از بین بردن موهای زائد و تیرگی اطراف آلت تناسلی مردان با لیزر

talaser

امروزه فقط بانوان نیستند که برای داشتن پوستی صاف و بدون مو به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‎کنند. این روزها آقایان نیز به لیزر موهای زائد علاقه‌مند شده‌اند، چرا که لیزرهای پیشرفته پوست را برای همیشه صاف و سفید می‌کند و تیرگی ناحیه تناسلی را از بین می‌برد.

اگرچه لیزر تمامی نقاط بدن برای آقایان کاربرد دارد، اما آقایان بیشتر تمایل به از بین بردن موهای زائد انگشتان پا، روی پا، دست‌ها، پشت بدن، بازوها، سینه و حتی صورت دارند. شاید تا همین چندی پیش فقط بانوان بودند که می‌خواستند ناحیه تناسلی را سفید کنند و لیزر برزیلی انجام دهند، اما در حال حاضر آقایان نیز طرفدار لیزر موهای زائد و رفع تیرگی ناحیه تناسلی شده‌اند و می‌خواهند تمام موهای زائد ناحیه شرمگاهی را از بین ببرند. زمانی که لیزر ناحیه تناسلی مردان محبوبیت چشمگیری پیدا کرد، در پی آن رفع تیرگی اندام تناسلی نیز به تدریج به درمانی پرطرفدار تبدیل شد. تغییر رنگ پوست عارضه‌ای شایع و طبیعی است که مایه ناراحتی بسیاری از بانوان و آقایان می‌شود؛ در این بین عده‌ای ترجیح می‌دهند تا با بهره‌گیری از لیزرهای پیشرفته ناحیه تناسلی را سفید و صاف کنند.

اگر از اصلاح‌های پردردسر با تیغ و اپیلاسیون‌های دردناک با وکس خسته شده‌اید، ما درمانی موثر را برای رفع دائمی موهای زائد و سفید کردن ناحیه تناسلی به شما پیشنهاد می‌کنیم. پس از چند جلسه لیزردرمانی مشکل از ریشه حل می‌شود. پرتو نور فوق متمرکز، تک تک فولیکول‌های مو را تخریب می‌کند و موهای زائد اندام تناسلی را برای همیشه از بین می‌برد. زمانی که چند جلسه لیزردرمانی انجام دهید و دیگر محبور به اصلاح با تیغ نباشید، متوجه سفید شدن ناحیه تناسلی نیز خواهید شد.

هنگامی‌که تصمیم می‌گیرید تغییری را در ظاهر خود ایجاد کنید، نخستین گام برای داشتن درمانی ایمن و موثر مشاوره با متخصص پوست و زیبایی به منظور تهیه بهترین طرح درمان است. متخصصین ما در کلینیک رازی پس از آن که با اهداف و نیازهای خاص شما در جلسه مشاوره آشنا شدند، درمان با لیزر مناسب را توصیه می‌کنند.

جهت دریافت خدمات مشاوره تخصصی  در خصوص لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی آقایان و رفع تیرگی این ناحیه و یا رزرو نوبت برای دریافت خدمات درمانی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

لیزر چگونه موهای زائد را از بین می‌برد؟


فولیکول‌های مو سه مرحله رشد متفاوت دارند که از بین آنها مرحله فعال مناسب‌ترین دوره برای لیزر موهای زائد است؛ چون فولیکول در فاز فعال در تیره‌ترین حالت خود است.

نور لیزر فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد و قابلیت آن را برای رشد مجدد از بین می‌برد تا پوست همیشه صاف و بدون مو باقی بماند. لیزر در نهایت ایمنی و بدون آسیب زدن به بافت‌های اطراف از پوست عبور می‌کند و ده‌ها فولیکول مو را در هر پالس نور نابود می‌کند. لیزردرمانی ناراحتی خفیفی را ایجاد می‌کند، اما لیزرهای جدید مجهز به عامل خنک کننده‌ای است که بیشترین میزان راحتی و محافظت را در طول درمان به دست می‌دهد.

مزایا


شماری از مزایای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی مردان عبارت است از:

  • افزایش اعتماد به نفس
  • آسان‌تر شدن رعایت بهداشت ناحیه تناسلی
  • تعریق کمتر
  • کاهش مشکل موهای درون روییده
  • با از بین بردن موهای ضخیم و زبر پوست صاف و زیبا می‌شود.
  • با لیزر می‌توان تیرگی ناحیه تناسلی را برطرف کرد.

در لیزردرمانی و رفع تیرگی اندام تناسلی مردان تمام موهای زائد از روی برآمدگی، کیسه بیضه، خط بیکینی و شکاف باسن برداشته می‌شود. در صورت تمایل بیمار می‌توان موهای زائد کل باسن را نیز از بین برد تا پشت و جلوی باسن با هم همخوانی داشته باشد.

عوارض روش‌های معمول رفع موهای زائد


در گذشته به جز موچین یا بند، تیغ و وکس راه دیگری برای رفع موهای زائد وجود نداشت. امروزه آقایان نیز به همان نتیجه‌ای رسیده‌اند که بانوان سال‌ها پیش پس از درد و دردسر بسیار به آن رسیده بودند: تمام این روش‌های قدیمی و معمول کلافه کننده است و عوارض متعددی مانند موارد زیر دارد:

  • زمان: در گذشته باید ساعت‌ها وقت صرف می‌کردید تا بتوانید بدنی صاف و بدون مو داشته باشید. بدیهی است که مشغله‌های مختلف اجازه تکرار هر روزه یا هر هفته‌ای این فرایند طولانی را نمی‌داد.
  • ماندگاری نتایج: پس از گذشت چند ساعت یا چند روز از اصلاح با تیغ یا وکس، موهای زائد پس از مدت کوتاهی دوباره می‌رویید و باید باز به سراغ تیغ و وکس می‌رفتید.
  • موهای درون روییده: موهای درون روییده مشکلی دردناک با ظاهر ناخوشایند است که اگر به نحو مناسب درمان نشود، آسیبی دائمی را به پوست وارد می‌کند.
  • هزینه درازمدت: بسیاری از افراد هزینه را درازمدت برآورد نمی‌کنند. واقعیت این است که همین هزینه‌های جزیی مربوط به روش‌های قدیمی در طول سالیان مبلغ قابل توجهی می‌شود.

متقاضی درمان


اگر پرهزینه و زمان‌بر بودن تیغ، وکس، کرم موبر یا دیگر روش‌های رفع موهای زائد به فرد اثبات شده باشد، از بین بردن موهای زائد با لیزر بهترین روش برای داشتن پوستی صاف خواهد بود. لیزردرمانی روشی مناسب برای آقایانی است که پس از اصلاح با تیغ با موهای درون روییده یا عفونت مکرر فولیکول مو مواجه می‌شوند. لیزردرمانی مطمئن‌ترین روش برای از بین بردن تاول‌ها و برآمدگی‌های دردناکی است که مشکلات پوستی متعددی را ایجاد می‌کند. پس از لیزر موهای زائد و رفع تیرگی اندام تناسلی مردان دیگر لازم نیست ساعت‌ها وقت و هزینه‌ای سنگین را صرف زیبایی ناحیه تناسلی کرد.

مشاوره


بیمار باید قبل از شروع لیزردرمانی برای مشاوره با متخصص به کلینیک مراجعه کند. متخصص رشد مو و اهداف بیمار را بررسی می‌کند و روند کلی درمان را توضیح می‌دهد. همچنین متخصص مناسب بودن درمان را ارزیابی می‌کند، به سوالات بیمار پاسخ می‌دهد و تعیین می‌کند که آیا لیزر برای رفع موهای زائد و تیرگی اندام تناسلی مناسب است یا خیر.

لیزر درمانی چگونه انجام می‌شود؟


اکثر بیماران نیازی به بی‌حسی ندارند؛ بااین حال در صورت لزوم از عامل بی‌حسی برای راحتی بیشتر بیمار استفاده می‌شود. متخصص موها را قبل از تابش لیزر کوتاه می‌کند تا بلندتر از چند میلی‌متر نباشد و درمان به دقیق‌ترین و موثرترین شکل ممکن انجام شود.

پس از آن که متخصص دستگاه لیزر را متناسب با نوع پوست و مو تنظیم کرد، عینک محافظ در اختیار بیمار قرار داده می‌شود و پوست با لایه‌ای از ژل تسکین دهنده و خنک کننده پوشانده می‌شود. در نهایت انرژی قوی لیزر به موضع درمان تابانده می‌شود تا موهای زائد ظرف چند دقیقه از بین برود. به علاوه تیرگی اطراف اندام تناسلی پس از لیزردرمانی کمتر می‌شود. درمان با توجه به میزان موهای از بین رفته چند بار تکرار می‌شود.

دوران بهبود


اکثر بیماران ناراحتی جزئی را در طول درمان حس می‌کنند که شدت آن معادل خوردن کش به پوست است. از آنجایی که آقایان ناحیه‌های بزرگتری را تحت درمان دارند، بسیاری از ایشان هیچ چیزی حس نمی‌کنند. پوست پس از لیزر و رفع تیرگی اندام تناسلی مردان صورتی می‌شود و حالتی مانند آفتاب سوختگی دارد؛ ورم جزیی اطراف فولیکول مو نیز طبیعی است. تمام این عوارض ظرف یک تا دو روز برطرف می‌شود.

نکته مهم این است که بیمار باید بلافاصله پس از درمان به خوبی از پوست مراقبت کند. گرمای شدید و فعالیت بدنی سنگین تا ۲۴ ساعت ممنوع است.

تعداد جلسات درمان


برای به دست آوردن نتیجه مطلوب باید تمام چرخه‌های رشد فعال در ناحیه‌ی مورد نظر تحت تابش لیزر قرار بگیرد. بنابراین باید ۷ ـ ۵ جلسه لیزردرمانی با وقفه‌های چند هفته‌ای انجام شود. موهایی که پس از هر جلسه می‌روید، روشن‌تر و نرم‌تر از قبل خواهد بود.

هرچند نتایج لیزر موهای زائد و رفع تیرگی اندام ناحیه تناسلی مردان ماندگاری بالایی دارد و می‌توانید سال‌ها از داشتن پوستی صاف و بدون مو لذت ببرید، اما نباید اثر تغییرات هورمونی و مصرف داروها و مکمل‌های موثر بر رشد آتی مو را نادیده بگیرید. برخی بیماران سالانه یک یا دو بار درمان را تکرار می‌کنند تا همواره پوستی سفید و صاف داشته باشند.

تاثیر لیزر موهای زائد بر اندام‌های تناسلی مردانه


عمق نفوذ لیزر آن‌قدر نیست که به دیگر اندام‌های بدن آسیب بزند. احتمال این که لیزر موهای زائد و رفع تیرگی ناحیه تناسلی مردان منجر به ناباروری شود، صفر است.

آیا موهای زائد دوباره می‌روید؟


از نظر تخصصی چون فولیکول مو آسیب ندیده است، احتمال دارد که مو پس از مدتی دوباره بروید. اما رویش مجدد مو به ندرت رخ می‌دهد و نتایج لیزردرمانی ماندگاری بالایی دارد. متخصصین توصیه می‌کنند که لیزردرمانی به صورت دوره‌ای (سالانه) برای حفظ نتایج تکرار شود.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟


اگرچه لیزر موهای زائد بدون ناراحتی نیست، اما اکثر بیماران به خوبی این میزان ناراحتی را تحمل می‌کنند و بسیاری درد ناشی از درمان را مانند درد خوردن کش به پوست توصیف می‌کنند.

هزینه


هزینه‌ی لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی مردان به تعداد جلسات درمان و ناحیه مورد نظر بستگی دارد.

این مقاله را ذکر کنید: کلینیک تخصصی پوست، کاشت مو و زیبایی رازی, "از بین بردن موهای زائد و تیرگی اطراف آلت تناسلی مردان با لیزر,", https://clinicrazi.ir/%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%85%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b2%d8%a7%d8%a6%d8%af-%d9%88-%d8%aa%db%8c%d8%b1%da%af%db%8c-%d8%a7%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d9%81-%d8%a2%d9%84%d8%aa/.