کاشت ابرو به صورت طبیعی برای بازگرداندن زیبایی بیشتر به چهره

کاشت ابرو به صورت طبیعی

وقتی صحبت از بازیابی جوانی می‌شود، شاید اهمیت چندانی برای ابروهای خود قائل نباشید، ولی با این حال ابروها می‌توانند نشانه‌ای از سن واقعی شما باشند. اگرچه با افزایش سن ابروها بطور طبیعی نازک می‌شوند ولی این اتفاق می‌افتد بخاطر علل دیگری همچون زخم و اسکار یا حتی بیماری نیز رخ دهد. پس حتی اگر تمام صورت شما بدون چروک است و هنوز ظاهری جوان و شاداب دارد، ابروهای نازک می‌توانند سن شما را بیشتر از آنچه که هست نشان دهند. این موضوع هم در زنان و هم در مردان وجود دارد.

البته خبر خوبی نیز برایتان داریم. طبق سایت “Penn medicine” جراحی کاشت ابرو می‌تواند به شما در پیشگیری از این موضوع کمک کرده و ضمناً ابروهایی را به شما ببخشد که همیشه می‌خواستید. ابروهایی پر، سالم و با ظاهری طبیعی که به شما چهره‌ای جوان‌تر را هدیه می‌کند. پروسه کاشت ابرو یک پروسه سرراست است و معمولاً برای دیگران پی بردن به اینکه شما چیزی را در ظاهر خود تغییر داده‌اید سخت است، در نتیجه نتایج این عمل بسیار لطیف بوده و  در عین حال مردم متوجه ظاهر سالم، جوان‌تر و درخشان‌تر شما خواهند شد. هرچند زمان بهبودی و ریکاوری بسیار سریع است، ولی نکته حائز اهمیت این است که جراحی را انتخاب کنید در جراحی کاشت ابرو مجرب باشد تا بتوانید به بهترین نتایج دست پیدا کنید.

می‌توان از موی بدن نیز استفاده کرد ولی موی استاندارد موی سر است. کاشت ابرو با استفاده حداکثری از گرافت‌های تک مویی که از پوست سر شما گرفته شده، مهارت خاصی را در درک مفهوم “خمیدگی” می‌طلبد، این خمیدگی در هر موی کاشته شده بصورت طبیعی وجود دارد. پس هنگامی که تیم جراحی می‌خواهد کار خود را آغاز کند، باید با کاشت هر مو از خمیدگی آن نیز بهره ببرند.  همچنین موی ابرو باید همچون سایر موهای طبیعی مو بصورت خوابیده و یکنواخت قرار بگیرد، بسیاری از جراحانی که تجربه کافی ندارند، ظاهراً نمی‌توانند این تکنیک‌ها را به درستی پیدا کنند و در صورت پیاده نشدن صحیح این روش‌ها ابرو بجای خوابیدن و یکدست شدن با سایر ابروها، ظاهری بیرون زده پیدا می‌کند.  در مورد شما، موی تیره‌تر و ابروهای اندکی پرپشت‌تر شاید به قالب بندی صورت شما بیشتر کمک کند، البته کاملاً این موضوع به شما و سلیقه شما در مورد ظاهر خودتان بستگی دارد.

اگر از کم‌پشتی ابروهای خود ناراضی هستید، ممکن است هر روز مدت زمانی را صرف آرایش و پر کردن ابروهای خود کرده و یا به تاتوی ابروهای خود متوسل شوید. اما نتایج این روش‌ها غیر طبیعی و موقت است. متخصصین ما در کلینیک پوست و موی رازی، جراحی ترمیم ابرو را به عنوان یک راه حل عالی برای ایجاد یک ابروی کامل و یا تکمیل ناحیه کوچکی از ابرو به شما ارائه می‌دهند. کاشت ابرو با استفاده از روش‌ مشابه با کاشت موی سر انجام می‌شود. در طول مشاوره، متخصصین ما مناسب بودن کاشت ابرو برای شما را مورد بررسی قرار می‌دهند. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت مشاوره از طریق شماره  های 02188334029 –02188333259 تماس حاصل نمایید.

عوامل ریزش ابرو


عوامل ریزش ابرو

دلایل متعددی برای ریزش ابرو و کم پشت شدن آن وجود دارد که عبارتند از چیدن بیش از حد موهای ابرو، زخم شدن و آسیب دیدن ابرو و همچنین برخی عوارض پزشکی مانند:

  • کاهش موهای ابرو به دلیل عوارض مادرزادی یا اختلالات مرتبط با بیماری‌های خود ایمنی نظیر طاسی ناشی از زخم، طاسی سکه‌ای،لوپوس و موارد مشابه.
  • آسیب یا زخم شدن ابرو که ریزش تمام یا بخشی از ابرو را به دنبال دارد. کاشت ابرومی‌تواند موهای از دست رفته ابرو را ترمیم کرده و موهای طبیعی را بر روی پوست سالم و یا حتی مناطق اسکار ابرو ایجاد کند. در برخی از بیماران انجام یک بار کاشت موی ابرو برای برگرداندن ظاهری طبیعی به ابروها کافی می‌باشد، با وجود این ممکن است در برخی دیگر از بیماران انجام بیش از یک عمل برای ترمیم کامل ابرو لازم باشد.
  • ریزش موهای ابرو ممکن است ناشی از مشکلات روانی مانند اختلال مو کنی و یا چیدن بیش از حد یا مکرر ابروها باشد. توصیه می‌‌کنیم افرادی که دچار چنین مشکلاتی هستند، قبل از اقدام به کاشت ابرو برای درمان علل زمینه‌‌ای از دست دادن ابروهای خود، تحت مشاوره‌ روانشناسی قرار گیرند.

مزایای کاشت ابرو با موی طبیعی


مزایای کاشت ابرو با موی طبیعی

اگرچه روش‌های دیگری مانند تاتو یا آرایش‌های روزانه برای پرپشت‌تر کردن ابرو وجود دارد، اما این روش‌ها نقاط ضعف خاص خود را دارند. یکی از معایب آنها این است که این روش‌ها راه‌حل دائمی برای مشکل ریزش ابرو محسوب نمی‌شوند. از آنجایی که با تقبل قیمت کاشت ابرو طبیعی ، موهای پیوندی مستقیماً از سر بیمار برداشته می‌شود، موهای کاشته شده دائمی هستند و طبیعی به نظر می‌رسند. این روش تقریباً همان ظاهر مورد نظر بیمار را ارائه می‌دهد.مزیت دیگر کاشت ابرو این است که عملاً دردی به همراه ندارد و در مدت 5 تا 7 روز کاملاً بهبود می‌‌یابد؛ چه در مواردی که بخشی از ابروی بیمار باید ترمیم شود و چه در مواردی که کل ابرو باید ایجاد شود. نرخ رشد مجدد موهای کاشته شده در این روش بسیار بالا است. با وجود این برخی از افراد ترجیح می‌دهند که برای رسیدن به نتایج مطلوب خود از روش‌های دیگری استفاده کنند.

چه زمانی می‌توان از کاشت ابرو استفاده کرد؟


چه زمانی می‌توان از کاشت ابرو استفاده کرد

متأسفانه همه افراد ابروهای ضخیمی ندارند و کاشت ابرو می‌تواند راه خوبی برای افزایش حجم ابروهای شما باشد. کسانی که ابروهای روشن‌تری دارند، معمولاً می‌توانند از این روش استفاده کنند. فارغ از الگوی ابروهای ارثی و سنی، چندین علت متداول وجود دارد که مردم به سراغ کاشت ابرو می‌روند، این علل عبارتند از:

  • برداشتن بیش از حد ابروها
  • شیمی درمانی یا پرتودرمانی
  • جای زخم یا ترومای پوستی، ناشی از مواردی همچون پرسینگ، سوختگی یا تتو
  • وسواس مو کنی، یک عادت رفتاری خود آزارانه که شامل کشیدن و کندن موهای ابروست.
  • بیماری‌های سیستمی

تصمیم در مورد انجام عمل کاشت ابرو یکی از شخصی‌ترین تصمیمات است، انجام این عمل به معنای به دست آوردن ابروهایی پرپشت و ضخیم نیست، بلکه می‌توانید نتیجه‌ای را که به دنبال آن هستید انتخاب کنید. به عبارت دیگر، با انجام این عمل به ابروهایی خوش فرم و حتی ضخیم و صاف دست خواهید یافت و می‌توان چهره‌ای جوان‌تر را برای خود ایجاد کرد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#f1bdc7″]

بیشتر بیماران مناسب برای کاشت ابرو دارای شرایط مناسبی هستند. برای کاهش پیچیدگی در این فرآیند، مهم است که فرد در وضعیت سلامتی مناسبی باشد. افرادی که به دلایل ژنتیکی بیش از حد موی ابرو را از دست داده‌اند یا به طور آسیب دیدگی موی ابرو را از دست داده‌اند، می‌توانند برای کاشت ابرو رویش دهند. پزشک با توصیه کردن نمونه‌برداری از بخشی از بدن فرد (بیوپسی) میزان مناسب بودن وضعیت فرد برای کاشت ابرو را تأیید می‌کند.

[/alert]

[dopts id=”56″]

حین عمل کاشت ابرو چه اتفاقی می‌افتد؟


طبق مقاله کاشت موی OC کاشت ابرو نیازی به بستری شدن طولانی مدت ندارد و تنها با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و یکی از عمل‌های نسبتاً ساده است. جراح با دقت و ظرافتی بسیار بالا این عمل را انجام خواهد داد تا به نتایجی عالی دست یابد.

بطور متوسط میان 250 تا 400 مو برای هر ابرو نیاز است تا ظاهری سالم و طبیعی را به ابروها ببخشد. بسته به اندازه و ظاهر ابروهای فعلی‌تان و همچنین ظاهری که می‌خواهید بدان دست یابید، این تعداد می‌تواند متغیر باشد. هر مو را باید در جهت رشد طبیعی سایر موهای ابرو کاشت، تا ابروهایی صاف و یکدست ایجاد کند. ضمناً برای رسیدن به ابروهایی صاف و پرپشت، موها را باید با فواصل کمی از هم کاشت.

برای اطمینان حاصل کردن از اینکه هیچ جای زخمی در سر و در ابروی بیمار باقی نمی‌ماند، از سوزن‌های ریزی برای برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهداءکننده استفاده می‌شود. معمولاً این فولیکول‌های مو را از ناحیه پشت گوش‌ها برمی‌دارند. سپس از سوزن‌های کوچکی که تنها چند میلی‌متر ضخامت دارند برای کاشت یک به یک موها استفاده می‌شود، این روش بسیار دقیق است.

از بی‌حسی موضعی پیش از انجام عمل استفاده می‌شود تا بیمار بتواند در حین عمل آرامش خود را حفظ کرده و دچار هیچگونه ناراحتی نشود. هرچند، پس از کاشت هیچ احتیاجی به بستری شدن در مطب نیست – بیمار می‌تواند برای ریکاوری به منزل مراجعت نماید.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#f1bdc7″]

علاوه بر کاربرد روش‌های پیوند واحد فولیکولی (FUT) (لینک به مقاله کاشت مو به روش FUT)و استخراج واحد فولیکولی (FUE) (لینک به مقاله کاشت مو به روش FUE)  در کاشت مو، از این روش‌ها می‌توان در کاشت ابرو نیز بهره برد.  افرادی که بخشی یا تمام ابرو(های) خود را از دست داده‌اند، می‌توانند کاندید مناسبی برای انجام این عمل باشند.

[/alert]

[dopts id=”56″]

پس از عمل کاشت ابرو


پس از عمل کاشت ابرو

یک گرافت جزئی میان 100 الی 200 مو دارد که می‌توان برای رسیدن به ابرویی صاف و خوش فرم استفاده کرد و 200 الی 400 ابرو نیاز است تا ابرویی کامل ایجاد شود.

برخی از بیماران مقدار کمی کبودی و تورم را برای مدت زمان کمی تجربه می‌کنند. هرچند، دوره ریکاوری پس از کاشت ابرو نسبتاً سریع و بدون درد است.

دیدن تاثیر کامل پیوند ابرو، بدون توجه به آن که آیا پیوند کامل یا ناقص است، زمان می‌برد، اما نتایج آن دائمی هستند. پس از عمل، بهبود در شکل و ضخامت ابروهایتان را خواهید دید. با این حال، بعضی از موها در چند هفته بعد از عمل ممکن است ریزش کنند. این ریزش ابرویی بخشی از فرآیند طبیعی بازسازی است و نیازی به نگرانی ندارد، زیرا موهای جدید به طور طبیعی رشد خواهند کرد. باید توجه داشت که ممکن است تا یک سال طول بکشد تا تمام نتایج کاشت ابرو به طور کامل ظاهر شوند.

موهای کاشته شده در ابروها رشد خواهند کرد، بنابراین برای حفظ شکل ابرو، باید آنها را منظماً کوتاه و آنکارد کنید، تقریباً هر چهار هفته یکبار. اگر ابروهای خود را نپاشید، موها به طور طبیعی رشد خواهند کرد، بنابراین انجام مراقبت‌های منظم بسیار مهم است.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#f1bdc7″]

موهایی که رشد می‌کنند دائمی هستند. این موها همچون هر موی دیگری در بدن رشد می‌کند. هرچند، این موها به اندازه موهای سر رشد نخواهد کرد زیرا پس از کاشت خصوصیات موهای ابروی اطراف خود را خواهد گرفت. هرچند باز هم باید آنها را مرتب کنید تا طول و شکلی مناسب داشته باشد.

[/alert]

[dopts id=”56″]

سوالات متداول


آیا این عمل راه‌حلی دائمی است؟

بله. این عمل بهترین راه برای دستیابی به نتایجی دائمی است که ابروهای نازک را ترمیم می‌کند. نتایج این عمل دائمی است زیرا باعث رشد دراز مدت موهای ابرو می‌شود. این بدان معناست که ابرو به بازسازی خود حتی در صورت ریزش برخی از موها ادامه خواهد داد.

موها در ناحیه اهداءکننده دقیقاً از کجا رشد خواهد کرد؟

این عمل شامل استفاده از موها و گرافت‌هایی اهدایی است. برای تعیین محل دقیق برداشت این موها، هم میزان ریزش مو و هم جنسیت بیمار در نظر گرفته می‌شود.

اگر ریزش مو در ابرو جزئی باشد، مو را می‌تواند از سالم دیگر برداشت کرد. برای برداشتن گرافت در زنان، باید گرافت را از ناحیه بالای ران یا پشت گوش برداشت.

البته در مردان، این گرافت‌ها را از سایر بخش‌های بدن بسته به ضخامت موی اصلی برداشت می‌کنند. لحاظ کردن جنسیت بیمار برای ناحیه‌ای که گرافت اهدایی از آنجا برداشته می‌شود از این لحاظ حائز اهمیت است که ظاهری طبیعی را برای ابروها تضمین می‌کند زیرا ابروهای زنان نازک‌تر و ابروهای مردان ضخیم‌تر است.

آیا نیاز به بستری شدن هست؟

خیر. خبر عالی آن است که این عمل به صورت سرپایی انجام می‌شود.

عمل کاشت مو چه مدت طول می‌کشد؟

این عمل می‌تواند حدوداً 5 الی 6 ساعت طول بکشد. ولی ذکر این نکته خالی از لطف نیست که این زمان می‌تواند بسته به کاری که برای ابروهای شما مورد نیاز است متغیر باشد.

آیا بیمار در معرض عوارض جانبی یا خطراتی پس از کاشت قرار می‌گیرد؟

این عمل خطرات بسیار کمی دارد ولی عارضه نادر آن رشد مو در جهتی خلاف جهت مطلوب بیمار است. در صورت وقوع این عارضه، مو را می‌توان به گونه‌ای حالت داد که هم جهت با سایر موها رشد کند. ولی در بدترین سناریو، می‌توان آن مو را کند. بروز تورم نیز احتمال بسیار زیادی دارد، ولی این عارضه نیز در عرض چند روز برطرف خواهد شد. .(4)

چه زمانی می‌توان نتایج نهایی این عمل را دید؟

بین 3 تا 5 هفته پس از عمل، شاید موی کاشته شده در ابروهای شما شروع به ریزش کند. این مسئله چیز بدی نیست، زیرا به ابرو فرصت می‌دهد تا نتایج نهایی کاشت نمایان شود. در بیشتر موارد، پس از 4 الی 6 ماه رشد موی ابروهای کاشته شده قابل مشاهده خواهد بود. ده ماه پس از جراحی، می‌تواند نتایج کامل عمل ترمیم ابروی خود را مشاهده کنید.

آیا ابروهای کاشته شده طبیعی به نظر می‌رسند؟

اگر فاقد ابرو هستید و یا ابروی شما بسیار نازک است، از انجام عمل‌های کاشت ابرو که منتهی به ابروهای مصنوعی یا غیرعادی می‌شود، خودداری کنید. جراح شما باید مهارت بالایی در هماهنگ سازی و طبیعی جلوه دادن رنگ، بافت و جهت موهای کاشته شده با رنگ مو و پوست شما داشته باشد. نتایج عمل کاشت ابرو جلوه بیشتری به چهره و چشم‌های شما می‌بخشد. این نتایج به حدی طبیعی هستند که حتی نزدیکان شما متوجه کاشت ابروی شما نخواهند شد.

کاشت ابرو چقدر هزینه خواهد داشت؟


هزینه کاشت ابرو بسته به محل و همچنین مقدار موی مورد نیاز برای فرآیند کاشت ابرو متغیر است. هزینه ی کاشت ابرو در طول جلسات مشاوره درمانی بر اساس شرایط و ویژگی‌های مطلوب و خاص مورد نظر شما تعیین خواهد شد. البته هزینه این عمل به تعداد گرافت‌های مورد نیاز بستگی دارد.

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی