بزرگ کردن سینه با جراحی پروتز وتزریق چربی

00

عمل بزرگ و برجسته کردن سینه یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی است؛ زیرا بزرگ و خوش‌فرم بودن سینه‌ها به طور چشمگیری می‌تواند ظاهر و اعتماد به نفس فرد را بهبود بخشد. دلایل بسیار متنوعی وجود دارد برای اینکه چرا زنان تمایل به انجام این عمل دارند؛ در عین حال تمامی روش‌های بزرگ کردن سینه مانند پروتز و تزریق چربی، هدف نهایی یکسانی دارند و آن تأمین ظاهر و اعتماد به نفسی است که شما لایق آن هستید.

شما می‌توانید با انجام عمل بزرگ و برجسته کردن سینه، رویای داشتن سینه‌هایی جذاب و زیبا را به واقعیت تبدیل کنید. با انجام عمل بزرگ و برجسته کردن سینه، می‌فهمید که این عمل چه تأثیرات مثبتی روی شکل و ظاهر کلی شما دارد. قبل از انجام عمل، لازم است در مورد مسائل مختلفی تصمیم‌گیری کنید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی، این مسائل را به اطلاع شما می‌رسانند؛ ازجمله اینکه چه نوع پروتزی برای شما مناسب است و بهترین نتایج را به دنبال دارد. در صورتی که مایل به انجام این عمل هستید، حتماً از جراح متخصص بپرسید که چه مراحلی را باید طی کنید. متخصصین ما روش‌های مختلفی برای بزرگ کردن و پروتز سینه ارائه می‌دهند که در صورت تمایل به آشنایی و دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”28″]

عمل جراحی بزرگ و برجسته کردن سینه


روش بزرگ کردن سینه با عمل جراحی که با نام تقویت سینه نیز شناخته می‌شود، به منظور افزایش اندازه و حجم سینه‌ها انجام می‌شود. پزشکان پروتزهای سیلیکونی و سالینی را در سینه‌ها جایگذاری می‌کنند تا اندازه و حجم آن را افزایش دهند. روش‌های مختلفی برای پروتز و بزرگ کردن سینه وجود دارد. این روش‌ها، همه تهاجمی هستند و به برش جراحی نیاز دارند. تزریق چربی به سینه روشی جایگزین برای عمل پروتز سینه است. در این روش با استفاده از لیپوساکشن، چربی از یک ناحیه‌ی چاق بدن برداشته و سپس به سینه‌ها تزریق می‌شود. با این حال شواهد قابل‌اعتمادی وجود دارد که نشان می‌دهد روش تزریق چربی، نتایج خوبی ندارد و ایمن و بی‌خطر نیست. همچنین برخی پزشکان معتقدند که ممکن است تزریق چربی به سینه ضرر و زیان‌هایی به دنبال داشته باشد. پزشک در حین عمل بزرگ و برجسته کردن سینه می‌تواند با استفاده از روش لیفت سینه، افتادگی و شلی سینه‌ها را نیز برطرف کند. قبل از تصمیم‌گیری برای انجام عمل بزرگ کردن سینه، تمام گزینه‌های درمانی را از پزشک خود سؤال کنید.

کاندیدای مناسب


5

اگر می‌خواهید سینه‌هایتان بزرگ‌تر و یا خوش فرم‌تر شود، می‌توانید به عمل بزرگ و برجسته کردن سینه فکر کنید.
اگر شرایط زیر را داشته باشید، ممکن است پزشک عمل بزرگ و برجسته کردن سینه را به شما پیشنهاد کند:

  • یکی از سینه‌هایتان از لحاظ اندازه و شکل متفاوت از دیگری است
  • یک یا هر دو سینه شما به طور عادی رشد نکرده است
  • بعد از کاهش وزن، بارداری و یا به دلیل پیری از شکل و اندازه سینه‌های خود راضی نیستید
  • سینه‌های شما به طور کامل رشد نکرده است
  • وضعیت عمومی سلامتی شما خوب است
  • انتظارات واقع‌بینانه‌ای از عمل دارید

اگر شرایط زیر را داشته باشید، ممکن است کاندیدای خوبی برای این عمل نباشید:

  • باردار هستید، کودک خود را شیر می‌دهید و یا به تازگی کودک خود را از شیر گرفته‌اید
  • نتایج ماموگرافی شما غیرطبیعی بوده و یا به یک بیماری سینه مبتلا هستید
  • به سرطان سینه مبتلا هستید و هنوز درمان نشده‌اید
  • به یک بیماری و یا عفونت شدید مبتلا هستید

انواع پروتزهای سینه


پروتزهای سالینی

6

پروتزهای سالینی با آب نمک استریل‌شده پر شده‌اند. اگر پوسته پروتز نشتی پیدا کند، پروتز سالینی متلاشی و محلول سالین آن توسط بدن جذب می‌شود و به طور طبیعی دفع می‌شود.

پروتزهای سیلیکونی

7

پروتزهای سیلیکونی با ژل سیلیکون پر می‌شوند. ژل کمی بیشتر به بافت طبیعی سینه شباهت دارد. اگر پروتز نشت کند، ممکن است ژل در داخل پوسته پروتز باقی بماند و یا به سمت فرورفتگی‌های پروتز برود. نشت پروتز سیلیکونی، باعث متلاشی شدن آن نخواهد شد.

پروتزهای چسبنده و متراکم Gummy bear

Gummy Bear Breast Implants by Miami Plastic Surgeon, Dr. Tal Roudner

گاهی اوقات پروتزهای با شکل ثابت به پروتزهای متراکم و چسبنده gummy bear اشاره دارند؛ زیرا حتی اگر پوسته‌ی آنها نیز شکسته شود، شکل آنها به همان حالت قبل باقی می‌ماند. سازگاری و استحکام ژل‌های سیلیکونی جدیدی که داخل پروتزها قرار داده می‌شوند، بیشتر از ژل‌های سیلیکونی قدیمی است. همچنین این پروتزها سفت‌تر و پایدارتر از پروتزهای قدیمی هستند و احتمال شکستن آنها نیز کمتر است.

پروتزهای گرد

9

به نظر می‌رسد پروتزهای گرد نسبت به پروتزهای با شکل ثابت، ظاهری پُرتر برای سینه‌ها ایجاد می‌کنند. انواع مختلفی از پروتزهای گرد وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان برجستگی بیشتری به سینه‌ها داد. از آنجا که پروتزهای گرد از تمام جهات اندازه و شکل یکسانی دارند، نگرانی کمتری در مورد چرخش آنها در فضای قرارگیری‌شان وجود دارد.

پروتزهای با سطح صاف

10

پروتزهای با سطح صاف، نرم‌ترین نوع پروتزها هستند و می‌توانند در فضایی که پروتز سینه قرار گرفته است حرکت کنند که این ممکن احساس طبیعی‌تری برای فرد ایجاد کند. پروتزهای با سطح صاف ممکن است کمی قابل‌لمس باشند و یا چین‌خوردگی قابل‌مشاهده‌ای در آنها به وجود آید.

پروتزهای با سطح زبر

11

سطح زبر این پروتزها باعث تشکیل بافت همبند با بافت‌های اطرافی که به پروتز می‌چسبد می‌شود و این باعث محدود شدن حرکت پروتز در فضای قرارگیری آن می‌شود و در نتیجه احتمال جابجا شدن پروتز را کاهش می‌دهد. از فواید پروتزهای با سطح زبر، کاهش خطر ایجاد کپسول‌های سفت بافت اسکار است؛ این کپسول‌ها به دور پروتز تشکیل و باعث انقباض آن می‌شوند.

جلسه مشاوره


در طول جلسه مشاوره لازم است در مورد معایب بزرگ کردن سینه ، سوابق پزشکی خود ازجمله بیماری‌هایی که داشته‌اید و دارید و همچنین داروهایی که نسبت به آنها حساسیت دارید، با پزشک خود صحبت کنید. شما همچنین باید در مورد هرگونه عمل جراحی که قبلاً داشته‌اید، به خصوص عمل جراحی سینه و داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید؛ ازجمله مکمل‌های گیاهی و داروهای بدون نسخه، با پزشک خود صحبت کنید. اگر فکر می‌کنید که ممکن است باردار باشید، این مسئله را حتماً با پزشک خود در میان بگذارید.

قبل از عمل جراحی


ممکن است جراح از شما بخواهد قبل از عمل جراحی، یک تست ماموگرافی و یا یک تست اشعه ایکس از سینه‌های خود انجام دهید تا تمام ناهنجاری‌های آن تشخیص داده شود و جراح قبل از شروع عمل، تصویری از بافت سینه‌های شما داشته باشد. معمولاً از شما خواسته می‌شود که از شب قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید و بعد از عمل لباس‌های گشاد ازجمله یک سینه‌بند گشاد بدون بند زیرین، بپوشید. اگر در همان روز عمل مرخص شدید و به خانه بازگشتید، لازم است یک همراه داشته باشید تا شما را به منزل برساند. پزشک جراح باید در مورد وسعت عمل جراحی، مدت زمان لازم برای انجام عمل و چگونگی درمان درد و ناراحتی و احساس تهوع بعد از عمل، با شما صحبت کند.

عمل جراحی


12

موقعیت برش در عمل جراحی می‌تواند تأثیر زیادی بر قابل‌مشاهده بودن زخم برش و عوارض پس از عمل داشته باشد. یکی از محل‌های رایج برای برش، قسمت زیرین سینه است، به ویژه در صورتی که بیمار جوان و لاغر باشد و هنوز فرزندی نداشته باشد. در این محل، یک چین طبیعی در پوست وجود دارد که جای زخم برش را پنهان می‌کند و در نتیجه کمتر قابل‌مشاهده است. در برخی موارد، جراح ممکن است از آندوسکوپ (ابزاری دارای یک دوربین و ابزارهای جراحی دیگر که از طریق برش وارد می‌شود و به جراح در قرار دادن پروتز کمک می‌کند) استفاده کند تا پروتز را از طریق برش در زیر بغل قرار دهد. در این نوع برش، هیچ زخم قابل‌مشاهده‌ای در اطراف سینه ایجاد نمی‌شود، اما ممکن است یک زخم در زیر بغل شما وجود داشته باشد.

برش در اطراف لبه‌های نوک سینه (منطقه اطراف آرئول یا ناحیه قهوه‌ای رنگ دور سینه) ممکن است باعث تغییر یا از دست دادن حس ناحیه نوک سینه شود. پس از برش در این منطقه، پروتز در بالا یا زیر عضلات دیواره سینه قرار می‌گیرد. قبل از عمل، حتماً با پزشک خود درباره مزایا و معایب روش‌های مختلف قرار دادن پروتز صحبت کنید. در صورت استفاده از پروتزهای ژل سیلیکونی، پروتزها با ژل سیلیکون پر خواهند شد. اما اگر از پروتزهای سالینی و پروتزهای پر نشده استفاده شود، جراح ابتدا پوسته سیلیکونی را درون سینه قرار می‌دهد و سپس آن را با سالین پر می‌کند تا به شکل موردنظر دلخواه برسد. پس از جایگذاری پروتز، برش با استفاده از بخیه بسته می‌شود. جراح ممکن است موقتاً یک لوله تخلیه مایعات در داخل برش قرار دهد تا از تجمع خون و مایعات زیر پوستی جلوگیری کند. همچنین، کاتترهای (میل جراحی) ممکن است در محل برش قرار داده شوند تا بتوان داروروهای ضد درد را به محل برش اعمال کرد. لوله‌های تخلیه مایعات و کاتترها در جلسه مراقبت پس از عمل توسط جراح برداشته می‌شوند.

پس از عمل جراحی


بعد از عمل جراحی، به بخش ریکاوری منتقل می‌شوید. سینه‌های شما با گاز و یا سینه‌بندهای جراحی پانسمان و بسته می‌شوند. جراح باید فرایند بهبودی بعد از عمل جراحی، ازجمله عوارض احتمالی و مدت زمان لازم برای بهبودی کامل، را برای شما توضیح دهد. همانند تمام عمل‌های جراحی، بعد از عمل جراحی پروتز سینه نیز شما باید انتظار کمی درد، تورم، کبودی و حساسیت را داشته باشید. ممکن است این عوارض به مدت یک ماه و یا بیشتر طول بکشد؛ اما نگران نباشید، این علائم با گذشت زمان فروکش می‌کنند. باقی ماندن جای زخم ناشی از برش، امری طبیعی است. قبل از عمل، از جراح بخواهید تا محل، اندازه و ظاهر جای زخم‌های باقی‌مانده را برای شما توصیف کند. برای بسیاری از زنان، جای زخم به جا مانده به مرور زمان به خطوطی باریک تبدیل و محو خواهد شد.

هرچه پوست شما تیره‌تر باشد، احتمال اینکه جای زخم‌ها برجسته‌تر باشد بیشتر است. پزشک برای درمان درد و احساس تهوع بعد از عمل، داروهایی را برای شما تجویز می‌کند. اگر به خونریزی و تب دچار شدید و سینه‌هایتان داغ و قرمز شد و یا سایر علائم عفونت بروز کرد، فوراً به پزشک مراجعه کنید و علائم را به او گزارش دهید. جراح باید در مورد روند بهبودی زخم و چگونگی مراقبت از آن با شما صحبت کند. ممکن است لازم باشد از بعد از عمل تا زمان بهبودی، از سینه‌بندهای مخصوص و یا باندهای فشاری استفاده کنید. در اکثر موارد بعد از گذشت یک تا دو هفته، قادر خواهید بود به محل کار خود بازگردید؛ اما به مدت حداقل دو هفته باید از انجام فعالیت‌های شدیدی که می‌توانند نبض و فشار خون شما را بالا ببرند، خودداری کنید.

مقالات مرتبط

ویتامین تراپی؛ کاربرد و مزایای آن

اهمیت سلامت برای افراد، به دنباله‌ای از مصرف ویتامین‌ها جهت افزایش سلامتی شان می‌باشد. با این وجود، مصرف ویتامین‌ها به صورت خوراکی و در قالب

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی