آرایش دائمی یا میکروپیگمنتیشن ابرو، لب و خط چشم

mic1

آرایش دائمی روشی است که به وسیله فرایند میکروپیگمنتیشن انجام می‌شود. در این فرایند پیگمنت های ارگانیک زیر پوستی به صورت دائمی رنگی می‌شوند. این فرایند به وسیله یک ابزار دستی که به وسیله سوزن‌های ریزی صدها سوراخ در دقیقه در صورت ایجاد می‌کند انجام می‌شود. در این فرایند پیگمنت ها در محل مورد نظر در زیر پوست قرار داده می‌شود.
علاوه بر مشخص شدن چشم‌ها، میکروپیگمنتیشن برای بهبود دائمی ظاهر ابروها و لب‌ها و سایه چشم به کار برده می‌شود.

با میکروپیگمنتیشن رنگ پوست و اجزای صورت مشخص و بسیار عالی می‌شود. از آنجا که پیگمنت ها در لایه رویی پوست قرار دارند، از درخشندگی یا چرب شدن ظاهر پوست پس از آرایش‌های متداول جلوگیری می‌کند. به این دلیل که پیگمنت ها توسط پوست حفظ می‌شوند، شما نباید نگران پاک شدن و شسته شدن آنها باشید. شما می‌توانید از داشتن ظاهری با زیبایی طبیعی لذت ببرید. همچنین شما وقت بیشتری خواهید داشت که به جای ایستادن جلوی آینه با خانواده خود بگذرانید. این کار به روش‌های مختلف انجام می‌شود که از آن جمله می‌توان به تتوی (خالکوبی) سنتی یا ماشین کویل اشاره کرد. قلم یا ماشین دورانی یا روش دستی و بدون ماشین‌ابزار. قبل از انجام این فرایند متخصصین کلینیک پوست و موی رازی یک جلسه مشاوره اولیه با شما خواهند داست و در مورد شکل، رنگ و تراکم پیگمنت ها با شما صحبت خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”21″]

میکروپیگمنتیشن


میکروپیگمنتیشن، که به عنوان آرایش دائمی نیز شناخته می‌شود، بهبود ظاهر اجزای صورت مانند ابرو، مژه‌ها و لب‌ها را فراهم می‌کند و همچنین مشکلاتی مانند اسکارها، جاهای زخم و پیگمنت‌های ناخواسته را نیز برطرف می‌سازد. این روش درمانی همچنین می‌تواند برای بازسازی نوک سینه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

افراد معمولاً از میکروپیگمنتیشن به دلیل محدودیت‌های فیزیکی که استفاده روزانه از آرایش برای آنها به همراه دارد و همچنین به منظور صرفه‌جویی در وقت استفاده می‌کنند. افرادی که با مشکلات مانند کاهش یا ریزش مو روبرو هستند، ممکن است میکروپیگمنتیشن را برای بهبود ظاهر ابروها یا در ناحیه‌ای که موهای آنجا ریخته است، به کار ببرند.

مزایای زیبایی و پزشکی میکروپیگمنتیشن


هر کس که تمایل داشته باشد که اعتماد به نفس خود را در مورد ظاهرش که در جراحات، سرطان یا افزایش سن آسیب دیده است افزایش دهد می‌تواند از این روش استفاده کند. این کار برای افرادی که به دلیل آلرژی یا حساسیت‌های پوستی از مواد آرایشی استفاده کنند همچنین ورزشکارانی که نمی‌خواهند در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی و تعریق و شستشوی صورت خود نگران آرایش خود باشند نیز می‌تواند به کار برده شود.

به علاوه افرادی که از اختلال بینایی رنج می‌برند یا افرادی که به دلیل اختلالات فیزیکی یا لرزش دست نمی‌توانند به راحتی آرایش کنند می‌توانند از مزایای پزشکی و زیبایی تتو (خالکوبی) استفاده کنند. برخی دیگر از مزایای میکروپیگمنتیشن عبارتند از:

  • راحتی: در حدود 100 ساعت از وقت شما که در سال که برای آرایش کردن به کار برده می‌شود صرفه‌جویی می‌شود.
  • بدون لکه: میکروپیگمنتیشن مشکل لکه‌ها را نیز حل می‌کند.
  • تغییرات ناشی از افزایش سن: میکروپیگمنتیشن می‌تواند نقاط قوت را تقویت کرده و نقاط ضعف شما را بپوشاند. این فرایند برای خطوط لب ناخواسته و تغییر رنگ‌های پوست به کار برده می‌شود.
  • چشم‌های حساس: عمل لیزیک، قرار دادن لنزهای تماسی و صرف زمان زیاد پشت صفحه مانیتور کامپیوتر (به مقاله مشکلات بینایی ناشی از استفاده از کامپیوتر مراجعه کنید) می‌تواند دلیلی برای انجام فرایند میکروپیگمنتیشن باشد.
  • ظاهر طبیعی: میکروپیگمنتیشن ظاهر زنانه‌ای برای شما به ارمغان خواهد آورد.
  • تغییر رنگ پوست: برخی اختلالات پوستی، صفات ژنتیکی و ناهنجاری‌های پوست مانند روشن شدن رنگ نوک سینه و لب‌شکری یا جای زخم‌ها توسط میکروپیگمنتیشن اصلاح می‌شوند

 مشاوره


پزشک، بهترین فرد برای راهنمایی شما درباره تصمیم‌گیری در مورد انجام میکروپیگمنتیشن و تطابق این روش با برنامه‌های درمانی کلی شما، می‌باشد. پزشک باید اقدامات احتیاطی و جزئیات فرایند را به شما توضیح دهد. در برخی موارد، پزشک ممکن است قبل از انجام میکروپیگمنتیشن، از بیمار درخواست کند تا مراقبت‌های پزشکی از یک پزشک مختص را دریافت و گواهی مربوطه را ارائه نماید.

 نحوه انجام فرایند میکروپیگمنتیشن


mic5

از آنجا که سطح رویی پوست (اپیدرم) به طور مستمر تحت لایه‌برداری طبیعی پوست قرار دارد، رنگ در هر دو سطح پوست – هم در لایه سطحی پوست و هم در لایه زیرین پوست (لایه درمیس) – تتو می‌شود. بیحسی موضعی قبل و بعد از درمان برای کاهش ناراحتی به کار برده می‌شود. گرانول‌های پیگمنت بی‌جان کوچک زیر اپیدرم کاشته می‌شوند.

شما می‌توانید در مورد روشنی و تیرگی رنگ پوست با پزشک خود صحبت کنید. معمولاً بیماران از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کرده و در صورت نیاز رنگ‌های تیره را به عنوان درمان‌های تکمیلی به کار می‌برند.

پس از انجام فرایند میکروپیگمنتیشن


پس از انجام فرایند، برای کاهش ناراحتی‌های ایجاد شده از بسته‌های یخی روی محل درمان استفاده کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب پس از انجام فرایند ضروری است. اگر شما سابقه تبخال داشته‌اید، پزشک ممکن است داروهایی برای جلوگیری از واکنش‌های احتمالی برای شما تجویز کند.

پس از انجام فرایند، همیشه به خاطر داشته که به هر پزشکی که تا پایان عمر خود مراجعه می‌کنید باید بگویید که میکروپیگمنتیشن انجام داده‌اید. در صورتی که بخواهید عمل‌های جراحی زیبایی یا لیزر انجام دهید محدودیت‌هایی خواهید داشت و باید برخی اقدامات احتیاطی را انجام دهید. در زمان انجامام آر آی نیز باید برخی اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

آیا انجام این فرایند دردناک است؟


با این که برخی از مردم برخی ناراحتی‌ها را در حین انجام فرایند احساس می‌کنند اما این فرایند نسبت به تتوی سنتی درد کمتری دارد که بیشتر بیماران می‌توانند آن را به راحتی تحمل کنند. بسیاری از بیماران میکروپیگمنتیشن پزشکی یا زیبایی را با آفتاب‌سوختگی جزئی مقایسه می‌کنند.

این فرایند تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود تا کمترین ناراحتی ممکن را داشته باشد و در صورت لزوم می‌توان مسدودکننده‌های عصبی و بیهوشی موضعی را به کار برد. در جلسه مشاوره در مورد روش بیهوشی متناسب با شرایط شما گفتگو خواهد شد.

عوارض جانبی و خطرات احتمالی


مانند بسیاری از عمل‌های زیبایی دیگر، میکروپیگمنتیشن با ریسک‌هایی همراه است که از آن جمله می‌توان به عفونت، واکنش‌های آلرژیک، گرانولوم، شکل‌گیری اسکار کلوئید و عوارض ام آر آی اشاره کرد.

شما باید توجه داشته باشید که جوهر و پیگمنت های مورد استفاده در این فرایند تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را به عنوان مواد آرایشی و رنگ‌های افزودنی داشته باشد اما سازمان غذا و داروی آمریکا تلاشی برای تنظیم استفاده از جوهر و پیگمنت های میکروپیگمنتیشن نداشته و کنترلی بر انجام واقعی این عمل ندارد.

چه مدت پس از فرایند طول می‌کشد تا بهبودی حاصل شود؟


mic6

پس از انجام میکروپیگمنتیشن، 7 تا 10 روز طول می‌کشد تا پوست التیام یابد. به هر حال بیشتر مردم می‌توانند درهمان روزی که این عمل را انجام می‌دهند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند.

در دوران نقاهت و بهبودی، در 3 روز اول پس از عمل تورم جزئی، حساسیت و قرمزی در محل پیگمنت ها به وجود می‌آید. کمپرس سرد می‌تواند برای کاهش تورم و افزایش احساس راحتی به کار برده شود. شما باید توجه داشته باشید که محل درمان تیره‌تر از حد انتظار شده و ممکن است زخم شود. این طبیعی است و پس از حدود یک هفته از بین می‌رود.

برای عمل خط چشم شما باید 3 تا 4 روز از لمس کردن ناحیه درمان شده بپرهیزید.

 آیا نتایج حاصل زا این فرایند دائمی است؟


شاید تصور غلط رایج این باشد که نتایج میکروپیگمنتیشن دائمی است زیرا رنگ کاشته شده در لایه درم نمی‌تواند شسته شود. به هر حال رنگ به مرور کمرنگ می‌شود زیرا پوست بدن به مرور زمان تغییر می‌کند و ممکن است هر رنگی به خود بگیرد. حفظ رنگ از عوامل مختلفی مانند تیرگی رنگ اصلی پوست، سن و متابولیسم بیمار، نوع پوست و بیماری، قرار گرفتن در معرض تشعشع ماورا بنفش (خورشید، کیوسک‌های برنزه شدن)، استعمال دخانیات، برخی از داروها و لایه‌برداری‌های پوست مانند رتین A، لایه‌برداری گلایکولیک و میکرودرم ابریژن تأثیر می‌پذیرد.

معمولاً رنگ به مدت 3 تا 5 سال باقی مانده و می‌تواند بهبود یافته یا در جلسات تکمیلی تازه شود. در جلسات تکمیلی یا تاچ آپ معمولاً تنظیمات جزئی در ضخامت خطوط یا اضافه کردن نقطه برای اصلاح شکل، اصلاح رنگ برای رسیدن به رنگ مطلوب یا پر کردن نواحی که بیش از بقیه قسمت‌ها کمرنگ شده باشد انجام می‌شود.

 هزینه


سطح آموزش پزشک می‌تواند در هزینه تأثیر داشته باشد. گستردگی عمل هم بر هزینه تأثیر می‌گذارد. به هر حال، معمولاً مردم تمایل دارند که آرایش‌های دائمی را برای قسمت‌های مختلف بدن انجام دهند. میانگین هزینه چند عمل بیش از هزینه انجام یک عمل است. اگر هزینه میکروپیگمنتیشن برای شما سنگین است، از برنامه‌های کمکی برای پرداخت و فاینانس‌های پزشکی استفاده کنید.

انجام این فرایند در دید اول هزینه‌بر به نظر می‌رسد اما زمانی که آن را با زمان و پولی که برای انجام آرایش‌های روزمره در پنج سال می‌پردازید مقایسه می‌کنید متوجه می‌شوید که هزینه زیادی نیست. برای افرادی که به دلیل آسیب‌دیدگی دچار ناهنجاری‌های قیافه‌ای، عمل‌های جراحی یا تأثیر برخی بیماری‌ها شده‌اند، این فرایند می‌تواند ظاهر پوست آنها را به شکل چشمگیری بهبود بخشد که کم از معجزه نیست و می‌تواند به آنها کمک کند تا ظاهر صورت خود را بازگردانده و از زندگی لذت ببرند.

مقالات مرتبط

جراحی ترمیم لب شکری و شکاف کام

عارضه‌های لب شکری و شکاف کام، نوعی اختلال مادرزادی است که از بدو تولد در لب و دهان نوزاد ایجاد می‌شوند. این عارضه‌ها معمولاً به

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی