روش های کوچک کردن و لاغری باسن

rt-2

اگرچه چربی‌های اضافی به راحتی در منطقه باسن ذخیره می‌شوند، اما توزیع آن‌ها در سراسر باسن یکنواخت نیست. ناهمواری‌های باسن باعث می‌شود که لباس به خوبی روی آن قرار نگیرد و در برخی قسمت‌های باسن، لباس تنگ و چسبان و در مناطق دیگر شل و آویزان به نظر برسد. باسن یکی از مناطق کلیدی بدن است که افراد ممکن است بخواهند چربی‌های اضافی آن را کاهش دهند. در برخی موارد، ورزش و رژیم غذایی تأثیر قابل توجهی در کاهش چربی‌های باسن ندارند. با خوشبختی، روش‌های مختلفی برای از بین بردن این نوع چربی‌ها که با کاهش وزن تغییر نمی‌کنند، وجود دارد. متخصص زیبایی با استفاده از این روش‌ها می‌تواند اندازه باسن را کوچک کرده و شکل آن را بهبود دهد، به طوری که لباس‌ها بهتر و راحت‌تر روی باسن قرار بگیرند و آن را زیبا و جذاب‌تر نمایند.

اگر شما هم نگران چربی‌های باسن خود هستید، خوب است بدانید مقدار چربی باسن وابسته به ژنتیک شما است، با این ‌حال افزایش سن نیز مقدار این چربی‌ها را افزایش می‌دهد. شما می‌توانید با انجام روش‌های لیپوساکشن، لیپولیز، کویتیشن و غیره، رسوبات چربی باسن خود را به طور کاملاً ایمن برطرف کنید. برای  کوچک کردن باسن و کاهش چربی‌های آن می‌توانید به متخصصین کلینیک زیبایی رازی رازی مراجعه کنید تا پس از ارزیابی شرایط شما بهترین روش مناسب جهت فرم دهی و لاغری باسن را برای شما در نظر بگیرند.

برای آشنایی بیشتر با این روش‌های درمانی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید، همکاران ما با ارائه خدمات مشاوره یا رزرو نوبت، شما را راهنمایی خواهند کرد.

[dopts id=”50″]

روش‌های کوچک کردن باسن برای چه افرادی مناسب است؟


افرادی که وزن خود را ثابت نگه می‌دارند، متقاضی مناسبی برای انجام روش‌های کاهش چربی باسن هستند. افرادی که دارای تغییرات و نوسان وزن هستند، قبل از انجام این روش‌ها باید بر ثبات وزن خود تمرکز کنند. زنانی که دارای باسن نامتناسب یا بزرگ هستند، می‌توانند برای کوچک کردن باسن خود تا حد زیادی از مزایای روش‌های کاهش چربی باسن بهره‌مند شوند. به طور عادی کاهش چربی قسمت بیرونی ران و یا باسن به تنهایی، امکان پذیر نیست. رژیم غذایی و ورزش وزن کلی بدن را کاهش می‌دهد، اما چربی اضافی موضعی باقی می‌ماند. زیرا ذخیره و یا توزیع چربی‌ها طبق الگوی طبیعی صورت می‌گیرد.افرادمتقاضی کوچک کردن باسن باید از سلامت کلی برخوردار باشند و هر گونه عوارض زمینه‌ای مانند آسم یا فشار خون بالای آن‌ها باید تحت کنترل باشد. این افراد باید نگرش مثبت و اهداف و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از روش‌های کوچک کردن باسن داشته باشند.

روش‌های مختلف کوچک کردن باسن


کرایو لیپولیز

r3

کرایولیپولیز که تحت عنوان روش انجماد چربی نیز شناخته می‌شود، روشی جدید برای رفع دائمی سلول‌های چربی باسن با استفاده از انجماد است. متخصصین ما طی جلسه مشاوره، مناسب بودن این روش را برای شما تأیید خواهند کرد.در این روش ابتدا چربی‌های اضافی توسط وکیوم به درون یک دستگاه انجماد (شبیه به دستگاه بادکش) کشیده شده و به مدت یک ساعت منجمد می‌شود. پس از آن، منطقه مربوطه تحت ماساژ قرار می‌گیرد.مکیده شدن لایه‌های چربی توسط وکیوم ممکن است با اندکی احساس سرما یا فشار همراه باشد. با این حال، این حالت معمولاً فقط چند دقیقه طول می‌کشد. این درمان هیچ گونه بی‌حسی (موضعی) نیاز ندارد. پس از درمان، شما ممکن است به مدت چند روز یا حتی چند هفته درد خفیفی را در منطقه باسن احساس کنید. در برخی موارد افراد ممکن است بی‌حسی موقت یا افزایش حساسیت پوست را تجربه کنند.

 کویتیشن

r6

حذف چربیهای اضافی از طریق فرایند کویتیشن اولتراسونیک مزایای متعددی دارد، از جمله اینکه با این روش امکان حذف سلولیت و چربی متراکم در مناطق باسن و استخراج حجم بیشتری از چربی‌ها در یک جلسه درمان وجود دارد. مزیت دیگر کویتیشن این است که پوست شل شده در طول این فرآیند کشیده و سفت‌تر می‌شود، از این نظر کویتیشن می‌تواند جایگزین عالی برای جراحی زیبایی شکم و لیفت باسن باشد که با هدف لیفت پوست شل شده انجام می‌گیرد. کویتیشن به دلیل نتایج دقیق آن، اغلب پس از درمان لیپوساکشن برای بهبود فرم باسن استفاده می‌شود.در این روش ابتدا ژل مخصوصی روی منطقه باسن اِعمال می‌شود، سپس با استفاده از ابزار شاسی کویتیشن، امواج اولتراسوند با فرکانس پایین به سلول‌های چربی ارسال می‌شود. ارتعاشات ظریف با تولید حباب‌های کوچکی در سلول‌های چربی، وارد غشای خارجی آنها شده و اجازه می‌دهد تا مقادیر کوچک چربی از درون سلول‌های چربی به مناطق اطراف آن‌ها تراوش کند. از آنجا که عملکرد کویتیشن در ساختارهای مجاور سلول، مانند عروق خونی و اعصاب دخالت نمی‌کند، کویتیشن کاملاً ایمن است. با این حال برخی از بیماران ممکن است به دلیل صدای دستگاه در طول درمان، اندکی احساس ناراحتی کنند.

رادیو فرکوئنسی

r9

روش رادیو فرکوئنسی (آر.اف) شامل استفاده از یک دستگاه انتقال فرکانس‌های رادیویی است که با گرمابخشی به بافت‌ها موجب افزایش جریان خون، شکستن سلولیت و چربی‌های اضافی و سفت شدن باسن می‌گردد. انرژی امواج رادیویی بدون آسیب رساندن به پوست، باعث گرم شدن و شکستن سلول‌های چربی می‌شود، همچنین با تحریک تولید کلاژن باعث بهبود سفتی و قابلیت ارتجاعی پوست می‌شود.این درمان شامل ماساژ ملایم و حرارت موضعی است. در طول درمان، شما مقداری گرما را بر روی پوست خود احساس خواهید کرد، اما این گرما چندان ناراحت کننده نخواهد بود. این درمان حالتی شبیه به یک ماساژ ملایم دارد و بسته به وسعت منطقه تحت درمان بین 30 دقیقه تا یک ساعت به طول می‌انجامد. بیشتر بیماران درمان راحت و آرامش بخشی را تجربه می‌کنند.روش رادیو فرکوئنسی به سایر بافت‌های بدن مانند عضلات و استخوان‌ها آسیب نمی‌رساند و تنها سلول‌های چربی را از بین برده و بافت‌های دیگر بدن دست نخورده باقی می‌ماند.

لیپوماتیک

r7

لیپوماتیک شکل جدیدی از لیپوساکشن است. این روش، انقلابی در درمانهای LIPO ایجاد کرده و به طور مؤثری ناراحتی و مدت زمان بهبودی را کاهش داده و همچنین نسبت به بسیاری از درمان‌های LIPO ایمن‌تر است. افرادی که می‌خواهند باسن سفت‌تر و لاغرتر داشته باشند، متقاضی مناسبی برای این روش هستند.جراح ابتدا از بی‌حسی موضعی در منطقه باسن استفاده می‌‌کند. سپس در قمست بی‌حس باسن، یک کانول متصل به دستگاه هوای فشرده را وارد کرده و با تبدیل چربی‌ها به مایع، همزمان آن‌ها را بیرون می‌کشد. این کانول مجهز به گزینه خاموشی خودکار است. در صورتی که هر گونه تغییر در تراکم بافت چربی رخ دهد، کانول به طور خودکار خاموش می‌شود و به این ترتیب خطر آسیب در طی عمل لیپوساکشن کاهش می‌یابد. پس از عمل، اکثر افراد قادرند بلافاصله برخاسته و به خانه بروند.این روش در افراد مختلف نتایج متفاوتی را به همراه دارد. در اغلب موارد، تقریباً بلافاصله بعد از درمان بیماران متوجه لاغرتر و سفت‌تر شدن باسن خود خواهند شد. اکثر بیماران نتایج کامل درمان را طی چند ماه مشاهده خواهند کرد. به طور کلی احتمال خطرات لیپوماتیک اندک است.

 لیپولیز

r8

لیپولیز که معمولاً به عنوان لیپو لیزر شناخته می‌شود، یک روش لیپوساکشن غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی‌های مقاوم است.در روش لیپولیز ابتدا بی‌حسی موضعی در منطقه باسن اِعمال می‌شود. سپس یک برش کوچک در پوست ایجاد شده و یک کانول بسیار نازک (لوله‌ فلزی توخالی 1 میلی‌متری) وارد پوست می‌شود. جراح با استفاده از یک پروب لیزری، نور لیزر پالسی را به سلول‌های چربی ارسال می‌کند تا آن‌ها را ذوب کند. سلول‌های چربی ذوب شده به طور طبیعی و به تدریج توسط بدن دفع می‌شوند. استفاده از ساکشن برای جمع‌آوری چربی‌های آزاد شده پس از لیپولیز، موجب تسریع درمان و بهبود نتایج می‌شود و تعداد جراحانی که از این روش استفاده می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است. انجام روش لیپولیز معمولاً بین 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد. پس از درمان، ممکن است به مدت یک ساعت یا بیشتر نیاز به استراحت داشته باشید، اما به طور کلی می‌توانید روز بعد از جراحی به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید. بهترین رویکرد اجتناب از فعالیت بدنی شدید به مدت 1 تا 2 هفته پس از عمل است. شما بلافاصله پس از درمان تغییراتی در لاغری و سفتی باسن خود خواهید مشاهده کرد، اما نتایج نهایی به تدریج در طول چند هفته قابل مشاهده خواهند بود، زیرا بدن شما همچنان در فرآیند از بین بردن چربی و دفع آن به طور طبیعی پیشرفت خواهد کرد.

لیپوساکشن

r10

لیپوساکشن می‌تواند باسن شما را به میزان قابل ملاحظه‌ای کوچک کرده و تناسب آن را به نسبت به بقیه بدنتان بهبود بخشد. به این ترتیب می‌توانید لباس‌های بدون استفاده خود را دوباره بپوشید. بسیاری از زنان می‌توانند پس از لیپو ساکشن باسن برای اولین بار شلوار جین بپوشند.جراح برای لیپوساکشن باسن از دستگاهی به نام کانول استفاده می‌کند. کانول، لوله‌‌ فولادی نازکی است که به آرامی وارد لایه‌های چربی باسن می‌‌شود. جراح با حرکت آرام کانول به عقب و جلو در داخل لایه چربی (کاملاً موازی با پوست) می‌تواند سلول‌های چربی را شکسته و سپس آنها را توسط کانول از بدن خارج کند.همانند سایر روش‌های لاغری موضعی، لیپوساکشن باسن با حداقل تهاجم انجام می‌شود، به عبارت دیگر در طول انجام این فرآیند، تنها از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. در این روش شما تحت بی‌هوشی قرار نمی‌گیرید و در نتیجه بهبود سریع‌تر و نتایج بهتری نسبت به روش‌های تهاجمی‌تر لیپوساکشن خواهید داشت.

هزینه کوچک کردن باسن


هزینه این درمان به روشی که شما و پزشک‌تان انتخاب می‌کنید و اینکه درمان شما فقط مربوط به منطقه باسن باشد یا همراه با سایر مناطق انجام گیرد، بستگی دارد.

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی