درمان ریزش مو و کاشت مو با روش PRP

r1

هر فردی (مرد یا زن) که مبتلا به ریزش مو یا طاسی است به دنبال راه حلی می‌باشد. شامپوها و درمان‌های موضعی متعددی برای این منظور وجود دارند. کاشت مو در صورتی که موی کافی داشته باشید و بتوانید هزینه‌ی جراحی را تقبل کنید نیز یکی از گزینه‌ها است. اما روش‌های دیگری مانند پی آر پی (پلاسمای غنی از پلاکت) یا درمان با سلول‌های بنیادی نیز وجود دارند. پی آر پی را می‌توان برای فیشال پوست استفاده کرد اما برای ریزش مو نیز قابل استفاده است. پی آر پی مو می‌تواند فولیکول‌های موجود (نامرئی) مو را بازیابی کند تا مجددا موهایی مستحکم ایجاد شوند. ترکیب روشی مانند PRP مو و کاشت مو برای بیشتر مردان رضایت بخش‌ترین نتایج را به همراه خواهد داشت. در ادامه با عملکرد روش پی آر‌ پی آشنا خواهیم شد.

اگر دچار ریزش مو هستید و هیچ درمانی پاسخگو نبوده است، بهترین گزینه در اینجا ارائه می‌شود. درمان با پی آر پی می‌تواند به رشد مجدد موها کمک کند. متخصصین ما سابقه پزشکی شما را بررسی کرده و یک معاینه کامل از پوست سر انجام می‌دهند تا شرایط شما را تشخیص داده و مطمئن می‌شوند که فولیکول‌های مو از سلامت کافی برای پاسخ به درمان برخوردارند. در موارد الگوی ریزش موی مردانه و زنانه و طاسی سکه‌ای، فولیکول‌های مو وجود دارند و با تحریک آن‌ها می‌توان موجب رشد موها شد.

برای آشنایی با این روش درمانی و مطرح کردن سوالات خود یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.همکاران آماده ارائه مشاوره هستند.

[dopts id=”63″]

پی آر پی (PRP) برای ریزش مو


درمان با پی آر پی برای ریزش مو یک روش غیر جراحی جهت بازیابی مو است. در درمان با پی ار پی، عوامل رشد و سایر سلول‌های مفید در خون بیمار مجددا از طریق تزریق وارد پوست سر می‌شوند تا در محلی که مو وجود ندارد یا نازک شده است، موجب تقویت رشد مو شود. پی آر پی یک درمان اتولوگ است یعنی سلول‌های خونی که برای تحریک رشد مجدد مو استفاده می‌شوند از خود بیمار گرفته می‌شوند و از یک ماده‌ی خارجی نمی‌باشند. آماده‌سازی پلاکت‌ها با استفاده از یک سانتریفیوژ مخصوص انجام می‌شود که عوامل رشد و پروتئین‌های فعال را جمع‌آوری می‌کند. درمان با پی آر پی یک درمان ثابت شده برای کمک به رشد مو بوده و بطور گسترده‌ای برای ترمیم زخم‌ها و بافت‌ها مورد استفاده قرار گرفته است.

مزایا


درمان با پی آر پی جهت کاهش مو دارای مزایای متعددی است از جمله:

  • بدون نیاز به زمان استراحت: پس از درمان پی آر پی برای ریزش مو نیازی به متوقف کردن فعالیت‌های روزمره نمی‌باشد.
  • بی‌خطر: در درمان با پی آر پی به جای مواد شیمیایی از عوامل رشد طبیعی خود بیمار استفاده می‌شود.
  • بدون جراحی: پی آر پی مو برای ریزش مو یک روش غیر جراحی جهت بازیابی مو است.
  • اثربخشی: مطالعات نشان داده‌اند که تزریق‌های پی آر پی در پوست سر موجب تحریک قابل ملاحظه در مو می‌شوند.

چه مشکلاتی با پی آر پی قابل درمان است؟


مردان مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک

درمان با پی آر پی در مردانی که دارای ریزش مو در نواحی جلو و گیجگاهی هستند و افرادی که در مرحله اولیه ریزش مو در بخش‌ کناری پوست سر هستند استفاده می‌شود. این درمان در مراحل بعدی که ریزش مو سطح بزرگ‌تری از پوست را در بر گرفته و به نواحی ریزش مو در نواحی جلو و گیجگاهی متصل می‌شود، نتایج ضعیف‌تری خواهد داشت. هرچه درمان سریع‌تر انجام شود، احتمال رشد مجدد مو بیشتر است.

زنان مبتلا به آلوپسی آندروژنیک

در زنان مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک روش پی آر پی در مجاورت محل انتشار ریزش مو در نواحی گیجگاهی در تمام مراحل استفاده می‌شود. نتایج مثبت درمان در بیشتر از ۸۰ درصد موارد حاصل می‌شوند. موها ضخیم‌تر شده، ریزش مو کاهش می‌یابد و فرآیند ریزش و کم پشت شدن مو متوقف می‌شود. به منظور دستیابی به نتایج قابل مشاهده، انجام دو تا ۳ جلسه درمانی در فواصل ۴ ماهه ضروری است.

طاسی سکه‌ای

درمان با پی آر پی را می‌توان برای بیمارانی استفاده کرده که دارای چندین ناحیه‌ی ریزش موی سکه‌ای هستند که در آن‌ها درمان با کورتیکواستروئیدها و مینوکسیدیل نتایج مطلوبی به همراه نداشته است. پس از درمان با پی آر پی مو ریزش قابل ملاحظه‌ای در نواحی دچار ریزش مو مشاهده می‌شود. جهت دستیابی به نتایج مناسب، ۳ تا ۴ جلسه درمانی باید در فواصل ۱ تا ۲ ماهه انجام شود. این درمان را می‌توان برای ابروهایی که مبتلا به این مشکل هستند نیز استفاده کرد. با توجه به اینکه دوره‌ی مشکل ریزش موی سکه‌ای کاملا غیر قابل پیش‌بینی است، نتایج بدست آمده با درمان پی آر پی را می‌توان در کاهش بروز لکه‌های دچار ریزش طاسی سکه ای مشاهده کرد.

ریزش مو همراه با جای زخم

لیکن پلان، فولیکولیت و لوپوس دیسکوئید بیماری‌هایی هستند که در اثر واکنش‌های التهابی مختلف در پوست سر ایجاد می‌شوند و فولیکول‌های مو را از بین برده و موجب ریزش موی قطعی در نواحی متاثر می‌شوند. اگر روند التهابی، سلول‌های بنیادی در فولیکول مو و غدد چربی را از بین نبرد، درمان با پی آر پی می‌تواند موجب تحریک رشد مجدد مو شود. همچنین در این موارد روش پی آر پی می‌تواند بطور موفقیت‌آمیزی التهاب و پیشروی بیماری را کنترل کند. روش پی آر پی در مواردی که درمان استاندارد (کورتیکواستروئید، آنتی‌بیوتیک) نتایج مورد انتظار را به همراه نداشته باشد، استفاده می‌شود. ۳ تا ۴ جلسه درمانی در فواصل ۱ تا ۲ ماهه نیاز است.

روش پی آر پی و کاشت مو

پس از کاشت مو، درمان پی آر پی امکان ترمیم آسان‌تر زخم‌ها و نگهداری موثر از فولیکول‌های موی برداشته شده را فراهم می‌کند.

روش درمان


r6

پس از اینکه خون از بازوی بیمار گرفته شد، در داخل یک سانتریفیوژ قرار داده می‌شود تا پلاسمای غنی از پلاکت آن بدست آید که اغلب تحت عنوان طلای مایع شناخته می‌شود. پی آر پی پلاسمای خونی بسیار غلیظ است که حاوی مقادیر بسیار زیادی از عوامل رشد مشتق شده از پلاکت‌ها و پروتئین‌های زیست فعال می‌باشد که همگی موجب تحریک رشد مو می‌شوند. سپس پی آر پی وارد یک سرنگ شده و به نواحی طاسی یا ریزش مو تزریق می‌شود. پی آر پی پس از تزریق موجب تحریک فولیکول‌های مو و رشد مجدد موها می‌گردد. پی آر پی مو همچنین می‌تواند از نازک شدن موها که در طاسی دیده می‌شود جلوگیری کند.

نتایج درمان ریزش مو با پی آر پی


r7

پی آر پی همراه با سایر روش‌های ترمیم مو، از جمله کاشت مو و لیزر درمانی موثر خواهد بود. معمولا برای دستیابی به بهترین نتایج نیاز به بیشتر از یک جلسه درمان پی آر پی است. هر بیماری که درمان‌های پی آر پی را برای بازیابی موهای خود انجام می‌دهد جهت تنظیم برنامه‌ی درمانی ارزیابی می‌شود. بهترین نتایج پی آر پی در بیمارانی مشاهده می‌شود که دارای موهایی کم پشت هستند اما نقاط طاسی کاملی در سر آن‌ها وجود ندارد. نتایج درمان پی آر پی برای ریزش مو معمولا ظرف شش ماه پس از اولین درمان کاشت مو مشاهده می‌شود. نتایج کاملا طبیعی می‌باشند. در حقیقت هیچ کس متوجه نخواهد شد که شما تحت درمان پی آر پی قرار گرفته‌اید.

عوارض درمانی ریزش مو با پی آر پی


خوشبختانه، تاکنون هیچ عوارض جانبی جدی برای درمان ریزش مو با پی آر پی گزارش نشده است. پی آر پی به عنوان یک روش برای ترمیم زخم‌ها استفاده می‌شود و تا به حال هیچ عوارض قابل توجهی در اثر استفاده از آن مشاهده نشده است. از آنجایی که در این درمان از خون بیمار برای تحریک رشد مو استفاده می‌شود، احتمال وقوع هرگونه عوارض جانبی یا واکنش به آن بسیار کم است. درمان ریزش مو با پی آر پی یک روش فوق‌العاده برای افرادی است که به دنبال راه حلی طبیعی و بدون نیاز به جراحی برای مشکل ریزش مو خود هستند. این درمان کاملاً بی‌خطر و جدید برای رشد مجدد موها می‌باشد.

هزینه درمان ریزش مو با پی آر پی


هزینه‌ی این درمان برای پزشکان مختلف ممکن است متغیر باشد و بستگی به تعداد جلسات درمان با توجه به میزان ریزش مو نیز دارد. به منظور تعیین هزینه دقیق درمان پی آر پی برای ریزش مو در هنگام مشاوره با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

 

مقالات مرتبط

کاشت موی طبیعی به روش FuT

یک سوم مردان در سن 30 سالگی دچار ریزش مو هستند، 40 درصد آنها در سن 40 سالگی ریزش مو دارند و بیش از نیمی از

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی