درمان افتادگی نوک بینی با عمل جراحی

fddgdf

افتادگی بینی یکی از مشکلاتی است که رفع آن معمولاً منجر به انجام جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی می‌شود. مشکل افتادگی بینی یکی از دلایل نارضایتی بسیاری از بیماران از ظاهر بینی خود است درصورتی‌که ممکن است خود بیمار نداند که علت نارضایتی او از فرم بینی چیست.
چه بیمار از مشکل افتادگی نوک بینی خود آگاه باشد یا نباشد، تقریباً تمامی عمل‌های زیبایی بینی روش‌ها و تکنیکهایی جهت تصحیح وضعیت نوک بینی دارند. اصلاح موفقیت‌آمیز نوک بینی، یکی از پرچالش‌ترین مراحل جراحی‌های زیبایی بینی است و انجام صحیح آن مستلزم این است که جراح از مهارت بسیار زیاد و تجربه فراوانی در عمل‌های جراحی بینی برخوردار باشد.

افتادگی بینی تأثیر زیادی در ظاهر چهره داشته و باعث می‌شود چهره ظاهری غیرجذاب پیدا کند. اصلاح افتادگی بینی باعث اصلاح فرم بینی و در نتیجه بهبود ظاهر و نمای کل چهره می‌شود. با این کار فرد جوان‌تر، جذاب‌تر و پرانرژی‌تر به نظر می‌رسد. با بالاتر آوردن نوک بینی، نمای برآمدگی روی دماغ نیز بهبود پیدا می‌کند.
متخصصین کلینیک زیبایی رازی با بررسی‌های لازم بر روی شما مشخص می‌کنند آیا شما مورد مناسبی جهت انجام عمل زیبایی نوک بینی هستید یا خیر. همچنین با فرم دهی دقیق به غضروف‌های بینی، باعث تصحیح و شکل‌دهی مجدد به بینی می‌شوند به‌طوری‌که در کنار سایر اجزای صورت، نمایی زیبا به چهره بدهد. یک بینی متناسب می‌تواند باعث اصلاح و بهبود تعادل و تناسب چهره و ظاهر شما شود. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی مشاوره‌های لازم را قبل از عمل زیبایی به شما ارائه می‌دهند تا با آرامش کامل برای انجام این کار اقدام کنید. برای دریافت این خدمات یا در صورت تمایل به رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 – 02188333259  با ما تماس حاصل فرمایید.

[dopts id=”81″]

علائم افتادگی بینی


در بعضی موارد، تشخیص وجود افتادگی بینی بسیار آسان است. در این حالت، نوک بینی پایین‌تر از سوراخ بینی قرار می‌گیرد و این باعث می‌شود که بینی به شکل درازی ظاهر شود. اما در بعضی موارد، تشخیص عارضه افتادگی بینی به دلیل نارضایتی بیمار از شکل بینی، ممکن است کمی دشوار باشد. وقتی بیمار از بینی دراز، بینی قلابی و کج شکایت می‌کند، افتادگی نوک بینی یکی از عوامل احتمالی است. بعضی بیماران به طور دقیق نمی‌توانند بگویند کدام خصوصیت از بینی خود را نپسندند، فقط می‌دانند که شکلی در بینی وجود دارد که مورد علاقه آن‌ها نیست و باعث تغییر نامطلوب در ظاهر کلی صورتشان می‌شود.

افتادگی بینی در بعضی موارد می‌تواند باعث مشکلات تنفسی در بیمار شود. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که افتادگی نوک بینی بسیار شدید باشد و مانع عبور هوا از سوراخ‌های بینی و مجرای تنفسی می‌شود. این نوع مشکل تنفسی با اصلاح افتادگی نوک بینی قابل حل است.

دلایل افتادگی نوک بینی


دلایل متعددی برای عارضه افتادگی بینی وجود دارد. جهت رسیدن به نتیجه دلخواه، پزشک متخصص می‌بایست در انتخاب روشی که در عمل زیبایی بینی به کار می‌گیرد، به دلایل افتادگی بینی نیز توجه داشته باشد و با توجه به آن، روش مناسب را انتخاب نماید.
ساختار طبیعی بینی: در برخی از بیماران، نوک بینی از ابتدای تولد دارای وضعیت ایده آل و خوش‌فرمی نیست. در برخی دیگر، بینی دارای نقصان و بدشکلی مادرزادی است که سبب افتادگی بیشتر بینی می‌گردد.
سن: مشکل افتادگی بینی در بسیاری از افراد مسن وجود دارد. با بالا رفتن سن، به دلیل تأثیر جاذبه زمین بر بینی، بینی دراز می‌شود. این عامل به همراه کاهش تراکم استخوان‌ها و کالوژن باعث افتادگی بینی خواهد شد. در بسیاری از موارد افراد مسن به دلیل رفع مشکلات تنفسی ناشی از افتادگی بینی عمل جراحی بینی را انجام می‌دهند. در برخی موارد نیز به دلیل مقاصد زیبایی خواهان انجام این عمل هستند.

تشخیص


هنگامی‌که متخصص یک بیمار را برای عمل جراحی مورد ارزیابی قرار می‌دهد، موارد مختلفی شامل استخوان‌بندی، ترکیب صورت و بینی وی را مورد بررسی قرار می‌دهد. یکی از مهم‌ترین مواردی که مورد بررسی قرار می‌گیرد فرم بینی و وضعیت نوک بینی بیمار است.
افتادگی بینی با کمک اندازه‌گیری مواردی مانند زوایای خاص بینی و سطح آن قابل‌تشخیص است. این موارد به شرح زیر است:

زاویه بین بینی و لب

sdas

این زاویه، زاویه‌ای است که بین لب بالایی و بینی ایجاد می‌شود. در زنان زاویه مناسب بین لب و بینی بین 100 و 110 درجه است درصورتی‌که در مردان زاویه مناسب بین 90 و 100 است. زاویه خارج از مقادیر فوق نشان دهنده افتادگی بینی است.

زاویه بین سطح فرانکفورت و کناره بینی

dgbdf

این زاویه یک زاویه است که بین محور جانبی بینی و سطح فرانکفورت (که بین خط بینی و خطوطی که از گوش تا گوش کشیده می‌شوند قرار دارد) تشکیل می‌شود. برای زنان، بهترین مقدار برای این زاویه بین صفر تا سی درجه و برای مردان بین صفر تا پانزده درجه است. برای اندازه‌گیری درست، معمولاً جراحان پلاستیک از چندین عکس صورت با زوایای مختلف استفاده می‌کنند. اندازه‌گیری این زاویه‌ها برای تشخیص مشکل افتادگی بینی بسیار مفید است، اما متخصصین باید عوامل دیگری مانند قد بیمار و شکل چهره را هم در نظر بگیرند و بررسی کنند.

عمل جراحی


چندین روش جهت اصلاح مشکل افتادگی بینی وجود دارد. روشی که توسط جراح انتخاب می‌شود بستگی به عواملی از جمله علت بروز افتادگی بینی، آناتومی خاص بینی بیمار و انتظارات وی از نتیجه عمل دارد. به‌طورکلی لازم است به اینکه چگونه نوک بینی بعد از اصلاح انجام شده بر روی آن، محافظت می‌شود توجه خاص شود. بدون حمایت و محافظت کافی، بینی بیمار به زاویه صحیحی نرسیده و پس از مدتی مجدداً افتادگی پیدا خواهد کرد.

برخی از روش‌هایی که معمولاً جهت اصلاح مشکل افتادگی بینی استفاده می‌شود به شرح زیر است:

  • قرار دادن پیوند یا ایمپلنت جهت لیفت سر بینی
  • قطع زوائد و حذف کردن غضروف جداری
  • استفاده از columella strut جهت حمایت و لیفت سر بینی
  • استفاده از روش بخیه مخصوص جهت اصلاح برآمدگی سر بینی و رسیدن به اندازه زاویه مناسب
  • تغییر مکان و یا حذف غضروف پایینی بینی

در برخی موارد خاص، عمل جراحی بینی فقط می‌تواند بر روی یک سوم پایینی بینی انجام شود. به طور معمول به این نوع عمل، جراحی بینی سر بینی گفته می‌شود. در موارد دیگر متخصص باید بر روی قسمت بالایی بینی کار کند تا به نتایج دلخواه برسد.

بهبودی


dgdfgbfdبا توجه به اینکه در جراحی بینی فقط بر روی غضروف‌های بینی کار می‌شود و عملیاتی بر روی استخوان‌های زیر آن انجام نمی‌شود، زمان عمل جراحی کمتر از عمل جراحی کامل بینی است. در عمل جراحی کامل بینی نواحی بیشتری از بینی مورد جراحی قرار می‌گیرد و شامل فرم دهی استخوان‌ها نیز می‌شود. کبودی و تورم معمولاً در تمامی جراحی‌های بینی وجود دارد اما بیمارانی که عمل جراحی افتادگی بینی انجام می‌دهند در مقایسه با عمل جراحی سنتی بینی، از تورم و کبودی کمتری رنج خواهند برد. در عمل جراحی سنتی بینی زمان استراحت موردنیاز برای بهبودی نیز بیشتر از عمل افتادگی بینی است. تغییرات ایجاد شده پس از عمل افتادگی بینی بسیار ظریف و دقیق است. با توجه به اینکه بهبود تورم ایجاد شده در اثر این عمل، به کندی صورت می‌پذیرد و ممکن است 6 ماه، یک سال و یا بیشتر طول بکشد بنابراین لازم است بیمار برای دیدن نتایج عمل صبر داشته باشد.

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی