لاغر و کوچک کردن دائمی ران با لیپوساکشن، لیپوماتیک و جراحی لیفت

ran

بسیاری از زنان و مردان با انباشت چربی در قسمت‌های ران، پهلوها و باسن مواجه هستند. در این قسمت‌ها معمولاً انرژی به‌ صورت چربی ذخیره می‌شود. هورمون‌های بدن در ذخیره چربی‌ها بسیار مؤثر هستند. معمولاً کاهش این چربی‌ها و لاغر کردن ران‌ها عمل سختی است. چنانچه دارای پوست سالم و منعطفی باشید و اضافه‌وزن زیادی نداشته نباشید، با کمک لیپوساکشن و لیپوماتیک می‌توانید چربی‌های اضافه را از بدن خود خارج کرده و ران‌های خود را لاغر و خوش‌تراش کنید. اگر وزن زیادی از دست داده‌اید و یا پوست ران‌های شما شل شده است عمل لیفت ران می‌تواند باعث بازگشت زیبایی به اندام‌های شما گردد.

افرادی که از شکل و ظاهر ران‌های خود راضی نیستند می‌توانند برای حل مشکل خود از روش‌های لاغر کردن ران استفاده نمایند. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی متناسب با مشکل شما، بهترین روش را جهت کاهش چربی در ران‌های شما و رسیدن به یک اندام محکم‌تر، جوان‌تر و متناسب‌تر ارائه می‌کنند. لیفت ران و لیپوساکشن یا لیپوماتیک از جمله روش‌هایی است که جهت رسیدن به این مقصود پیشنهاد می‌گردد. برای دریافت مشاوره درباره روش‌های درمانی برای کوچک کردن ران یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”27″]

کاهش چربی ران‌ها


ran4

رژیم غذایی سالم و تمرینات ورزشی منظم تأثیر زیادی در سلامتی و تناسب اندام شما دارد ولی متأسفانه رسیدن به پاهای کشیده، لاغر و خوش‌تراش همیشه حاصل نمی‌شود. در حقیقت، گاهی عوامل ژنتیکی باعث می‌شود شما علیرغم تمرینات منظم و روش‌های لاغر کردن ران به آن اندازه و اندام مورد نظرتان دست پیدا نکنید. اما خوشبختانه جهت حل این مشکل راه‌هایی وجود دارد. تجربه ثابت کرده است که استفاده از روش‌هایی نظیر لیپوساکشن، لیپوماتیک و لیفت ران‌ها روش بسیار مؤثری جهت از بین بردن ذخیره چربی‌ها در این قسمت‌ها بوده و می‌تواند تأثیر عوامل ژنتیکی در این زمینه را تا حدی کاهش دهد.

آیا من برای انجام کاهش چربی ران مناسب هستم؟


افراد مناسب جهت انجام عمل کاهش چربی، لاغر و کوچک کردن ران عبارتند از:

 • کسانی که وزنشان تقریباً ثابت است.
 • کسانی که در قسمت داخلی، میانی یا خارجی ران‌ها دارای بافت‌های اضافه نرم هستند.
 • افراد که از نظر سلامت عمومی در وضعیت خوبی هستند و انجام عمل جراحی و روند بهبود آن برایشان خطر نداشته باشد.
 • کسانی که سیگار نمی‌کشند.
 • افرادی با طرز فکر مثبت و اهداف واقع‌گرایانه در مورد عمل فوق
 • افرادی که می‌خواهند طریقه زندگی سالمی داشته باشند و از مواد مغذی سالم و کافی استفاده کنند.

بهترین راه برای اینکه بفهمید آیا برای انجام درمان کاهش چربی مناسب هستید یا نه این است که با یک متخصص جراح زیبایی مشورت کنید.

مزایای کاهش چربی ران


از مزایای این روش برای لاغر کردن ران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازگرداندن حس خوب و اعتماد به نفس در رابطه با اندام خود
 • داشتن اندامی زیبا که می‌توانید توسط لباس‌های مناسب، آن را زینت دهید.
 • اندام شما مناسب‌تر و زیباتر ظاهر خواهد شد. این مسئله بخصوص برای بیمارانی که در برنامه‌های کاهش وزن موفق بوده‌اند مفید خواهد بود.
 • ران‌های شما محکم‌تر، صاف‌تر و جوان‌تر با قوس‌ها و انحناهای زیبا خواهد بود.
 • لیفت ران‌ها باعث کشیده شدن پوست شل در قسمت داخلی و خارجی ران‌ها شده و منحنی‌های آن را بهتر نشان می‌دهد.

لیپوساکشن ران


ran5

از جمله قسمت‌های بدن که لیپوساکشن بر روی آن به خوبی جواب داده است ران‌ها و کفل است. با توجه به اینکه نواحی فوق، قسمت‌هایی هستند که چربی را به آسانی در خود انباشت می‌کنند، بسیار برای لیپوساکشن مناسب می‌باشند. در اکثر مواقع لیپوساکشن به تنهایی باعث بهبود بسیار زیادی در شکل اندام و ظاهر ران‌ها می‌شود. اما گاهی پوست اضافی خود باعث ایجاد مشکل می‌شود. زیرا پوست در موضع لیپوساکشن شده شل می‌شود. در این مواقع انجام عمل لیفت ران برای رسیدن به ظاهر و وضعیت دلخواه نیازاست.

فرایند درمان

به طور معمول، قبل از انجام هر نوع عمل جراحی لیپوساکشن در مناطقی که لوله وارد می‌شود، بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود. سپس، قبل از انجام هر عمل دیگری مرتبط با لیپوساکشن، مقادیر زیادی از داروهای بی‌هوشی مانند لیدوکائین و اپینفرین به بافت چربی تزریق می‌شود. این عمل احتمالاً نیازی به بی‌هوشی کلی که شما را در حین عمل به خواب می‌برد، نداشته باشد.

پس از جراحی، ناحیه مورد عمل، محکم بسته می‌شود. این کار باعث کاهش تورم، کبودی و درد در محل عمل می‌شود. برای این منظور، باندها یا نوارهای فشاری، لوله‌های پلاستیکی حمایتی (مانند آنهایی که برای درمان سیاهرگ‌های کشیده استفاده می‌شود)، کمربند ویژه یا سایر وسایل فشاری ممکن است استفاده شود.

لیپوماتیک ران


ran6

لیپوماتیک دستگاهی است که در آن یک ماسوره با حرکات مخصوص و دورانی می‌لرزد. این لرزش مزایای زیادی دارد:

 • باعث کاهش ناراحتی و درد بیمار می‌شود لذا نیازی به انجام بیهوشی نیست.
 • تورم و کبودی بعد از عمل در این روش کمتر است.
 • زمان بهبودی بعد از عمل کمتراست.

فرایند درمان

لیپوماتیک بدون بی‌هوشی کامل قابل انجام است. در این روش پزشکان چندین شکاف کوچک در محل مورد نظر ایجاد می‌کنند و از آن طریق لوله‌های لرزشی را وارد بدن می‌کنند. این لوله‌ها با سرعت بسیار بالا می‌لرزد و باعث آزاد شدن اندروفین در بدن شما می‌گردد. اندورفین بر روی محل مورد درمان اثر بی‌حس کنندگی دارد. این لوله‌های لرزنده چربی را از حالت جامد به مایع تبدیل می‌کند. این مایع به ‌آرامی و بدون آسیب رساندن به بافت‌های اطراف از بدن شما خارج می‌شود.

زمان بهبودی در لیپوماتیک بسیار مشابه لیپوساکشن قدیمی است. ممکن است بعد از درمان شما برای چند روزی احساس ناراحتی و درد داشته باشید و لازم باشد تا چند هفته از پوشاک یا تجهیزاتی که محل درمان شده را می‌فشرد استفاده کنید.

لیفت ران


عمل لیفت ران باعث اصلاح ظاهر ران‌ها با از بین بردن پوست اضافی و در برخی موارد چربی اضافه و در نتیجه داشتن پوست صافتر و انحناهای متناسب‌تر در قسمت ران‌ها و پایین‌تنه می‌شود. در عمل لیفت، ممکن است جراح پوست قسمت داخلی ران و یا قسمت خارجی آن را اصلاح کند. بسته به محلی که مورد عمل قرار می‌گیرد، انواع مختلفی از عمل لیفت ران وجود دارد:

لیفت قسمت داخلی ران

ran7

در این روش، هدف اصلاح قسمت داخلی ران می‌باشد. در این درمان یک شکاف در محل اتصال ران و ناحیه شرمگاهی ایجاد می‌شود. قسمتی از پوست و چربی از این قسمت برداشته شده و پوست مجدداً بسته می‌شود. این عمل باعث سفت شدن پوست، انحنای متناسب‌تر پاها و بهبود قابلیت ارتجاعی پوست می‌شود.

لیفت قسمت خارجی ران

ran8

این روش جهت سفت کردن پوست ران در قسمت جلو و خارج پا انجام می‌شود. در روش لیفت قسمت پهلوی ران، یک شکاف در بالای پا جایی که قسمت پایین لباس‌زیر شما قرار می‌گیرد، ایجاد می‌شود. مقدار مشخصی از پوست شما از آن محل برداشته می‌شود. سپس باقی پوست به سمت بالا کشیده شده و به بقیه پوست بخیه می‌خورد. با این روش، پوست هر دو طرف ران (قسمت چپ و راست ران) کشیده می‌شود. این درمان بخصوص برای افرادی مفید است که وزن زیادی را از دست داده‌اند و پوستشان شل شده است.

ran9

پس ‌از اینکه عمل جراحی انجام شد، شکاف‌های ایجاد شده بر بدن شما پانسمان می‌گردد. معمولاً جهت کاهش تورم در محل عمل و کمک به حفظ انحناهای جدید ایجاد شده در بدن توسط جراحی انجام شده، تا مدتی از پوشاک متراکم کننده بافت‌ها استفاده می‌شود. نتیجه لیفت ران، بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است اما ممکن است جهت مشاهده نتیجه نهایی لازم باشد چندین هفته صبر کنید. بعد از آن جای برخی از زخم‌ها بر روی بدن شما باقی می‌ماند اما نتیجه به دست آمده یک نتیجه ماندگار است که با داشتن وزن ثابت و تناسب‌اندام کلی برای شما باقی می‌ماند. عوارض معمول این روش، کبودی، تورم، بی‌حسی برخی قسمت‌های ران و گاهی چرک کردن بخیه‌هاست. جای زخم لیفت ران بی‌ثبات است ولی نسبت به جای زخم سایر جراحی‌های زیبایی بزرگ‌تر شده و قرمزتر می‌شود.

هزینه


هزینه کوچک کردن ران بر اساس روشی که شما و پزشکتان انتخاب می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد. در صورتی‌که لیپوساکشن یا لیپوماتیک استفاده شود هزینه کمتر و روش جراحی هزینه بالاتری را به شما تحمیل می‌کند.

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی