لیفت صورت،ابرو و پیشانی با نخ ؛عوارض،مزایا وهزینه

لی1

با بالا رفتن سن و تاثیر جاذبه زمین براندام‌ها، بافت‌های صورت به سمت پایین کشیده می‌شود. سنگینی ایجاد شده توسط این افتادگی‌ها در دو قسمت اصلی دیده می‌شود. این بافت‌ها باعث ایجاد یک چروک بین بینی و لب می‌شود که به آن چین نازولابیال می‌گویند. چین و چروک‌های ایجاد شده در اثر این فرایند باعث می‌شود چهره حالت جوانی خود را از دست بدهد. لیفت صورت با نخ یک روش امن جهت رفع مشکل شلی پوست می‌باشد. در این روش نیازی به مسکن یا بستری شدن در بیمارستان نیست.

اگر می‌خواهید زیبایی جوانی را دوباره تجربه کنید اما تمایلی به انجام جراحی‌های زیبایی مانند جراحی لیفت صورت ندارید، میتوانید از لیفت صورت با نخ استفاده نمایید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی معتقدند لیفت صورت با نخ برای تمام و یا قسمتی از صورت که مد نظر شماست قابل استفاده است. این نواحی شامل چانه، گونه‌ها و استخوان‌های گونه می‌باشد. متخصصین ما آماده ارائه مشاوره و بررسی صورت شما قبل از انجام هرگونه درمان بر روی آن هستند. با استفاده از این بررسی‌ها مشخص می‌شود که آیا شما جهت انجام لیفت با نخ مناسب می‌باشید یا خیر. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره  02188334029 02188333259  تماس حاصل نمایید.

لیفت صورت با نخ


 لیفت صورت با نخ یک روش لیفت صورت  بدون عمل جراحی است که از شکاف‌های بسیار کوچک برای لیفت و چاق کردن صورت و کشیدن پوست گردن استفاده می‌کند. در این روش نیازی به استراحت وجود ندارد. در این روش شکاف‌های کوچک در قسمت‌های مشخصی از صورت ایجاد می‌شود و لیفت نواحی چروک خورده بدون عمل انجام می‌شود. در لیفت صورت و گردن با نخ، نتیجه بلافاصله قابل دیدن است. با بالا رفتن سن، سفتی و چاقی صورت بر اثر عواملی مانند تحلیل استخوان‌ها و ماهیچه‌ها،از بین رفتن چربی‌های بدن، رنگ پریدگی صورت و نامنظم شدن انحناهای پوست از بین می‌رود. همزمان با از بین رفتن تدریجی کولاژن و الاستین، پوست شلتر شده و شروع به چروک خوردن می‌کند. این مساله باعث می‌شود پوست خسته و پیر به نظر برسد.

چه کسی برای انجام لیفت صورت با نخ مناسب است؟


لیفت صورت با نخ لیفتینگ برای همه زنان و مردانی که به دنبال راهی غیر از عمل جراحی لیفت صورت برای بهبود و جوان‌ترسازی پوست خود می‌گردند، مناسب است.

  • کسانی که به دنبال یک لیفتینگ ملایم یا متوسط هستند.
  • کسانی که خواهان رفع غبغب هستند و یا در گونه چین دارند.
  • کسانی که تمایل به بالا کشیدن ابروها دارند.
  • کسانی که می‌خواهند لیفت گردن انجام دهند.
  • کسانی که خواهان جوانسازی صورت وسرحال سازی صورت و گردن هستند.

کسانی که انتظارات غیرواقع‌بینانه دارند و یا اینکه چین و چروک‌های بسیار زیادی در چهره دارند و یا مبتلا به لاغری صورت هستند موارد مناسبی جهت انجام لیفت صورت با نخ نیستند.افرادی با پوست ضعیف و شکننده نیز برای انجام این عمل مناسب نیستند.

قسمت‌هایی که توسط لیفت صورت با نخ قابل بهبود است


لی2

از نخ برای لیفت و خوش تراش کردن قسمت‌های مختلفی به شرح زیر استفاده می‌شود:

  • انحناهای صورت
  • کشیدن پوست فک پایینی و کاهش نمای غبغب و از بین بردن چروک دور لب
  • گونه ها: از بین بردن عمق خط نازولابیال و بازگرداندن انحناهای آن
  • لیفت ابرو: کشیدن پوست برای ابروهای سنگین
  • گردن: کشیدن پوست چروک گردن و رفع شلی و افتادگی آن

انواع نخ‌ها در لیفت  با نخ


در آخرین روش‌های لیفت با نخ از نخ‌های پلی دیوکسانون(PDO) استفاده می‌شود. این نخ‌ها پس از چند ماه توسط پوست جذب می‌شود. این نخ‌ها همچنین باعث تحریک و افزایش تولید کالوژن در طول 8 ماه می‌شود. اثر این نخ‌ها تا دو سال طول می‌کشد.

سه نوع نخ PDO به طور معمول در لیفت با نخ استفاده می‌شود:

نخ‌های یگانه

لی3

نخ‌های یگانه، نخ‌هایی نرم بدون هیج پرز و خاری می‌باشند.بسیاری از این نخ‌ها در مدهای مش مانند در صورت به منظور سفت کردن پوست بکار می‌رود. سفت کردن پوست صورت معمولا پس از اینکه کولاژن‌ها در اطراف نخ‌ها شروع به ساخته شدن میکند بهبود چشمگیرتری پیدا میکنند. مراحل تحت درمان مناطقی مانند خطوط گردن، چروک‌های گردن، پیشانی و زیر ابرو می‌باشد.برای هر قسمت تحت درمان حدودا 10 تا 20 نخ وارد می‌شود.

نخ‌های تابیده

لی4

این نخ‌ها به صورت یک یا دو نخ به هم پیچیده دور یک سوزن می‌باشند. نخ‌های تابیده تاثیر زیادی جهت چاق کردن قسمت‌های فرورفته و لاغر صورت دارد. نخ‌های تابیده چندتایی، وقتی دو نخ به هم پیچیده است، تاثیر بیشتری از نخ‌های پیچیده یگانه دارد.این نخ‌ها معمولا برای لیفت صورت استفاده می‌شود.شما می‌توانید با وارد کردن یک نخ یگانه در حالت به هم پیچیده، یک نخ پیچیده درست کنید.

نخ‌های دندانه‌دار

لی5

نخ‌های دندانه دار درحقیقت نخ‌های یگانه‌ با  خارهایی جهت گیر کردن به قسمت‌های داخلی پوست می‌باشد.این خارها یک ساختار حمایت کننده جهت کشیدن پوست‌های چروک ایجاد می‌کند. برخلاف نخ‌های یگانه، نخ‌های دندانه‌دار نیازی به نقاط محکم کننده ندارند. این نخ‌ها نیز در اطراف خود و خارهای خود تولید کولاژن می‌کنند.

روند درمان


لی6

هر بخیه دو دنباله مخروطی شکل دارد. این دو دنباله در دو جهت مخالف باعث انجام لیفت در هر دو جهت می‌شود. تمامی‌ سطوح این دنباله مخروطی بسیار نرم می‌باشند و بیمار هنگام استفاده از آنها، هیچگونه احساس ناراحتی نمیکند. انجام عملیات لیفت با نخ حدود 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد و در آن از بی حسی موضعی و در شرایط کاملا استریل انجام می‌شود. مقدار کمی‌ از ماده بی حس کننده در زیر پوست و در محلی که شکاف‌های کوچک ایجاد می‌شود(در نقطه ورود و خروج)، تزریق می‌گردد. از محل شکاف ایجاد شده توسط یک سوزن، نخ و دنباله مخروطی به آرامی‌ کشیده می‌شود و باعث لیفت پوست در جهت مورد نظر می‌شود. بعد از اینکه شکاف‌ها در محل صحیح ایجاد شدند، پوست ماساژ داده شده و در آن از کرم‌های مناسب استفاده می‌شود.

بهبودی


بعذ از عملیات لیفت، ممکن است کبودی و تورم بسیار کمی‌ در محل شکاف‌ها ایجاد شود. بسیاری از بیماران در همان روز و یا فردای آن روز می‌توانند بدون هیچگونه نگرانی در محل کار خود حضور یافته و فعالیت‌های روزمره را انجام دهند.ممکن است در محل شکاف‌ها در ناحیه ورود و خروج نخ‌ها، چروک و فرورفتگی کوچکی مشاهده شود که پس از چند روز از بین می‌رود. همچنین ممکن است در محلی که لیفت شده است قدری احساس کشیدگی پوست داشته باشید. جهت از بین بردن خطر بروز عفونت در محل شکاف‌ها به بیماران آنتی بیوتیک‌های پیشگیری کننده داده می‌شود.  بعد از عمل لیفت به بیماران مراقبت‌هایی نظیر دوری از انجام هرگونه عمل جراحی در صورت، تمرینات سنگین و خوابیدن بر روی پهلوها و شکم توصیه می‌شود.

نتایج لیفت با نخ


لی7

لی8

نتیجه عمل لیفتینگ بلافاصله قابل مشاهده است. پوست تا جایی که مورد نظر است کشیده می‌شود و بوسیله افزونه‌های مخروطی شکل محکم می‌شوند. به دنبال آن مرحله دیگری جهت جوان سازی پوست وجود دارد که به صورت طبیعی و تدریجی می‌باشد. این مرحله با کمک تحریک پوست جهت تولید کولاژن باعث بهبود انحناهای طبیعی صورت، ترمیم لاغری صورت، زیباترسازی ظاهر خط‌ها و  چین و چروک‌های صورت و نهایتا تازه تر کردن پوست صورت می‌شود.

هایفوتراپی روش دیگری برای لیفت صورت است. هایفو تکنولوژی پیشرفته و جدیدی است که از امواج مافوق صوت (اولتراسوند) برای تحریک و لیفت لایه‌های نگهدارنده ساختاری و عمقی پوست استفاده می‌کند. برای آگاهی از اینکه هایفو بهتر است یا لیفت صورت با نخ، میتوانید با پزشک خود مشورت نمایید.

هزینه لیفت صورت با نخ


هزینه لیفتینگ با نخ به عواملی چون تعداد نخ‌های استفاده شده جهت رسیدن به بهترین نتیجه، پیچیدگی عمل و مهارت جراح بستگی دارد.برای برخی بیماران برای رسیدن به نتیجه مطلوب، نیاز به استفاده از دو نخ در هر طرف صورت وجود دارد.