لاغری موضعی و کاهش سایز: روش ها و مزایا

laghsrimozeei

با گذشت سن، برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که در برخی مناطق خاص بدن، تجمع چربی بیش از حدی دارند. این مناطق معمولاً شامل شکم و پهلوها، بیرون ران، زیر چانه و اطراف فک می‌شوند. این مناطق قسمت‌هایی از بدن هستند که وزن در آن‌ها به سختی تغییر می‌کند، به خصوص اگر افراد اضافه وزن داشته باشند.

بعضی از افرادی که به دنبال روش‌های لاغری موضعی هستند، ممکن است اصلاً اضافه وزن نداشته باشند، اما به دلیل مقاومت چربی بیش از حد در برخی مناطق، به این روش‌ها روی می‌آورند. علاوه‌ بر این، برخی از افراد هدف ظاهر زیباتر و جوان‌تری را دنبال می‌کنند؛ مانند داشتن خط فک صاف و محکم و گونه‌های برجسته. برای دستیابی به این اهداف، روش‌های مختلفی مانند لیپوماتیک، لیپولیز، لیپوساکشن، بادی جت، رادیوفرکانسی و کرایولیپولیز وجود دارند. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا به هدف خود برسید و نتیجه‌ای مطلوب را به‌دست آورید.

اگر از چاقی موضعی در نواحی مختلف بدن یا تنها یک قسمت از بدن رنج می‌برید و رژیم غذایی، ورزش و سایر روش‌ها به لاغری این نواحی کمکی نکرده‌اند، بنابراین وقت آن است که روش‌های غیر تهاجمی متفاوتی را برای لاغر کردن امتحان کنید که می‌توان این روش‌ها را بدون عمل جراحی انجام داد. روش‌های غیر تهاجمی و بدون ایجاد آسیب در بیمار در حال تبدیل شدن به روش‌هایی موثرتر و مقرون به صرفه هستند که این ویژگی‌ها باعث می‌شوند تا این روش‌های لاغر موضعی به عنوان یک انتخاب محبوب برای بیمارانی که به دنبال بهبود ظاهر خود هستند، تبدیل شوند. کلینیک زیبایی رازی با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و روش‌های مدرن بهترین نتایج ممکن را در لاغری موضعی ارائه می‌دهد.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های درمانی و مراحل انجام آنها و همچنین در صورت نیاز به رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل نمایید.

 

laghsrimozeei1

laghsrimozeei2

مشاوره


در طی جلسه‌ی مشاوره برای لاغری موضعی آماده‌ی بحث در خصوص موارد زیر باشید:

 • اهداف
 • وضعیت پزشکی، آلرژی به هر نوع دارو و درمان‌های پزشکی
 • داروهایی که در حال استفاده از آن‌ها هستید، ویتامین‌ها، مکمل‌های گیاهی، الکل، تنباکو و مصرف سایر داروها
 • عمل‌های جراحی که قبلاً انجام داده‌اید.

متخصص جراح پلاستیک شما نیز موارد زیر را انجام خواهد داد:

 • ارزیابی وضعیت سلامت عمومی و هر گونه شرایط بهداشتی که از قبل وجود داشته‌اند یا عوامل خطر
 • گرفتن عکس
 • گزینه‌های لاغر کردن با روش‌های غیر جراحی
 • توصیه برای انجام یک دوره‌ی درمانی
 • گفتگو در خصوص نتایج احتمالی لاغر کردن با استفاده از روش‌های غیر جراحی و هر گونه خطر یا عوارض احتمالی

بسیار مهم است که از تمام جنبه‌های روش انتخابی خود برای لاغری موضعی آگاه شوید. طبیعی است که احساس اضطراب کنید، چرا که این اضطراب در واقع یک احساس هیجان برای ظاهر جدید شما است. از بیان این احساسات و در میان گذاشتن آن‌ها با جراح پلاستیک خود نگران نباشید.

انوع روش‌های لاغری موضعی


لیپولیز

لیزر لیپولیز آخرین تکنولوژی در روش‌های لاغری موضعی است که از نور لیزر برای از بین بردن چربی استفاده می‌کند و آن را با آسیب‌های جزئی از بین می‌برد، در حالی که گرما به طور هم زمان پوست روی موضع تحت درمان را منقبض می‌کند تا آن را نرم و صاف کند.
در روش لیپولیز از یک فیبر لیزری کوچک استفاده می‌شود که در ناحیه دارای چربی نامطلوب زیر پوست قرار می‌گیرد و چربی‌های تجمع یافته را ذوب و تبدیل به مایع می‌کند. سپس چربی که به صورت مایع در آمده، از بین می‌رود. هم زمان، فیبر لیزری سطح زیر پوست را گرم می‌کند، باعث می‌شود که پوست منقبض شود و یک کانتور صاف‌تر و در عین حال با چین و چروک کمتر به وجود آید.
از آن جا که لیزر لیپولیز یک روش با حداقل تهاجم است، زمان مورد نیاز برای بهبود حداقل است. بیمار ممکن است علائمی مانند تورم جزئی، کبودی یا حساسیت را داشته باشد. توصیه می‌شود که از یک نوع پوشش خاص، به عنوان مثال شکم بند، نوار محکم یا شلوارهای مخصوص، برای مدت حداقل یک هفته استفاده شود. ممکن است لازم باشد در حدود یک ساعت بعد از عمل جراحی در اتاق مخصوص بیماران استراحت کنید. فعالیت‌های عادی روزانه را می‌توان در روز بعد یا زمانی که احساس می‌کنید بهبود یافته‌اید، انجام دهید.

رادیوفرکانسی

laghsrimozeei3

امواج رادیوفرکانسی (آر اف)، امواج التراسونیک و غیره از انرژی صوتی بی‌ضرری استفاده می‌کنند که از طریق پوست عبور می‌کنند. رادیوفرکانسی زاویه‌ای است و توسط رایانه‌ها روی سلول‌های چربی‌ای متمرکز می‌شود که نیم اینچ در زیر سطح پوست قرار دارند. رادیوفرکانسی باعث می‌شود که اتم‌ها بلرزند و گرمایی تولید کنند که یک اینچ چربی زیرپوست را بدون آسیب رساندن به پوست و عضلات زیر آن از بین ببرد. سلول‌های چربی و محتویات آن‌ها که از بین می‌روند، توسط بدن طی مدت سه ماه دفع می‌شوند و یک اینچ چربی در ناحیه درمان می‌گردد.

لیپوماتیک

laghsrimozeei4

روش لیپوماتیک از فن آوری پیشرفته‌ای برای لاغری موضعی استفاده می‌کند به طوری که هم زمان با از بین برد و ساکشن چربی، کانولا برای جلوگیری از درد مرتعش می‌شود. کانولا از طریق برش‌های کوچکی که در ناحیه‌ی تحت درمان ایجاد شده است، وارد می‌شود و هنگامی که چربی برداشته می‌شود، این برش‌ها بخیه زده می‌شوند. بهبود یافتن پس از انجام لیپوماتیک بسیار ساده‌تر و سریع‌تر از روش‌های معمول لیپوساکشن است. در طی این روش فقط بیهوشی موضعی استفاده می‌شود که خطرات را کم می‌کند و دوره‌ی بهبودی را نسبت به زمانی که از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود، کاهش می‌دهد. بهبودی پس از لیپوماتیک شامل موارد زیر می‌باشد:

 •  کبودی و تورم بسیار کم است.
 • نیازی به استفاده از داروهای ضد درد نیست.
 • تقریباً بلافاصله پس از انجام لیپوماتیک می‌توانید فعالیت‌های طبیعی رامجدداً آغاز کنید.
 • روز بعد می‌توانید به سر کار بازگردید.
 • لباس‌هایی که برای فشرده سازی هستند را برای مدت یک هفته استفاده کنید.
 •  بعد از دو هفته، تمرینات ورزشی را انجام دهید.

کرایولیپولیز

laghsrimozeei5

کرایولیپولیز، که معمولاً توسط بیماران به عنوان کول اسکالپتینگ شناخته می‌شود، از دمای سرد برای شکستن سلول‌های چربی و لاغری موضعی استفاده می‌کند. سلول‌های چربی به تاثیرات سرما بر خلاف سایر انواع سلول‌ها حساس هستند. در حالی که سلول‌های چربی منجمد می‌شوند، پوست و سایر ساختارها از آسیب در امان هستند.
پس از ارزیابی ابعاد و شکل نواحی دارای چربی که باید درمان شوند، یک اپلیکاتور در اندازه و انحنای مناسب انتخاب می‌شود. ناحیه‌ی مورد نظر مشخص می‌شود تا محل مناسب برای قرار گرفتن اپلیکاتور قابل شناسایی باشد. پد ژل برای محافظت از پوست قرار داده می‌شود. اپلیکاتور اعمال می‌شود و توده‌ی چربی به داخل قسمت توخالی اپلیکاتور مکیده می‌شود. دمای داخل اپلیکاتور پایین می‌آید، و به همین ترتیب، ناحیه بی حس می‌شود. بیماران بعضی اوقات ناراحتی ناشی از مکش را روی بافت بدن خود تجربه می‌کنند، اما بعد از آنکه ناحیه بی حس می‌شود، در عرض چند دقیقه این ناراحتی نیز از بین می‌رود.
محدودیت فعالیت‌های روزانه پس از انجام کرایولیپولیز وجود ندارد. بیماران گاهی احساس خستگی می‌کنند گویا فعالیت شدیدی انجام داده‌اند. بیمار به ندرت درد را تجربه می‌کند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، بیمار باید با متخصص جراح تماس بگیرد، ممکن است متخصص برای مدت چند روز دارو تجویز کند. میزان عوارض کم و میزان رضایت از انجام کرایولیپولیز بالا است.

بادی جت

laghsrimozeei6

دستگاه بادی جت (به همراه آب) با استفاده از اسپری مایع به صورت ملایم و نبض دار، چربی را بدون استفاده از تکنیک‌های تهاجمی که در روش‌های لیپوساکشن معمول از آن‌ها استفاده می‌شود، از بین می‌برد. با استفاده از اسپری ملایم آب، چربی از بافت همبند جدا شده و سپس به طورهم زمان از بین برده می‌شود. این روش ملایم باعث کاهش ایجاد علائمی مانند خونریزی و آسیب بافتی می‌شود و در عین حال نتایج عالی را در ظاهر بدن به وجود می‌آورد. بیماران استفاده از روش بادی جت با تهاجم جزئی را روشی سریع، آسان و جایگزینی عالی برای لاغری موضعی می‌دانند.
پزشک متخصص لیپوساکشن با استفاده از بادی جت، این روش را در یک محیط تمیز و استریل با حضور پرستار انجام می‌دهد که معمولاً این محیط یک اتاق عمل جراحی است. روش بادی جت عملاً مدت زمان کمتری نسبت به روش‌های لیپوساکشن معمول نیاز دارد. بسته به مشکل شما و این که چند ناحیه از بدن شما باید تحت درمان قرار بگیرد، بادی جت را می‌توان در هر نقطه از بدن به مدت یک ساعت تا سه ساعت یا بیشتر انجام داد.
دوره‌ی بهبود پس از انجام لیپوساکشن برای لاغری موضعی توسط بادی جت معمولاً آسان و سریع است. در واقع، بسیاری از بیماران بادی جت را پس از گذشت چند روز روشی تقریباً بدون درد گزارش کرده‌اند و از این که بلافاصله قادر به بازگشت به انجام فعالیت‌های عادی روزانه، از جمله تمرینات ورزشی هستند، هیجان زده می‌شوند. سلول‌های چربی که توسط روش بادی جت از بین می‌روند، دوباره به وجود نمی‌آیند. به طور معمول، هر افزایش وزن بعد از انجام عمل لیپوساکشن، در نقاط دیگر بدن توزیع می‌شود.

لیپوساکشن

laghsrimozeei7

لیپوساکشن یک عمل جراحی زیبایی برای لاغری موضعی است که می‌تواند با از بین بردن چربی ناخواسته در نواحی خاصی از بدن، بدن را شکل دهد و ظاهر بهتری ایجاد کند.
جراحی لیپوساکشن یا عمل جراحی لاغری موضعی تحت بیهوشی عمومی یا تحت بی حسی موضعی با استفاده از آرام بخش و اغلب به عنوان یک عمل جراحی روزانه انجام می‌گیرد، به این معنی که شما مجبور نیستید پس از عمل یک شب را در بیمارستان بستری شوید. این فرآیند بسته به منطقه‌ای که درمان می‌شود و میزان چربی‌ که از آن برداشته می‌شود، معمولاً بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد. پزشک جراح شما، قبل از قرار دادن یک لوله پلاستیکی نازک به نام کانولا، برشی را در ناحیه تحت درمان ایجاد می‌کند. انتهای دیگر این کانولا به یک دستگاه خلاء قدرتمند متصل شده است که به گونه‌ای سریع و مؤثر سلول‌های چربی را از بین می‌برد.

هزینه


هزینه‌ی انجام عمل لاغری موضعی می‌تواند متفاوت باشد. میانگین هزینه‌ها شامل تجهیزات یا سایر هزینه‌های مرتبط است. هزینه‌ی متخصص جراح ممکن است بر اساس تخصص و شایستگی فردی که درمان را انجام می‌دهد، زمان و تلاش مورد نیاز برای درمان و مکان جغرافیایی باشد.

مقالات مرتبط

خانم‌ها

زیباسازی و رفع تیرگی واژینال تزریق ژل و چربی تنگ کردن واژن واژینوپلاستی لابیا پلاستی لیزر واژن اسمایل مونالیزا

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی