لیزر موهای زائد صورت و بدن با بررسی تاثیر انواع مختلف دستگاه لیزر

leyzermo

آیا از اصلاح و اپیلاسیون مداوم خسته شده‌اید؟ آیا از وجود موهای زائد روی بدن خود خجالت می‌کشید؟ آیا از موهایی که به صورت جوش در زیر پوست باقی می‌مانند رنج می‌برید؟ تراشیدن، اپیلاسیون و اصلاح کردن از روش‌هایی هستند که به طور گسترده‌ای برای حذف موهای زائد مورداستفاده مردان و زنان قرار می‌گیرند. اشکال این روش‌ها این است که موها را به صورت دائمی از بین نمی‌برند. سرعت رشد موها در برخی روش‌ها بیشتر از سایر آنهاست. یک راه‌حل خوب برای حذف دائمی موهای زائد بدن، استفاده از لیزر است. در طول سال‌های اخیر این روش روز به روز محبوب‌تر شده است.

روش لیزر حذف موهای زائد در مقایسه با سایر روش‌های حذف مو، بسیار مقرون به صرفه‌تر است زیرا این روش به مراقبت‌های بسیار کمتری نیاز دارد. روش‌های دیگر وقت‌گیر هستند و هزینه‌های آنها تا اتمام فرایند حذف موها، به مقدار قابل‌توجهی بیشتر از روش لیزر است. متخصصین کلینیک پوست و موی رازی روش لیزر را پیشنهاد می‌کنند زیرا این روش می‌تواند موهای زائد تمامی نواحی صورت و بدن ازجمله زیر بغل‌ها، پاها، ناحیه بیکینی، سینه، شکم و پشت را ریشه‌کن کند. امروزه با صرف هزینه‌ی مناسبی می‌توان به پوستی نرم، هموار و بدون مو دست یافت؛ پس با اپیلاسیون و اصلاح خداحافظی کنید و یک وقت برای لیزر کردن موهای زائد خود رزرو نمایید. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید.

لیزر موهای زائد صورت و بدن


04

متخصصین پوست از لیزر برای حذف موثر و ایمن موهای زائد صورت و بدن استفاده می‌کنند. به لطف پیشرفت‌هایی که در تکنولوژی صورت گرفته است، اکثر افراد می‌توانند با خیال راحت لیزر حذف موهای زائد را انجام دهند. حذف موهای زائد اغلب نیازمند چندین جلسه درمان است.

لیزر موهای زائد کدام مناطق بدن را رفع می‌کند؟


01

لیزرهایی که برای حذف موهای زائد طراحی شده‌اند، می‌توانند در اکثر قسمت‌های بدن استفاده شوند. بسیاری از لیزرها نواحی بزرگ را به طور موثر درمان می‌کنند. لیزر حذف موهای زائد می‌تواند نواحی زیر را تحت درمان قرار دهد:

 • کمر
 • ناحیه بیکینی
 • سینه
 • صورت، به ویژه بالای لب و چانه
 • گردن
 • شانه‌ها
 • زیر بغل

انواع دستگاه‌های لیزر حذف موهای زائد


3

انواع مختلف دستگاه‌ها و سیستم‌های لیزر حذف موهای زائد امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند. همه آنها متفاوت هستند، اما برای یک هدف مشترک کار می‌کنند. هنگامی که پوست نور را جذب می‌کند، این انرژی نور به گرما تبدیل می‌شود. این تبدیل گرما تاثیرات لیزر را ایجاد می‌کند. لیزرها در هر سیستم با یک طول موج نور مشخصی عمل می‌کنند. این طول موج نور اجازه می‌دهد که نور توسط فولیکول‌های مو و نه بافت مجاور جذب شود و انرژی ناشی از لیزر را به هدف مورد نظر متمرکز می‌کند.

لیزر حذف موهای زائد الکساندریت

 

لیزر حذف موهای زائد الکساندریت

سیستم لیزر حذف موهای زائد الکساندریت مشابه با سیستم لیزر حذف موهای زائد روبی عمل می‌کند. این سیستم از طول موج ۷۵۵ نانومتر استفاده می‌کند که در محدوده مادون قرمز طیف نور قرار دارد. مانند سیستم لیزر روبی، این طول موج لیزر بیشتر توسط ملانین و فولیکول‌های مو جذب می‌شود تا بافت‌های اطراف.

سیستم لیزر حذف موهای زائد الکساندریت بسیار رایج است و احتمالاً در بسیاری از کلینیک‌های لیزر حذف موهای زائد قابل دسترس است. این سیستم همچنین سریعترین روش لیزری برای حذف موهای زائد در بازار به منظور زیبایی است. بهترین نتایج با استفاده از سیستم الکساندریت در افرادی با پوست روشن تا سبزه، به ویژه افرادی که پوست بسیار روشن دارند، مشاهده می‌شود. همچنین، این سیستم می‌تواند برای پوست زال و پوست دارای کک و مک مناسب باشد، زیرا بسیاری از روش‌های لیزر حذف موهای زائد بر روی آنها تأثیر ندارند.

مزایای حذف موهای زائد با لیزر الکساندریت چیست؟

 • تکرار سریع لیزر به معنای زمان درمان سریع است.
 • در طیف گسترده‌ای از انواع پوست از زنگ سفید تا سبزه موثر است.
 • در انواع موی نازک در مقایسه با لیزرهای دیگر موثر است.
 • سیستم لیزر دارای میزان نفوذ بسیار خوبی است.
 • نواحی بزرگ پوست می‌توانند پوشش داده شوند.

معایب حذف موهای زائد با لیزر الکساندریت چیست؟

 • این سیستم برای استفاده در انواع پوست تیره‌تر مناسب نیست.
 • لیزر استفاده شده در این سیستم می‌تواند باعث ایجاد تغییراتی در رنگدانه پوست شما شود.
 • با توجه به میزان تکرار بالای لیزر، این سیستم می‌تواند دردناکتر باشد.

حذف موهای زائد با لیزر دایود

حذف موهای زائد با لیزر دایود

دستگاه‌های لیزر حذف موهای زائد دایود نسبتا جدید هستند. سیستم لیزر حذف موهای زائد دایود با سایر سیستم‌های لیزر از نظر روشی که لیزر تولید می‌شود، متفاوت است. سیستم‌های لیزر حذف موهای زائد از دیودها یا نیمه رسانه‌‌ها ساخته شده‌اند. سپس با هم ترکیب می‌شوند تا منبع نور لیزر را شکل دهند. لیزر دایود در این سیستم در طول موج 800 تا 810 نانومتر کار می‌کند. طول موج لیزر را می‌توان با توجه به نیازهای شما تغییر داد. این تغییر را می‌توان با تغییر برخی پارامترها، به عنوان مثال جریان اعمال شده به دیودها ایجاد کرد. سیستم حذف موهای زائد دایود می‌تواند به طور موثر در انواع پوست تیره‌تر استفاده شود. این لیزر برای موهای زمخت و ضخیم بهترین گزینه‌ی درمانی است. این درمان اغلب در مردان محبوب است، زیرا برای موهای کمر و موهای سینه که بعضی از مردان از آن متنفرند و از وجود مو در این نواحی احساس ناراحتی و خجالت دارند، موثر است. شواهدی وجود دارند که نتایج کوتاه مدت درمان با سیستم رفع موهای زائد با لیزر دیود مناسب هستند، اما اطلاعات بلند مدت هنوز جمع آوری نشده‌اند زیرا این سیستم نسبتاً جدید است. پارامترهای درمان با توجه به نیازهای فردی شما تنظیم می‌شوند و یک درمان اختصاصی ایجاد می‌گردد.

مزایای حذف موهای زائد با لیزر دایود چیست؟

 • طول موج لیزر طولانی‌تر امکان نفوذ پوستی ایمن‌تر و عمیق‌تر را فراهم می‌کند.
 • نواحی بزرگ پوست می‌توانند درمان شوند.
 • بهبودی سریع
 • طول موج لیزر را می‌توان تنظیم کرد و فقط در یک موج خاص تنظیم نمی‌شود.
 • این سیستم را می‌توان در انواع پوست تیره استفاده کرد.
 • کاهش خطر آسیب اپیدرم

معایب حذف موهای زائد با لیزر دایود چیست؟

 • عوارض جانبی شدید ممکن است شامل سوختگی و تغییر رنگ پوست باشد.
 • لیزرها با کهیر مرتبط بوده‌اند.
 • تحقیقات کمی در مورد نتایج بلندمدت در دسترس است.

حذف موهای زائد با سیستم‌های نور شدید پالسی- IPL

حذف موهای زائد با سیستم‌های نور شدید پالسی- IPL

سیستم حذف موهای زائد نور شدید پالسی (IPL) یک لیزر غیرمنسجم است که عملکرد مشابهی با لیزر دارد. در واقع، این سیستم معادلی برای لیزر است. فرآیند استفاده از دستگاه IPL بر پایه اصول مشابه فوتوترمولیزیز (Photothermolysis) انجام می‌شود. نور تابیده شده توسط دستگاه IPL بر روی فولیکول مو به‌طور مشابهی با لیزر اثر می‌گذارد. سیستم IPL انعطاف پذیرتر از لیزر حذف موهای زائد است زیرا طول موج لیزر در آن تنظیم نشده است. طول موج می‌تواند براساس درخواست و نیاز شخص تنظیم شود، با توجه به سطح انرژی و زمانی که شخص در معرض نور قرار می‌گیرد. این پارامترها برای انتخاب حداقل آسیب به فولیکول‌های مو و کاهش آسیب به بافت‌های اطراف فولیکول استفاده می‌شوند. به دلیل تنظیم پارامترهای درمان بر اساس نیاز شخص، نتایج ممکن است در هر فرد به طور متفاوتی باشد.

این سیستم برای پوشش دادن نواحی بزرگ پوست به مدت زمان کوتاه طراحی شده است. برخی افراد ممکن است هنگام استفاده از این نوع لیزر حذف موهای زائد درد و ناراحتی کمی را تجربه کنند. این روش می‌تواند بر روی انواع مختلف پوست و مو عمل کند، اما نتایج آن برای موهای بلوند، قرمز و سفید کمتر است. بهترین نتایج با استفاده از سیستم IPL در افرادی با پوست روشن و موهای تیره مشاهده می‌شود.

مزایای حذف موهای زائد با IPL چیست؟

 • پارامترهای درمان برای پاسخ به نیازهای فردی شما و متناسب با نیازهای شما تنظیم شده است، و درمانی شخصی‌سازی شده را برای شما ارائه می‌دهد.
 • این سیستم می‌تواند نواحی وسیعی از پوست را به سرعت تحت پوشش قرار دهد.
 • با روش IPL خطر کمتری از آسیب به بافت‌های اطراف نسبت به درمان‌های لیزر وجود دارد.

معایب لیزر حذف موهای زائد با IPL چیست؟

 • سیستم IPL را نمی‌توان در پوستی که در معرض آفتاب است استفاده کرد.
 • سیستمIPL برای همه‌ی انواع پوست و مو موثر نیست و مانند لیزرهای ND Yag همه کاره و تطبیق پذیر نیست.
 • این سیستم می‌تواند باعث آسیب به سلول‌های تولید کننده رنگدانه (ملانوسیت‌ها) شود که می‌تواند تکه‌هایی تیره‌تر یا روشن‌تر از پوست به جای بگذارد.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟


هزینه لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از: ناحیه‌ی تحت درمان و اندازه آن، مهم‌ترین عاملی  ست که در تعیین قیمت نهایی تأثیر دارد. هزینه‌ی کل درمان، به تعداد جلسات درمانی نیز بستگی دارد؛ ضمن اینکه هزینه جلسات متفاوت از یکدیگر هستند. بنابراین لازم است بیمار قبل از شروع درمان، در مورد تعداد جلساتی که برای اتمام فرایند درمان نیاز دارد، اطلاعاتی کسب کند.

در طول انجام لیزر حذف موهای زائد چه اتفاقی رخ می‌دهد؟


2

قبل از درمان، ناحیه‌ای که قرار است درمان شود تمیز می‌شود. برخی افراد از ژل بی‌حسی استفاده می‌کنند. زمانی که ناحیه‌ی کوچکی تحت درمان قرار می‌گیرد و پوست حساس است، بی‌حس کردن ناحیه به کاهش درد کمک خواهد کرد. 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد تا ژل بی‌حسی اثر کند. درمان لیزر در اتاقی که به طور خاص برای درمان لیزر قرار داده شده است انجام خواهد شد. هر کسی که در اتاق حضور دارد باید در طول فرآیند عمل از عینک محافظ استفاده کند. برای انجام این روش، پوست کشیده شده و با لیزر تحت درمان قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد می‌گویند که پالس‌های لیزر احساسی شبیه به فرو رفتن نوک سوزن گرم در پوست یا ضربه کش پلاستیکی به پوست را ایجاد می‌کنند. لیزر، مو را با تبخیر کردن از بین می‌برد. این باعث ایجاد دود کمی می‌شود که بویی شبیه به بوی گوگرد دارد. مدت زمان درمان بستگی به اندازه‌ی ناحیه‌ی تحت درمان دارد. درمان لب بالا چندین دقیقه طول می‌کشد. اگر نواحی بزرگ‌تری تحت درمان قرار گیرند مانند کمر یا پاها، درمان بیشتر از 1 ساعت طول می‌کشد.

سوالات متداول لیزر


سوالات متداول لیزر

اگر هنوز درباره لیزر سوالی در ذهن دارید در این بخش می‌توانید پاسخ سوال خود را بیابید:

پس از انجام لیزر حذف موهای زائد باید چه کاری انجام دهم؟

برای جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی، همه بیماران نیاز به محافظت از پوست خود در برابر خورشید دارند. پس از لیزر حذف موهای زائد باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • از تماس مستقیم ناحیه درمان شده با نور خورشید خودداری کنید.
 • حمام آفتاب نگیرید، لامپ خورشیدی یا هرگونه وسیله‌ی برنزه کردن خانگی استفاده نکنید.
 • دستورالعمل‌های مراقبت پس از درمان متخصص پوست خود را دنبال کنید.

بعد از درمان دچار کمی قرمزی و تورم خواهید شد. این اغلب مانند آفتاب سوختگی خفیف به نظر می‌رسد. اعمال یک کمپرس سرد می‌تواند به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

آیا در روش لیزر حذف موهای زائد از کار افتادگی وجود دارد؟

نه، در روش لیزر حذف موهای زائد به طور کلی هیچگونه از کار افتادگی وجود ندارد. بلافاصله پس از انجام حذف موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم خواهد بود. با وجود این، اکثر افراد به فعالیت‌های روزمره خود باز می‌گردند.

چه مدت پس از انجام لیزر حذف موهای زائد نتایج را خواهید دید؟

چه مدت پس از انجام لیزر حذف موهای زائد نتایج را خواهید دید؟

شما به احتمال زیاد نتایج را بلافاصله پس از درمان خواهید دید. نتایج در هر بیمار متفاوت هستند. رنگ و ضخامت موی شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همه و همه بر نتایج تاثیر می‌گذارند. پس از اولین درمان، می‌توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصد موهایتان را داشته باشید. برای حذف موهای زائد، اکثر بیماران نیاز به 2 تا 6 جلسه درمان لیزر دارند. پس از اتمام جلسات درمان، اکثر بیماران چند ماه یا حتی چند سال هیچگونه مویی بر روی پوست درمان شده مشاهده نمی‌کنند. هنگامی که موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر از قبل هستند. همچنین موها روشن‌تر و نازک‌تر هستند.

نتایج لیزر حذف موهای زائد چقدر دوام دارند؟

اکثر بیماران ماه‌ها یا سال‌ها هیچگونه مویی در ناحیه درمان شده ندارند. زمانی که برخی موها دوباره رشد می‌کنند، احتمالا کمتر قابل توجه خواهند بود. برای اینکه ناحیه بدون مو باشد، باید درمان‌های لیزر را هر چند وقت یکبار انجام دهید.

عوارض جانبی احتمالی در این روش شامل چه هستند؟

شايع‌ترين عوارض جانبی اندک هستند و 1 تا 3 روز دوام دارند. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • ناراحتی
 • تورم
 • قرمزی

هنگامی که لیزر حذف موهای زائد توسط درماتولوژیست یا تحت نظارت مستقیم درماتولوژیست انجام شود، به ندرت عوارض جانبی دیگر رخ می‌دهند. دیگر عوارض جانبی عبارتند از:

 • تاول زدن
 • شیوع هرپس سیمپلکس (زخم های سرد)
 • عفونت
 • اسکار
 • سفید شدن یا تیره شدن پوست

با گذشت زمان، رنگ پوست به حالت طبیعی باز می‌گردد. با این حال، برخی از تغییرات در رنگ پوست دائمی هستند. به همین دلیل است که مراجعه به پزشکی که در زمینه‌ی درمان‌های لیزری ماهر است و در مورد پوست اطلاعات دقیق و کامل دارد، امری بسیار ضروری و مهم است. همچنین مهم است که دستورالعمل‌های متخصص پوستتان را دنبال کنید. دنبال کردن هر دو دستورالعمل‌های قبل و بعد از درمان به شدت خطر ابتلا به عوارض جانبی را کاهش می‌دهد.

چه زمانی می‌توان درمان دیگری برای لیزر حذف موهای زائد انجام داد؟

چه زمانی می‌توان درمان دیگری برای لیزر حذف موهای زائد انجام داد؟

مدت زمان مورد نیاز برای داشتن درمان دیگر از بیمار به بیمار متفاوت است. حذف موهای زائد اغلب به یک سری از درمان‌های لیزر نیاز دارد. اکثر بیماران می‌توانند هر 4 تا 6 هفته یکبار لیزر حذف موهای زائد را انجام دهند. متخصص پوست به شما می‌گوید چه زمانی باید جلسه‌ی درمان دیگری داشته باشید. اکثر بیماران متوجه رشد مجدد مو می‌شوند. متخصص پوست و مو می‌تواند به شما بگوید که چه زمانی می‌توانید روش درمان با لیزر را بصورت بی‌خطر انجام دهید تا نتایج آن حفظ شوند.

استاندارد ایمنی برای لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر نقش مهمی در درمان بسیاری از عارضه‌هایی که روی پوست، مو و ناخن تاثیر می‌گذارند، ایفا می‌کند. در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی در زمینه‌ی لیزر انجام شده است. متخصصین پوست و مو در ایجاد این پیشرفت‌ها پیشرو هستند. یکی از چنین پیشرفت‌هایی این است که بیشتر افراد می‌توانند بصورت بی‌خطری روش لیزر موهای زائد را انجام دهند. یکی از این پیشرفت‌ها این است که افراد بیشتری می‌توانند با خیال راحت لیزر حذف موهای زائد را انجام دهند. در گذشته، تنها افرادی که موهای تیره و پوست روشن داشتند می‌توانستند لیزر حذف موهای زائد را با خیال راحت انجام دهند. امروزه، لیزر حذف موهای زائد هم برای بیمارانی که موها و پوست روشن دارند و هم بیمارانی که پوست تیره دارند یک گزینه درمان است. لیزر حذف موهای زائد باید در این افراد بسیار با دقت انجام شود. متخصصین پوست می دانند که چه اقدامات احتیاطی باید انجام دهند تا لیزر حذف موهای زائد به طور ایمن و موثر انجام شود.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی