راه های چاقی صورت(چاق، پر و گرد شدن صورت)

h2

زمانی که جوان هستیم، صورت ما دارای یک زاویه به شکل عدد 7 است. به عبارت دیگر، چانه و خط فک به صورت ظریف، لاغر و برجسته به نظر می‌رسند، در حالی که گونه‌ها و بخش بالایی صورت حجیم و پُرتر به نظر می‌رسند. اما با پیشروی سن، این زاویه 7- شکل شروع به معکوس شدن می‌کند. به عبارت دیگر، عضلات، چربی‌ها و حتی استخوان‌های صورت تغییراتی می‌کنند که باعث کاهش چاقی و حجم قسمت میانی صورت می‌شود و به جای آن، قسمت پایین صورت حجیم‌تر و پُرتر می‌شود. این تغییرات در حجم صورت باعث ایجاد مناطق گود افتاده در نزدیکی چشم‌ها و گونه‌ها می‌شود. همچنین، خطوط و چروک‌های بینی، دهان و چانه به تدریج عمیق‌تر و آشکارتر می‌شوند.

اگر قصد چاق کردن صورت خود را دارید، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی در یک جلسه مشاوره به شما توضیح می‌دهند که چگونه می‌توانید جوانی، لطافت و چاقی صورت خود را به بهترین شکل بازسازی کنید. در این جلسه مشاوره، متخصصین ما نگرانی‌هایی شما در مورد لاغری صورتتان را می‌شنوند و روش‌های موجود برای چاق کردن صورت از قبیل تزریق ژل، تزریق چربی و لیفت با نخ را به طور کامل برای شما توضیح می‌دهند. آنها تعیین می‌کنند که آیا شما فرد مناسبی برای استفاده از این روش‌ها هستید یا خیر و نیز خطرات و عوارض جانبی مربوط به هر یک از این روش‌ها و روش‌های جایگزین موجود برای آنها را برای شما شرح می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان لاغری صورت و چاق کردن صورت و تعیین نوبت مراجعه به متخصصین ما می‌توانید با شماره های 02188334029 02188333259  تماس حاصل فرمایید

چه قسمت‌هایی از صورت، لاغر می‌شود؟


 1

  • شقیقه‌ها: ناحیه اطراف شقیقه‌ها یکی از مناطق صورت است که به موازات پیر شدن ما، حجم آن از دست می‌رود و باعث ایجاد گود افتادگی در قسمت بالای صورت می‌شود.
  • زیر چشم‌ها: گودی و سیاهی زیر چشم می‌تواند به علت از دست رفتن حجم بافت‌های صورت در این ناحیه باشد که باعث می‌شود چهره شما پیرتر و خسته‌تر به نظر برسد.
  • گونه‌ها: برجستگی نرم و لطیف گونه‌ها به مرور زمان و در نتیجه کاهش حجم بافت‌های صورت شروع به از بین رفتن می‌کند و به تدریج باعث افتادگی گونه‌ها می‌شود. این حالت می‌تواند تأثیر نامطلوب زیادی بر سایر قسمت‌های صورت نیز داشته باشد. درمان این مشکل می‌تواند به بازسازی برجستگی گونه‌ها و چاق شدن قسمت‌هایی از صورت که حجم آنها کاهش یافته است، کمک نماید.
  • خطوط خنده: خط خنده یا خط نازولوبیال به خطوط و چروک‌هایی گفته می‌شود که در دو طرف بینی به وجود می‌آیند و تا گوشه‌های دهان امتداد پیدا می‌کنند. افتادگی گونه‌ها نیز می‌تواند باعث تشدید این خطوط و چروک‌ها شود و عمق آنها را بیشتر کند.
  • چانه:  چانه ممکن است در قسمت پایین صورت خیلی کوچک یا مخفی به نظر برسد. در برخی موارد به ویژه در مردان از روش‌های خاصی برای برجسته‌سازی و ایجاد شکل چهارگوش و مردانه در چانه و خط فک استفاده می‌شود.
  • گوشه‌های دهان : لاغری این ناحیه از صورت می‌تواند به علت فشاری که در اثر افتادگی قسمت میانی صورت بر روی آن وارد می‌شود و نیز نیروی کشش مداومی که یک عضله به نام”عضله پایین برنده گوشه دهان” بر این ناحیه وارد می‌کند، باشد. لاغر شدن این ناحیه باعث می‌شود که چهره فرد پیر و غمگین به نظر برسد.

علل لاغر شدن صورت


اگرچه پیری به عنوان اولین و مهم‌ترین عامل لاغری و کاهش حجم صورت به شمار می‌رود، اما عوامل دیگری هم می‌تواند بر چاقی صورت و شادابی پوست شما تأثیر نامطلوب داشته باشد. برخی از مهم‌ترین این عوامل عبارتند از:

مواجهه بیش از حد با نور آفتاب 

هر چند قرار گرفتن در معرض امواج ماوراء بنفش (UV) مستقیماً با لاغری صورت ارتباطی ندارد، اما نور آفتاب می‌تواند باعث افزایش سرعت تخریب کلاژن و الاستین در پوست شود.

رژیم غذایی نامناسب و کار و فعالیت شدید

نوسانات مکرر وزن بدن که به علت ناپایداری و عدم ثبات در رژیم غذایی به وجود می‌آید می‌تواند باعث شل شدن رباط‌های ظریف موجود در ناحیه صورت شود و با کاهش انعطاف‌پذیری و چاقی صورت موجب پیر شدن چهره شما شود.

اختلالات هورمونی

تغییرات سریعی که در میزان هورمون‌ها به ویژه در زمان یائسگی در زنان اتفاق می‌افتد، می‌تواند باعث تغییرات نامطلوب متعددی در سراسر بدن و از جمله در ناحیه صورت شود.

کاهش تراکم استخوان‌ها

یکی دیگر از عوارض ناشی از پیری، کاهش تراکم استخوان‌ها در ناحیه صورت است. این تغییراتی که در ساختار کلی صورت اتفاق می‌افتد، می‌تواند باعث افتادگی گونه‌ها و پیری چهره شما شود.

راه‌های چاق شدن صورت 


تزریق ژل

2

تزریق ژل یکی از راههای چاق شدن صورت است. از این روش می‌توان برای چاق کردن مجدد بسیاری از قسمت‌های مختلف صورت استفاده کرد. انواع مختلفی از ژل‌ها وجود دارد که نوع مناسب آن بر اساس نتایج مورد انتظار برای هر فرد انتخاب می‌شود. قسمت‌هایی از قبیل لب‌ها نیاز به استفاده از محصولات نرم‌تری دارد که بتواند نتایجی ظریف و طبیعی تولید کند. این روش معمولاً در حدود 40 دقیقه طول می‌کشد و کاملاً با ملایمت و بدون درد انجام می‌شود. اما در مناطقی از قبیل گونه‌ها و فک که نیاز به فرم‌دهی و تغییرات ساختاری بیشتری دارند، باید از ژل‌های غلیظ‌تری برای پر شدن صورت  استفاده شود.برای استفاده از ژل ابتدا باید آن را به داخل سرنگ‌های مخصوصی کشید. معمولاً در بیمارانی که به بی‌حسی موضعی نیاز داشته باشند، یک کرم بی‌حسی قبل از تزریق ژل استفاده می‌شود. بسته‌های یخ نیز بر روی ناحیه محل تزریق گذاشته می‌شود و سپس ژل با استفاده از یک سوزن ریز به زیر پوست شما در داخل خطوط و چروک‌های موجود در آن ناحیه تزریق می‌شود. نتایج این روش معمولاً بلافاصله بعد از تزریق ژل قابل مشاهده خواهد بود.در این روش نیازی به دوره بهبودی بعد از درمان وجود ندارد. می‌توان انتظار داشت که چروک‌ها و خطوط کم عمق اطراف دهان با استفاده از این روش به طور کامل برطرف شود و گوشه‌های دهان، بالا کشیده شود. ممکن است در محل تزریق ژل، ورم مختصری به وجود بیاید که معمولاً حدود 24 تا 36 ساعت، بیشتر طول نخواهد کشید. همچنین ممکن است کبودی جزئی در محل تزریق ایجاد شود که می‌توان آن را با یک آرایش سبک پوشاند.بیشترین کارآیی ژل‌های تزریقی هنگامی حاصل می‌شود که همراه با مواد ضد چروک تزریق شوند تا به جلوگیری از پیدایش چروک‌های  جدید، چاق شدن صورت و نیز کاهش آثار مشهود پیری در صورت کمک نمایند. هزینه درمان لاغری صورت با تزریق ژل بسته مقدار ژل تزریقی در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

تزریق چربی

3

روش تزریق چربی بر این اصل استوار است که ما با اضافه کردن حجم قسمت‌های خاصی از صورت می‌توانیم آثار و نشانه‌های پیری در چهره خود را رفع نماییم. این یک واقعیت کاملاً شناخته شده است که هر چقدر سن ما بیشتر می‌شود، حجم بیشتری از بافت‌های عضله، چربی و استخوان در صورت ما از بین می‌رود.برای دهه‌های طولانی انسان تصور می‌کرد که آثار و علائم پیری به علت ایجاد پوست اضافی در او به وجود می‌آید. اما امروزه به خوبی می‌دانیم که حداقل بخشی از این پوست ظاهراً اضافی، به خاطر از دست رفتن حجم بافت‌های نرم یا چربی‌ها از صورت به وجود می‌آید. اما برای جبران این حجم از دست رفته و به منظور چاق کردن صورت می‌توان چربی را از قسمت‌های دیگر بدن (معمولاً از شکم، پهلوها و کشاله ران) به نواحی خاصی در صورت منتقل کرد. معمولاً بعد از پایان تزریق چربی، سوزش و ناراحتی مختصری در ناحیه اهدا کننده که چربی از آنجا برداشت شده است، احساس می‌شود. تورم و تغییر رنگ در قسمت‌هایی از صورت که چربی به آنها تزریق شده است از دیگر عوارض معمول در این روش می‌باشد که معمولاً بعد از 4 تا 5 روز برطرف خواهد شد. افرادی که تزریق چربی در صورت انجام می‌دهند معمولاً می‌توانند فعالیت‌های شغلی و اجتماعی خود را بعد از یک هفته از تزریق از سر بگیرند. اما در مواردی که تزریق چربی در نواحی وسیع‌تری از صورت انجام شده باشد، ممکن است بهبودی بیمار نیز بیشتر طول بکشد.نتایج تزریق چربی معمولاً در مقایسه با تزریق ژل از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار است. زیرا چربی یکی از مواد طبیعی موجود در بدن است و بنابراین احتمال آنکه بدن نسبت به آن واکنش منفی نشان بدهد بسیار کمتر است. چربی تزریق شده این قابلیت را دارد که تا سال‌های طولانی در محل جدید خود زنده بماند. میزان ماندگاری چربی در قسمت‌هایی از بدن که به طور طبیعی حرکت کمتری دارند مانند گونه‌ها و پشت دست‌ها بیشتر و در قسمت‌هایی که حرکت مداوم دارند (مانند لب‌ها و دهان) کمتر است. زیرا چربی تزریق شده در ناحیه لب و دهان با گذشت زمان توسط بدن جذب می‌شود و برای حفظ نتایج مطلوب در این قسمت‌ها ممکن است به تزریق‌های مکرر چربی نیاز باشد.

لیفت با نخ

4

لیفت با نخ یک روش نوآورانه است که برای خانم‌ها و آقایان امکان دستیابی به نتایجی را فراهم کرده است که قبلاً با هیچ درمان دیگری به این سادگی و با حداقل تهاجم امکان دستیابی به آن وجود نداشت. نتیجه این روش که ظرف تنها 30 دقیقه و در مطب پزشک انجام می‌شود، صورتی خوش‌فرم و پر خواهد بود.لیفت با نخ شامل استفاده از یک سوزن بسیار ریز و نخ‌هایی از جنس PDO (پلی‌دی‌اگزانون) است که در داخل بافت پوست یا عضلات تزریق می‌شود تا سفتی و استحکام پوست را افزایش دهد. در طول این نخ‌ها مخروط‌های بسیار ریزی وجود دارد که باعث ایفای یک تأثیر دوگانه توسط نخ می‌شود، یعنی هم افتادگی پوست را به صورت فوری برطرف می‌کند و هم تولید کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک در پوست را القاء می‌نماید. وقتی که سن ما بالا می‌رود، عوامل متعددی از قبیل کاهش انعطاف پذیری پوست، کاهش چربی‌های صورت و کاهش اندازه عضلات صورت مجموعاً باعث تغییرات گسترده‌ای در ساختار صورت ما می‌شوند. این تغییرات در نهایت منجر به افتادگی فک‌ها، کاهش برجستگی گونه‌ها و بروز گودافتادگی زیر چشم‌ها می‌شود. نتایج لیفت با نخ بلافاصله پس از پایان درمان قابل مشاهده هستند و فرآیند بهبود نتایج آن تا دو ماه آینده، هنگامی که کلاژن در پوست تولید می‌شود، ادامه خواهد داشت. ممکن است در چند روز اول پس از درمان، ورم و کبودی جزئی در صورت وجود داشته باشد، اما در طول هفته‌های بعد، این علائم شروع به کاهش خواهند کرد.

مقالات مرتبط

درمان پولیپ بینی با جراحی

پولیپ‌های بینی غده‌های خوش‌خیمی و کوچکی از بافت بینی هستند که در بینی یا سینوس‌ها شکل می‌گیرند. بیماران مبتلا به پولیپ‌های بزرگ بینی ممکن است

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی