بزرگ کردن باسن با تزریق چربی ; عوارض پروتز باسن

 

rt-3تزریق چربی به باسن فرآیندی است که به باسن شکل جذاب‌تری می‌بخشد و چون تنها از چربی و بافت بدن بیمار استفاده می‌شود ظاهر باسن کاملاً طبیعی به نظر می‌آید و احساس می‌شود. بیماران به لطف این فرآیند درمان می‌توانند از داشتن انحناهای طبیعی در باسن لذت ببرند.بسیاری از افراد به امید رسیدن به یک باسن بدون نقص ساعات زیادی را صرف ورزش کردن می‌کنند. متأسفانه، گاهی این تلاش‌ها ثمره‌ای به بار نمی‌آورد یا تأثیر اندکی برجای می‌گذارد. فرآیند بزرگ کردن باسن با تزریق چربی حدود ۲ تا ۴ ساعت طول می‌کشد و دوره‌ی بهبودی این فرایند درمانی معمولاً یک تا دو هفته زمان می‌برد و این یعنی بیماران می‌توانند ظرف چند هفته پس از انجام عمل با ظاهر جدید و بهبود یافته‌ی باسن و اندام، در معرض دید قرار گیرند.

هر فردی که از اندازه‌ی باسن خود ناراضی است، ممکن است کاندیدا و فرد مناسبی برای بزرگ کردن باسن به‌وسیله‌ی تزریق چربی باشد. چه باسنتان همیشه نسبت به جثه و اندامتان کوچک بوده و چه باسنتان به خاطر کاهش شدید وزن حجم خود را از دست داده باشد، انجام تزریق چربی به باسن می‌تواند مؤثر واقع شود. اگر شما علاقه‌مند به انجام این کار هستید متخصصین کلینیک زیبایی رازی طی یک جلسه مشاوره درباره‌ی پروتز باسن و اینکه پس از تزریق چگونه خواهید بود با شما گفتگو خواهند کرد.در کلینیک زیبایی رازی روش‌های مختلفی برای بزرگ کردن باسن ارائه می‌شود که بر اساس نیاز و هدف شما از انجام این کار متخصصین کلینیک بهترین روش را به شما پیشنهاد می‌دهند. برای کسب اطلاعات درباره پروتز باسن می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ -۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید، همکاران ما با ارائه خدمات مشاوره یا رزرو نوبت، شما را راهنمایی خواهند کرد.

مزایای تزریق چربی به باسن


تزریق چربی به باسن، فرآیندی برای بزرگ کردن باسن می‌باشد که از روش ایمپلنت یا کاشت پروتز باسن کم تهاجمی‌تر است. این فرایند شامل یک لیپوساکشن می‌باشد که در آن چربی را حداقل از دو ناحیه‌ی بدن فرد برمی‌دارد و با چربی که قرار است به باسن تزریق شود ترکیب می‌گردد. در واقع مزیت تزریق چربی به باسن این است که نتیجه عمل طبیعی به نظر می‌آید. علاوه بر این، این عمل جراحی نسبت به دیگر روش‌ها سریع‌تر است، جای زخم کمتر به‌جای می‌گذارد و همچنین مشکلات پس از جراحی ساده‌تر و کوتاه‌مدت‌تر می‌باشد. در حقیقت از دیگر مزیت‌های تزریق چربی، انجام لیپوساکشن می‌باشد. برفرض مثال، اگر بیمار دارای چربی در اطراف شکم باشد، ممکن است این فرآیند بتواند با انجام یک کار دو مشکل را برطرف نماید. تزریق چربی به باسن می‌تواند در هر مکانی که لازم باشد، حتی در مکان‌هایی که اندازه‌ی کوچک‌تری دارد نیز انجام شود.

متقاضیان مناسب


اگر شما از اندازه و فرم باسن خود ناراضی هستید، پس شما می‌توانید برای انجام تزریق چربی به باسن متقاضی مناسب باشید. اگر از هنگام تولد باسنی صاف داشته‌اید یا باسنتان آنقدر کوچک است که مشخص نیست، در این صورت تزریق چربی به باسن می‌تواند به شما کمک کند. چنانچه تندرست و سالم هستید و از نتایج تزریق چربی انتظارات واقع‌بینانه‌ای دارید در این حالت می‌توانید شخص مناسبی برای انجام این روش درمان باشید.همچنین متقاضی مناسب برای این انجام این عمل، فردی است که پوست ناحیه‌ی باسن وی خوب باشد. همانند تمام روش‌های جراحی زیبایی، بیماری‌هایی وجود دارند که شما را از انجام این روش منع می‌کنند. بهترین راهی که می‌توانید دریابید آیا شما متقاضی مناسبی هستید یا خیر، رزرو نوبت مشاوره با پزشکی است که می‌تواند در مورد معایب و مزایای این روش درمانی با شما صحبت کند و این موضوع را تعیین کند که آیا این روش درمان برای شما مناسب است یا خیر.

پیش از تزریق چربی


مزیت تزریق چربی به باسن این است که نتیجه عمل طبیعی به نظر می‌آید. پیش از انجام فرآیند، به شرح‌حال پزشکی گردآوری‌شده توسط پزشک عمومی که شامل یک نوار قلب عادی است نیاز می‌باشد. اگر شما سیگاری هستید لازم است ۲ هفته پیش از انجام عمل سیگار کشیدن را متوقف کنید و تا ۶ ماه پس از عمل نمی‌توانید سیگار مصرف کنید یک هفته پیش از عمل، از مصرف رقیق‌کننده‌های خون نظیر آسپرین، ایبوپروفین و دیگر داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی، روغن ماهی، مصرف دوز بالای ویتامین ای، و مصرف زیاد گیاهان دارویی چینی اجتناب نمایید. گن مناسب برای محل کار را از چند هفته قبل از انجام جراحی تهیه کنید.لازم است تمام بدن ازجمله پوست سر را با شوینده ضد باکتری کلرهگزدین بشویید. در روز جراحی، داروها و گن را همراه خود به محل درمان بیاورید. روز عمل به شخصی نیاز دارید که شما را پس از انجام جراحی به منزل ببرد. شما قادر نیستید به‌تنهایی به خانه بازگردید و در روز عمل، پس از انجام تزریق نمی‌توانید رانندگی کنید.

فرآیند


r5

فرم دهی و بزرگ کردن باسن از طریق انتقال چربی، وضعیت ظاهری باسن بیمار را بهبود می‌دهد. درحالی‌که می‌توان این فرآیند درمانی را به‌طور سرپایی انجام داد، اما بیشتر بیماران ترجیح می‌دهند یک شب را در بیمارستان سپری کنند. پزشک جهت برداشت چربی از مناطق اهداکننده‌ای مثل کمر، ران‌ها و شکم و انتقال آن به باسن، کار خود را با انجام لیپوساکشن شروع خواهد کرد. درنهایت، شما با انجام این فرایند به دو مزیت اصلاح شکل بدن دست خواهید یافت. لیپوساکشن به شما کمک می‌کند تا به یک اندام تراشیده‌تر که بیشتر قوس جدید روی باسن را نمایان می‌کند، دست پیدا کنید. قبل از تزریق چربی گرفته‌شده از بدن به باسن، چربی پاکسازی و تصفیه می‌گردد تا اطمینان حاصل شود که جهت بزرگ کردن باسن، تنها از بهترین سلول‌های اهدایی استفاده ‌شده است. پزشک به‌منظور تغییر حجم و ایجاد ظاهر دلخواه، میزان بسیار اندکی از چربی را در مکان‌های مختلف و در اعماق متفاوت از باسن تزریق خواهد کرد. روش صحیح انجام تزریق در موفقیت این فرایند حائز اهمیت می‌باشد. وقتی این فرایند به‌درستی انجام شود، نتایج آن دوام بیشتری خواهد داشت و به رتوش یا تزریق مجدد چربی نیاز نخواهید داشت.بسیاری از بیماران جهت بهبود ظاهر باسن، در مقایسه با روش ایمپلنت یا تزریق مواد دیگر، نسبت به استفاده از چربی (مواد طبیعی)، احساس امنیت، اطمینان و راحتی بیشتری دارند؛ زیرا انتقال چربی روشی هایپوآلرژنیک یا اندکی حساسیت‌زا است؛بنابراین خطر واکنش‌های آلرژیک یا حساسیتی (که ممکن است با انجام ایمپلنت باسن مرتبط باشد) رفع می‌گردد. علاوه بر این، انتقال چربی روشی با حداقل تهاجم است و نقاط و محل تزریق و لیپوساکشن بسیار کوچک هستند که این مسئله خطر بروز عفونت پروتز باسن را کاهش می‌دهد.

مراقبت‌های پس از عمل

به علت، بسیار تخصصی و ویژه بودن ماهیت این فرایند، دنبال نمودن دقیق دستورالعمل‌های مراقبتی پس از عمل، بسیار اهمیت دارد. موفقیت در تزریق چربی به باسن، تا حد زیادی به برداشتن گام‌های صحیح طی دوره‌ی نقاهت بستگی دارد.لازم است برای دو هفته گن فشرده‌ساز بپوشید. این گن‌ها به کنترل ورم کمک خواهند کرد. ممکن است ۶ هفته طول بکشد تا ورم به‌طور کامل برطرف شود.جهت دستیابی به بهترین نتیجه، نباید به سلول‌های چربی پیوند شده ضربه و فشار وارد کرد؛ بنابراین، حدوداً تا ۶ هفته پس از انجام فرایند، شما قادر به نشستن یا دراز کشیدن بر روی باسن نخواهید بود.پزشک به شما توصیه می‌کند که طی این دوره ایستاده غذا بخورید. هرچند که ممکن است این کار آزرده کننده به نظر بیاید، اما به تضمین حاصل شدن بهترین نتیجه از انجام عمل تزریق چربی به باسن کمک خواهد کرد. هنگامی‌که می‌خواهید به دستشویی بروید، لازم است به شکل نیمه نشسته و خم‌شده، بالای توالت قرار بگیرید.

ورزش‌های پس از انجام تزریق چربی به باسن


پزشک به شما توصیه می‌کند که فوراً پس از انجام عمل بزرگ کردن باسن، فعالیت‌های سبک را از سر بگیرید. پزشک به شما دستورالعمل کامل و مفصلی درباره‌ی نوع تمریناتی که روند ترمیم مناسب را تسهیل می‌کنند ارائه می‌دهد. پس از انجام جراحی، بخش اصلی و مهم برنامه‌ی ورزشی شما پیاده‌روی خواهد بود. پس از یک ماه از انجام عمل شما می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید.بیشتر بیماران پس از دو هفته می‌توانند به سر کار خود بروند. بااین‌حال اگر شغل شما طوری است که باید برای مدتی طولانی بنشینید ممکن است که لازم باشد زمان بیشتری را مرخصی بگیرید چراکه بلافاصله نشستن روی باسن می‌تواند تأثیرات بدی بر روی نتیجه عمل داشته باشد.

خطرات عمل


در عمل جراحی باسن نیز همانند هر عمل دیگری خطراتی وجود دارد. ممکن است پس از عمل جراحی، ورم و کبودی اندکی ایجاد شود اما این امر موقتی است. همچنین ممکن است باسن حس خود را از دست دهد که این وضعیت پس از چند ماه باید برطرف شود.، بیهوشی عمومی و احتمال بروز عفونت پس از انجام عمل جراحی، بزرگ‌ترین خطر در هر عمل جراحی است. علائم عفونت ممکن است شامل احساس درد، بروز حساسیت بسیار زیاد نسبت به لمس، تورم بیش‌ازحد و علائمی مثل تب باشد. چنانچه هر یک از این علائم را دارید با جراح خود تماس بگیرید.

خطرات ایمپلنت یا کاشت پروتز باسن


روش قدیمی این روش درمانی مستلزم قرار دادن ایمپلنت‌های سیلیکونی درون باسن است تا باسن شکلی حجیم‌تر و گردتر پیدا کند. در برخی موارد دیگر جهت دستیابی به نتیجه و ظاهری مشابه با این روش، از تزریق ژل استفاده می‌گردد. این روش‌های درمانی خطراتی را به همراه دارند و در بسیاری از اوقات ممکن است مواد تزریقی برای بدن بیماران مضراتی داشته باشد. پروتز باسن گاهی موجب بروز عفونت می‌شود و نیز ممکن است از جای خود جابجا گردد.در فرآیند تزریق چربی جهت حجیم‌تر شدن و تراشیده‌تر به نظر رسیدن باسن، تنها از چربی طبیعی بدن خودتان استفاده می‌شود. چربی از دیگر ناحیه‌های بدن مثل ران‌ها یا شکم برداشته و سپس دوباره به باسن درجایی که به آن قسمت شکل داده‌شده و تراشیده شده تا حالتی حجیم‌تر و عضلانی‌تر پیدا کند تزریق می‌شود.

این مقاله را ذکر کنید: کلینیک تخصصی پوست، کاشت مو و زیبایی رازی, "بزرگ کردن باسن با تزریق چربی ; عوارض پروتز باسن,", https://clinicrazi.ir/%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d8%b2%d8%b1%db%8c%d9%82-%da%86%d8%b1%d8%a8%db%8c-%d8%b9%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%b6-%d9%be%d8%b1%d9%88/.