عوامل موثر بر قیمت (هزینه) کاشت موی سر براساس روش کاشت و میزان طاسی

1

کاشت و پیوند مو  یکی از مطلوب‌ترین کارها، بعد از عمل‌های جراحی زیبایی است. کاشت مو به شما کمک می‌کند تا به ظاهر دلخواه خود دست یافته و اعتماد به نفسی که همیشه آرزویش را داشته اید، به دست بیاورید. هزینه‌ی کاشت مو، یکی از اولین فاکتورهایی است که افراد در زمان تصمیم درباره‌ی هر نوع عمل جراحی، در نظر می‌گیرند. چه بخواهید که از روش FUE برای کاشت و پیوند مو استفاده کنید، چه از روش FUT، همراه با فاکتورهای دیگر، هزینه‌ی این روش‌ها نیز دغدغه‌ی شما خواهند بود.

یکی از معیارهای اصلی متقاضیان کاشت مو درانتخاب پزشک هزینه یا قیمت عمل است. هزینه عمل به عوامل مختلفی مثل تجربه و سابقه کاری، محل کلینیک، تجهیزات و روش کاشت مو بستگی دارد. البته علاوه بر عوامل ذکر شده  قیمت تمام شده ی  کاشت مو بنا به میزان کم مویی برای هر شخص می‌تواند متفاوت باشد. با این وجود این هزینه در مقایسه با تغییری که در ظاهر ، روحیه و اعتماد به نفس فرد بوجود می آید بسیار معقول است.متخصصین ما در کلینیک پوست و مو و زیبایی رازی با ارائه روش های نوین مانند    FUE، FUT، FITو BHT و روش های ترکیبی طاسی و کم مویی  را بطور دائمی  و با کمترین هزینه درمان می کنند.می توانید برای مطرح کردن سوالات خود  در مورد هزینه کاشت مو یا رزرو نوبت با شماره های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید .همکاران ما آماده ارائه مشاوره به شما هستند.  همچنین می‌توانید به آیدی تلگرام moshaverehrazi@ مراجعه کنید.

عوامل تعیین کننده قیمت یا هزینه کاشت مو


روش مورد استفاده

روش کاشت مو، همان فاکتوری است که مهمترین نقش را در تعیین هزینه‌های مرتبط با عمل پیوند مو، ایفا می‌کند. اینکه بخواهید از روش FUT (پیوند واحد فولیکول) یا FUE (استخراج واحد فولیکول) استفاده کنید، شما را با تفاوت‌های چشم‌گیری در هزینه مواجه خواهد کرد. در این مورد، FUT همیشه ارزان‌تر از روش FUE می‌باشد. هر دو روش دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می‌باشند.

FUT (پیوند واحد فولیکول)

2
پیوند واحد فولیکول (FUT)  ، به صورتی انجام می‌شود که بتواند الگوی رشد طبیعی مو را تقلید کند و برای افرادی که دارای مناطق طاسی بزرگی در سر خود هستند، گزینه‌ی مناسبی می‌باشد.
این فرایند شامل برداشتن یک باریکه‌ی کامل از ‘قسمت اهداکننده‌’ی سر، که در آن ریزش مو کمتر بوده و رشد مو همچنان خوب است، می‌باشد. قسمتی که باریکه از آن برداشته می‌شود، سپس بخیه زده می‌شود که این کار، یک زخم باریک را بر روی پوست سر بر جای می‌گذارد. باریکه‌ای که شامل فولیکول‌های مو است، به پیوندهایی تقسیم می‌شود که حاوی یک یا دو فولیکول باشند. واحدهای فولیکولی شامل غدد سباسه (غدد روغن)، عصب‌ها، یک عضله‌ی کوچک و موهای ریزی به نام موهای زائد، هستند. در هر جلسه‌ی درمانی، هزاران واحد از این پیوندها در برش‌های کوچکی که در قسمت طاس سر بیمار ایجاد شده، و به نام ‘قسمت پذیرنده’ شناخته می‌شود، قرار داده می‌شوند. رشد مو در این قسمت‌های پیوندی از یک الگوی بسیار طبیعی پیروی می‌کند و آن نشانه‌های معروف عمل جراحی را بر روی پوست سر بر جای نمی‌گذارد.

استخراج واحد فولیکولی (FUE)

3

استخراج واحد فولیکولی (FUE)  است که در آن، پزشک، یکی یکی واحدهای فولیکولی مو را از قسمت اهداکننده‌ی سر، استخراج می‌کند. در این روش، پزشک یک سوزن میکرو را به کار می‌گیرد، که پیش از استخراج، یک سوراخ بسیار کوچک را در اطراف فولیکول مو ایجاد می‌نماید.
هر واحد شامل یک تا چهار مو می‌باشد. این دسته‌های یک تا چهارتایی (که به نام پیوندهای واحد فولیکول خوانده می‌شوند)، سپس به قسمت‌های طاس سر پیوند زده می‌شوند. بنابراین در این روش، برخلاف روش FUT ، هیچ نیازی به ایجاد برش طولانی در قسمت اهداکننده توسط پزشک نیست. این روش، یک متد ایده‌آل جراحی برای بیمارانی است که تمایل دارند موهای خود را کوتاه نگه دارند. همچنین این روش برای کسانی توصیه می‌شود که دارای طاسی کمی در سر خود بوده و یا قبلاً روش باریکه یا FUT را انجام داده و نتیجه نگرفته اند.

تعداد قلمه‌های مورد نیاز برای پیوند مو

4

اولین ملاحظه در زمان تخمین هزینه‌ی پیوند مو ، مربوط به تعداد موهای پیوندی می‌باشد. بعضی از کلینیک‌ها بر اساس تعداد پیوندهایی که انجام می‌دهند، و برخی دیگر بر اساس جلسه‌ی درمانی به صورت کلی، هزینه را محاسبه می‌کنند. فاکتور جلسه‌ی درمانی، می‌تواند به جلسات کوتاه مدت، جلسات متوسط و جلسات بلند تقسیم‌بندی شود. اخیراً کلینیک‌هایی هستند که هزینه را بر اساس مو تعیین می‌نمایند. مزایا و معایب هر کدام از این روش‌ها در زیر آورده شده اند:
مزایای تعیین هزینه بر اساس هر مدل پیوندی مو، موارد زیر می‌باشند:

 • شما دقیقاً به ازای تعداد قلمه‌های آماده و پیوند زده شده، هزینه پرداخت می‌کنید. این گفته به این معناست که هیچ فردی، هزینه‌ای برابر هیچ فرد دیگر را پرداخت نخواهد کرد و به همین دلیل، این روش نسبت به دو روش دیگر تعیین هزینه، منصفانه‌تر به نظر می‌رسد.
 • برنامه‌های خاصی را می‌توان برای حل مشکل مناطق خاصی از سر، بر اساس تعداد موهای پیوندی، تشکیل داد.
 • اندازه‌گیری‌ها دقیق هستند. چرا که زمانی که هر واحد فولیکولی در منطقه‌ی اهداکننده، معمولاً در یک سانتی‌متر مربع، شمارش می‌شود، همین محاسبه می‌تواند برای منطقه‌ی گیرنده نیز انجام شود. به این صورت، می‌توان تخمینی از چگالی مورد انتظار مو در نتیجه‌ی نهایی عمل پیوند مو به دست آورد.
 • تا زمانی که به بیمار اطلاع داده شود، آنها دقیقاً می‌دانند که به ازای پرداخت هزینه‌ی خود، دقیقاً چه چیزی را دریافت می‌کنند. برای مثال، برخی از بیماران اجازه می‌یابند تا تعدا قلمه‌ها را در طول انجام کاشت مو بدانند و برخی قادر هستند تا تعداد برش‌های انجام شده را بدانند و بنابراین دقیقاً اطلاع دارند که چه تعداد سوراخ در سر آنها در حال پر شدن است.

دیگر عاملی که هزینه‌ی عمل کاشت مو را تعیین می‌کند، چگونگی انجام عمل توسط کلینیک مدنظر شما و هزینه‌های مربوط به آنهاست. یک کلینیک ممکن است 4000 پیوند مو را توصیه کند در حالی که کلینیک دیگر 2500 پیوند را برای یک منقطه‌ی یکسان از طاسی سر، کافی بداند. چرا این اتفاق می‌افتد؟

 • کلینیکی که پیوندهای کمتری را پیشنهاد می‌دهد، ممکن است تعداد عمل‌های بیشتری را انجام داده باشد.
 • کلینیکی که ارزیابی بزرگتر را پیشنهاد می‌دهد، ممکن است در تلاش برای ارضای نیازهای قسمت بزرگتری از سر باشد که فرض می‌کند در عمل مورد تقاضا هستند.
 • کلینیکی که ارزیابی بزرگتر را ارائه می‌کند ممکن است به سادگی به دنبال کسب درآمد بالاتر باشد.
 • کلینیکی که تعداد پیوند کمتر را توصیه می‌کند، ممکن است به سادگی محافظه‌کار یا محتاط باشد.

می‌توان اینطور بیان کرد که انجام عمل‌های کوچکتر، امن‌تر از انجام عمل‌های بزرگتر است چرا که قسمت اهداکننده، منبع محدودی می‌باشد.

مکان کلینیک

مکان جغرافیایی کلینیک نیز بر هزینه‌ی عمل تأثیرگذار است. جراحان در سراسر جهان یا حتی جراحان موجود در یک کشور مشخص ممکن است دارای هزینه‌ی پایه‌ی متفاوتی باشند. در مناطقی که افراد دارای سبک زندگی مجلل باشند، هزینه‌ی انجام درمان نیز به شکل قابل ملاحظه‌ای بالاتر است.

صلاحیت و تجربه‌ی جراح

جراحان عمل پیوند مو، که دارای تجربه‌و قابلیت بالا می‌باشند، حتماً هزینه‌های بالاتری را نیز درخواست می‌کنند. پزشکانی که مشهورتر بوده و در طول سال مشتری دارند، نیز هزینه‌های سنگین‌تری را برای مشاوره و درمان پیشنهاد می‌نمایند.

 کیفیت و استاندارد کلینیک پیوند مو

کلینیک‌های پیوند مو که به خوبی با آخرین امکانات و سرویس‌های پیشرفته‌ی روز تجهیز شده اند، دارای هزینه‌های بیشتری نسبت به کلینیک‌هایی هستند که دارای تجهیزات پایه بوده و سرویس‌های اولیه را ارائه می‌دهند. کیفیت، مکان و اعتبار برند کلینیک‌ها، از دیگر فاکتورهایی هستند که بر هزینه‌ی خالص اثر می‌گذارند.

رضایت بیمار

اگر در حال تصمیم‌گیری برای انجام عمل کاشت مو هستید، بسیار مهم است که اهداف نهایی خود را به صورت دقیق مدنظر داشته باشید. بنابراین، مجبور خواهید شدکه سطوح رضایت کوتاه مدت خود را در مقابل سطوح رضایت بلند مدت خود، قرار دهید. برای مثال، روش استخراج واحد فولیکولی (FUE) را با پیوند واحد فولیکولی  (FUT)  مقایسه کنید. روش FUE هیچ زخم ناشی از برشی بر جای نمی‌گذارد و در نتیجه به جراحی‌های اضافی نیز نیاز نخواهد داشت. از سوی دیگر روش FUT، نتایج جذابی را از نظر زیبایی، در اختیار شما قرار می‌دهد. با این حال، اگر بیمار از فقدان مزمن مو رنج می‌برد، بهرحال ممکن است متحمل فرایندهای اضافی شود.

بهبودی پس از عمل کاشت مو، چقدر هزینه دارد؟


به علاوه‌ی هزینه‌های درمان، هزینه‌های اضافی متعدد مربوط به بهبودی هم هستند، که باید در نظر داشته باشید. این هزینه‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • داروهای مسکن که در طول زمان بهبودی فوری مصرف می‌شوند.
 • داروهای ضد التهابی که تورم را در محل جراحی کاهش می‌دهند.
 • آنتی‌بیوتیک‌هایی که خطر بروز عفونت را کاهش می‌دهند.

رایج‌ترین عارضه‌ی جانبی که ممکن است تجربه کنید، بروز عفونت است و باید آن را درمان نمایید. این اتفاق می‌تواند باعث صرف هزینه‌های اضافی شود که شامل هزینه‌ی داروها و ملاقات با پزشک برای برطرف کردن عفونت می‌باشند.