لیزرتراپی مو برای درمان ریزش مو

lasermoo

توصیه ما برای افرادی که با مشکل ریزش مو، کم‌پشت شدن مو و طاسی سر مواجه هستند، استفاده از یک روش درمانی موثر و غیرتهاجمی به نام لیزرتراپی است. لیزرتراپی یکی از روش‌های جدید و غیرجراحی برای درمان ریزش مو در افرادی که به دلایل ارثی یا بیماری این مشکل را دارند، استفاده می‌شود. اثبات شده است که لیزرتراپی مو درمانی پیشرفته‌ای است که به طور کلی موثریت آن تأیید شده است.

در این روش درمانی غیرجراحی، از یک دستگاه استفاده می‌شود که از لیزر با شدت پایین برای درمان ریزش مو و سایر مشکلات مربوط به پوست سر استفاده می‌کند. این پرتوهای لیزر انرژی نور را مستقیماً به نواحی کم‌پشت شده و طاسی شده ارسال می‌کند. لیزرتراپی به رشد موها کمک می‌کند تا آن‌ها دوباره قوی، پرپشت و براق شوند. افرادی که از لیزرتراپی استفاده می‌کنند، می‌توانند از داشتن موهای سالم و طبیعی لذت ببرند و زیبایی را بهبود بخشند. اگر شما یا اعضاء خانواده‌تان با مشکلات ریزش مو و کم‌پشتی مو روبرو هستید، لیزرتراپی می‌تواند به شما کمک کند تا زیبایی و سلامت موهایتان را بازیابی کنید. نگهداشتن موهای سالم، به ویژه در مراحل اولیه ریزش و کم‌پشتی مو، یکی از هدف‌های درمانی است.

درمان‌های متعددی برای ریزش مو وجود دارد که تمام آنها وعده رشد مجدد موها را می‌دهند. بعضی از این درمان‌ها باعث رویش مجدد مو می‌شوند، اما تعدادی از آنها نه تنها مفید نیستند، بلکه عوارض جانبی خطرناکی را نیز به دنبال دارند. متخصصین ما در کلینیک پوست و موی رازی وضعیت بیمار را در جلسه مشاوره بررسی می‌کنند و بهترین روش را برای درمان ریزش مو توصیه می‌کنند. در هیچ یک از این روش‌های درمانی از دارو استفاده نمی‌شود و تمام آنها ریزش مو را با موفقیت و بدون ایجاد عوارض جانبی خطرناک جبران می‌کنند. کلینیک رازی روش‌های پیشرفته با نتایج قابل پیش‌بینی را برای درمان ریزش مو ارائه می‌دهد. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا رزرو نوبت با شماره‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در کلینیک شما را راهنمایی خواهند کرد.

[dopts id=”64″]

علل ریزش مو


lasermoo4

استرس

ریزش موی ناشی از استرس تاخیری ماه‌ها پس از یک حادثه آسیب زننده مانند جراحی بزرگ، بیماری شدید، مرگ نزدیکان یا طلاق رخ می‌دهد.

رژیم غذایی

اگر ویتامین و مواد مغذی کافی، به ویژه ویتامین‌های B و آهن، به بدن نرسد، دیر یا زود با کم‌پشت شدن و ریزش موها مواجه خواهید شد. اگر رژیم غذایی ناسالم با چربی بالا داشته باشید، پلاک کلسترول در رگ‌ها رسوب می‌کند و باعث تنگ شدن رگ‌هایی می‌شود که فولیکول‌های مو را تغذیه می‌کنند. در واقع رژیم غذایی پرچرب اجازه نمی‌دهد موها اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کنند.

هورمون‌ها و بالا رفتن سن

تغییرات هورمونی یکی از دلایل اصلی ریزش موی بانوان است. بارداری، مصرف قرص‌های ضدبارداری، هورمون درمانی و هورمون‌های تیروئید از علل تغییرات هورمونی به شمار می‌رود.

نخستین اقدام برای درمان بانوانی که از ریزش ناگهانی مو شکایت دارند، این است که سابقه پزشکی ایشان بررسی می‌شود. اگر بیمار به تازگی زایمان کرده باشد، علت اصلی ریزش مو به احتمال زیاد تغییرات هورمونی ناشی از بارداری خواهد بود و نیازی به بررسی بیشتر نیست.

مزایای درمان ریزش مو با لیزر تراپی


 • خون‌رسانی پوست سر پس از فقط یک جلسه درمان به میزان 54 درصد افزایش می‌یابد.
 • تحریک فولیکول‌های مو
 • متوقف کردن پیشرفت ریزش مو در 85 درصد بیماران
 • تقویت موها و افزایش خاصیت کشسانی موها
 • پرپشت‌تر، براق‌تر و نرم‌تر شدن موها
 • اگر بیمار دستورات متخصص درباره مراقبت‌های بعد از کاشت مو را رعایت کند، موهای تازه کاشته شده حفظ می‌شود و فرایند التیام تسریع می‌شود.
 • ترمیم آسیب‌دیدگی‌های ناشی از تماس مواد شیمیایی
 • انرژی نورانی را می‌توان مستقیماً از موقعیت‌های مختلف بدون کاهش تاثیرگذاری به پوست سر تاباند تا مقدار مناسبی از انرژی دریافت شود.
 • تحریک رویش مجدد مو
 • متوقف کردن پیشرفت ریزش مو در 93 درصد از بیماران
 • کمک به رویش موی ضخیم‌تر، قوی‌تر و سالم‌تر

متقاضی مناسب برای لیزرتراپی مو


لیزردرمانی به بانوان یا آقایانی توصیه می‌شود که در مراحل اولیه ریزش مو هستند یا هنوز می‌توان به روش لیزرتراپی مو فولیکول‌های مو را ترمیم کرد. بنابراین اگر می‌خواهید موهایی پرپشت و سالم داشته باشید، به ویژه اگر ریزش مو در خانواده‌تان ارثی است، بهتر است سریع‌تر اقدام کنید. هر چه لیزرتراپی زودتر انجام شود، نتایج بهتری را به دست می‌دهد.

معمولاً بهبود قابل توجهی پس از 4 تا 6 ماه به دست می‌آید. البته اگر ریزش مو شدید باشد، شدت ریزش مو پس از فقط چند جلسه کم می‌شود. نتایج لیزرتراپی تمام بیماران یکسان نیست و تعداد جلسه‌های لازم برای رسیدن به بهترین نتیجه متغیر است. انرژی لیزر برخلاف بسیاری از درمان‌ها برای تمام ناحیه‌های پوست سر، جلو، بالای سر و اطراف، مفید است.

در طول برنامه لیزردرمانی


lasermoo5

هفته‌های اول تا هشتم

بیماران پس از فقط یک جلسه متوجه پرپشت و خوش‌حالت شدن موها و سالم‌تر شدن پوست سر می‌شوند. موها براق‌تر و پرتر می‌شود و شدت ریزش اندکی بیشتر می‌شود. افزایش ریزش مو موقتی است و نگران کننده نیست، و در اصل نشانه موثر بودن درمان است. تکنولوژی پیشرفته لیزر موها را در سطح سلولی هدف قرار می‌دهد.

انرژی متمرکز لیزر فولیکول مو را با ملایمت و به نحوی موثر تغذیه می‌کند تا رشد موی جدید تحریک شود. موهای سالم و جدید موهای ضعیف را به بیرون می‌رانند. موهای تازه درآمده قوی‌تر، سالم‌تر و ضخیم‌تر هستند. موهای ریخته شده در این دوران در هر حال دیر یا زود می‌ریختند.

هفته‌های هشتم تا دوازدهم

بسیاری از بیماران متوجه رشد محسوس مو در این بازه زمانی می‌شوند. ابتدا کرک‌های ریزی روی پوست سر درمی‌آید و موهای قبلی نیز سالم‌تر و ضخیم‌تر می‌شود. موها در کل خوش حالت‌تر و براق‌تر می‌شود که نشانه‌ای از بهبود وضعیت موها و موثر بودن درمان است.

هفته‌های سیزدهم تا بیستم

نتایج درمان اکثر بیماران در این مرحله مشخص‌تر می‌شود و بیماران بهتر متوجه مزایایی چون رشد موی جدید، توقف ریزش مو و سالم‌تر، پرپشت‌تر و خوش حالت‌تر شدن موها می‌شوند. بسیاری از بیماران باید بیش از 12 هفته صبر کنند تا نتیجه نهایی مشخص شود.

پس از هفته بیستم

بسیاری از بیماران گزارش داده‌اند که موها با ادامه دادن درمان پرپشت‌تر و ضخیم‌تر می‌شود. پرپشت شدن موها در اصل نشانه رشد مداوم موهای جدید است. ازآنجایی که رشد موها معمولاً کمتر از یک اینچ در ماه است، ما عموماً به متقاضیان درمان توصیه می‌کنیم تا برنامه درمان را تا زمان رشد مجدد حداکثری تمام موها ادامه دهند.

به خاطر داشته باشید که شرط دستیابی به بهترین نتیجه این است که درمان با توجه به شدت ریزش مو و سن بیمار ماهی یک بار یا هفته‌ای یک یا دو بار تکرار شود. توصیه می‌کنیم که حداقل بعضی درمان‌های خانگی را ادامه دهید تا نتیجه به دست آمده حفظ شود و موها همچنان پرپشت بماند. درغیر این صورت موها دوباره به تدریج کم‌پشت می‌شود.

ایمنی لیزرتراپی مو


لیزرتراپی روشی کاملاً ایمن و غیرتهاجمی دربرابر ریزش مو است که برخلاف دارو درمانی یا عمل‌های جراحی هیچ عوارض جانبی نامطلوبی مانند تحریک شدید پوست، اختلال جنسی، عفونت و جای زخم به دنبال ندارد و فعالیت روزمره را مختل نمی‌کند. سازمان جهانی غذا و دارو FDA  دستگاه لیزرتراپی را به عنوان تکنولوژی مدرن و ایمن تایید کرده است و استفاده آن تا سه بار در هفته را مجاز دانسته است. ما در کلینیک رازی برای درمان ریزش مو و طاسی از روش لیزرتراپی بهره می‌گیریم و تاکنون با هیچ گونه شرایط غیرایمن یا عوارض نامطلوبی برای بیماران تحت درمان روبرو نشده‌ایم.

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی