برجسته کردن چانه با تزریق ژل و چربی

jechane11

یکی از عناصر اصلی یک چهره جذاب چانه‌ی سالم و متناسب است. چانه پر با ایجاد تقارن، اجزاء صورت را متوازن و برجسته‌تر نشان می‌دهد. افرادی که نمی‌خواهند جراحی چانه انجام دهند می‌توانند به برجسته کردن چانه بدون جراحی با استفاده  تزریق ژل و تزریق چربی فکر کنند. افراد با چانه نسبتاً کوچک یا ضعیف متقاضیان خوبی برای برجسته کردن چانه بدون جراحی هستند. گاهی فرد ممکن است این روش را به‌عنوان مقدمه‌ای برای عمل جراحی برجستگی چانه انتخاب نماید. برجستگی چانه می‌تواند با استفاده از جراحی پروتز چانه انجام شود، اما همه‌ی بیماران آمادگی عمل جراحی را ندارند.

اگر شما یک چانه ضعیف یا کوچک دارید و یا احساس می‌کنید که پیری ظاهر چانه‌تان را تحت تأثیر قرار داده، می‌توانید از مزایای پروتز چانه بهره‌مند شوید. چندین روش برای برجسته کردن چانه وجود دارد که هر یک نیازهای منحصربه‌فرد یک بیمار را برآورده می‌کند. پس از مشاوره کامل و بررسی، متخصصین و کارشناسان کلینیک زیبایی رازی روش مناسب را برای شما تعیین خواهند کرد که این روش‌ها شامل تزریق ژل و چربی به چانه می‌شوند. تزریق ژل و چربی به چانه برای ظاهر بهتر و فک جذاب‌تر به فرد پیشنهاد می‌شود و باعث ایجاد تناسب بهتر بین چانه و دیگر اجزاء صورت می‌شود.
کلینیک رازی روش‌های مختلف برجسته‌سازی فک و زیباتر کردن چانه را ارائه می‌دهد. بسته به شرایط ظاهری و شکل چانه متخصصین ما بهترین روش را به شما پیشنهاد می‌دهند. برای آشنایی بیشتر با این روش‌ها یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل نمایید.

متقاضیان درمان


902

افرادی که نگرش واقع‌بینانه و مثبت درباره تزریق ژل و چربی به چانه دارند، از بهترین متقاضیان برای این روش هستند. این افراد باید در وضعیت بهتری بدون سابقه سیگاری و بدون مشکلات پزشکی باشند. بسیاری از افرادی که چانه‌ی برجسته‌ای ندارند و می‌خواهند شکل چانه خود را تغییر دهند، از تزریق ژل و چربی بهره می‌برند. این روش می‌تواند با ایجاد برجستگی در چانه، شکل صورت را بهبود بخشد. همچنین، در برخی موارد، افرادی که بینی برجسته‌ای دارند، می‌توانند از تزریق ژل و چربی به چانه استفاده کنند. این روش می‌تواند منجر به جلب توجه کمتر به بینی و ایجاد هماهنگی بیشتر در اجزاء صورت شود. در این موارد، تزریق ژل و چربی می‌تواند جایگزینی مناسب برای رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) باشد. علاوه بر این، تزریق ژل و چربی می‌تواند با دیگر روش‌های جوان‌سازی صورت ترکیب شده و به منظور دستیابی به یک درمان جامع برای صورت و اجزاء صورت مورد استفاده قرار گیرد.

مزایا


5-1

تزریق ژل و چربی به چانه روش سرپایی کوتاه‌مدت است که معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود که باعث کوتاهی دوره‌ی بهبود می‌شود و به بیماران اجازه می‌دهد فعالیت‌های منظم خود را در همان روز از سر گیرند. برجسته کردن چانه می‌تواند با استفاده از چندین روش انجام شود. هر روش با استفاده از 100٪ مواد زیست سازگار است که ایمنی و آسایش فرد را تضمین می‌کند. با تمام این گفته‌ها، برجسته کردن چانه یک روش بسیار مؤثر با خطر بسیار کم است. مزایای برجسته کردن چانه عبارت‌اند از:

  • برجسته کردن چانه کوچک
  • زاویه‌دار کردن صورت
  • بهبود حالت فک
  • ترمیم حالت صورت که با پیری از بین رفته اصلاح عدم تعادل اجزا صورت به دلیل بیماری ارثی

مشاوره قبل از درمان


قبل از برنامه‌ریزی برای عمل جراحی با پزشک برای مشاوره اولیه ملاقات خواهید کرد. پزشک از فرد درباره‌ی انتظاری که از جراحی دارد سؤال خواهد کرد و همچنین ممکن است برای پرونده پزشکی عکس‌هایی از صورت فرد گرفته شود. در طی این جلسه، پزشک سابقه‌ی پزشکی را بررسی می‌کند و معاینات بالینی نیز انجام می‌شود.
در طی قرار ملاقات، پزشک ساختار صورت طبیعی فرد را ارزیابی می‌کند، به نگرانی‌های بیمار گوش می‌دهد و طرحی مطابق با اهداف فرد را برنامه‌ریزی می‌کند. چگونگی تزریق ژل و چربی به چانه منحصراً برای صورت هر فرد طراحی می‌شود تا ظاهر طبیعی فرد را بهبود دهد و برای فرد ظاهری متناسب و متعادل ایجاد کند.

روش‌های مختلف


تزریق ژل

Uaantitled-1

برای برجسته کردن چانه ممکن است از تزریق ژل استفاده شود. چاق کردن صورت بدون جراحی با تزریق ژل می‌تواند در مطب در یک جلسه درمان و مدت‌زمان کمتر از 20 دقیقه انجام شود، و بیمار پس از تزریق به‌سادگی می‌تواند به روال عادی زندگی بازگردد. در این روش از تزریق بی‌حسی موضعی و یا کرم بی‌حس‌کننده موضعی در نقطه تزریق ژل در اطراف چانه استفاده می‌شود. ژل از طریق یک سوزن بسیار کوچک و یا یک کانول کوچک در مناطق مشخص‌شده در چانه تزریق می‌شود. ژل به لایه‌های عمیق‌تر پوست می‌رسد تا حجم و برآمدگی زا به چانه اضافه کند. ژل پرکننده رادیانس از میکروسفرهای کلسیم تشکیل‌ شده است که به‌ آسانی خرد نمی‌شود، بنابراین بیمار می‌تواند از نتایج بلندمدت رادیانس بیش از انواع دیگر لذت ببرد.

اثرات برجسته کردن چانه با  تزریق ژل می‌تواند تا بیش از یک سال باقی بماند. برخی از بیماران ممکن است مجبور به ترمیم با فواصل شش ماه شوند. بیمار حداقل ناراحتی را در طی عمل خواهد داشت و کبودی پس از معالجه کم خواهد بود. تورم ممکن است برای دو تا سه روز پس از درمان طول بکشد.
روش افزایش پرکننده تزریقی به چانه خطرات معمول و عوارض مرتبط با جراحی ایمپلنت چانه را ندارد. می‌توان از مشکلات معمول مانند عفونت و جای زخم با روش برجسته کردن چانه به‌وسیله‌ی تزریق ژل اجتناب کرد. درمان زمانی که توسط یک پزشک مجرب و باتجربه انجام شود بسیار ایمن است.

تزریق چربی

در حالی‌که ممکن است این تصور وجود داشته باشد که  تنها مردان در مورد داشتن چانه کوچک یا ضعیف نگران هستند، در حقیقت این‌گونه نیست. تعداد زیادی از زنان نیز به این روش امید بسته‌اند، به صورتی که هر کسی که حس کند که چانه ضعیف یا کوچک دارد می‌تواند از این نوع پرکننده بهره‌مند شود. این فرایند با بیهوشی عمومی یا موضعی بر اساس ترجیحات فرد و توصیه جراح آغاز می‌شود.

هنگامی‌که بیمار بی‌هوش است، چربی از محل اهدا مناسب برداشت خواهد شد. چربی پس ‌از آن در مکان فراوری می‌شود تا سلول‌های چربی را متمرکز کند و روغن و مایعات اضافی را حذف کند. سپس چربی مستقیماً به چانه تزریق می‌شود و برای ایجاد برجستگی مورد نظر استفاده می‌شود.

پس ‌از اینکه برجسته کردن چانه کامل شد از بیمار خواسته می‌شود قبل از بازگشت به خانه کمی استراحت کند. بیمار ممکن است کمی تورم خفیف و درد برای چند روز اول داشته باشد  که می‌تواند با استفاده از مسکن  از درد رهایی یابد.

اغلب تورم چانه در عرض 5 تا 7 روز از بین می‌رود اما بین 2 تا 3 هفته برای رفع تمام تورم زمان لازم است. محل برداشت چربی معمولاً کبودی خفیف و تورم دارد که در 7 تا 10 روز از بین می‌رود. برجسته کردن چانه با تزریق چربی یک روش دائمی در نظر گرفته‌ شده است؛ با این ‌حال، ممکن است برخی از چربی‌ها به بدن باز جذب شوند که در این صورت نیاز به تجدید درمان است.

هزینه


هزینه تزریق ژل و چربی به چانه بستگی به مقدار نیاز فرد به دوز تزریق ژل یا چربی (پرکننده) برای برجسته کردن چانه دارد، در تزریق چربی قیمت ممکن است بیشتر باشد چون پزشک نیاز به برداشت چربی از بخش دیگری از بدن و پس‌ از آن تزریق به چانه را دارد.

مقالات مرتبط

جراحی ترمیم لب شکری و شکاف کام

عارضه‌های لب شکری و شکاف کام، نوعی اختلال مادرزادی است که از بدو تولد در لب و دهان نوزاد ایجاد می‌شوند. این عارضه‌ها معمولاً به

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی