درمان و رفع چین‌وچروک دور و زیر چشم

chi1

وقتی مردم با شما صحبت می‌کنند به اولین چیزی که توجه می‌کنند چشم‌های شما است همچنین چشم‌ها اولین قسمتی از بدن هستند که علائم پیری و افزایش سن در آن‌ها نمایان می‌شود. مطمئناً چین‌وچروک‌های زیر چشم می‌تواند شما را باهوش‌تر نشان دهد اما برای بیشتر افراد باعث می‌شود تا صورت آنها خسته‌تر، ناراحت‌تر و پیرتر به نظر برسد.

به دلیل انقباضات دائمی عضلات کوچک اطراف چشم، چین‌وچروک‌های اطراف چشم و زیر آن با افزایش سن ظاهر می‌شوند. متخصصین کلینیک تخصصی پوست و موی رازی معتقدند که درمان‌های برطرف‌کننده چین‌وچروک‌های اطراف چشم مانند تزریق‌های رفع کننده چین‌وچروک و عمل‌های جراحی، روش‌های بی‌خطر و مؤثری برای از بین بردن ای خطوط اطراف چشم، خط اخم و خطوط پیشانی است. برای تشخیص روش درمانی صحیح برای رفع چین‌وچروک دور چشم حتماً باید با متخصص مشورت کنید تا نتیجه دلخواه و مؤثر را به دست آورید. برای دریافت مشاوره در مورد درمان‌ها یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029-02188333259 تماس حاصل نمایید.

چین‌وچروک‌های اطراف چشم


chin6

بسیاری از ما از وجود چین‌وچروک‌های اطراف و زیر چشم‌های خود ناخشنود هستیم. میزان این نارضایتی و ناخشنودی هم مانند علت به وجود آمدن چنی و چروک‌ها متفاوت است. افزایش سن یا گذشت زمان در تولید کلاژن پوست و خاصیت ارتجاعی آن تأثیر منفی دارد. وقتی که ما این دو ویژگی را در پوست از دست می‌دهیم، پوست به تدریج شروع به شل شدن و افتادن می‌کند. نور خورشید، خشکی و استعمال دخانیات و تغذیه نامناسب هم باعث نازک شدن پوست و نهایتاً ایجاد چین‌وچروک در اطراف چشم می‌شود. از آنجا که پوست اطراف چشم بسیار نازک و ظریف است شما ممکن است به این چین‌وچروک‌ها قبل از سایر قسمت‌ها توجه می‌کنید. همچنین مردم در هنگام مواجهه با شما به طور طبیعی به چشم‌های شما نگاه می‌کنند. ما وقتی که در آینه نگاه می‌کنیم، اولین قسمتی را که می‌بینیم ناحیه اطراف چشم‌ها است که این به این معنی است که ما تمایل داریم به درمان چروک زیر چشم خود بیش از نواحی دیگر صورت توجه کنیم.

علت ایجاد چین‌وچروک اطراف چشم


چگونه می‌خوابید، خوابیدن به طوری که یک طرف صورت روی بالش قرار گیرد باعث می‌شود که حتی شما در سنین جوانی نیز دچار چین‌وچروک‌های اطراف چشم شوید. درگیر بودن مکرر عضلات اطراف چشم و گونه‌ها مانند فشار برای بهتردیدن با چشم باعث ایجاد چین‌وچروک زیر چشم می‌شود. این می‌تواند دلیل ایجاد چین‌وچروک‌های زیر پلک پایینی چشم در سنین زیر 20 سال شود.

عوامل وراثتی نیز نقش عمده‌ای در این مسئله دارند نه به این معنی که عامل وراثت باعث ایجاد چین‌وچروک در اطراف چشم‌ها می‌شود بلکه در چگونگی ایجاد این چین‌وچروک‌ها تأثیر می‌گذارد. به طور خلاصه الگوی ایجاد چین‌وچروک‌ها می‌تواند ارثی باشد. پوست والدین خود را بررسی کنید، ببینید که چین‌وچروک‌های زیر چشمان آنها چگونه است، آیا این چین چروک‌ها عمیق هستند، کم‌عمق هستند یا تارعنکبوتی؟ سعی کنید با این موضوع کنار بیایید زیرا احتمالاً مسیر شکل‌گیری چین‌وچروک‌های صورت شما هم به همین صورت باشد. همچنین می‌توانید آرام نشسته و در مورد راه‌های پیشگیری از ایجاد چین‌وچروک مطالعه کنید و دریابید که اگر این روش‌ها مؤثر نبود چگونه می‌توان آن را بازگرداند.

درمان و رفع چین‌وچروک‌های زیر چشم


ژل‌های تزریقی

chin7

این ژل‌ها، تزریقی بوده و پوست زیر چشم را تقویت می‌کنند تا چین‌وچروک‌های آن کاهش یافته یا از بین برود. ژل‌های پوستی، خطوط ریز چشم را به سرعت از بین می‌برد اما این نتیجه، دائمی نیست. تزریق ژل همراه با روش‌های دیگر درمانی مانند لیزر درمانی و تزریق بوتاکس برای رفع چین‌وچروک‌های عمیق‌تر و برای دست‌یابی به نتایج بلند مدت تر به کارمی رود. هزینه درمان چروک دور چشم با تزریق ژل بسته به میزان ژل تزریقی در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

تزریق چربی

chin8

تزریق چربی زیر چشم‌ها باعث می‌شود که ظاهر صورت جوان‌تر به نظر رسیده و چین‌وچروک‌ها کاهش یابند، نتایج حاصل از به کار بردن این روش برای سالیان طولانی باقی می‌مانند. در این روش چربی از نواحی اطراف شکم یا ران‌ها برداشته می‌شود و در زیر چشم و اطراف آن تزریق می‌شود. با این کار نواحی تحت درمان که به گفته جراح در سنین حدود سی سالگی شروع به تغییر شکل کرده است پف می‌کند. تزریق یا انتقال چربی یک روش عالی و دائمی برای بیمارانی است که می‌خواهند زیر چشم‌های آنان جوان‌تر و طبیعی‌تر به نظر برسد.

تزریق بوتاکس

chin9

بوتاکس به هموارسازی چین‌وچروک‌های زیر چشم کمک می‌کند. تزریق مقادیر بسیار کم بوتاکس باعث رفع خطوط اطراف چشم می‌شود. لازم نیست مانند آن چیزی که در پیشانی دیده می‌شود، همه چین‌وچروک‌ها را کاهش دهید. شما باید برخی از خطوط پویا زیر چشم‌های را برای باز کردن چشم داشته باشید. اگر شما از اثرات تزریق بوتاکس برای درمان و رفع چین و چروک رضایت داشتید می‌توانید از این روش در درمان‌های بعدی نیز استفاده کنید.

میکرودرم ابریژن

chin10

در میکرودرم ابریژن سطح پوست به آرامی تراشیده شده تا سطح خارجی پوست برداشته شود. با این کار چین‌وچروک‌های اطراف چشم کاهش می‌یابد. متخصص زیبایی با استفاده از یک دستگاه قوی میکرودرم ابریژن، کریستال‌هایی را روی پوست می‌پاشد تا سلول‌های مرده پوست را از روی لایه بیرونی پوست بردارد. سلول‌های مرده پوست یا پوست باقی‌مانده توسط یک ماشین دستی دیگر مکیده می‌شود. زمانی که ذرات از روی پوست برداشته می‌شود، مانند عمل پولیشینگ و پیلینگ پوست عمل می‌شود. اثر سایشی باعث می‌شود که ذرات پوست مرده برداشته شده و پوست هموارتر و نرم‌تر شود و ظاهری درخشان‌تر پیدا کند.

هایفوتراپی

chin11

هایفوتراپی برای برداشتن چین‌وچروک‌های اطراف چشم به کار برده می‌شود و یک روش مؤثر و بی‌خطر است. انرژی اولتراسوند در عمق و دمای مناسب از سطح پوست می‌گذرد بدون این که باعث آسیب‌دیدگی بافت‌های دیگر شود. با این کار پوست برای ساخت کلاژن تازه برای بازسازی خاصیت ارتجاعی پوست تحریک می‌شود. فقط یک جلسه درمانی برای جوان‌سازی و درمان چین و چروک صورت و دورچشم لازم است. شما متوجه تغییرات فوری در پوست خود پس از این جلسه خواهید شد اما پس از گذشت چند ماه نتایج بهتر و زیباتری دیده خواهد شد. با این روش کلاژن تولیدشده باعث سفت شدن پوست و کاهش چین‌وچروک‌های پوست که از علائم افزایش سن در گوشه‌های چشم است می‌شود.

جراحی پلک چشم

chinm12

جراحی پلک چشم یا بلفاروپلاستی می‌تواند علائم افزایش سن و پیری را برگرداند و جوانی را به شما بازگرداند. هم عمل جراحی لیفت پلک بالایی و هم عمل جراحی پلک پایینی باعث کشیده شدن و سفت شدن پوست شده و کیسه‌ها و بافت‌های شل شده و چین‌وچروک‌های بالا و پایین چشم را برطرف می‌کنند. شما می‌توانید انتخاب کنید که بلفاروپلاستی پلک پایین یا بلفاروپلاستی پلک پایین یا هر دو عمل را به طور هم زمان انجام دهید. نتیجه کلی لیفت پلک، ظاهری جوان‌تر، تازه‌تر و شاداب‌تر خواهد بود.

مناسب‌ترین سن برای انجام عمل‌های جراحی رفع چین‌وچروک اطراف چشم چه سنی است؟


برخی افراد تمایل دارند از سن 25 سالگی اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند و برخی دیگر می‌خواهند در دهه 30 زندگی یا بعد از آن اقدام به انجام این عمل‌ها کنند. کلاژن ما از سنین حدود 35 سالگی شروع به زوال می‌کند. بیشتر مردم چین‌وچروک‌های صورت خود را در این سنین بارزتر می‌بینند. درمان این خطوط از بروز آسیب‌های دائمی ناشی از این چین‌وچروک‌ها در پوست پیشگیری می‌کند. اگر شما متوجه خطوط پیشانی، خط اخم و خطوط و چین‌وچروک‌های اطراف چشم و پایین آن شدید زمانی است که انجام اقدامات درمانی می‌تواند برای شما مناسب باشد.