدار از ناحیه‌ای از بدن، معمولاً شکم یا ران، می‌گیرد و در محل‌های پرچروک یا گود رفته صورت و بدن تزریق می‌کند. مزیت شاخص تزریق چربی این است که نه از یک ماده خارجی بلکه از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌کند. بااین حال یکی از نقاط ضعف بسیاری از روش‌های تزریق چربی این است که چون تمام سلول‌های چربی زنده نمی‌ماند، ناهمواری‌هایی ایجاد می‌شود و نتایج به اندازه تزریق ژل قابل پیش‌بینی نیست.

ناحیه‌های قابل درمان با تزریق چربی عبارت است از:

  • لب
  • چانه
  • گودی و سیاهی زیر چشم
  • افتادگی پوست پشت دست
  • باسن
  • سینه
  • گونه

سیاهی زیر چشم

%d8%b1%d8%a7%d8%b2%db%8c2

علاوه بر تزریق چربی زیر چشم، مقداری جزیی از چربی انباشته شده از زیر پلک به منظور رفع افتادگی پلک برداشته می‌شود که از آن با اصطلاح لیفت بدون زخم پلک پایین نیز یاد می‌شود. متخصص با انجام این دو عمل هم پف و هم سیاهی زیر چشم را از بین می‌برد.

گونه گذاری

%d8%b1%d8%a7%d8%b2%db%8c3

تزریق چربی راهکاری ایده‌آل برای بیمارانی با چهره لاغر است که ناحیه گونه را برجسته و صورت را خوش‌تراش می‌کند. چنانچه گونه گذاری به روش تزریق چربی و لیفت صورت همزمان انجام شود، تزریق چربی اثر جوانسازی با ماندگاری بلندمدت را به دست می‌دهد که روند پیری طبیعی را طی می‌کند. با تزریق چربی می‌توان نتایج به دست آمده از جراحی لیفت صورت قبلی را بهبود داد یا دستکاری کرد.

زاویهدار کردن صورت و جلو آوردن چانه

%d8%b1%d8%a7%d8%b2%db%8c4

خط فک صاف و تحلیل رفته را می‌توان به گونه‌ای تیز و تقویت کرد که چانه عقب رفته با تزریق چربی مشخص‌تر شود و صورت زاویه‌دار شود. مزیت تزریق چربی به چانه این است که نتیجه کاملاً طبیعی است و چربی دقیقاً در نقطه‌ی دلخواه قرار می‌گیرد؛ به علاوه شکل و اندازه پروتز محدودیت ایجاد نمی‌کند.

بزرگ کردن لب

%d8%b1%d8%a7%d8%b2%db%8c5

با تزریق چربی در لب می‌توانید لب‌هایی پرتر، برجسته‌تر و قلوه‌ا‌ی داشته باشید.

 جوانسازی گردن

%d8%b1%d8%a7%d8%b2%db%8c6

متخصص با تزریق چربی در ناحیه‌های معینی از گردن عمل جوانسازی و زیباسازی گردن را انجام می‌دهد. این عمل را می‌توان شبیه به حالتی دانست که هوا داخل بادکنکی نیمه باد شده دمیده می‌شود و در نتیجه بادکنک پرتر و کشیده‌تر می‌شود. تزریق چربی نیز دقیقاً همین کار را برای ناحیه‌های شل و افتاده گردن انجام می‌دهد.

بزرگ کردن باسن

شکل باسن و تناسب آن با دیگر اجزاء بدن تاثیر بسزایی بر زیبایی بدن دارد. زیباسازی و تغییرشکل باسن اعتماد به نفس را ارتقاء می‌دهد.

نتایج تزریق چربی به باسن طبیعی است و حسی کاملاً طبیعی دارد. نکته مهم این است که تزریق چربی در باسن همزمان با لیپوساکشن انجام شود، چون ممکن است دیگر هرگز چربی کافی برای بزرگ کردن باسن در بدن بیمار جمع نشود.

بزرگ کردن سینه

در جراحی تزریق چربی برای بزرگ کردن سینه چربی لازم با لیپوساکشن از بخش دیگری از بدن خارج می‌شود و در سینه‌ها تزریق می‌شود. این روش برای بانوانی مناسب است که می‌خواهند سینه‌ها را اندکی بزرگتر کنند و نتایج طبیعی را ترجیح می‌دهند.

جوانسازی دست

%d8%b1%d8%a7%d8%b2%db%8c7

اگر دست‌ها در اثر آسیب ناشی از نور خورشید یا بالا رفتن سن فرسوده و پیر به نظر می‌رسد، تزریق چربی یکی از چشمگیرترین نتایج را بر روی دست ایجاد می‌کند. این عمل کمترین جای زخمی باقی نمی‌گذارد و دست‌ها را صاف‌تر و جوان‌تر می‌کند. اگر می‌خواهید بدانید که تزریق چربی به دست چطور چنین نتیجه‌ی ایده‌آلی را به دست می‌دهد، باید بگوییم که جواب سلول‌های بنیادی است.

قبل از جراحی


متخصص در جلسه مشاوره از بیمار می‌خواهد تا انتظار خود را از درمان شرح دهد تا تعیین کند که آیا تزریق چربی روش مناسبی برای دستیابی به آنها به شمار می‌رود یا خیر. این درمان شامل لیپوساکشن، به منظور استخراج چربی، و انتقال چربی، تزریق چربی در ناحیه مورد نظر، می‌شود. بنابراین بیمار باید برای هر دو عمل آماده باشد.

جراحی


استخراج چربی از شکم، باسن یا ران مرحله نخست عمل تزریق چربی محسوب می‌شود. برش‌هایی به کوچکی 5 میلی‌متر دور ناحیه اهدا کننده ایجاد می‌شود، لوله توخالی مکش (کانولا) وارد و به اطراف حرکت داده می‌شود تا چربی اضافی را متلاشی کند. چربی تخلیه می‌شود، اما لایه سطحی پوست به بافت و عضله‌های زیرین متصل می‌ماند، به علاوه لایه نازکی از چربی باقی گذاشته می‌شود تا از موج‌دار یا برآمده شدن یا ایجاد هرگونه ناهنجاری و بدشکلی پوستی پس از تخلیه چربی جلوگیری شود. سپس چربی جمع‌آوری شده قبل از تزریق آماده‌سازی و تخلیص می‌شود. سوزن‌های ظریفی برای تزریق مقادیر اندک چربی در صورت به کار برده می‌شود تا چربی در لایه پوستی زیر سطح فوقانی به طور یکنواخت توزیع شود. چنانچه مقدار چربی تخلیه شده و تزریق شده کم باشد، کل عمل فقط حدود یک ساعت طول می‌کشد.

دوران بهبود


با توجه به گستردگی لیپوساکشن انجام شده می‌توان فعالیت‌های معمول روزانه را یک تا هفت روز پس از جراحی تزریق چربی ازسر گرفت.

مزایا


%d8%b1%d8%a7%d8%b2%db%8c8

تزریق چربی چین و چروک‌ها و خطوط را کاهش می‌دهد، افتادگی ناشی از تحلیل چربی را از بین می‌برد و ناحیه‌های فرورفته را پر می‌کند. از دیگر مزایای تزریق چربی در صورت این است که چون از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌کند، با بدن سازگار است و واکنش‌های آلرژیک و حساسیت بروز نمی‌یابد.

خطرها و عوارض


تحمل فشار، حرکت و سوزش هنگام تخلیه چربی و تزریق مجدد آن از اثرهای جانبی بالقوه این عمل زیبایی محسوب می‌شود؛ بااین حال تزریق چربی به ندرت دردناک است. کبودی و ورم اطراف ناحیه اهدا کننده چربی و دریافت کننده طبیعی است. تزریق چربی عملی کاملاً ایمن است و عوارض یا اثرهای جانبی جدی‌تری مانند عفونت، بی‌حسی و آسیب عصبی نادر است.

هزینه


هزینه تزریق چربی مانند دیگر جراحی‌های زیبایی در نقاط مختلف کشور و حتی در یک شهر متغیر است. برای این که مطمئن شوید که درمانی منحصر به فرد با کیفیت بالا و با هزینه منصفانه دریافت می‌کنید با جراحان زیبایی دارای مجوز مشورت کنید.