جوانسازی و زیباسازی پوست با لیزر Co2 فرکشنال

fbkjnrb

عوامل متعددی در تغییراتی که در پوست ایجاد می‌شوند، نقش دارند. هنگامی که ظاهر پوست کدر، زبر و پیر می‌شود، یکی از روش‌هایی که می‌توان با آن زمان را به عقب بازگرداند، زیبا سازی صورت و بازسازی سطح پوست با لیزر است. جوانسازی پوست با لیزر درمانی است که از طریق آن سلول‌های مرده و آسیب‌دیده‌ی لایه‌ی بالایی پوست حذف می‌شوند. آنچه که با جوانسازی پوست با لیزر حاصل می‌شود، پوستی با ظاهری جوان و صاف هم از بیرون و هم از داخل است.

امروزه درمان‌های متعددی برای جوان‌سازی صورت وجود دارند، اما یکی از بهترین روش‌ها، بازسازی سطح پوست با لیزر CO2 است. متخصصین کلینیک پوست و موی رازی لیزر را به دلیل تطبیق‌پذیری آن توصیه می‌کنند. این روش دارای تنظیمات مختلفی است که نوع کنترل کالیبره شده‌ای را ارائه می‌کند که به پزشک اجازه می‌دهد تا درمان را دقیقاً مطابق با مشکل پوستی شما تطبیق دهد. کلینیک پوست و موی رازی روش‌های مختلفی برای جوانسازی پوست ارائه می‌دهد. این روش‌ها بسته به نوع پوست و مشکلاتی که بیمار نیاز به رفع آنها دارد می‌توانند متفاوت باشند. همکاران ما آماده ارائه مشاوره در مورد خدمات تخصصی پوست به شما هستند.
برای دریافت این خدمات و رزرو نوبت می‌توانید با‌ شماره‌های۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید.

جوانسازی پوست با لیزر


HGU

لیزر جوانسازی پوست برای سال‌ها یک ابزار ضد پیری قدرتمند بوده است، اما امروزه آنها بی‌خطرتر و موثرتر از قبل هستند. درمان‌های لیزری با بازسازی لایه‌های بالایی پوست صورت عمل می‌کند تا باعث رشد پوست جدید و کاهش علائم کلی پیری شود. جراحی پوست با لیزر نیز تحت عنوان لیزر درمانی یا لایه‌برداری لیزری شناخته می‌شود زیرا با از بین بردن سلول‌های مرده‌ی پوست و تحریک رشد پوست جدید عمل می‌کند.

کاربردها


جراحی پوست با لیزر را می‌توان برای درمان مشکلات مختلف پوستی استفاده کرد، از جمله:

انواع لیزر


  • لیزرهای تخریبی را می‌توان بطور موفقیت‌آمیزی برای برطرف کردن علائم قابل توجه پیری استفاده کرد. هرچند این روش تهاجمی است. بیماران متوجه می‌شوند که درمان‌های تخریبی می‌توانند همراه با ناراحتی بیشتری باشند و نیاز به دوره‌ی بهبودی طولانی‌تری دارند. این لیزرها همچنین می‌توانند کاهش قابل ملاحظه‌ای را در کاهش چین و چروک، تجمع غیر یکنواخت رنگدانه‌ها و سایر مشکلات پوستی مرتبط با پیری ایجاد کنند. بیشتر درمان‌ها بطور کلی نیاز به یک جلسه دارند.
  • لیزرهای غیر تخریبی برای افراد با علائم متوسط پیری مناسب‌تر هستند. این لیزرها کمتر تهاجمی هستند اما همچنان می‌توانند برای بسیاری از بیماران نتایج مناسبی به همراه داشته باشند. بیشتر این درمان‌ها را می‌توان تحت بی‌حسی موضعی انجام داد. همچنین می‌توان آنها را در صورتی که نیاز به بهبود نتایج باشد، تکرار کرد. این نوع درمان با لیزر برای بیماران با پوست تیره نیز مناسب‌تر است زیرا درمان ملایم‌تر بوده و احتمال بروز تجمع غیر یکنواخت رنگدانه‌ها کمتر است. نمونه‌ای از لیزرهای غیر تخریبی لیزر فراکشنال Co2 است.

متقاضیان درمان


لیزر فرکشنال CO2 بسیار محبوب است و برای بسیاری از افراد مبتلا به خطوط، چین و چروک‌ها، تغییر رنگ پوست و جای زخم‌های جزئی مناسب است. هرچند هر شخصی متقاضی خوبی برای این روش نمی‌باشد و انجام یک ارزیابی صادقانه از صلاحیت شما برای درمان و بی‌خطر بودن آن و نیز اجتناب از نارضایتی شما پس از مشاهده نتایج، ضروری است. پزشک دغدغه‌های شما را در طول مشاوره مورد بحث قرار داده و سوالاتی را در مورد سابقه‌ی پزشکی و داروهای مصرفی‌تان می‌پرسد. ممکن است در صورتی که احساس شود که لیزر فرکشنال خطرناک است یا برای کمک به شما جهت برآورده کردن اهداف ضد پیری نامناسب است، یک روش جایگزین پیشنهاد شود. هرچند بیشتر بزرگسالان سالم با علائم خفیف تا متوسط پیری، متقاضیان مناسبی برای درمان با لیزر هستند.

مشاوره


اگر می‌خواهید بدانید که لیزر فرکشنال برای شما مناسب است، اولین مرحله مشاوره رودررو با یکی از پزشکان ما است. در حین مشاوره، پزشک صورت شما را بررسی کرده و اهداف شما از عمل را مورد بحث قرار می‌دهند. ممکن است در طول مشاوره اولیه جهت ارزیابی بهتر تصاویری گرفته شود، سپس برایتان توضیح داده خواهد شد که لیزر فرکشنال قادر به چه کاری است. سپس تمام گزینه‌های پیش رو که ممکن است برای نیازهای شما موثر باشند مورد بحث قرار می‌گیرند. در صورتی که درمان با لیزر برای شما مناسب باشد، پزشک با کمک شما لیزر مناسب را انتخاب می‌کند و برنامه‌ی درمانی متناسب را ارائه خواهد کرد.

روش درمان


YUG

روش درمان با لیزر اساساً برای تمام انواع لیزر یکسان است، هرچند تفاوت‌هایی در نوع بی‌حسی مورد استفاده دارد. برای لیزرهای تخریبی، معمولاً آرام‌بخش با بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. درمان با لیزرهای غیر تخریبی ممکن است تنها شامل بی‌حسی موضعی باشد.

پس از بی‌حس شدن ناحیه تحت درمان، جراح از یک وسیله دستی مخصوص برای اعمال دقیق نور لیزر جهت از بین بردن پوست پیر، آسیب دیده و زبر استفاده می‌کند. این روش موجب بروز نتایج آنی نمی‌گردد زیرا پوست باید فرصت رشد مجدد و تجدید خود را طی چند روز آتی داشته باشد. پس از اینکه کل ناحیه از این طریق تحت درمان قرار گرفت، فرایند درمان به اتمام می‌رسد.

بهبودی


بسته به نوع لیزر، بیماران سطوح مختلفی از درد و ناراحتی را پس از عمل تجربه خواهند کرد. درمان با لیزر فرکشنال CO2 معمولاً به بیماران این امکان را می‌دهد تا تقریباً بلافاصله فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرند. پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت چند ماه پس از درمان جهت پیشگیری از بروز هیپرپیگمانتاسیون (تیره شدن پوست) بسیار مهم است.

درمان لیزر فرکشنال نیاز به زمان بهبودی کمتری نسبت به جراحی با لیزر تخریبی دارد، اما پوست به مدت یک هفته صورتی رنگ خواهد بود. توصیه می‌شود که جهت دستیابی به بهترین نتایج، درمان در فواصل سه تا شش ماه تکرار شود.

تمام روش‌های جراحی و درمان‌های با لیزر شامل مقداری تورم خواهند بود، و میزان آن بستگی به گستردگی و نوع درمان دارد. لیزرهای تخریبی موجب تورم بیشتری می‌گردد که برطرف شدن آن مدت زمان بیشتری طول می‌کشد.

خطرات


هر عملی خطرات خود را به همراه دارد، با این حال می‌توان با انجام اقدامات احتیاطی مناسب، آنها را به حداقل رساند، برای مثال انتخاب جراح زیبایی مناسب و رعایت صحیح مراقبت‌های پس از درمان. خطرات بالقوه‌ی درمان با لیزر فرکشنال عبارتند از:

  • عفونت
  • بهبودی ضعیف
  • تغییرات در رنگدانه‌های پوست (هیپر یا هیپوپیگمانتاسیون)
  • جای زخم

عوارض جدی نادر می‌باشند و پزشک پیش از درمان با دقت عوامل خطر را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که شما متقاضی مناسبی هستید. پیروی از تمام دستورالعمل‌های قبل و پس از درمان جهت دستیابی به نتایج مطلوب ضروری است.

نتایج


نتایج به تدریج ظاهر می‌شوند و برای روش‌های لیزری با عمق بیشتر، می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج نهایی پس از چند ماه که قرمزی و تورم برطرف شده و پوست ترمیم پیدا کرد، قابل مشاهده شوند.

هزینه


هزینه‌ي این روش بسته به نوع لیزر، ناحیه تحت درمان و تعداد جلسات مورد نیاز متغیر خواهد بود. در حین مشاوره پزشک درباره‌ی هزینه‌ی درمان با لیزر صحبت خواهد کرد. قیمت می‌تواند بر اساس محلی که درمان صورت می‌گیرد، متفاوت باشد.

پرسش‌های متداول


آیا درمان لیزر برای پوست‌های تیره بی‌خطر است؟

برای افراد با پوست تیره انجام درمان با لیزر خطرناک‌تر است، ‌زیرا بازسازی سطح پوست می‌تواند موجب اختلال در رنگدانه‌های پوست گردد. هرچند، لیزرهای ملایم‌تر فرکشنال می‌توانند یک گزینه‌ی جوانسازی مناسب برای افراد با پوست تیره‌تر باشند زیرا کم تهاجمی‌تر بوده و خطر هیپر یا هیپوپیگمانتاسیون کمتر است.

آیا نور خورشید پس از لیزر خطرناک است؟

پوست پس از جراحی با لیزر در برابر نور خورشید بسیار آسیب‌پذیر است. پوست درمان شده باید بخصوص در شش ماه اول در برابر نور خورشید محافظت شود. پوست در طی این دوره نسبت به لکه‌های قهوه‌ای ناشی از نور خورشید حساس است، بنابراین پرهیز از نور خورشید، استفاده از لباس‌ها یا کلاه‌های محافظتی و کرم ضد آفتاب به شدت توصیه می‌شود.

این مقاله را ذکر کنید: کلینیک تخصصی پوست، کاشت مو و زیبایی رازی, "جوانسازی و زیباسازی پوست با لیزر Co2 فرکشنال,", https://clinicrazi.ir/%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%88-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d9%84%db%8c%d8%b2%d8%b1-co2-%d9%81%d8%b1%da%a9%d8%b4/.