پاک کردن تاتو و خالکوبی(ابرو،آرایش دائم و تتو زیبایی بدن) با لیزر

r1

به طور عمومی، حدود 50 درصد افرادی که تاتو دارند، در یک زمانی به دنبال حذف آن هستند. برای افرادی که از تاتوی خود راضی نیستند، خبر خوبی وجود دارد. روش‌های جدید برای حذف تاتو با استفاده از لیزر می‌توانند رنگ تاتو را کاهش دهند یا به طور کامل حذف کنند. لیزر، با استفاده از نور قدرتمند خود، می‌تواند رنگدانه‌های استفاده شده در تاتو را تخریب کند. تاتوهای سیاه به طور کامل نور لیزر را جذب می‌کنند و به همین دلیل حذف خالکوبی و تاتوهای سیاه راحت‌تر است. رنگ‌های دیگر مانند قرمز تنها بخشی از نور سبز لیزر را جذب می‌کنند. رنگ‌های مختلف استفاده شده در تاتو باید با استفاده از لیزرهای خاص حذف شوند که نوع لیزر مورد استفاده بر اساس رنگ تاتو انتخاب می‌شود.

تاتو دیگر به‌عنوان یک نشانه‌ی دائمی بر روی پوست شناخته نمی‌شود. متخصصین و کارشناسان ما می‌توانند از روش‌های بی‌خطر و مؤثر برای پاک کردن تاتو استفاده کنند. اگر قصد پاک کردن تاتو با لیزر را دارید، متخصصین کلینیک رازی قبل از شروع درمان و در طول جلسه‌ی مشاوره، اندازه، رنگ و جای تاتو را همراه با عوامل دیگر در نظر می‌گیرند. برای آشنایی با روند انجام این کار و دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”59″]

دلایل پاک کردن تتو


دلایل متعددی وجود دارند که افراد بخواهند تتوی خود را پاک کنند. ازجمله این دلایل می‌توان به نارضایتی از تتوی موجود اشاره کرد. برخی دیگر ممکن است به دلایل شغلی اقدام به پاک کردن تتوی خود کنند.

لیزر برای پاک کردن تتو


r4

روش پاک کردن لیزری تاتو در طول سال‌ها به طرز قابل‌توجهی پیشرفت کرده و پاک کردن تاتوها بسیار آسان‌تر و درد آن کاهش یافته است. بااین‌حال باید بدانید که پاک کردن کامل تاتو در بسیاری از موارد امری دشوار است به‌خصوص برای افرادی که پوست تیره داشته و یا تتوهای آن‌ها در چند رنگ مختلف انجام شده است. لیزر از یک موج قدرتمند انرژی برای تخریب رنگ‌دانه‌ها یا جوهر استفاده شده در تاتو استفاده کرده و آن را به ذرات ریزی تبدیل می‌کند که سپس می‌توان به‌آسانی این ذرات را از بدن خارج کرد.

مزایای روش‌های پاک کردن تتو


پاک کردن تتو با استفاده از لیزر یک روش دائمی است که تاتو را برای همیشه از پوست پاک می‌کند. افرادی که پاک کردن تاتو با روش‌های دیگر را امتحان کرده‌اند می‌توانند نتایج خوبی را از این روش بگیرند. این روش بی‌خطر است. مدت هر جلسه‌ی درمانی بسته به میزان تحمل درد و سرعت‌ترمیم پوست فرد مشخص خواهد شد. اگر نمی‌توانید درد زیاد را تحمل کنید (البته این روش زیاد دردناک نیست ولی با درد همراه است) جلسه‌ی درمانی تا جایی که شما تحمل دارید ادامه پیدا خواهد کرد. این روش پاک کردن تاتو با لیزر ردی از خود به‌جای نخواهد گذاشت مگر در برخی موارد که رد کوچکی از این عمل بر روی پوست باقی می‌ماند. احتمال به‌جای ماندن جای زخم و بافت اسکار درصورتی‌که فرد اقدامات مراقبتی پس از درمان را به‌خوبی انجام دهد، به شکل قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند.

چه کسانی می‌توانند از روش پاک کردن لیزری تاتو استفاده کنند؟


ازآنجایی‌که هر تاتو موردی خاص است، روش پاک کردن آن نیز باید برای هر مورد به‌طور انحصاری طراحی شود. در گذشته تاتوها را با استفاده از روش‌های مختلفی پاک می‌کردند. بااین‌حال در بسیاری از موارد، جای زخم باقی‌مانده در اثر پاک کردن تاتو، زننده‌تر از خود تاتو بود. افرادی که قبلاً تتوی خود را پاک کرده‌اند با روش‌هایی غیر از روش لیرزی نیز می‌توانند از روش لیزری برای پاک کردن کامل تاتو استفاده کنند. پاک کردن تتو با کمک لیزر درصورتی‌که روش قبلی جای زخم بزرگی بر جای نگذاشته باشد موفقیت‌آمیز خواهد بود.

آماده‌سازی


در صورت تمایل به حذف تاتو با استفاده از لیزر، ابتدا باید با یک پزشک متخصص ملاقات کنید و در جلسه مشاوره، اهداف زیبایی خود را با او مطرح کنید. در طول این جلسه، شما باید درباره سوابق پزشکی و جراحی‌های قبلی خود، عوارض سلامتی فعلی یا گذشته، داروهایی که استفاده می‌کنید یا قبلاً مصرف کرده‌اید، رژیم غذایی و مکمل‌های غذایی مورد استفاده خود صحبت کنید. ما خطرات، مزایا و اثرات جانبی ممکن پاک کردن تتو با لیزر را در طول جلسه مشاوره با شما مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم. همچنین، قبل از انجام روش، عکس‌هایی از منطقه مورد نظر گرفته می‌شود تا بتوان آثار پاک‌سازی را قبل و بعد از عمل مقایسه و بررسی نمود.

نحوه‌ی انجام عمل


r6

هر تتو یک مورد خاص بوده و نیازمند تعداد متفاوت جلسات درمانی است. بااینکه بسیاری از افراد دوست دارند تعداد دقیق جلسات درمانی موردنیاز خود را بدانند، پیش‌بینی این تعداد امری دشوار است. تعداد جلسات درمانی موردنیاز به عوامل مختلفی بستگی دارد که ازجمله این موارد می‌توان به مواردی چون اندازه، رنگ، موقعیت و سن تتو و همچنین مقدار رنگ موجود در پوست اشاره کرد. تاتوی برخی از افراد در طول ده جلسه‌ی درمانی کاملاً پاک می‌شود بااین‌حال برخی از بیماران نیازمند تعداد بیشتری جلسات درمانی، بعضاً تا 20 جلسه هستند. معمولاً این جلسات درمانی با فاصله‌ی زمانی 4 تا 5 هفته‌ای از یکدیگر برنامه‌ریزی می‌شوند. پاک کردن تاتو با لیزر ممکن است راحت نباشد. برای راحتی بیشتر شما، می‌توانیم قبل از انجام عمل مقداری داروی بی‌حسی را به پوست تزریق کنیم. در طول درمان به شما عینک‌های ایمنی مخصوص داده می‌شود. هر جلسه‌ی درمانی بسته به اندازه و نوع تاتو بین 10 تا 30 دقیقه زمان خواهد برد. برای کم‌رنگ کردن تاتو چندین جلسه‌ی درمانی انجام می‌شوند و ممکن است در آخر نتوان تاتو را به‌طور کامل از بین برد. تتوهای روشن و چندرنگی ازجمله سخت‌ترین موارد بوده و معمولاً پاک کردن آن‌ها بیشترین تعداد جلسات درمانی را لازم دارد.

بهبودی


پس از درمان ممکن است شاهد تورم، تاول و خونریزی باشید، مهم است که ناحیه‌ی مورد درمان را به مدت چند روز با استفاده از پماد پترولاتوم در تمیزترین حالت ممکن نگه‌دارید تا سرعت بهبودی آن بیشتر شود. همچنین باید این منطقه را با استفاده از یک باند تمیز و استریل به مدت حدود یک هفته پس از درمان پانسمان کنید تا پوست‌ترمیم شود.

عوارض جانبی احتمالی


پاک کردن تتو با استفاده از لیزر عوارض جانبی بسیار کمی دارد. بااین‌حال باید در تصمیم‌گیری خود موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • جای تتوی پاک شده در خطر عفونت قرار دارد.
  • ممکن است رنگ تاتو به‌طور کامل پاک نشود. این مشکل در بسیاری از موارد به وجود می‌آید. برخی از رنگ‌های استفاده شده در تاتو نسبت به لیزر مقاوم بوده و برخی از رنگ‌دانه‌های در لایه‌های عمیقی از پوست واقع شده‌اند و لیزرهای امروزی توانایی تخریب آن‌ها را ندارند.
  • احتمال کمی برای ایجاد جای زخم دائمی در محل تاتوی پاک شده وجود دارد.
  • پوست درمان شده ممکن است نسبت به پوست اطراف خود تیره‌تر (هیپرپیگمنتاسیون) یا روشن‌تر (هیپوپیگمنتاسیون) شود.
  • تتوهای زیبایی مانند خط لب، خط چشم و ابرو ممکن است حین درمان با لیزر پررنگ‌تر شوند. این تاتوها معمولاً با ادامه‌ی روند درمان به‌تدریج کم‌رنگ شده و از بین می‌روند.

آیا پاک کردن تاتو با  لیزر بی‌خطر است؟


به‌واسطه‌ی وجود تکنولوژی‌های جدید درمانی، پاک کردن تاتو با  لیزر بسیار کارآمدتر از گذشته شده و خطر ایجاد جای زخم کاهش یافته است. پاک کردن تاتو با  لیزر معمولاً بسیار بی‌خطرتر از بسیاری از روش‌های معمول بریدن پوست و میکرودرم است چراکه این روش تنها بر روی از بین بردن رنگ‌دانه‌های تاتو متمرکز است.

هزینه‌ی پاک کردن تاتو با لیزر

هزینه‌ی پاک کردن لیزری تتو بسته به اندازه‌ی تاتو و نوع رنگ استفاده شده در آن متفاوت است چراکه این موارد در تعداد جلسات درمانی موردنیاز دخیل‌اند. تقریباً در همه‌ی موارد به چندین جلسه‌ی درمانی نیاز است. بنابراین پرداخت هزینه‌ی یک برنامه‌ی درمانی کلی به‌صورت یک بسته با چند جلسه‌ی درمانی مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی