بادی جت برای لاغری و پیکر تراشی،مزایا و عوارض

badi6

حتی یک بدن خوش‌فرم با وزن طبیعی هم ممکن است در برخی نواحی مشکلاتی داشته باشد. وزن اضافی موجود در این نواحی به ندرت نسبت به ورزش و رژیم غذایی واکنش نشان می‌دهد. عوامل ارثی و هورمون‌ها چگونگی توزیع چربی در بدن ما را تعیین می‌کنند. بادی ‌جت سلول‌های چربی را به طور دائمی به منظور دستیابی به بدنی با  فرم زیباتر و جذاب‌تر از بین می‌برد. لیپوساکشن با بادی‌‌جت روشی نوآورانه برای کاهش ذخایر ماندگار چربی است. این محلول بلافاصله همراه با سلول‌های سست‌شده چربی به بیرون کشیده می‌شود. فشار ملایم واترجت لاغری چربی را شل کرده و جدا کردن سلول‌های چربی را بطور دائمی ممکن می‌سازد در حالی که به بافت‌های زیر پوستی آسیبی نمی‌رسد.

اگر مراقب رژیم غذایی خود بوده‌اید و به باشگاه ورزشی نیز می‌روید اما همچنان به اندام خوش‌تراش و زیبای دلخواه که به دنبال آن هستید دست نیافته‌اید، در این صورت ممکن است لیپوساکشن با بادی‌جت برای شما مناسب باشد. با وجود تلاش زیاد اغلب به نظر می‌رسد که نواحی از بدن در برابر کاهش وزن مقاومت می‌کنند، در نتیجه نواحی از چربی‌های ناخواسته باقی می‌مانند. لیپوساکشن با بادی‌ جت روشی برای برداشتن هدف‌دار چربی ارائه می‌کند که در نتیجه‌ی آن بدن خوش‌تراش‌تر می‌شود. متخصصین کلینیک رازی بادی جت را به این دلیل توصیه می‌کنند که یکی از بی‌خطرترین روش‌های موجود جهت از بین بردن دائمی چربی و فرم دادن به بدن است. قبل از انجام بادی جت متخصصین ما در کلینیک رازی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار خواهند داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل نمایید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

بادی‌جت


بادی‌جت جدیدترین تکنیک در لیپوساکشن با کمک آب است. در طول این روش، با استفاده از اسپری آب ضربان‌دار، چربی ناخواسته بدن شل شده و سپس از بدن خارج می‌شود. تفاوت لیپوساکشن با بادی‌جت در روش شل کردن چربی جهت جدا کردن آن است. در این روش چربی با استفاده از آب با ملایمت جدا می‌شود و عوارض جانبی به حداقل می‌رسد. در مقایسه با دیگر انواع لیپوساکشن، روش بادی‌جت:

  • ملایم و با ناراحتی و کبودی کمی همراه است.
  • به دلیل به حداقل رسیدن آسیب به بافت‌های اطراف، بی‌خطرتر و با زمان بهبودی کوتاه‌تر می‌باشد.
  • روشی سریع‌تر و کارآمدتر است.

در اغلب موارد، بیماران لیپوساکشن را در ترکیب با سایر روش‌های زیبایی مانند لیفت گردن و یا رفع چاقی شکم، درخواست می‌کنند. نواحی زیادی در بدن را می‌توان از طریق پیکر تراشی با بادی جت تغییر شکل داد، از جمله: شکم، باسن، کمر، پهلوها، کمر، ران‌ها و بازوها.

نواحی که با بادی‌جت قابل درمان است


تقریبا همه‌ی نواحی بدن با ذخایر چربی اضافه قابل درمان هستند. نواحی که اغلب تحت این درمان قرار می‌گیرند شامل شکم، باسن، ران‌ها، بازو‌ها و زیر چانه می‌باشد. از آنجایی که لیپوساکشن با بادی ‌جت یک روش سریع با حداقل دوره‌ی بهبودی است، اغلب بیماران ترجیح می‌دهند تا همزمان چند ناحیه را تحت درمان قرار دهند. بیماران همچنین در صورت درخواست می‌توانند بین درمان‌های خود فاصله بیندازند.

متقاضی مناسب برای بادی جت


مردان و زنان در انواع سنین، از جمله روش لیپوساکشن با بادی جت بهره می‌برند. این روش جایگزینی برای کاهش وزن نیست، بلکه یک راه مناسب برای بهبود نواحی بدنی که به نظرشان نازک نمی‌آیند، محسوب می‌شود. بیمارانی که وزنشان در محدوده مطلوب یا تقریباً مطلوب قرار دارد، اما در برخی مناطق خاص دارای چربی اضافه هستند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. اگر شما می‌خواهید چند ناحیه خاص از بدنتان را تحت درمان قرار دهید، لیپوساکشن با بادی جت به عنوان روشی مناسب‌تر برای شما در نظر گرفته می‌شود.

مزایای بادی‌جت


بادی‌ جت چندین مزایا دارد. این روش بی‌خطرترین درمان موجود در حال حاضر است و در بین تمامی روش‌های موجود کمترین نیاز را به عمل‌های اصلاحی دارد. در اینجا فهرستی از سایر عواملی که باید در نظر گرفته شوند ارائه می‌گردد.

  • می‌توان آن را تحت بی‌حسی موضعی انجام داد.
  • نسبتا بدون درد است.
  • می‌توان برای از بین بردن ذخایر چربی در بسیاری از نواحی بدن از جمله: شکم، بالای کمر، چانه، بازو، ران، زانو و سینه مردان و غیره استفاده کرد.
  • حداقل کبودی و ورم پس از درمان
  • زمان بهبودی سریع

مزیت دیگر بادی‌ جت این است که امکان شکل‌دهی بهتر وجود دارد، زیرا مایع بسیار کمتری در برابر دید پزشک برای دیدن جزئیات وجود دارد. این اجازه می‌دهد که فر‌دم‌هی و شکل‌دهی بهتر انجام شود. این روش بسیار ملایم است زیرا فشار آب موجب شل شدن چربی می‌شود. از آنجایی که از بی‌حسی موضعی استفاده می‌گردد، لیپوساکشن با کمک آب را می‌توان بدون هیچ نگرانی از بروز عوارض ناشی از بیهوشی عمومی بر روی نواحی گسترده‌ای از بدن انجام داد.

فرایند درمان


badi13

در لیپوساکشن قدیمی نیاز به بیهوشی عمومی و برش‌های متعدد می‌باشد. این روش همچنین مستلزم استفاده از کاتترهای با دهانه بزرگ است که برای جدا کردن چربی به طرف جلو و عقب حرکت می‌کنند. در بادی‌ جت از جریان سریع آب استفاده می‌شود که از نوک کانول جریان پیدا کرده و سلول‌های چربی را بدون آسیب رساندن به بافت اطراف جابه جا می‌کند. سلول‌های چربی بلافاصله به کانول باز می‌گردند. این امر به کاهش تورم و احتمال التهاب بافت کمک می‌کند. بیشتر بیماران درد کمی را در اثر این روش تجربه می‌کنند و پس از گذشت 4 روز بعد از درمان هیچ دردی ندارند. دوره‌ی بهبودی نیز سریع است و بیماران فعالیت‌های طبیعی خود را به سرعت از سر می‌گیرند.

پس از درمان

پس از عمل جراحی، ممکن است شما احساس درد و سوزش داشته باشید. برخی بیماران هم در برخی نواحی بی حسی را تجربه می‌کنند که البته به صورت موقتی است. داروهای ضد درد تا 4 روز پس از درمان باید مورد استفاده قرار بگیرند. بعد از درمان لیپوساکشن با بادی‌جت، جراح زیبایی برای کاهش تورم و تسریع در بهبود از بانداژ فشاری استفاده می‌کند. پس از برداشتن پانسمان نیز تا چند هفته باید از یک گن الاستیک استفاده کرد. همچنین باید به منظور جلوگیری از عفونت، آنتی‌بیوتیک خوراکی مصرف کنید. با این‌ حال ممکن است پس از عمل مایعاتی از بدن ترشح شود، این مایع که با خون و چربی مخلوط می‌باشد ممکن است از برش‎‌های بسیار کوچک به وجود آمده طی درمان خارج شود. یک جلسه ویزیت برای یک هفته پس از درمان تنظیم می‌شود.

بهبودی

badi

بیش از 90 درصد از بیماران در کمتر از 5 روز بعد از لیپوساکشن با بادی‌ جت بهبود پیدا می‌کنند. مدت زمان بهبودی بستگی به وضعیت سلامتی و سن بیمار دارد. با این حال بیماران می‌توانند پس از گذشت 2 الی 3 روز به کار خود برگردند. بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند که در آخر هفته این روش را انجام دهند تا در ابتدای هفته‌ی بعد بتوانند سر کار بروند. پس از جراحی باید از انجام فعالیت‌های شدید برای حداقل 2 هفته دوری کرد، تا محل زخم‌ها التیام یابد.

هزینه


هیچ چیزی بدتر از هزینه‌های غیر منتظره که تا بعد از یک حادثه به آن‌ها پی نمی‌برید، نمی‌باشد. به همین دلیل است که پیش از تصمیم‌گیری باید مطمین شویم که شما از کل هزینه‌ی جراحی اطلاع دارید. شما و پزشک درباره هزینه‌ها صحبت خواهید کرد که این هزینه‌ها شامل حق‌الزحمه پزشک برای انجام درمان و آنچه که در طول درمان نیاز است، می‌باشد.

 

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی