سفید کردن،رفع تیرگی و سیاهی پوست آلت تناسلی زنان (واژن) با لیزر

vsjan

پزشکی زیبایی به اندازه‌ای پیشرفت کرده است که تقریباً هر نوع مشکل پوستی را قابل درمان می‌سازد. مشکلاتی که اصطلاحاً به آنها مشکلات زیبایی گفته می‌شود، به ناراحتی‌های پوستی اشاره دارند که تأثیر چندانی بر سلامتی ندارند یا تأثیرشان بسیار کم است. اما تأثیر این درمان‌های زیبایی بر اعتماد به نفس و روحیه انسان قابل انکار است.

در حال حاضر، درمان‌های زیبایی و جوانسازی مناطق تناسلی بیشتر از هر زمان دیگری مورد استقبال قرار گرفته‌اند و افراد زیادی به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند تا تیرگی و عدم یکنواختی رنگ پوست را بهبود بخشند. لیزر واژینال یک روش است که بافت‌های تیره شده در ناحیه تناسلی و حتی مقعد را از بین می‌برد و نتیجه مطلوبی را به ارمغان می‌آورد که با استفاده از کرم به تنهایی قابل دستیابی نیست.

تیرگی واژن هیچ مشکلی را برای سلامتی بانوان ایجاد نمی‌کند ولی بسیاری از بانوانی که با سیاهی واژن مواجه می‌شوند، این تیرگی را عامل اضطراب و ناراحتی فراوان در زندگی خصوصی خود می‌دانند که کیفیت روابط زناشویی‌شان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

اگر از تیرگی واژن ناراحت هستید، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با استفاده از لیزر به شما کمک می‌کنند تا به پوست مطلوب خود برسید. زیبایی ناحیه تناسلی موضوعی است که به ندرت درباره آن صحبت می‌شود، اما واقعیت این است که بسیاری از بانوان از تیرگی واژن خجالت می‌کشند و می‌خواهند آن را سفید و روشن کنند. متخصصان کلینیک زیبایی رازی آماده ارائه مشاوره درباره رفع تیرگی و سیاهی پوست با استفاده از لیزر  می‌باشند. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان می‌توانید با شماره‌های 02188334029 – 02188333259  تماس بگیرید.

علل تیرگی واژن


ممکن است تیرگی واژن ارثی و ژنتیک، پی‌آمد تغییرات هورمونی، بالا رفتن سن یا زایمان، نتیجه سایش مداوم لباس زیر، ساییدگی پوست، سندرم تخمدان پلی کیستیک، اصلاح با تیغ و اپیلاسیون با وکس داغ و لیزر باشد.

متقاضی مناسب سفید کردن واژن


متقاضیان سفید کردن واژن با لیزر بانوانی هستند که از تیره شدن هورمونی پوست و تغییرات ناحیه تناسلی ناشی از کشش و جای زخم مربوط به زایمان ناراحت هستند، در اثر بالا رفتن سن با سیاهی واژن مواجه شده‌اند و یا می‌خواهند قرمزی شدید ناحیه تناسلی را از بین ببرند. بیماران دارای سابقه دیابت، لوپوس، بیماری صدف، تبخال یا زگیل تناسلی کاندیدای مناسب سفید کردن واژن با لیزر محسوب نمی‌شوند.

vsjan1

درمان با لیزر مونالیزا تاچ روشی مطمئن برای بانوانی است که می‌خواهند برای همیشه با تیرگی و تغییرات رنگدانه‌ای ناحیه تناسلی خداحافظی کنند. لیزردرمانی موثرترین و موفقیت‌آمیزترین روش برای رفع مشکلات زیبایی ناحیه تناسلی است. محبوبیت لیزر به دلیل ماهیت غیرتهاجمی و قدرت بالای آن در مقابله با سلول‌های عفونی است. لیزر مونالیزا تاچ از تکنولوژی پیشرفته لیزر بهره می‌گیرد. دستگاه لیزر فقط سلول‌های عفونی را هدف قرار می‌دهد تا لایه ملانین عامل تیرگی پوست را از بین ببرد. لیزر مونالیزا بدون آسیب زدن به دیگر سطوح بدن در لایه‌های پوست نفوذ می‌کند. تنها عارضه جانبی روشن کردن واژن با لیزر تحریک مختصری است که به سرعت برطرف می‌شود.

سفید کردن واژن با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

vsjan2

وکس، برنزه کردن یا اصلاح با تیغ از سه روز قبل از لیزر واژن ممنوع است. همچنین از بیمار خواسته می‌شود که قبل از لیزر از لوسیون آنتی باکتریال استفاده کند. پوشیدن لباس زیر برای درمان با لیزر روشن کننده واژن لازم نیست، کافی است دامن یا شلوار گشادی پوشیده شود. علاوه بر تزریق آمپول بی‌حسی از کرم بی‌حسی موضعی نیز استفاده می‌شود تا بیمار کمترین درد و سوزشی را حین لیزر ناحیه تناسلی تحمل نکند. پرتو لیزر روی ناحیه واژن، فرج و ناحیه پرینه و مقعد تابانده می‌شود تا لایه پوستی تیره رنگ از بین برود. سلول‌های ملانوسیت موجود در لایه درم پوست که عامل سیاهی واژن و تولید رنگدانه ملانین هستند، با تابش نور لیزر تخریب می‌شوند و به این ترتیب ناحیه تناسلی سفید می‌شود. عمق نفوذ لیزر 4 ـ 3 میلی متر است. پوسته پوسته شدن پس از لیزر واژینال طبیعی است و با برداشته شدن لایه پوستی تیره پوستی جدید و روشن مشخص می‌شود. سرعت مشاهده نتایج به عمق ملانینی بستگی دارد که بیمار به ارث برده است. سرعت روشن شدن پوست در تمام بیماران یکسان نیست. با توجه به وضعیت بیمار باید یک تا سه جلسه لیزردرمانی برای دستیابی به نتیجه رضایت‌بخش انجام شود؛ هر جلسه معمولاً 15 ـ 10 دقیقه طول می‌کشد. ناحیه تناسلی پس از سفید کردن واژن با لیزر ضدعفونی می‌شود و لباس زیر طبی به بیمار داده می‌شود. بیمار پس از چند ساعت می‌تواند کلینیک را ترک کند.

دوران بهبود

رعایت توصیه‌های زیر به بانوانی که عمل سفید کردن واژن با لیزر را انجام داده‌اند، کمک می‌کند تا دوران بهبود را بدون هیچ مشکلی پشت سر بگذارند:

  • ناحیه تناسلی باید به مدت 4 ـ 2 روز خشک و تمیز نگه داشته شود. پزشک در این مدت برای بیمار آنتی بیوتیک و کرم موضعی تجویز می‌کند.
  • التهاب و حساسیت به لمس تا یک هفته ادامه دارد.
  • ناحیه تناسلی به ندرت تاول می‌زند.
  • بیمار می‌تواند برای مقابله با سوزش یا تحریک مربوط به قرمزی پوست آنتی بیوتیک مصرف کند.
  • به بیمار توصیه می‌شود که سه روز استراحت کند تا اثر درمان مشخص شود. هرگونه ورزش و فعالیت بدنی تا ده روز پس از درمان ممنوع است.
  • به بانوان توصیه می‌شود که دست‌کم تا سه روز پس از لیزر واژن رابطه جنسی نداشته باشند.
  • بیمار باید بهداشت ناحیه تناسلی را رعایت کند و آن را تا جایی که می‌تواند تمیز نگه دارد تا دوران بهبود سپری شود.

نتایج

نتیجه درمان پس از دو هفته مشخص می‌شود. در این زمان بیمار به کلینیک مراجعه می‌کند تا متخصص وضعیت ناحیه تناسلی را بررسی کند. نتیجه‌ای که از لیزر روشن کننده به دست می‌آید، بسیار رضایت‌بخش‌تر و ماندگارتر از نتیجه استفاده از کرم سفید کننده است.

هزینه

هزینه درمان به شرایط و نیازهای خاص هر بیمار بستگی دارد و در جلسه مشاوره اعلام می‌شود.

آیا کرم را می‌توان جایگزین لیزر کرد؟


vsjan3

روش‌های جدید و کرم‌های مختلف، می‌توانند به بیماران کمک کنند تا واژن خود را سفیدتر کنند، اما این رویا اکنون در دسترس قرار نمی‌گیرد. استفاده روزانه از کرم‌ها ممکن است پس از دو هفته، تغییری در رنگ واژن را مشاهده کنید. باید توجه داشت که مدت زمان دقیق برای دست‌یابی به نتیجه متغیر است و بستگی به رنگ طبیعی پوست و شدت تیرگی دارد. همچنین، انتخاب کرم مناسب بسیار مهم است و کرم‌های روشن کننده حاوی هیدروکوئینون باید اجتناب شود، زیرا استفاده از این ترکیب برای ناحیه تناسلی خطرناک است.

قبل از شروع درمان، بهتر است یک ناحیه کوچک از پوست ناحیه تناسلی را با مقدار کمی کرم تست کنید. باید به خاطر داشت که کرم‌ها دارای مواد فعال قوی هستند، بنابراین لازم است قبل از شروع درمان، ناحیه تناسلی را دو یا سه روز پیش تست کنید.

مقالات مرتبط

روش های کوچک کردن و لاغری باسن

اگرچه چربی‌های اضافی به راحتی در منطقه باسن ذخیره می‌شوند، اما توزیع آن‌ها در سراسر باسن یکنواخت نیست. ناهمواری‌های باسن باعث می‌شود که لباس به

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی