لاغری موضعی با مزوتراپی: مزایا و هزینه

mezoterapi

وقتی رژیم می‌گیریم، وزن بالاتنه ما شش برابر بیشتر از قسمت‌های پایینی بدن کاهش می‌یابد و مشکلاتی که در ناحیه اطراف شکم، باسن و ران‌ها وجود دارد کماکان باقی می‌ماند. با انجام فرایند درمانی مزوتراپی می‌توان چاقی‌های موضعی در نواحی مورد نظر بدن را از بین برد. در مزوتراپی برخی مواد ترکیبی در منطقه‌ای که چربی انباشته دارد تزریق می‌شود. چربی انباشته در ناحیه تحت درمان به حرکت درآمده و اسیدهای چرب آزاد در جریان خون رها می‌شود. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب توصیه می‌شود که شما خود را با یک برنامه غذایی وفق داده و سطح فعالیت‌های فیزیکی خود را افزایش دهید. این روش درمانی معجزه نمی‌کند و فقط باعث می‌شود که چربی‌های ذخیره‌شده در بدن رها شده و راحت‌تر سوخته شوند.

اگر شما به دنبال دست‌یابی به بدنی جذاب‌تر و خوش‌فرم‌تر هستید اما به کمک رژیم‌های غذایی، باشگاه رفتن و انجام لیپوساکشن نتوانسته‌اید به هدف خود دست ‌یابید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی مزوتراپی را هم برای مردان و هم برای زنان انجام می‌دهند. این فرایند با تزریق مواد مختلف، تمام چربی‌های اطراف ناحیه تزریق را حل کرده و شما بدون این که تحت عمل جراحی قرار گرفته باشید یا نیازی به بستری شدن داشته باشید به نتایج مطلوب دست خواهید یافت. متخصصین ما پس از معاینه بدن، بهترین فرایندی که به شما در دست‌یابی به نتایج مورد نظرتان کمک می‌کند را به شما پیشنهاد می‌دهند. کلینیک زیبایی رازی روش‌های مختلفی را برای رفع چربی‌های اضافی و موضعی بدن ارائه می‌دهد این روش‌ها بر اساس شرایط شما پیشنهاد می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این روش‌های درمانی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”48″]

مزوتراپی چیست؟


مزوتراپی لاغری موضعی یک روش پزشکی غیرجراحی است که می‌تواند به کاهش وزن، درمان سلولیت و جوانسازی پوست کمک کند. این روش با تزریق مخلوطی از مواد طبیعی مانند ویتامین‌ها، عصاره‌های گیاهی، همیوپاتی و آمینواسیدها انجام می‌شود.

یکی از داروهای اصلی استفاده شده در مزوتراپی، فسفاتیدیل کولین است که از لسیتین سویا به دست می‌آید. این ماده در سراسر جهان توسط پزشکان به طور گسترده برای درمان تجمع چربی در عروق استفاده می‌شود، با این تفاوت که در روش مزوتراپی به جای تزریق در ورید، از طریق تزریق موضعی به ناحیه مورد نظر دارو تزریق می‌شود. مکانیزم عملکرد مزوتراپی و اثرات آن در کاهش چربی‌های عروقی مشابه با تزریق فسفاتیدیل کولین در ورید است.

دیگر ماده مورد استفاده در مزوتراپی آل‌کارنیتین است که برای انتقال چربی به سلول‌ها به منظور تولید انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد در تلاش برای کاهش وزن از آل‌کارنیتین به صورت مکمل خوراکی استفاده می‌کنند. اما وقتی که آل‌کارنیتین به صورت تزریقی در ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود، اثربخشی آن بسیار بیشتر است.

 

 انجام مزوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟


لاغری با مزوتراپی برای بیشتر افرادی که سن آنها بین 18 تا 75 سال است مناسب است. این افراد باید قبل از انجام این فرایند از سلامت کافی برخوردار باشند. ممکن است برخی از عوارض جانبی برای بیمارانی که بیماری‌های پیشرفته یا اختلالات خونریزی دارند ایجاد شود.

افرادی که چربی انباشته در قسمت‌هایی از بدن خود مانند “پهلوها” یا سلولیت در ران‌های خود دارند برای انجام این فرایند گزینه‌های مناسب‌تری هستند. به هر حال، طبق تجربیات بالینی، کاهش وزن سیستمی برای افرادی که این درمان را برای نواحی خاص از بدن به کار می‌برند حاصل می‌شود. همچنین با انجام این فرایند علاوه بر برداشته شدن چربی‌های انباشته‌شده، به دلیل افزایش گردش جریان خون، واکنش‌های سیستم لنفاوی و سیستم ایمنی بدن در اطراف سلول‌های چربی فرایند بهبودی نیز تسریع می‌شود.

 نحوه انجام مزوتراپی


mezo3

در فرایند مزوتراپی، مواد به وسیله سوزن‌های بسیار کوچکی در ناحیه‌ای که چربی انباشته شده دارد تزریق می‌شود. معمولاً تزریق در شکم، ران‌ها، لگن و باسن انجام می‌شود که در آن یک تا دودهم ماده در یک سانتی‌متر مربع از ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود. اثرات درمان در جمع کردن چربی‌ها پس از 3 یا 4 جلسه درمانی قابل مشاهده خواهد بود.

مزوتراپی مستقیماً بر سلولیت ها تأثیر می‌گذارد و باعث هموارتر شدن پوست و لاغر شدن می‌شود. هر گونه اضافه وزن بعدی سیستمی و متناسب خواهد بود. پس از انجام مزوتراپی نیازی به بستری شدن نیست و واکنش‌های بازگشتی نسبت به این فرایند بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد. پس از انجام فرایند مزوتراپی توصیه می‌شود که لباس‌های گشادتر و راحت‌تر بپوشید.

نتایج


معمولاً در بیشتر افراد، نتایج پس از دو یا سه جلسه درمانی مشاهده می‌شود که بسیار چشمگیر خواهد بود. پس از تکمیل درمان با روش مزوتراپی، در یک دوره سه‌ماهه، بیماران می‌توانند بهبودی کیفیت پوست، کاهش فرورفتگی‌های پوست و کاهش وزن را ببینند. کاهش وزن به میزان حدود 5 کیلوگرم خواهد بود که باعث می‌شود که سایز لباس‌ها تا دو سایز کاهش یابد.

مزوتراپی در چند جلسه انجام می‌شود؟


معمولاً به طور متوسط بیماران به 8 تا 10 جلسه درمانی نیاز دارند. تعداد این جلسات به سایز ناحیه تحت درمان، تعداد نواحی بدن که باید تحت درمان قرار گیرند و مدت زمان انباشت چربی‌ها در ناحیه مورد نظر بستگی دارد. مزوتراپی باید هر یک یا دو هفته یک مرتبه انجام شود.

پس از چند جلسه مزوتراپی می‌تواند نتایج درمان را مشاهده کرد؟


این به بدن بیمار بستگی دارد. برخی بیماران پس از یک جلسه درمانی می‌توانند اثر درمان را مشاهده کنند در حالی که برخی دیگر به 4 تا 5 جلسه درمانی برای دیدن نتایج نیاز دارند. از آنجا که مزوتراپی به صورت سیستمی کار می‌کند، وزن کلی بدن به میزان زیادی کاهش یافته و چند اینچ از سایز ناحیه درمان کم خواهد شد.

آیا مزوتراپی بی‌خطر و مطمئن است؟


مزوتراپی کاملاً بی‌خطر و مؤثر است و بیشتر افراد می‌توانند از مزایای این روش درمانی بهره‌مند شوند. پزشک با ابزار تشخیصی و روش‌های معاینه مدرن و به روز، سوابق پزشکی و وضعیت فعلی سلامتی شما را بررسی می‌کند. عوارض جانبی معمولاً به کبودی، احساس سوزش، خارش و تورم محدود می‌شود. کبودی و تورم معمولاً یک یا دو هفته پس از انجام فرایند برطرف می‌شود.

پس از درمان


این فرایند معمولاً در مدت 30 دقیقه انجام شده و نیازی به آماده‌سازی یا بهبودی ندارد. به هر حال، ما توصیه می‌کنیم که به مدت 3 روز از انجام فعالیت‌های فیزیکی اجتناب کنید. پس از درمان نیازی به پانسمان یا بانداژ و یا استفاده از کمربند طبی نیست.

آیا مزوتراپی دردناک است؟


بیشتر بیماران در هنگام انجام فرایند مزوتراپی ناراحتی‌های جزئی را تجربه می‌کنند. سوزن سوزنی شدن و احساس سوزش ممکن است در خلال عمل ایجاد شود که همه به ناحیه تحت درمان بستگی دارد. حساسیت برای افرادی که قدرت تحمل درد کمتری دارند نیز قابل‌تحمل است. در برخی موارد از کرم‌های بیحس کننده یا داروهای مسکن استفاده می‌شود، به هر حال، استفاده از این داروها توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است در اثربخشی درمان خلل ایجاد کند.

خطرات احتمالی


در صورتیکه پزشکی متبحر را برای انجام فرایند مزوتراپی انتخاب کنید که از مواد مطمئن و بی‌خطری استفاده کند که باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک نشوند، این فرایند کاملاً بی‌خطر و مطمئن خواهد بود. تنها عوارض جانبی که ممکن است شما تجربه کنید، کبودی و تورم جزئی و همچنین قرمزی ناحیه تزریق خواهد بود. اگر زخمی روی بدن شما ایجاد شد باید ظرف مدت یک یا دو روز از بین برود. به هر حال بهتر است قبل از تزریق موادی که تزریق می‌شوند را بررسی کرده و از عوارض جانبی آنها آگاه شوید تا از بروز عوارض جانبی که برخی از آنها در زیر اشاره شده است پیشگیری شود:

  • عفونت
  • واکنش‌های آلرژیک
  • لخته شدن خون
  • اسکار (جای زخم)

اثر درمانی مزوتراپی چه مدت باقی می‌ماند؟


تا زمانی که از رژیم سالم غذایی پیروی کرده و به طور مرتب ورزش کنید، اثرات درمان باقی می‌ماند. پزشک به شما در داشتن یک برنامه سالم کمک می‌کند که ممکن است شامل ارزیابی آلرژی‌های غذایی و خونی و ابزار تشخیصی دیگر برای ارزیابی کاهش چربی، حجم عضلات، سلامت و یکپارچگی سلولی بدن می‌شود. توصیه‌های غذایی و سبک زندگی متناسب با توان شما و نیازهای بدنی به شما ارائه می‌شود. درمان سلولیت و برداشتن چربی‌های اضافی به شش ماه تا یک سال نگهداری نیاز دارد.

مزوتراپی در مقایسه با لیپوساکشن


بر خلاف لیپوساکشن، مزوتراپی یک روش غیرتهاجمی است که نیازی به انجام عمل جراحی یا بیهوشی ندارد. در حالی که لیپوساکشن باعث می‌شود که چربی‌ها بدشکل‌تر به نظر برسند، مزوتراپی می‌تواند مستقیماً بر چربی‌ها تأثیر گذاشته و در نتیجه سطح پوست هموارتر و لطیف‌تر می‌شود. همچنین در این فرایند شما درد، کبودی و دو هفته بستری شده یا اضافه وزنی که پس از انجام عمل لیپوساکشن بازمی‌گردد را تجربه نخواهید کرد. پس از انجام لیپوساکشن، شما باید تا 8 هفته پوشش‌های مخصوص و گشاد بپوشید. چه کسی زمان و حوصله انجام این کار را دارد؟ با مزوتراپی شما گزینه‌های بهتری دارید.

هزینه


هزینه مزوتراپی بسته به فاکتورهای مختلفی مشخص می‌شود. این فاکتورها شامل دستمزد پزشک و مقدار تزریق انجام شده و اینکه چه قسمت از بدن و حجمی از چربی را می‌خواهید کاهش دهید، می‌باشد.

 

مقالات مرتبط

مزوتراپی پوست صورت؛ هزینه و عوارض

هدف از مزوتراپی در فرآیند جوان‌سازی مجدد پوست صورت، افزایش فعالیت فیبروبلاست‌ها یعنی سلول‌های تولید کننده کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک پوست و استفاده از

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی