انواع روش‌های کوچک کردن سینه(ماموپلاستی) (روش‌های جراحی و غیرجراحی)

hr
اگر دارای سینه‌های بزرگی هستید که در تناسب با سایر قسمتهای بدنتان نیست، اگر وزن سینه‌های بزرگتان باعث ایجاد گردن درد، کمردرد و یا شانه درد شده است و یا اگر دارای سینه‌های سنگین با نوک سینه و دور سینه متمایل شده به سمت پایین هستید، می‌توانید از مزایای عمل کوچک کردن سینه جهت حل این مشکلات استفاده کنید. هدف از انجام عمل جراحی کوچک کردن سینه، کاهش اندازه آن و فرم دهی مجدد آن است به‌نحوی‌که متناسب با سایر قسمتهای بدن شده و همچنین عاملی جهت وجود برخی ناراحتی‌ها نباشد. این درخواست شایع و عمل قابل پیش‌بینی مزایای زیادی دارد و علاوه بر اینکه باعث بهتر کردن نمای ظاهری اندام شما می‌شود، باعث کاهش فشار جسمی و روحی ناشی از داشتن سینه‌های بزرگ و افتاده می‌شود.

اگر از داشتن سینه‌های بزرگ ناراضی و خجالت‌زده هستید با متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی تماس بگیرید و در جلسات مشاوره در مورد انتظارات و خواسته‌های خود در مورد زیبایی سینه‌هایتان مشورت کنید. متخصصین ما شما را به عنوان یک داوطلب انجام عمل زیبایی کوچک کردن سینه مورد بررسی قرار داده و برای شما توضیح خواهند داد که این عمل جراحی چه کارهایی می‌تواند برای شما انجام دهد. وقتی که متخصصین ما از انتظارات و خواسته‌های شما باخبر شوند ممکن است انجام برخی عملهای مرتبط دیگر مانند لیفت سینه، لیپوساکشن و یا لیپوماتیک را به شما پیشنهاد کنند. برای دریافت مشاوره و مطرح کردن سؤالات خود در خصوص کوچک کردن سینه باشماره های 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

کوچک کردن سینه


هدف اصلی از انجام این روش، کاهش حجم سینه و بازسازی شکل آن به گونه‌ای که با سایر اجزای بدن همخوانی داشته باشد. این عمل همچنین می‌تواند منجر به کاهش دردها و ناراحتی‌های ناشی از سنگینی و بزرگی سینه‌ها شود. همچنین، انجام این عمل جراحی می‌تواند به ترمیم ناراحتی‌های جسمی و روحی ناشی از سینه‌های بزرگ کمک کند. برای بسیاری از زنان، نارضایتی روحی و نداشتن اعتماد به نفس به دلیل بزرگ بودن سینه‌ها، به طور قابل توجهی مهمتر از مشکلات و دردهای جسمی است.

چه کسانی برای انجام این عمل مناسب هستند؟


در موارد زیر شما داوطلب مناسبی جهت انجام این عمل هستید:

 • سینه‌های شما در مقایسه با سایر اندامها بسیار بزرگ است.
 • به دلیل وزن سینه‌ها دارای درد در نواحی گردن، پشت و یا شانه‌ها شده‌اید.
 • بزرگی سینه‌ها دامنه فعالیتهای فیزیکی شما را محدود کرده است.
 • سینه‌هایتان آویزان و باعث کشیدگی پوستتان شده است.
 • در زیر خط سینه دچار سوزش و رنجش پوست شده‌اید.
 • در مورد اندازه سینه‌تان ناراضی و خجول هستید.
 • هنگامی‌که سوتین نپوشیده‌اید نوک سینه در زیر چین سینه قرار می‌گیرد.
 • در بند سوتینهای شما که برای سینه‌های سنگین طراحی شده، شاهد ایجاد دندانه و کنگره هستید.
 • به دلیل کشیده شدن پوست سینه، شاهد بزرگ شدن هاله دور آن هستید.
 • دارای سینه‌های بزرگ با نوک و هاله دور سینه افتاده و رو به پایین می‌باشید.

در این صورت و چنانچه از نظر شرایط جسمی در وضعیت خوب و سالمی هستید و اگر دید مثبت و انتظارات منطقی از این عمل دارید، داوطلب مناسبی جهت انجام این عمل جراحی زیبایی خواهید بود.

مزایا


 • سینه‌های شما محکم‌تر شده و با سایر اندامها متناسب می‌شود.
 • گردن درد، کمردرد و شانه درد شما بهبود پیدا کرده و تنفس و ورزش کردن برای شما آسانتر می‌شود.
 • لباسهای شما بهتر بر تنتان می‌نشیند و احساس اعتماد به نفس شما در مورد ظاهرتان افزایش می‌یابد.

مشاوره


در جلسات اولیه مشاوره، پزشک تاریخچه بیماریهای شما را مورد بررسی قرار داده و قسمتهایی از بدن که در این عمل جراحی مهم هستند را معاینه می‌کند. همچنین از شما در مورد اندازه دلخواه سینه و فرم آن بعد از عمل سؤالاتی پرسیده می‌شود. پزشک اندازه و شکل سینه، کیفیت پوست، محل قرارگیری نوک سینه و هاله دور آن را مورد بررسی قرار می‌دهد.

روش‌های عمل کاهش اندازه سینه


 لیپوساکشن

h5

عمل لیپوساکشن به منظور کاهش حجم سینه می‌تواند تحت بی‌هوشی موضعی با استفاده از مسکن‌های ملایم یا بی‌هوشی کلی انجام شود. در این عمل، چندین شکاف کوچک در منطقه سینه ایجاد می‌شود و مواد بی‌حسی در این نقاط تزریق می‌شود. سپس میکروکانوله‌های بسیار نازک و دقیق از طریق این شکافها به داخل وارد می‌شوند و بافت چربی را از آن ناحیه خارج می‌کنند تا به حجم مورد نظر رسیده شود. در این مرحله از عمل، تکنیک جراحی، تجربه و تخصص پزشک جراح بسیار مؤثر است.

استفاده از لیپوساکشن و میکروکانوله‌ها برای کوچک کردن سینه دارای مزایای زیادی است. این روش منجر به بهبود سریع، بیشترین کمیت جراحی در بدن و کمترین عوارض پس از عمل می‌شود. اغلب بیماران پس از دو یا سه روز قادر به بازگشت به محل کار و انجام فعالیت‌های اجتماعی خود می‌باشند. جای شکافهای کوچکی که در این عمل در بدن ایجاد می‌شود، معمولاً در عرض چند ماه به‌طور کامل بهبود می‌یابد و ناپدید می‌شود.

لیپوماتیک

h6

لیپوماتیک روشی است که تهاجم کمتری نسبت به روش لیپوساکشن داشته و باعث می‌شود عمل کوچک کردن سینه راحت‌تر انجام گیرد و چربی‌های اضافی سریعتر از سینه بیمار خارج شود. کانولاها توسط فشار هوا فعال می‌شوند، توسط لرزش و امواج مادون صوت حرکت چرخشی پیدا کرده و باعث شکسته شدن بافتهای چربی می‌گردند. به طور همزمان چربی‌های شکسته شده از بدن بیمار خارج می‌شود. طبق گزارش متخصصان عمل لیپوماتیک توسط اعمال ترکیبی فوق بسیار سریع و کامل انجام می‌گیرد.لیپوماتیک باعث می‌شود متخصص چربی بیشتری را در زمان کمتری از بدن بیمار خارج کرده و همزمان پوست بیمار را سفت کنند. با کمک لیپوماتیک، بهبودی بیمار پس از عمل به‌سرعت صورت می‌پذیرد و پس از یک یا دو روز بیمار می‌تواند در اجتماع حضور پیدا کرده یا به محل کار خود بازگردد.

رادیوفرکوئنسی

h7

در عمل کوچک کردن سینه از اولتراسوند جهت شکستن دیواره سلولهای چربی در سینه واز رادیوفرکوئنسی (RF) جهت بالا بردن تولید کلاژن و الاستین جهت سفت کردن پوست استفاده می‌شود. از جمله مزایای این روش محافظت از سلولها، بافتها و اعصاب اطراف محل درمان و انتخاب و هدف‌گیری سلولهای چربی می‌باشد و نیازی به بی‌هوشی و یا ایجاد شکاف در بدن وجود ندارد که این مسئله باعث امن بودن این عمل می‌شود. سلولهای چربی تقریباً 50 درصد حجم سینه‌ها و بیش از 30 درصد وزن کل آن را شامل می‌شود.اما این عمل نسبت به لیپوساکشن زمان بیشتری به طول می‌انجامد. روند درمان برای کاهش اندازه‌های کم، بین 2 تا 4 هفته و برای کاهش‌های چشمگیر تا 12 هفته طول می‌کشد. درحالی‌که زمان ریکاوری در کوچک کردن سینه با عمل جراحی یک امر بسیار مهم است، در کاهش اندازه سینه بدون عمل جراحی هیچ زمان ریکاوری وجود ندارد و بیمار می‌تواند در طول درمان بدون توجه به نتیجه عمل از زندگی لذت ببرد.

عمل جراحی کوچک کردن سینه


h89

عمل جراحی کوچک کردن سینه معمولاً از طریق شکافهایی که در سینه ایجاد می‌شود و بیرون آوردن و زدودن چربی‌ها، بافتها و پوستهای اضافی انجام می‌گیرد. نوک سینه و هاله دور آن معمولاً قدری به سمت بالاتر کشیده می‌شود و چنانچه لازم باشد هاله دور سینه نیز کوچکتر می‌شود.در عمل فوق، تکنیکهای مختلفی که جهت خارج کردن چربیها، بافتها و پوست اضافه استفاده می‌شود، مشخص کننده محل ایجاد شکافها و زخمهای ناشی از آن است. روشی که پزشک برای عمل شما استفاده می‌کند به اندازه سینه و فرم آن، اندازه هاله دور سینه و محل قرارگیری آن، میزان افتادگی سینه، کیفیت پوست و الاستیسیته آن و میزان پوست اضافه‌ای که شما دارید، وابسته است.در روش‌های مختلف کاهش اندازه سینه معمولاً از نمونه‌های ایجاد شکاف که در ادامه توضیح داده شده است استفاده می‌شود.

 • مدل دوناتی که در آن شکافها در اطراف هاله سینه به شکل دایره‌ای ایجاد می‌شود.
 • مدل کلیدی که به آن مدل آب نبات چوبی نیز گفته می‌شود. در آن سوراخها در اطراف هاله سینه به شکل دایره‌ای و سپس به صورت عمودی تا رسیدن به چین زیر سینه ایجاد می‌شود.
 • مدل لنگری که به آن مدل T وارونه نیز گفته می‌شود. این تکنیک که تکنیک شایعی نیز هست سه بریدگی مجزا دارد. یک شکاف دور هاله سینه ایجاد می‌شود، دومین شکاف به صورت یک خط عمودی از هاله دور سینه تا چین زیر سینه که به سومین شکاف که به طور افقی در امتداد چین زیر سینه ایجاد می‌شود، می‌رسد.

معمولاً پزشکان سعی می‌کنند خطوط شکاف ناشی از عمل را در انحناها و چینهای طبیعی سینه پنهان کنند اما آن‌هایی که در سطح سینه ایجاد می‌شوند، قابل دیدن هستند. با وجودیکه خطوط این شکافها دائمی هستند اما معمولاً با مرور زمان کمرنگ شده و بهبودی می‌یابند.

زمان بهبودی


h9

بعد از عمل جراحی کوچک کردن سینه، شاهد بروز کبودی‌های موقت، تورم و درد در قسمت عمل شده خواهید بود. شکافها بخیه می‌خورند و پستانها جهت راحتی بیمار و مراقبت از سینه‌ها در طول زمان بهبودی پانسمان می‌شوند. بیمار لازم است نوعی سوتین مخصوص که حامی سینه‌ها است در زمان بهبودی به تن کند. ممکن است در سینه‌ها تا یک هفته بعد از عمل احساس کشیدگی و تورم داشته باشید. برخی این حس را با احساس تراکم خون و شیر در دوران حاملگی و شیردهی مشابه می‌دانند. ممکن است در این دوران در بالا بردن آرنج خود احساس درد و ناراحتی کنید. در طول هفته دوم بعد از عمل شما احساس بهتری خواهید داشت و سختی بعد از عمل تا حد زیادی کاهش می‌یابد. بیشتر زنان پس از 10 تا 14 روز بعد از عمل می‌توانند به کار خود بازگردند. شما معمولاً پس از 4 هفته می‌توانید فعالیت‌های طبیعی و تمرینات ورزشی خود را از سر گیرید.

هزینه 


هزینه این عمل متغیر بوده و مقدار ثابتی ندارد. هزینه این عمل با توجه به تجربه و تخصص پزشک جراح، روشی که برای جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد و محل جغرافیایی مطب پزشک متغیر است.

هزینه عمل کوچک کردن سینه به موارد زیر وابسته است:

 • هزینه بی‌هوشی
 • هزینه بیمارستان و تجهیزات جراحی
 • آزمایش‌های درمانی موردنیاز
 • پوشاک مخصوص پس از عمل
 • داروها و تجویزهای پزشک جهت بهبود بیمار
 • دستمزد جراح

 

 

مقالات مرتبط

زگیل(زیگیل) پوستی: علت و درمان

اغلب افراد در دوره‌ای از زندگی خود به زگیل‌های پوستی دچار می‌شوند. زگیل‌های پوستی به طور کلی بی‌خطر هستند و در نهایت به‌خودی‌خود از بین

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی