لیپوماتیک یا پیکرتراشی، جدیدترین فناوری شگفت‌انگیز در زمینه لاغری موضعی برای لاغر کردن شکم، پهلوها، ران، سینه‌های مردان، غبغب (چانه دوم)، بازوها و نیز ایجاد زیباترین حالت از گودی کمر در خانم‌ها می‌باشد. لیپوماتیک توانسته است مشکلات ایمنی پایین که در عمل‌های قدیمی لیپوساکشن وجود داشت را برطرف کند. در واقع لیپوماتیک روشی مجهز به سیستم ایمنی فعال است که در آن یک سیستم پیشرفته مسئول محافظت از بافت‌های بدن (اعصاب، رگ‌های خونی، ماهیچه‌ها) در حین عمل می‌باشد. هدف از عمل لیپوماتیک معمولاً کاهش وزن نیست، بلکه این عمل بیشتر به منظور تغییر اندازه، حجم و فرم اندام‌ها انجام می‌گیرد. لیپوماتیک عملی بسیار راحت و بدون عوارض جانبی است و نتایج بسیار رضایت‌بخشی را به دنبال دارد.

لیپوماتیک یک عمل پزشکی است که طی آن چربی‌های موضعی انباشته شده در بدن از طریق یک بریدگی کوچک و به وسیله کانولاهای بسیار باریک بیرون کشیده می‌شود. لیپوماتیک یک فناوری جدید، تخصصی و بسیار پیشرفته است که تمامی مزایای شناخته شده روش لیپوساکشن را دارد و در عین حال، هیچ یک از معایب آن را ندارد. متخصصین کلینیک تخصصی پوست و موی رازی معتقدند که اگر شما به دنبال راهی سریع، کم‌هزینه، بدون درد و بدون نیاز به استراحت بعد از عمل برای حذف چربی‌های زائد سمج خود هستید، لیپوماتیک همان روش مناسب شماست. بعد از عمل لیپوماتیک شما احساس اعتماد به نفس و جذابیت بیشتری خواهید داشت، لباس‌هایتان بیشتر به شما می‌آید و به طور کلی ظاهر شما خیلی بهتر می‌شود. شما می‌توانید در مورد روش‌های درمانی و تشخیص روش مناسب خودتان با متخصصین ما مشورت کنید. برای مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل نمایید.

مزایای لیپوماتیک


مزایای لیپوماتیکلیپوماتیک جایگزینی برای تغذیه و ورزش نیست، اما می‌تواند کیسه‌های چغر چربی را که با یک شیوه زندگی سالم از بین نمی‌روند، حذف کند. نواحی از بدن که می‌توانند توسط لیپوماتیک درمان شوند عبارتند از:

لیپوماتیک می‌تواند به تنهایی یا بمنظور تکمیل پروسه‌های درمانی دیگر نظیر لیفت صورت انجام شود.

تصمیم گیری در خصوص اینکه آیا لیپوماتیک برای شما مناسب است یا خیر 


لیپوماتیک برای شما مناسب است یا خیر

برخی افراد کاندیداهای خوبی برای لیپوماتیک هستند و برخی دیگر باید از انجام آن اجتناب کنند. با پزشک خود صحبت کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا لیپوماتیک برای شما انتخاب خوبی است یا خیر. راجع به نگرانی‌های خودتان با آنها صحبت کنید. کاندیداهای خوب برای لیپوماتیک افرادی هستند که:

شما باید از انجام لیپوماتیک اجتناب کنید اگر:

مراقبت های قبل از انجام لیپوماتیک


مراقبت های قبل از انجام لیپوماتیک

بمنظور بهبود نتایج جراحی زییایی‌تان، مهم است که از همه دستورالعمل‌های قبل و بعد از عمل که دریافت کرده‌اید پیروی کنید. بیماران لیپوماتیک باید اقدامات زیر را بمنظور اطمینان از ایمنی و رضایت کلی بعد و قبل از جراحی انجام دهند.

شیوه انجام کار


شیوه انجام کار

لیپوماتیک یک دستگاه مورد تأیید FDA است که باعث می‌شود عمل لیپوساکشن بصورت مؤثر و ایمن با حجم بالا با ایجاد برش‌ در تمام نواحی بدن انجام شود. در لیپوماتیک، سلول‌های چربی ابتدا با حرکت‌های ارتعاشی ابزاری به نام کانولا از یکدیگر جدا شده و سپس به آرامی از بدن خارج می‌شوند. این دستگاه از یک ماشین که از هوای فشرده کمک می‌گیرد به همراه یک کانولا که بصورت اتوماتیک 360 درجه می‌چرخد استفاده می‌کند. این حرکت باعث می‌شود چربی بصورت اتوماتیک به شکل ذرات ریز و پایدار درآمده و همزمان از بدن خارج شود. این دستگاه بسیار ایمن و مؤثر است و اگر در طول جراحی اقدامات با ایمنی بالا رعایت شود، خطر آن حداقل خواهد بود. کنترل این دستگاه آسان بوده و بنابراین به جراحان این اجازه داده می‌شود که در حین انجام پروسه پیکرتراشی تمرکز خود را روی دقت بگذارند.

مراقبت های بعد از جراحی

 

 


از لیپوماتیک چه انتظاری می‌رود


 از لیپوماتیک چه انتظاری می‌رود

برای انجام لیپوماتیک   نیاز به بیهوشی است. این بدین معنی است که شما در طول جراحی لیپوماتیک هیچ دردی را حس نخواهید کرد. برخی فرآیندها می‌توانند در مراکز درمان سرپایی انجام شوند. درد، تورم، سوزش، درد عضلانی و بی‌حسی بعد از انجام لیپوماتیک عادی است.

لیپوماتیک چه خطراتی دارد؟


گرچه این روش عوارض خاصی ندارد اما ممکن است با شرایط زیر مواجه شوید که در اکثر مواقع قابل کنترل است:

هزینه


ممکن است خیلی از افراد همیشه به دنبال یافتن جایی برای انجام لیپوماتیک با کمترین هزینه باشند. بعضی‌ها به خارج از کشور و یا به سراغ جراحان زیبایی خیلی مشهور می‌روند، در حالی که بعضی دیگر به مراکزی مراجعه می‌کنند که کیفیت کارشان خوب نیست و نمی‌توانند نتایج خوبی به دست آورند. واقعیت آن است که انتخاب گزینه ارزان‌تر می‌تواند در عمل به صرف هزینه‌های بسیار بیشتری منجر شود. برای مثال کسی که قصد دارد مقدار زیادی از چربی‌های موضعی خود را با استفاده از روش‌های دیگری غیر از لیپوماتیک حذف کند، احتمالاً از نتایجی که در جلسه اول به دست می‌آورد، رضایت کامل ندارد و بنابراین مجبور می‌شود که یک یا چند جلسه دیگر هم آن عمل را تکرار کند. به این ترتیب مجموع هزینه‌های او خیلی بیشتر خواهد شد. با وجود آنکه هزینه‌های لیپوماتیک ممکن است خیلی زیاد به نظر برسد، اما دقت کنید که شما در هر جلسه لیپوماتیک می‌توانید به راحتی تا 4 لیتر از چربی‌های اضافی خود را حذف کنید و در نتیجه به جلسات اضافی بعد از آن نیاز نخواهید داشت. پس به این ترتیب لیپوماتیک صرفه اقتصادی بیشتری برای شما خواهد داشت.

سوالات متداول


سوالات متداول

ماندگاری نتایج چه قدر است؟ آیا ممکن است چربی‌ها دوباره بازگردند؟

میزان ماندگاری نتایج حاصل از لیپوماتیک بستگی به مراقبت بعد از درمان، رژیم غذایی و میزان ورزش روزانه دارد. اگر این مراقبت‌ها انجام نگیرد احتمال بازگشت و تجمع چربی‌ها وجود دارد.

آیا با انجام لیپوماتیک، وزن کاهش می‌یابد؟

باید گفت که این روش بیشتر برای تغییر سایز انجام می‌گیرد.

آیا بعد از درمان باید گن استفاده کرد؟

معمولا در ۶ هفته اول بعد از لیپوماتیک برای گرفتن نتیجه بهتر، استفاده از گن توسط پزشکان توصیه می شود. چون فضای اضافی ایجاد شده بین پوست و عضله بعد از عمل، با پوشیدن گن برطرف می شود. بعد از در آوردن گن ممکن است به دلیل افت فشار احساس سرگیجه کنید. بهتر است 10 دقیقه بعد از درآوردن گن دراز بکشید.

آیا بعد از انجام عمل می‌توان فعالیت روزانه یا ورزش کرد؟

معمولا پیاده روی آهسته بعد ا زعمل توصیه می‌شود اما در نظر داشته باشید از انجام فعالیت‌هایی که باعث افزایش فشار خون می‌شوند باید تا یک هفته بعد از عمل خودداری کرد.

چند روز بعد می‌توانم فعالیت بدنی داشته باشم و یا ورزش کنم؟

می توانید پیاده روی داشته باشید ،اما سعی کنید ورزش‌هایی که فشار خون را بالا می‌برند انجام ندهید، تا یک هفته بعداز جراحی از انجام فعالیت‌های سنگین بپرهیزید. در طول روزهای اول نیاز است تا فرد استراحت نسبی داشته باشد، به یاد داشته باشید که راه رفتن می‌تواند در تخلیه خونابه‌ها و کاهش تورمات ناشی از جراحی تاثیر گذار باشد.

آیا لیپوماتیک باعث تورم می‌شود؟

بعد از عمل معمولا کمی تورم طبیعی است. این تورمات معمولا در هفته‌های اول بعد از عمل از بین می‌روند. استفاده از آب میوه، پیاده روی آهسته و استراحت بعد از عمل برای کاهش تورم توصیه می‌شود.

آیا در محل عمل کبودی‌هایی ایجاد می‌شود؟

بله. در محل سوراخ معمولا کبودی‌هایی ایجاد می‌شود که در ظرف مدت یک الی دو هفته این کبودی‌ها ابتدا به رنگ ارغوانی تغییر کرده و سپس از بین می‌روند.

چه مدت زمان باید در خانه بمانم و سرکار نروم؟

در هفته‌ی دوم می‌توانید به فعالیت‌های روزانه و عادی خود ادامه دهید و فقط کافی است یک هفته مرخصی بگیرید.

آیا بعد از عمل ترشح خونی وجود دارد؟

معمولا تا سه روز بعد از جراحی ترشحات خونی وجود دارد. این ترشحات بسته به محل عمل و حجم چربی تخلیه شده می‌تواند متغیر باشد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان شبانه روزی