درمان افتادگی سینه و سفت کردن سینه با لیفت و بالاکشیدن آن( ماستوپکسی)

LI1

سینه خانم‌ها با گذشت زمان اغلب دچار تغییر می‌گردد و ظاهر و سفتی جوانی، خاصیت الاستیسه(ارتجاعی) و توپری‌اش را از دست می‌دهد. این مساله باعث می‌شود اغلب خانمها از ظاهر، اندازه، وضعیت و افتادگی سینه‌ های خود ناراضی باشند. لیفت سینه روشی ساده جهت بالا بردن سینه های افتاده و بازگرداندن زیبایی و نوسازی بافت‌های آن است. نتیجه این عمل سینه‌هایی توپر، طبیعی و زیباست که باعث بازگرداندن جوانی سینه‌های شما و افزایش اعتماد به نفس شماست.

لیفت سینه یا بالا بردن سینه‌ها و جوانترسازی آنها باعث جوانتر ساختن بدن شما می‌گردد. سینه‌های یک زن با گذشت زمان نمای جوانی و سفتی خود را از دست می‌دهند چنانچه شما تمایل داشته باشید سینه‌های توپرتری داشته باشید متخصصین کلینیک زیبایی رازی انجام لیفت سینه و عمل بزرگتر کردن سینه را به شما پیشنهاد می‌کنند. در صورتیکه بخواهید سینه‌های کوچکتری داشته باشید عمل لیفت سینه به همراه عمل جراحی کوچکتر کردن آن به شما پیشنهاد می‌گردد. برای دریافت مشاوره درباره لیفت و بالا کشیدن سینه یا رزرو نوبت میتوانید با شماره های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید.

لیفت سینه


LI

لیفت سینه که به آن ماستوپکسی نیز گفته می‌شود یک نوع عمل جراحی زیبایی است که به منظور بالا بردن و سفت کردن سینه با برداشتن و محکم کردن بافتهای سینه انجام می‌شود.هدف کلی انجام عمل جراحی فوق بازگرداندن ظاهر جوانی سینه ها به انهاست.

بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند جهت بهبود ظاهر سینه‌های خود، این عمل جراحی را انجام دهند. سینه‌های یک زن به دلایل زیر می‌تواند تغییر شکل داده و خاصیت الاستیسه خود را از دست بدهد:

 • شیردهی
 • کم و زیاد شدن وزن
 • بالا رفتن سن
 • وراثت
 • سنگینی(چاقی)

این درمان در حقیقت به منظور به حالت قبل برگرداندن وضعیت سینه‌ها بر روی سینه در زمان جوانی طراحی شده است و هدف ان تغییر اندازه و ظاهر سینه‌ها نیست.

بهترین داوطلبان برای لیفت سینه


بهترین متقاضیان لیفت سینه زنانی هستند که در مورد این عمل اطلاعات کاملی دارند، محدودیتهای مربوط به آن را می‌دانند و انتظارات واقع گرایانه دارند. علاوه بر بالابردن اعتماد به نفس، احترام به خود و بهبود وضعیت ظاهری بدن، لیفت سینه دلایل دیگری به شرح زیر را نیز دارا می‌باشد:

 • سینه هایی که اندازه قابل قبولی دارند اما تا به تا هستند.
 • سینه هایی که محکمی‌ کمی ‌دارند.
 • سینه هایی که نوک آنها به سمت پایین متمایل است.
 • عدم تقارن بین دو سینه یا دو نوک سینه و اطراف آن

قبل از درمان


در اثر موارد لازم است شخص قبل از درمان، تستهای آزمایشگاهی و تستهای دارویی لازم را انجام دهد تا پزشک مطمئن شود او در وضعیت جسمانی مناسب جهت انجام این عمل می‌باشد. برخی از پزشکان قبل و بعد از لیفت سینه از ماموگرافی جهت تشخیص وضعیت صحیح بافت سینه استفاده می‌کنند. جهت بررسی وضعیت سلامت سینه‌ها در آینده، پزشکان معاینات و اندازه گیری های دوره ای سالانه را به بیمار پیشنهاد می‌دهند.

لیفت سینه


LI6

چندین جهت مختلف بریدگی در لیفت سینه وجود دارد. اینکه پزشک شما چه جهت بریدگی برای عمل جراحی شما انتخاب کند به عوامل زیر بستگی دارد:

 • اندازه و شکل سینه
 • اندازه و موقعیت قرارگیری حلقه دور سینه
 • میزان درجه ای که سینه شروع به افتادن کرده است.
 • کیفیت و خاصیت ارتجاعی پوست بیمار

قبل از انجام هر گونه عمل جراحی لیفت سینه لازم است بیمار در حالت بیهوشی قرار گیرد. شکاف ممکن است دور حلقه دور  سینه،دور و زیر حلقه دور سینه،دور و دو خط افقی و عمودی در دو طرف حلقه دور سینه ایجاد شود.

در حین درمان، پزشک بافتهای سینه را جهت رسیدن به ظاهر مطلوب شکل می‌دهد. در بسیاری از مواقع محل قرارگیری نوک سینه و حلقه دور سینه مجددا بر روی سینه تنظیم می‌شود.پ وستهای اضافی سینه برداشته می‌شود. هنگامی‌که سینه به اندازه و ظاهر مورد نظر رسید شکاف بخیه زده شده و بیمار به ریکاوری انتقال می‌یابد.

پس از عمل در بیمارستان


زمانی که پس از عمل در بیمارستان سپری می‌شود زمان ریکاوری است. معمولا بیمارستان و پزشکان در بیمارستانهای مختلف تفاوتهای بسیار کمی‌ در نحوه مراقبت از بیماران پس از عمل دارند. عمدتا آنها وضعیت سلامتی شخص را تحت نظر قرار می‌دهند تا مطمئن شوند که زمان مناسبی جهت ترخیص بیمار از بیمارستان می‌باشد.

با توجه به اینکه بیمار از مسکن‌های قوی استفاده کرده است و تحت بیهوشی بوده است می‌بایست حتما یک همراه جهت انتقال او به خانه وجود داشته باشد.تا زمانی که زخم بیمار بهبود نیابد و به منظور جلوگیری از عفونت، زخم بیمار پانسمان می‌شود.

پس از عمل در خانه


LI7

زمان پس از عمل در خانه در حقیقت زمان بهبودی و بازگشتن بیمار به سلامت می‌باشد. لازم است در صورت وجود هر گونه مشکل در تنفس، درد قفسه سینه، ضربان قلب غیر طبیعی و یا سایر عکس‌العملهای منفی ناشی از عمل، داروهای مسکن و یا بیهوشی، پزشک سریعا درجریان قرار گیرد. همچنین داروهای تجویز شده برای بیمار می‌بایست به طور منظم مصرف شود تا بهبودی وی حاصل گردد.

معمولا تا مدتی پس از درمان، شخص از فعالیتهای فیزیکی منع می‌شود. توجه نکردن به این مساله و انجام فعالیت فیزیکی قبل از بهبود شخص می‌تواند باعث صدمات زیاد و حتی باز شدن جراحت انجام شده گردد.

عوارض احتمالی


برخی از عوارضی که پس از لیفت سینه ممکن است بروز کند به شرح زیر می‌باشد:

 • به جا ماندن جای زخم
 • عفونت بعد از عمل
 • تجمع مایع یا خون در زیر پوست
 • از دست دادن رنگ طبیعی پوست در قسمت عمل شده
 • درد

چه زمانی پس از حاملگی می‌توان لیفت سینه را انجام داد؟


بعد از بارداریو شیردهی، ممکن است سینه‌ها به حالت قبل از حاملگی بازگردد و یا اینکه در آنها افتادگی ایجاد شود.ب ه طور معمول سه ماه طول می‌کشد که این تغییرات اتفاق افتد و به همین دلیل لازم است که برای عمل جراحی شتاب ننموده و تا زمان ثابت شدن وضعیت سینه‌ها صبر پیشه کنید. چنانچه بخواهید قبل از این زمان ،عمل جراحی انجام دهید ممکن است به نتیجه دلخواه نرسید زیرا مانند اینست که بخواهید یک هدف متحرک را نشانه بروید .

آیا جهت انجام لیفت سینه محدودیت سنی وجود دارد؟


هیچوقت برای انجام این عمل دیر نیست. در حقیقت سن فاکتور مهمی ‌در انجام دادن یا ندادن عمل لیفت سینه نیست. آنچه مهم است وضعیت کلی سلامت شماست.هر زنی در هر سنی که باشد می‌تواند این عمل را انجام دهد به شرط اینکه سالم باشد، وضعیت بدنی مناسبی داشته باشد و از خطرات و ریسکهایی که این عمل می‌تواند داشته باشد باخبر باشد.

هزینه


قبل از انجام عمل فوق با جراحان مختلفی صحبت کرده و از آنها پیشنهاد قیمت بگیرید.الته توجه داشته باشید همانگونه که قیمت فاکتور مهمی ‌می‌باشد اطلاعات و تجربه متخصص نیز بسیار مساله با اهمیتی است.هزینه دستمزد جراح و عوارض مربوط به عمل می‌تواند بر روی قیمت پیشنهادی جراح مربوطه تاثیرگذار باشد.

این مقاله را ذکر کنید: کلینیک تخصصی پوست، کاشت مو و زیبایی رازی, "درمان افتادگی سینه و سفت کردن سینه با لیفت و بالاکشیدن آن( ماستوپکسی),", https://clinicrazi.ir/%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%af%da%af%db%8c-%d8%b3%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%b3%d9%81%d8%aa-%d8%b3%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%d9%84%db%8c/.