اقدامات قبل از جراحی بینی

ghablazbini

جراحی بینی فرایندی است که می‌تواند تأثیر بسزایی بر روی ظاهرتان داشته باشد. در طی این فرایند در اندازه و شکل یکی از بارزترین اجزای صورت یعنی بینی تغییر ایجاد می‌شود. افراد به دلایل مختلفی تحت این عمل جراحی قرار می‌گیرند. برخی از افراد می‌خواهند قوز بینی خود را رفع کنند، یا آسیبی را اصلاح و یا می‌خواهند که بینیشان با دیگر اجزای صورتشان تناسب بیشتری داشته باشد.

درعین‌ حال که پزشکان بهترین مراقبت‌ها ممکن را ارائه می‌دهند اما بسیار اهمیت دارد که بیماران نیز به دستورالعمل‌های مراقبتی و نکات قبل از جراحی بینی که به آن‌ها داده‌شده عمل کنند. در طی جلسه مشاوره با پزشک، مراقبت‌های قبل از عمل در اختیار بیماران گذاشته می‌شود بنابراین آن‌ها قبل از شروع جراحی می‌دانند که باید چه انتظاری داشته باشند. پزشک با توجه به میل بیمار برای عمل به این دستورالعمل‌های مهم می‌تواند تعیین کند که آیا فرد، متقاضی خوبی برای این اقدام است یا خیر.

اگر تصمیم دارید که در آینده عمل بینی را انجام دهید ما شما را ترغیب می‌کنیم که در ادامه اقدامات قبل از عمل بینی را بخوانید. این دستورالعمل‌ها به شما کمک می‌کند تا درکی از آنچه که در جلسه مشاوره با متخصصین کلینیک زیبایی رازی در انتظار شماست داشته باشید. جدی گرفتن این اقدامات و دنبال نمودن دستورالعمل‌های قبل از عمل برای کسب بهترین نتایج حائز اهمیت است. داشتن سبک زندگی سالم در قبل و بعد از انجام عمل بینی لازم است. متخصصین ما در طی جلسه مشاوره در مورد دستورالعمل‌های لازم با شما گفتگو خواهند کرد و به هر سؤالی که در زمینه این اقدامات و فرایند عمل دارید پاسخ خواهند گفت.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید با شماره‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل نمایید. همکاران ما جهت مشاوره یا رزرو نوبت شما را راهنمایی خواهند کرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی


دو تا سه هفته قبل از انجام عمل بینی، جلسه ملاقاتی را با جراحتان ترتیب دهید تا در روز عمل بینی، تجربه موفق‌تر و ایمن‌تری را داشته باشید. در طی جلسه برای اقدامات قبل از عمل بینی، برخی از مسائل مهم مرور شده و در مورد آن‌ها بحث خواهد شد.

اهداف عمل بینی 

eghdamghabljarahi1

پزشک با همکاری بیمار، از طریق اصلاح بینی، به نحوی که با خواسته و اجزای صورت بیمار سازگار باشد، به افزایش اعتماد به نفس فرد کمک می‌کند. هدف پزشک این است که شما پس از جراحی، احساس رضایت و دوست‌داشتن شکل و فرم بینی خود را داشته باشید.

در جلسه قبل از عمل بینی، اهداف زیبایی شما مورد بررسی قرار می‌گیرند و برنامه عمل توافق می‌شود. این اقدام به جراح امکان می‌دهد تا اهداف شما را در اولویت قرار داده و نتیجه بهتری از جراحی بینی خود به دست آورید. برای موفقیت جراحی، در جلسه مشاوره قبل از عمل، لازم است که با جراح خود صادق و رکنا باشید. صراحت و شفافیت در بیان انتظارات و خواسته‌هایتان از اهمیت بالایی برخوردار است.

تصمیم‌گیری برای استفاده از گرافت یا غضروف

معمولاً گرافت‌های بینی از ناحیه تیغه میانی بینی، گوش و یا دنده برداشته می‌شوند. جراح در مورد احتمال استفاده از غضروف و اینکه ترجیح می‌دهد که از کدام ناحیه برداشت صورت گیرد با شما صحبت خواهد کرد.

معاینه فیزیکی

تنها افرادی که از سلامتی خوبی برخوردارند باید تحت عمل بینی قرار بگیرند. به دلیل اینکه این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود بنابراین برخورداری از سلامتی امری بسیار مهم است. در بیهوشی عمومی کاملاً هشیاری خود را از دست می‌دهید و طی فرایند عمل، دردی احساس نخواهید کرد. معمولاً در این نوعی بیهوشی از ترکیبی از داروهای تزریقی داخل رگی و گازهای استنشاقی (داروهای هوشبری) استفاده می‌شود. بیهوشی عمومی چیزی فراتر از فرورفتن در خواب است و مغز در هنگام بیهوشی نسبت به پیام‌های درد و رفلکس‌ها (عکس‌العمل) واکنشی نشان نمی‌دهد.

افرادی که مشکلی در سلامتی خود دارند نباید تحت عمل بیهوشی عمومی قرار گیرند و باید از انجام هرگونه عمل جراحی غیرضروری خودداری کنند.

پزشک برای اینکه مطمئن شود که می‌توانید تحت این عمل جراحی قرار بگیرید، سابقه پزشکی‌تان را بررسی و شما را معاینه جسمی خواهند کرد. این معاینه، معاینه‌ای کامل و جامع است و شامل عکسبرداری از قفسه سینه با استفاده از اشعه ایکس، نوار قلب (الکتروکاردیوگرافی) و آزمایشات خون می‌باشد.

فشارخون

فشارخون بالا می‌تواند خطر خونریزی بینی را پس از جراحی افزایش می‌دهد. فشارخونتان در جلسه قبل از انجام عمل بینی چک می‌شود همچنین در هنگام انجام عمل به‌طور مرتب اندازه‌گیری خواهد شد.

داروها و مکمل‌هایی که باید از مصرف آن‌ها خودداری شود

برخی از داروهای بدون نسخه و تجویزی و مکمل‌های دارویی از طریق رقیق کردن خون می‌توانند خطر بروز خونریزی را افزایش دهد. آسپرین یکی از رایج‌ترین داروهای رقیق‌کننده خون است که استفاده می‌شود و حداقل دو هفته قبل از جراحی بینی باید صرف آن را متوقف کرد. در زمان جلسه قبل از عمل بینی به شما فهرست کاملی از داروهایی که باید از مصرفشان خودداری کنید داده می‌شود.

مصرف تمام داروهای گیاهی را قطع کنید

به علت اینکه بسیاری از گیاهان دارویی می‌توانند عوارض جانبی جدی داشته باشند و از طریق مداخله در روند انعقاد خون، تأثیر منفی گذاشتن بر روی فشارخون و یا ایجاد تعارض با ماده بیهوش کننده‌ای که در طول عمل از آن استفاده می‌شود، می‌توانند فرایند عمل را پیچیده و دشوار کنند؛ بنابراین باید مصرف این مواد طبیعی را قطع کرد. باید حداقل دو هفته قبل از عمل بینی، مصرف گیاهان دارویی از جمله جینگو بیلوبا، سیر و زنجبیل را متوقف نمود.

پرهیز از سیگار کشیدن

چون سیگار جریان خون را در بافت‌های بینی کاهش می‌دهد، قرار گرفتن در معرض دود سیگار (به علت سیگاری بودن یا به‌واسطه قرار گرفتن در معرض دود دست‌دوم سیگار) قبل و بعد از جراحی می‌تواند تأثیر منفی بر روی قدرت بدن برای ترمیم پیدا کردن از فرایند عمل بینی داشته باشد. کاهش خون‌رسانی می‌تواند موجب بهبود ضعیف زخم و یا تأخیر در ترمیم زخم و یا حتی از بین رفتن پوست شود. این امر خطر بروز جای زخم و عفونت را بیشتر می‌کند.

قبل از جراحی، کافئین مصرف نکنید

توصیه می‌کنیم که دو یا چند روز قبل از جراحی کافئین مصرف نکنید. بهتر است که دو روز قبل از عمل مصرف کافئین را قطع کنید تا دچار سردرد ناشی از عدم مصرف کافئین نشوید. در روز عمل و در روز بعد از عمل نیز باید از مصرف کافئین دوری کنید چون می‌تواند فشارخون و میزان کبودی را افزایش دهد. به علت اینکه طی این چند روز کافئین مصرف نمی‌کنید ممکن است دچار سردرد ناشی از محرومیت کافئین شوید. افرادی که به‌طور روزانه قهوه می‌خورند اگر چند روزی آن را ننوشند ممکن است دچار این نوع سردرد شوند. علت عدم مصرف قهوه از چند روز قبل از عمل این است که در روز جراحی و روز پس‌ازآن دچار سردرد نشوید.

عکس‌برداری قبل از جراحی بینی

eghdamghabljarahi2

عکس‌های بینی در برنامه‌ریزی و انجام فرایند عمل به جراح بسیار کمک می‌کنند. پزشک عکس‌های گرفته‌شده از بینی بیمار را در اتاق عمل قرار می‌دهد تا برنامه جراحی را به‌خوبی تهیه و تنظیم کند.

به ترس خود خاتمه دهید

ترس از بیهوشی، امری طبیعی و عادی است. افراد معمولاً از اینکه تحت کنترل نباشند هراس پیدا می‌کنند. شما به دستان فرد دیگری یعنی جراح اعتماد می‌کنید. ملاقات با متخصص بیهوشی بهترین راه برای غلبه بر این ترس است. این کار نگرانی‌تان را رفع می‌کند. شما در مورد این متخصصان و فرایند بیهوشی آگاهی پیدا خواهید کرد. پس از شنیدن و دریافت این اطلاعات، آرامش بیشتری خواهید داشت. اقدام به بیهوشی از آنچه که تصور می‌کنید پیشرفته‌تر و ایمن‌تر است. هزاران نفر از افراد بدون تحمل هیچ‌گونه عوارضی هر روز تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرند. از اینکه عمیق‌ترین و شدیدترین ترس‌های خود را اظهار کنید هراس نداشته باشید. جراح و متخصص بیهوشی با قرار دادن واقعیات امر در اختیارتان به شما کمک می‌کنند تا بر این ترس خود غلبه نمایید.

برای مراقبت‌های پس از عمل برنامه‌ریزی کنید

پس از عمل جراحی اگر فرد همراهی‌کننده‌ای در کنارتان نباشد، پزشک اجازه مرخصی از بیمارستان را به شما نخواهد داد بنابراین قبل از تاریخ جراحی نیاز است که ترتیبی دهید تا فردی شما را از بیمارستان به منزل ببرد. همچنین ایده خوبی است که تا چند روز پس از جراحی بینی، فردی همراهتان بماند. همچنین ضروری است که به تمام دستورالعمل‌های پس از عمل از جمله تمیز کردن، مصرف داروهای ضد درد و اقدامات مربوط به ترمیم صحیح که پزشک به شما می‌دهد کاملاً عمل کنید؛ اما داروهای ضد درد ممکن است به حدی شما را بی‌حال و کسل کنند که نتوانید از خود مراقبت کنید.

مقالات مرتبط

بیماری سفلیس: علت، علائم و درمان

سفلیس یک نوع عفونت مقاربتی است که اگر تحت درمان قرار نگیرد می‌تواند باعث مشکلات جدی برای سلامتی فرد شود. سفلیس چند مرحله دارد (اولیه،

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی