qqqqq

ترک پوست پدیده‌ای است که بسیاری از مردم و بخصوص خانمها با آن مواجه هستند. این پدیده معمولاً در اثر کشش پوست حاصل از رشد سریع قسمتی از بدن و در نتیجه ایجاد خطوط و نشانه‌هایی بر روی پوست به وجود می‌آید. در حقیقت این رشد بر الگوی تولید کلاژن تأثیر گذاشته و خطوط و نشانه‌هایی بر روی پوست ایجاد می‌کند. در مراحل ابتدایی، شخص خطوط قرمز یا ارغوانی رنگی در پوست خود مشاهده می‌کند که کم‌کم منتشر شده و خشن می‌شوند.

با اینکه در علم امروزه پزشکی راه‌حل‌های مختلفی جهت از بین بردن ترکهای پوست وجود دارد اما بیشتر مردم ترجیح می‌دهند سریعترین و موثرترین روش را انتخاب نمایند. متخصصین و کارشناسان زیبایی درکلینیک تخصصی پوست و موی رازی راه‌حل‌هایی مؤثر و سریع جهت از بین بردن ترکهای پوست و بازسازی، نرم کردن و کشیدن پوست آن قسمت پیشنهاد می‌کنند. متخصصین ما با مشاوره و بررسی پوست شما، بهترین روش درمانی جهت رهایی از این نشانه‌های زشت را به شما توصیه کرده و پوستی زیبا و سالم را به شما نوید خواهند داد. برای آشنایی بیشتر با روشهای درمانی کلینیک رازی می‌توانید با شماره های 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید. همکاران ما آماده ارائه مشاوره یا رزرو نوبت برای شما هستند.

ترک پوست


وجود ترک پوست برای افراد می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد بخصوص بعد از زمان حاملگی برای زنانی که ناگهان با این خطوط و نشانه‌های زشت در بدن خود مواجه می‌شوند که قبلاً وجود نداشته است. این مسئله به طور قطع بر عزت نفس آن‌ها تأثیر گذاشته و در صورت عدم درمان می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات بیشتری گردد. بسیاری از زنان روشهای گران‌قیمتی را برای درمان ترک بارداری انتخاب می‌کنند که علاوه بر اینکه غیر مؤثر است دردناک نیز می‌باشند. روشهای درمانی مؤثر دیگری نظیر میکرودرم، لیزر فراکشنال و پی‌آرپی وجود دارند که جهت حل مشکل ترک پوست مفید می‌باشند.

دلایل


اضافه وزن: یکی از شایعترین دلایل ایجاد ترک پوست، افزایش وزن سریع یا چاقی بیش‌ازحد است. هر قسمتی از بدن که چربی بیشتری ذخیره کند بیشتر در معرض ایجاد ترکهای پوستی خواهد بود.

رشد ناگهانی: برخی از نوجوانان با اینکه در معرض افزایش وزن ناگهانی و چاقی مفرط قرار ندارند دچار مشکل ترکهای پوستی می‌شوند. این مسئله به دلیل این است که بدن آن‌ها سریعتر از آنچه خاصیت کشسانی پوست بتواند مدیریت کند رشد کرده‌اند و این مسئله باعث ترک خوردن پوست آن‌ها شده است.

وزنه‌برداری: وزنه‌برداران و کسانی که ماهیچه‌هایشان به طور ناگهانی حجیم می‌شود مانند ورزشکاران ممکن است علی‌رغم داشتن اندام مناسب، با مسئله ترک پوست در آن قسمتها مواجه شوند.

حاملگی: این مسئله شایعترین علت ایجاد ترکهای پوستی در زنان است؛ زیرا در دوران حاملگی زنان به یکباره با افزایش اندازه شکم مواجه می‌شوند که باعث ایجاد ترک و خطوط در پوست آن قسمت می‌شود. هیچ روشی، حتی استفاده منظم و مداوم از لوسیون‌ها و کرم‌ها، نمی‌تواند به طور صد در صدی برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری موثر باشد.

هورمونها: عدم تعادل در هورمونها به عنوان یکی از دلایل بروز ترکها و خطوط پوستی شناخته شده است. با توجه به اینکه تغییرات هورمونی در زمان بلوغ، حاملگی، چاقی مفرط و یا کاهش وزن اتفاق می‌افتد، تشخیص اینکه دقیقاً کدام عامل باعث ایجاد ترکهای پوستی می‌شود دقیقاً امکان‌پذیر نیست.

مشاوره


در جلسه مشاوره، پزشک ابتدا ترکهای پوست شما را مورد بررسی قرار می‌دهد، سپس در مورد خواسته‌ها و انتظارات شما از نتایج عمل با شما صحبت کرده و با توجه به آن‌ها بهترین روش جهت درمان آن را انتخاب خواهد کرد. همچنین در این جلسه شما متوجه خواهید شد روند درمانی چقدر به طول خواهد انجامید، چند جلسه درمانی نیاز بوده و هزینه آن به چه میزان خواهد بود.

درمانهای مختلف برای ترکهای پوستی


میکرودرم

r7

در بین سایر روشهای مؤثر جهت درمان ترکهای پوست، میکرودرم یکی از راحت‌ترین و به‌صرفه‌ترین روشها می‌باشد. این روش نه تنها به کاهش خطوط ایجاد شده در پوست کمک می‌کند بلکه روشی مؤثر جهت از بین بردن ترکهای ایجاد شده در آن قسمتها نیز می‌باشد. بهتر است قبل از اینکه در مورد این روش تصمیم‌گیری کنید از نحوه عملکرد آن آگاه گردید.در این روش، پزشک ابتدا با کمک یک دستگاه کوچک پوست شما را ماساژ داده و باعث تحریک جریان خون در آن قسمتها می‌شود. این کار باعث کمک به ایجاد آنتی‌اکسیدان و مواد مغذی جهت ترمیم پوست و ایجاد یک پوست بدون لک می‌شود.معمولاً این روند درمانی به جلسات متعددی نیاز دارد. درصورتی‌که ترکها و صدمات ایجاد شده در پوست سرسخت و عمیق باشند، تعداد مراجعات درمانی بیشتر خواهد شد. این روش درمانی بسیار مفید بوده و کمک مؤثری جهت ایجاد و ترمیم کالوژنهای طبیعی پوست است که باعث بازگرداندن سلامتی و جوانی به پوست می‌شود.مراقبتهای پس از عمل در این روش بسیار مهم است و معمولاً از پمادها و داروهایی برای مرطوب نگه داشتن موضع مربوطه استفاده می‌شود. میکرودرم علاوه بر حل مشکل ترکها و خطوط بدن در ایجاد چهره‌ای زیباتر و جوانتر کارامد می‌باشد.

لیزر دی‌اکسید کربن فراکشنال

 r8

لیزر فرکشنال تنها لیزری است که از بین بردن ترکهای پوستی را تضمین می‌کند. در ضمن باعث ایجاد پوستی جدید و سلامت نیز می‌گردد.اگر ترکهای بدن شما قرمز است عجله کنید؛ زیرا بهترین زمان برای شروع این درمان را پیش رو دارید. در این صورت نتایج عمل بسیار قابل‌مشاهده و ملموس بوده و ترکهای درمانی پس از 3 تا 4 جلسه به طور کامل محو خواهد شد.در این جلسات، لیزر که به چندین شعاع نور تفکیک شده است به قسمتهای مورد نظر از پوست تابانده می‌شود. میزان تأثیر لیزر به تعدد جراحتهای میکروسکوپی ایجاد شده در زیر پوست بستگی دارد که باعث تحریک سلولهای فیبروبلاست جهت ایجاد کولاژن و الاستین در پوست می‌شود.بعد از بهبود پوست، پوست سالم و جدید جایگزین می‌شود. متعاقباً عمق ترکهای پوست کم می‌شود. رنگ قسمتهای ترک خورده تغییر کرده، به رنگ طبیعی پوست نزدیک شده و رفته‌رفته ترکهای پوست به طور کامل ناپدید می‌شود. بافت پوست رو به بهبود رفته و همزمان پوست کشیده می‌شود.

پی ار پی

r6

درمان ترکهای پوست از طریق غنی کردن پلاسمای پلاکتهای خون (پی آر پی)، مدرن‌ترین روش درمانی شناخته شده برای این مشکل می‌باشد. در این روش از عوامل رشد مانند پروتئینها که در خون یافت می‌شود استفاده می‌گردد. عوامل رشد باعث جوان‌سازی صورت و تولید دوباره خصوصیات پوست می‌شود.در طی درمان، پلاکت‌های خون فعال شده و باعث تقویت قدرت ترمیم بافتهای آسیب‌دیده پوستهای ترک‌خورده می‌شود. سپس عوامل رشد در زیر پوست به‌وسیله یک دستگاه مخصوص (غلتک) و یا تزریق تحریک می‌شود. در این هنگام فاکتورهای رشد سلولهای آسیب‌دیده را فعال کرده و باعث ترمیم و بازیابی خاصیت کشسانی و اصلاح بافت پوست شده و ظاهر ترکهای پوست را بهبود می‌بخشد.

نتیجه


معمولاً وقتی چندین روش درمانی با هم ترکیب می‌شوند نتایجی چندین برابر بهتر و سریعتر حاصل می‌شود. بعد از درمان ترکهای پوست از روش ترکیبی لیزر فراکشنال و PRP، شاهد قدری قرمزی و درد در قسمت درمان شده خواهیم بود که بعد از 2 یا 3 ساعت برطرف می‌شود. نتیجه درمان به این روش بسیار مؤثر است.

جراحی زیبایی شکم 

r10

این عمل که به آن عمل جمع کردن شکم و یا جراحی زیبایی شکم نیز می‌گویند یک عمل جراحی است که در آن پوستهای اضافه از قسمت تحتانی شکم حذف می‌شود. با انجام این عمل کلیه ترکهای زیر شکم در حین برداشتن پوستهای اضافه، از بین خواهد رفت. توجه داشته باشید جراحی‌های سنتی مانند جراحی زیبایی شکم فقط قادر به از بین بردن ترکها و خطوط قسمت انتهایی شکم خواهند بود.در این روش یک شکاف افقی در ناحیه بین ناف و خط موی پایین‌تنه ایجاد می‌شود. بسته به اینکه پوست شما چقدر لازم است تغییر کند تا کلیه ترکهای شکم را بپوشاند، فرم و اندازه شکاف ایجاد شده متفاوت خواهد بود. هنگامیکه پوست زیر شکمی لیفت شد، ماهیچه‌های تضعیف ‌شده قسمت انتهایی شکم ترمیم شده و پوست جهت از بین بردن خطوط پوست کشیده می‌شود.شکاف ایجاد شده توسط بخیه، چسبهای پوستی، نوار و یا گیره‌های مخصوص بسته می‌شود. این عمل باعث می‌شود شما دارای شکمی مسطح‌تر، سفت‌تر و بدون ترکهای پوستی باشید.

هزینه


هزینه این درمان بستگی به وسعت ناحیه تحت درمان و همچنین نوع درمانی که برای از بین بردن ترکها و خطوط پوستی استفاده می‌شود دارد.

یک پاسخ

  1. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان شبانه روزی