لیفت و کشیدن پوست گردن با جراحی

liftgardan

در بسیاری از افراد، نشانه‌های پیری در ناحیه گردن زودتر از سایر نقاط صورت ظاهر می‌گردد. ژنتیک و کاهش وزن نیز جزء عوامل تاثیرگذار بر ظاهر گردن می‌باشند. خطوط و چروک‌های افقی، پوست شل و افتاده و چربی اضافه، به گردن ظاهری نامطلوب می‌بخشد. خوشبختانه، جراحی لیفت گردن می‌تواند این اثرات را با بالا کشیدن و سفت کردن بافت‌های نرم پوست گردن، به گردن بیماران ظاهری جوان‌تر و سفت‌تر ببخشد.

اگر قصد انجام عمل جراحی لیفتینگ گردن را دارید، آگاهی اولیه از اقدامات قبل از جراحی، تاثیر به سزایی در بهبودی سریع‌تر و راحت‌تر خواهد داشت. شما می‌توانید تمامی اطلاعات لازم جهت اتخاذ یک تصمیم‌ آگاهانه را با یک مشاوره ساده با متخصصین کلینیک زیبایی رازی کسب نمایید. متخصصین ما تمامی اطلاعات لازم درباره چگونگی عمل زیبایی گردن و ظاهر شما پس از انجام جراحی لیفت گردن را در اختیار شما قرار خواهند داد. اگر به انجام جراحی لیفت گردن علاقمند هستید، جهت رزرو نوبت یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از شماره‌های 02188334029 – 02188333259  با ما تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”75″]

لیفت گردن


لیفتینگ گردن یک تکنیک جراحی است که جهت از بین بردن یا عکس کردن اثرات و نشانه‌های ظاهری فرایند پیری در بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهاً بیماران با مقادیر زیادی پوست اضافه و شل روی گردنشان به ما مراجعه می‌کنند و خواهان رفع و برطرف کردن آن هستند. با اینکه پوست شل و اضافه گردن یکی از مشکلاتی است که نیاز به اصلاح و رفع دارد، ولی جراحی لیفت گردن فقط مشکل پوست اضافه را برطرف نمی‌کند، بلکه، ساختار عضلانی گردن نیز با جراحی لیفت گردن قابل تغییر شکل می‌باشد که گردنی زیباتر و ظاهری با طراوت‌تر برای فرد ایجاد می‌کند.

لیفت گردن چه مشکلاتی را بر طرف می‌کند؟


جهت آگاهی از مناسب بودن جراحی لیفت گردن برای شما، در اینجا 5 نشانه کلیدی که وجود آن نیاز به جراحی لیفت گردن را مشخص می‌کند اشاره می‌شود:

خطوط افقی

خطوط افقی گردن معمولا در افرادی مشاهده می‌شود که کار آنها بیشتر به نگاه به پایین به ماشین‌آلات یا تجهیزات نیاز دارد. ممکن است متعجب شوید که بدانید حتی افرادی که اغلب زمان خود را صرف نگاه کردن به وسایل الکترونیکی قابل حمل، مانند تلفن همراه و تبلت خود می‌کنند نیز دچار این خطوط در ناحیه گردن خود می‌شوند (که به آن “گردن تکنولوژی” نیز می‌گویند.) این خطوط افقی با گذشت زمان بسیار واضح و آشکار می‌شوند.

غبغب

چربی اضافه معمولا زیر چانه که پایین‌ترین بخش صورت است، تجمع پیدا می‌کند. چربی در جهت مرکز ثقل زمین حرکت می‌کند و وقتی مقدار آن بیش از حد شد، به شکل غبغب در می‌آید. مدت زیادی نمی‌گذرد تا غبغب در صورت شما ظاهر شود، خصوصاً اگر صورت شما نسبتا خوش‌فرم و بدون چربی اضافه باشد. غبغب اغلب توجه افراد را بیش از سایر اجزاء چهره به خود جلب می‌کند و شما را پیرتر از سن واقعی خود نشان می‌دهد.

گردن بوقلمونی

گاهاً مشکل از چربی نبوده، بلکه از پوست اضافه در ناحیه گردن می‌باشد. افزایش سن منجر به شل شدن پوست شده و باعث می‌شود بیشتر تحت معرض جاذبه زمین کشیده شود، که این امر خود منجر به آویزان شدن پوست زیر چانه شده و به گردن ظاهری شبیه گردن بوقلمون می‌دهد که این حالت وقتی به گردن خود از کنار نگاه می‌کنید بیشتر آشکار است.

زاویه نامشخص گردن

در بهترین حالت، باید محل تلاقی گردن و سر کاملاً مشخص باشد. وقتی مشکل چربی یا پوست اضافه زیر چانه‌تان منجر به ایجاد مشکل برای ناحیه گردن می‌کند، بجای زاویه اولیه بین گردن و سر، بیشتر فرم یک سطح شیب‌دار مشاهده می‌شود.

از فرم و حالت افتادن فک

چانه و فک از استخوان‌های مهم چهره هستند که در ایجاد تناسب در صورتان نقش دارند. اگر این قسمت‌ها به‌خوبی مشخص نباشند، باعث از حالت افتادن فرم ظاهر شما می‌شوند. گاهاً این عدم وجود تراش خوردگی می‌تواند مربوط به خود چهره باشد، ولی در موارد دیگر می‌تواند به شکل گردن شما برگردد. اگر ناحیه اطراف فک شما متمایز نیست، عمل جراحی لیفت گردن می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

متقاضی مناسب


اغلب افراد واجد شرایط جراحی لیفت گردن، افراد بین سنین 35 تا 70 سال می‌باشند که خواهان کاهش اثرات افزایش سن در خود می‌باشند. تمامی افراد بالغ با سلامت جسمی عمومی خوب و حتی بیماران جوان‌تر یا مسن‌تر از این بازه سنی نیز می‌توانند متقاضی مناسبی برای این عمل باشند. کاندیدهای مناسب برای جراحی لیفتینگ گردن، افرادی هستند که خواهان صاف و سفت کردن ظاهر گردن خود هستند و انتظارات معقول و واقع‌بینانه درباره نتایج عمل زیبایی جراحی لیفت گردن دارند.

فرآیند و نحوه انجام جراحی لیفت گردن


liftgardan5

جراحی لیفت گردن معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و زمان آن معمولاً بین یک تا سه ساعت است. در جلسه مشاوره اولیه با جراحان زیبایی، ابتدا برای ایجاد زیبایی در منطقه گردن، تکنیک مخصوص جراحی لیفت گردن انتخاب می‌شود. گزینه‌هایی که مورد بررسی قرار می‌گیرند، شامل لیپوساکشن برای از بین بردن چربی اضافه در ناحیه غبغب، جراحی پلاستیکی گردن (سرویکوپلاستی) برای برداشتن پوست اضافه در ناحیه گردن و یا جراحی پلاستیکی عضله پلاتیسما (پلاتیسما پلاستی) جهت سفت و محکم کردن عضلات گردن و حذف خطوط غیرجذاب افقی در ناحیه گردن می‌شود.

مراحل اصلی جراحی زیبایی لیفت گردن به شرح زیر است: با توجه به تکنیک انتخابی، برش‌هایی زیر چانه و یا اطراف گوش‌ها ایجاد می‌شود. سپس عضله پلاتیسما (عضله نازک در دو طرف گردن) سفت شده و به هم دوخته می‌شود. سپس جراح پلاستیک و زیبایی با دقت پوست و چربی اضافه اطراف گردن را برطرف می‌کند. در ادامه، پوست و بافت باقیمانده ناحیه گردن به گونه‌ای تنظیم می‌شود که ظاهری زیبا و جوانانه‌تر برای گردن شما به ارمغان آورد. در مرحله آخر، برش‌ها با استفاده از بخیه به هم متصل می‌شوند و سپس بانداژ یا گارمنت (پوشش پس از جراحی) روی ناحیه تحت جراحی قرار می‌گیرد تا به رفع کبودی و التهاب کمک کند.

بهبودی


طی دوره بهبودی، جهت حمایت و نگهداشتن بافت‌های گردن تحت التیام، گردن با یک بانداژ فشرده‌کننده ارتجاعی پوشانده می‌شود. این بانداژ باید حداقل به مدت یک تا دو هفته استفاده شود. کبودی، التهاب، درد و سفتی در ناحیه گردن از جمله عوارض و اثرات جانبی معمول دوره بهبودی می‌باشد. گاهاً بی‌حسی موقت نیز در ناحیه گردن مشاهده می‌شود. در کل دوره بهبودی، همواره سر و گردن خود را بالا نگه دارید. جهت اجتناب از کشیده شدن پیراهن و لباس روی سر و گردن، از لباس‌های جلو باز استفاده نمایید. اغلب بیمارانی که تحت جراحی لیفت گردن قرار گرفته‌اند، طی دو هفته می‌توانند کار خود را از سر بگیرند، هر چند از انجام ورزش‌های سنگین حداقل به مدت یک ماه باید اجتناب شود.

پوشش (گارمنت) بعد از عمل زیبایی لیفت گردن


liftgardan6

معمولاً بعد از عمل جراحی لیفت گردن، جراحان پلاستیک ما نوعی پوشش (چانه بند ارتجاعی) روی ناحیه تحت جراحی بیمار قرار می‌دهند که تا چند روز اول باید پوشیده شود. پوشیدن این گارمنت‌ها بلافاصله پس از جراحی، به منظور کاهش مقدار التهاب و ورم مربوط به جراحی بکار می‌رود. بعد از گذشت چند روز اول، پوشیدن گارمنت‌های جمع‌کننده انتخابی است. دستورات و مراقبت‌های بعد از عمل زیبایی گردن اغلب جراحان پلاستیک با هم متفاوت است. اگر در پوشیدن یا نپوشیدن این گارمنت‌ها تردید دارید، در این زمینه با جراح پلاستیک خود مشورت کنید.

عوراض و خطرات


مانند هر عمل جراحی پلاستیکی، همواره عوارض مرتبط با جراحی برای جراحی لیفت گردن نیز وجود دارد. عوارض لیفت صورت مرتبط با جراحی می‌تواند واکنش به بیهوشی، عفونت یا خونریزی زیاد باشد. یکی از جدی‌ترین خطرات و مرتبط با جراحی لیفت گردن، آسیب اتفاقی به اعصاب کنترل کننده عضلات گردن می‌باشد. هر چند این عوارض، جزء عوارض نادر جراحی لیفت گردن می‌باشند، ولی صحبت درباره آنها با جراح پلاستیک مربوطه، پیش از جراحی، ضروری است، زیرا می‌تواند اثرات بسیاری روی زندگی شما بعد از جراحی داشته باشد. ار دیگر خطرات جراحی لیفتینگ گردن، ایجاد خطوط واضح جای زخم است. اگرچه به منظور به حداقل رساندن امکان ماندن جای زخم، برش‌های جراحی معمولاً در امتداد خط و چین طبیعی پوست داده می‌شود، ولی باز ماندن جای زخم را باید به عنوان یکی از خطرات ممکن در نظر داشت.

هزینه


هزینه جراحی لیفت گردن به نوع جراحی مورد نیاز برای گردن شما و میزان چربی و پوست اضافه حذف شده بستگی دارد. علاوه بر این، هزینه جراح و هزینه‌های اضافه بیمارستان نیز ممکن است بر مقدار نهایی هزینه جراحی لیفت گردن تاثیر بگذارد.

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی