از بین بردن موهای زائدزیربغل با لیزر؛مزایا ،عوارض و هزینه

zaedz

بسیاری از زنان در طول زندگی خود صدها و یا شاید هزاران بار موهای زائد زیر بغل خود را می‌تراشند. تصور عدم نیاز به انجام این کار کسالت‌آور بسیار لذت‌بخش است. ممکن است این سؤال برای شما پیش آمده باشد که آیا استفاده از لیزر در کاهش موهای زیر بغل مؤثر است یا نه؟ با توجه به حساسیت این قسمت از بدن، آیا لیزر موهای زائد زیر بغل، روشی بی‌‌خطر است؟ با وجود این که لیزر موی زائد به نظر درمانی خشن می‌آید اما روشی ایمن و بدون خطر است و کمتر از ده دقیقه طول می‌کشد.

اگر در زیر بغل موهای زائد دارید و از تراشیدن، کندن و موم انداختن آن‌ها خسته شده‌اید ما بهترین راه‌حل را برای شما داریم. بسیار روشن است که هنگامی‌که از ظاهر خود راضی و خرسند باشید اعتمادبه‌نفس بیشتری دارید. داشتن موهای زائد باعث می‌شود حس ناخوشایندی داشته و در انتخاب لباس‌های مختلف محدودیت داشته باشید.

متخصصین ما در کلینیک پوست و موی رازی، پوست و موی شما را بررسی کرده و بهترین نوع لیزر جهت زدودن موهای زائد را به شما پیشنهاد می‌دهند. با لیزر موهای زائد زیر بغل، پوستی نرم و صاف خواهید داشت که هیچ اثری از بریدگی‌های ناشی از جای تیغ و یا موهای درون‌پوستی در آن وجود نخواهد داشت. کلینیک رازی با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته لیزر نتایج درخشانی را در رفع موهای زائد به دست آورده است. برای آشنایی بیشتر با این روش‌های درمانی یا برای رزرو نوبت از متخصصین ما می‌توانید با شماره‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”82″]

چه چیزی باعث رشد مو می‌شود؟


رشد موها در بدن انسان به عوامل وراثتی، قومی و نژادی بستگی دارد. زنان ممکن است در طول زندگیشان تغییرات بیولوژیکی طبیعی مانند بلوغ، حاملگی، یائسگی و یا کهولت سن را تجربه کنند که موجب افزایش رشد موهای زائد یا رشد زیاد موها در بدن شون می‌شود. این تغییرات می‌توانند باعث رشد موها در مناطقی که قبلاً بی‌مو بوده‌اند یا تشدید مشکل نواحیی که قبلاً کمی مو داشته‌اند، شوند. عوامل دیگر مانند مصرف برخی داروها، تنش و استرس و یا اضافه وزن نیز می‌توانند تأثیرگذار باشند.

در برخی موارد، علت رشد زیاد موهای زائد ممکن است مربوط به مشکلات جدی‌تری باشد. به عنوان مثال، ناهنجاری‌های در عملکرد غدد داخلی بدن مانند اختلالات قاعدگی، بیماری‌های تخمدان مانند سندروم تخمدان پلی کیستیک و یا اختلالات تیروئید می‌توانند باعث رشد زیاد موهای زائد شوند. اگر شما شک دارید که چنین مشکلاتی در خودتان وجود دارد یا تخصصی‌ها در ارزیابی پوست شما به این موارد مشکوک شده‌اند، توصیه می‌شود که مراجعه و مشاوره پزشکی لازم را دریافت کنید.

مزایای لیزر موهای زائد زیر بغل


برخی از مزایای لیزر موهای زائد زیر بغل در زنان به شرح زیر است:

 • از بین بردن اثرات تیغ و دانه‌هایی که در اثر تراشیدن موهای زیر بغل به وجود آمده‌اند.
 • کاهش عرق کردن زیر بغل
 • کاهش زمان دوش گرفتن
 • از بین بردن موهای زبر و خشن در اثر تراشیدن یا شمع انداختن
 • به حداقل رساندن میزان قرمزی، سوزش یا موهای زیرپوستی که در سایر روش‌های زدودن موهای زائد به وجود می‌آیند.
 • صرفه‌جویی در زمان در طولانی‌مدت
 • ایجاد نرمی و لطافت در زیر بغل
 • از بین بردن سوختگی یا سوزش که در اثر استفاده از دئودورانت پس از تراشیدن موی زیر بغل ایجاد می‌شود.

پزشکان معمولاً به مردانی که از مشکل تعریق زیاد رنج می‌برند نیز درمان به وسیله لیزر زیر بغل را توصیه می‌کنند. مردان می‌توانند با استفاده از لیزر به طور کامل موهای زائد زیر بغل خود را از بین ببرند و یا اینکه آن‌ها را نازک و کم کنند. هر دو کار فوق به کاهش تعریق آن‌ها کمک می‌کند. این درمان همچنین باعث کمک به کنترل کردن موهای زیر و درهم زیر بغل می‌شود بنابراین بیشتر قابل مدیریت بوده و کمتر عرق می‌کنند. برخی از مزایای از بین بردن موهای زائد زیر بغل برای مردان به شرح زیر است:

 • موهای زیر بغل را نازک می‌کند به‌نحوی‌که دیگر نیازی به پیرایش آن نخواهد بود.
 • کاهش نیاز به محصولات ضد عرق و دئودورانت
 • صرفه‌جویی در زمان و پول در طولانی‌مدت
 • ایجاد زیر بغل تمیزتر و مرتب‌تر
 • ایجاد پوستی نرم‌تر و لطیف‌تر

قبل از لیزر


 • لطفاً یک روز قبل از انجام لیزر زیر بغل، موهای زائد محل تحت درمان را بتراشید.
 • قبل و بعد از انجام لیزر از کرم ضد آفتاب با اس پی اف 30 یا بیشتر استفاده کنید. پوست خود را از دو یا سه هفته قبل از انجام لیزر به روش‌های طبیعی یا شیمیایی برنزه نکنید (با استفاده از تخت خواب‌های برنزه کننده و یا اسپری‌های برنزه کننده).
 • یک کرم که از تغییر رنگ‌دانه‌های احتمالی جلوگیری می‌کند برای برخی انواع پوست‌ها استفاده می‌شود.
 • از یک هفته قبل از لیزر از مواد لایه‌بردار مانند رتینول ‌آ، هیدروکسی آلفا اسید، هیدروکسی بتا اسید، تغییر رنگ دهنده‌ها و یا هر کرم که باعث سوزش پوست شود، استفاده نکنید.
 • در روز درمان از عطر، دئودورانت و یا مواد آرایشی در محل تحت درمان استفاده نکنید.

انواع


zaedz4

از بین بردن موهای زائد توسط انواع لیزرها قابل انجام است. این لیزرها در طول سال‌ها و به منظور انجام درمان به صورت بی‌خطر، سریع و بدون درد ساخته‌شده‌اند.

 • لیزر الکساندرایت: این روش برای از بین بردن موهای زائد بدن در مناطق مختلف بدن و انواع پوست با رنگ‌های مختلف به کار می‌رود. نور آزاد شده از این نوع لیزر قرمز است. این لیزر کمترین رشد مجدد مو را شامل می‌شود. ترکیب این خاصیت با گرمای ایجاد شده توسط لیزر باعث آسیب رساندن به فولیکول‌های موهای زائد می‌شود.
 • لیزر لامپ دوقطبی: این نوع لیزر با استفاده از امواج با طول موج بلند باعث از بین بردن مؤثر موهای زائد بدون آسیب رساندن به پوست می‌شود. در این روش کمترین آسیب به پوست وارد می‌شود.
 • نور لیزر با پالس شدید (IPL): در این روش دسته کوچکی از نور به سرعت زیاد ساطع می‌شود. فرکانس نورها و قدرت آن‌ها قابل کنترل است بنابراین می‌توان آن‌ها را برای پوست‌های حساس نیز مورداستفاده قرار داد.

فرایند درمان


zaedz5

قبل از اینکه هر برنامه درمانی مخصوصی برای بیمار در نظر گرفته شود یک جلسه مشاوره اولیه با وی تشکیل می‌شود و آزمایش اولیه بر روی بیمار انجام می‌شود تا مشخص شود آیا وی متقاضی مناسبی جهت انجام لیزر درمانی هست یا خیر؟

در جلسات درمانی اختصاصی، درمان مستقیماً انجام می‌شود و قبل از استفاده از ژل خنک‌کننده، موهای منطقه‌ای که در حال درمان است با تیغ از بین می‌رود. هنگامی که دستگاه لیزر فعال شده و نور لیزر به منطقه‌ای که در حال درمان است تابیده می‌شود، بیمار و متخصص باید از عینک محافظ استفاده کنند. در طول فرایند درمان، پوست گرم می‌شود و شما احساس سوزش و سرخی در پوست خواهید کرد که ممکن است کمی ناراحت‌کننده باشد، اما درد شدیدی ندارد. پس از انجام لیزر، یک کمپرس یخ بر روی منطقه‌ای که درمان شده است استفاده می‌شود تا پوست تسکین یابد و خنک شود.

بعد از لیزر


 • اگر از لیزر زیر بغل استفاده کرده‌اید تا 24 یا 48 ساعت پس ‌از آن از دئودورانت در زیر بغل استفاده نکنید.
 • بلافاصله پس از لیزر قدری قرمزی، تورم در اطراف فولیکول‌های مو و درد مشابه آفتاب سوختگی تجربه خواهید کرد. معمولاً این علائم با کمپرس یخ برطرف می شوند.
 • ممکن است در حین درمان یا پس ‌از آن بوی موی سوخته استشمام کنید. این مسئله عادی است.
 • ناحیه تحت درمان را مالش نداده یا دستکاری نکنید. از اسکراب در محل تحت درمان حداقل به مدت 5 روز استفاده نکنید.
 • برای 3 تا 5 روز از ورزش‌های سخت، آب گرم، سونا و جکوزی اجتناب کنید.

عوارض


zaedz6

لیزر موهای زائد زیر بغل عوارضی نداشته و یا عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل بسیار کم است؛ مانند شمع و موم انداختن، پس از لیزر درمانی، پوست قدری قرمز می‌شود که پس از چند ساعت برطرف می‌شود. پوست محل تحت درمان تا چند روز پس از درمان، ممکن است خشک باشد. به این منظور از ترمیم BB جهت آب‌رسانی و تسکین آن استفاده می‌شود.

محل تحت درمان ممکن است در طول 3 یا 4 هفته بعد از لیزردرمانی با ریزش مو مواجه شود و یا کم مو شود. این مسئله ممکن است تا رسیدن به نتیجه کامل لیزر درمانی که پس از گذشتن حداقل 6 جلسه حاصل می‌شود، ادامه داشته باشد.

آیا لیزردرمانی با درد همراه است؟


احساس بیمار حین درمان لیزر همانند نیشگون یا گاز گرفته شدن است. این احساس فقط برای کسری از ثانیه ادامه پیدا می‌کند و پس ‌از آن حس گرما یا مورمور شدن به بیمار دست می‌دهد. سپس با استفاده از یک وسیله خنک‌کننده با دمای 5 درجه سانتی‌گراد موضع تحت درمان سرد می‌شود و به ‌این‌ ترتیب از شدت درد کاسته می‌شود.

هزینه


زیر بغل محل مناسبی برای شروع درمان با لیزر است زیرا هزینه لیزر موهای زائد زیر بغل بسیار منطقی و مقرون ‌به ‌صرفه است. هزینه این درمان متغیر بوده و به تعداد جلسات درمانی مورد نیاز بیمار وابسته است. تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان کامل موی زائد از شخصی به شخص دیگر فرق می‌کند.

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی