جوان سازی و رفع چین و چروک پوست دست:تزریق چربی، لیزر و سایر روش‌ها

DGFSDG

همان‌طور که سن شما افزایش می‌یابد، پوست روی دست‌تان تدریجاً شروع به نازک شدن می‌کند. در دوران جوانی، لایه‌ای سفت از چربی زیر پوست وجود دارد که ظاهری سالم و زیبا به دستها می‌دهد. اما قرار گرفتن مکرر در معرض آفتاب، ژنتیک و عادات غلط مرتبط با شیوه زندگی، منجر به نازک شدن، چین و چروک و شل شدگی پوست دستها می‌شود.

جوان‌سازی دستها یک روش بسیار مؤثر است که شامل تزریق ژل در زیر پوست دست برای جبران لایه‌ چربی از دست رفته است. ژل‌‌های تزریقی برای صاف کردن چین و چروک دست، سفت شدن پوست و استتار استخوان‌ها و رگ‌های برجسته و قابل رؤیت دست به طور یکنواخت در سراسر پوست دست تزریق می‌شود.

اگر به دلیل برجسته بودن رگ‌ها و استخوان‌های دست خود هنگام دست دادن با افراد احساس خجالت یا نگرانی می‌کنید، درمان جوان‌سازی پوست دست گزینه مناسبی برای شماست.

گزینه‌های درمان مختلفی برای بهبود ظاهر دستها وجود دارد و شما می‌توانید با استفاده از یک روش درمان یا ترکیبی از درمانها نتیجه دلخواهتان را بدست آورید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در طول جلسه مشاوره، بهترین درمان ممکن را بسته به وضعیت شما و نتایج مورد نظرتان به شما توصیه می‌کنند.برای کسب اطلاعات در خصوص جوان‌سازی مجدد پوست دست و دریافت مشاوره و رزرو نوبت می‌توانید با‌ شماره‌های02188334029 – 02188333259 تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”72″]

جوان‌سازی پوست دست برای چه افرادی مناسب است؟


در صورت وجود هر یک از موارد زیر شما ممکن است کاندیدای مناسبی برای جوان سازی پوست دست باشید:

  • پوست اضافی و شل شده پشت دست
  • برجستگی تاندون‌ها یا رشته‌های همبند پشت دست
  • برجستگی رگهای پشت دست
  • ظاهر استخوانی دست
  • از دست دادن چاقی و پُری بافت نرم دست
  • گسترش خال‌های پشت دست
  • پیدایش لکه‌ها و ضایعات جدید روی پوست دست

 

جلسه مشاوره


تنها راه برای تعیین روش درمان مناسب، مشاوره با یک پزشک مجرب است. در این مشاوره، پزشک با شما در تعیین اهداف درمانی معقول و واقع‌بینانه همکاری خواهد کرد و به شما توضیح خواهد داد که چرا یک روش خاص به احتمال زیاد از سایر روش‌ها مؤثرتر است و برای شرایط شما مناسبتر است.

در طول بحث و گفتگو با پزشک، می‌توانید اهداف و انتظارات خود را درمورد درمان بیان کنید. پزشک شما، وضعیت شما و انتظاراتتان را ارزیابی کرده و نتیجه احتمالی این روش را به شما توضیح خواهد داد.

روش‌های جوان‌سازی دست


داروها

بسیاری از افراد برای درمان لکه‌های ناشی از نور آفتاب و پیری دست را با محصولات روشن کننده پوست دست (بدون نسخه) و یا داروهای خانگی استفاده می‌کنند. با این حال، نتایج حاصل از درمان‌های خانگی و کرم‌های پوست می‌تواند متفاوت باشد و ممکن است باعث تحریک پوست، واکنش‌های آلرژیک و روشن‌تر شدن پوست اطراف آن ناحیه شود.

میکرودرم ابریژن

dfjkks

میکرودرم ابریژن صورت روشی است که از طریق فرایندی شبیه به شن‌پاشی در مقیاس بسیار کوچک برای حذف لایه بیرونی پوست انجام می‌شود. این بلورهای ریز با سایش و زدودن پوست بیرونی دست به تولید لایه تازه و جوان پوست کمک می‌‌کنند.

پوست تازه، ظاهری سالم، صاف، نرم‌تر و جوان‌تر به دست خواهد داد. بهبودی پوست در طول جلسات درمان ادامه خواهد یافت. با استفاده از این روش، صرف نظر از شرایط پوست شما خطوط ریز و لکه‌های پیری دست‌تان برطرف خواهد شد.

لیزر IPL

kvlds

با پیشرفت فن‌آوری، تکنیک‌های لیزر کاربرد روز افزونی یافته‌اند، زیرا فن‌آروی لیزر این امکان را فراهم می‌سازد تا با تحریک رشد بافت جدید در دست‌ها، طی مدت زمان طولانی‌تری نسبت به لایه‌برداری شیمیایی و یا میکرودرم ابریژن، دستها ظاهر جوان‌تری بیابند.

لیزر IPL (پالس‌های نور تقویت شده) یک روش درمان بدون زمان بهبودی است که با استفاده از انرژی نور می‌تواند لکه‌های ناشی از آفتاب بر پوست دست شما را برطرف سازد.

لیزر جوان‌سازی فراکشنال

fgdfg

لیزر فراکشنال (لینک به لیزر فرکشنال) می‌تواند آسیب دیدگی شدید پوست ناشی از آفتاب را کاهش دهد. لیزر می‌تواند لکه‌های قهوه‌ای پوست دست و آسیب‌های دیگر پوست را با سازماندهی مجدد لایه کلاژن مانند پوست جوان ترمیم سازد. تغییرات رنگ، لکه‌ها و پیری پوست دست را می‌توان با لیزر درمان کرد.

لیزر فراکشنال غیرتخریبی باعث تحریک التیام سریع پوست می‌شود، اما سایر نواحی سطح پوست سالم و بدون قرمزی باقی می‌ماند.

تزریق ژل

effffd

ژل‌های تزریقی خانواده‌ای از مواد سازگار با بافت‌های زنده هستند که به منظور بازگرداندن حجم از دست رفته و صاف کردن خطوط و چین و چروک‌های تقریباً تمام نقاط بدن به خصوص صورت و دست مانند جوانسازی دور لب تزریق می‌شوند. ژل‌ها برای هدف قرار دادن و درمان مناطق متعدد بدن طراحی شده‌اند و موجب جوان‌سازی مجدد و صاف شدن خطوط و چرو‌ک‌های ناحیه مورد نظر می‌شوند. پس از انجام بی‌حسی موضعی که تقریباً 10-15 دقیقه طول می‌کشد، نقاط تزریق روی دست با استفاده از سواب الکل تمیز می‌شوند. سوزن‌های استفاده شده در این روند بسیار کوتاه و باریک هستند. پس از تزریق ژل، پزشک با انجام ماساژ، آن را به طور یکنواخت در زیر پوست دست پخش می‌کند. با این حال، ژل در پوست انگشتان تزریق نمی‌شود. ممکن است پس از تزریق ژل، به مدت یک یا دو روز، اندکی قرمزی، تورم و یا کبودی در نقاط تزریق مشاهده شود. پس از اتمام درمان، می‌توانید بلافاصله استحمام کنید و دستان خود را بشویید.

پیوند چربی

تزریق چربی یا پیوند چربی ساختاری شامل برداشت چربی از یک قسمت بدن مانند شکم و تزریق آن به ناحیه‌ای مانند دست ، سینه و باسن برای حجم‌دهی پوست به این قسمت ها می‌باشد. چربی مورد نیاز بسته به نظر شما می‌تواند از مناطق مختلفی مانند پهلوها، ران‌ها و یا پهلو‌های‌تان برداشت شود.چربی مورد نیاز برای تزریق با استفاده از برش کوچک و پنهان در خطوط چین طبیعی آن ناحیه برداشت می‌شود. مقدار نسبتاً کمی از چربی‌ها معمولاً برای جوان سازی مجدد دست مورد نیاز است اما معمولا برای عمل پروتز سینه یا باسن با تزریق چربی به مقدار چربی بیشتری نیاز است. برای به حداکثر رساندن احتمال زنده ماندن سلول‌های چربی و کسب نتایج دلخواه، چربی برداشت شده تحت فرآیند خالص‌سازی قرار می‌گیرد. سپس چربی خالص در نقاط کوچکی در پشت دست تزریق می‌شود. این نقاط کوچک پس از التیام کامل دست معمولاً غیر قابل مشاهده هستند.نتایج مشابهی را می‌توان با تزریق ژل در بافت‌های نرم از جمله جوان سازی دور لب به دست آورد، اما نتایج این درمان دائمی نیستند.

اسکلروتراپی

gggdfg

اسکلروتراپی دست شامل یک سری تزریقات کوچک در رگهای برجسته پشت دست است. با تزریق چند قطره از محلول اسکلروزان در رگهای زیر پوست، دیواره این رگ‌ها تخریب شده و به طور طبیعی توسط بدن جذب می‌شود. وجود این رگها برای گردش خون طبیعی ضروری نیست و جریان خون دوباره از طریق رگهای سالم ادامه خواهد یافت. هر جلسه درمان تنها در حدود 30 دقیقه طول می‌کشد و تقریباً بدون درد بوده و نتایج آن چشمگیر و طولانی مدت است.

پیشگیری از پیری پوست دست


پیشگیری از لکه‌های پوست دست نیاز به اجتناب از نور خورشید دارد. اما اجتناب از نور آفتاب به طور کامل امکان‌پذیر نیست. هنگام خروج از خانه، پوست خود را با استفاده از کرم یا لوسیونهای ضدآفتاب با SPF بالا محافظت کنید. با این کار می‌توانید در مدت زمان قابل توجهی پوست خود را در مقابل اشعه مضر خورشید محافظت کنید.

اگر چه عوارض پیری اجتناب ناپذیر است، اما دلیلی وجود ندارد که دستهای شما آثار پیری را نشان دهد. روش‌های ساده‌ای مانند جوان‌سازی دست به شما کمک خواهد کرد تا جوانی و زیبایی پوست دستهای خود را دوباره به دست آورید.

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی