کوچک کردن و رفع افتادگی شکم، پهلو و سینه بعد از زایمان و سزارین

acsas

در حالی که تجربه مادر شدن می‌تواند لذت‌بخش باشد، دوران بارداری و تربیت کودک نیز ممکن است با چالش‌ها همراه باشد. بارداری، نوسانات وزن، و محدودیت‌های فعالیت ورزشی می‌توانند منجر به تغییرات قابل توجه در بدن زنان شوند. این تغییرات اغلب در مناطقی مانند سینه، باسن، ران‌ها و نواحی شکم قابل مشاهده هستند. بسیاری از مادران، با انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین و رژیم غذایی، به بازگشت به اندام قبل از بارداری خود نمی‌توانند دست یابند.

به‌منظور توصیف تمایل مادران برای بازگشت به‌ ظاهر و احساس پيش از زايمان، اصطلاح “تناسب‌اندام بعد از زايمان” ابداع شد. اگرچه هر مورد منحصربه‌فرد است، اما تناسب‌اندام بعد از زایمان ترکیبی از روش‌ها را شامل می‌شود. به‌عنوان‌مثال، یک مادر ممکن است بزرگ كردن سينه و جراحي شكم را انتخاب کند، درحالی‌که دیگری ممکن است لیپوساکشن ران و بالا كشيدن سينه را روش‌هایی بهتر براي تحقق اهداف خود بداند.

اگر شما از عوارض بعد از زایمان از قبیل ضعف و جدا شدن عضلات شکم، ترک‌های پوستي ، چربی اضافی، افتادگی پوست و بدفرمی سینه‌ها رنج می‌برید، روش‌هایی تخصصي با نام تناسب‌اندام بعد از زايمان می‌تواند در رفع این مشکلات به شما کمک کند. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی در طول جلسه مشاوره شرايط شمارا بررسي كرده و بهترین گزینه براي بازگشت بدن به فرم پيش از زايمان را به شما پيشنهاد می‌دهند. هر بک از روش‌ها شامل ترکیبی از جراحی سینه ، جراحی شکم و لیپوساکشن است. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر درباره روش‌های درمانی کلینیک رازی یا برای رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188334029 – 02188333259  تماس حاصل نمایید.

متقاضیان


پزشك در طول جلسه مشاوره سابقه پزشكي شمارا بررسي كرده و معايناتي را انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که شما یک متقاضی مناسب برای جراحی تناسب‌اندام بعد از زایمان هستید. وی از دغدغه‌ها و اهداف شما آگاه شده و به بررسی روش‌های موجود و محدودیت‌های هر یک می‌پردازد. پزشکان باتجربه ما در طول مشاوره، شمارا از تمام گزینه‌های درماني آگاه كرده و شما با دركي واضح از طرح درمان پیشنهادی مطب را ترك خواهید کرد.

گزینه‌های تناسب‌اندام بعد از زايمان


elgeor

روش‌های تناسب‌اندام بعد از زايمان ممكن است به‌صورت تركيبي انجام‌گرفته و یا طرح درمان ممکن است به چند مرحله مختلف تقسیم شود. ازآنجایی‌که تناسب‌اندام بعد از زايمان متناسب با نيازهاي فردی هر بيمار طراحي می‌شود، هر طرح درمانی متفاوت خواهد بود. روش تناسب‌اندام بعد از زايمان بر اساس نواحی بدن شما كه بيشتر تحت تأثیر بارداري قرارگرفته است، تعیین خواهد شد. طرح درمانی شما ممکن است شامل ترکیبی از روش‌های زیر باشد:

لیپوساکشن

iiiiiiiiiiiiiiiiii

نواحی برش برای لیپوساکشن

نواحی برداشتن چربی

لیپوساکشن با هدف فرم دهي به نواحي مختلف بدن انجام می‌شود. پزشك با بهره‌گیری از تکنیک‌های پیچیده نواحي چربی ناخواسته- حتی نواحي کوچک- را هدف قرار می‌دهد. لیپوساکشن انتخابی می‌تواند  نتایج حاصل از بزرگ كردن سینه، جراحي شكم، و روش‌های دیگر را بهبود بخشد.

پس از ورود، شما به اتاق عمل هدایت خواهيد شد. متخصص بیهوشی دارويي را به شما تزريق می‌کند تا به حالت بيهوشي درآمده و در حين جراحي دردی را احساس نكنيد.

جراح در این روش از چند برش کوچک در ناحیه درمان استفاده خواهد کرد و یک کانولا را زیرپوست وارد خواهد کرد. سپس کانولا را به جلو و عقب حرکت داده و بافت چربی را شکسته می‌کند. در برخی موارد، جراح از انرژی اولتراسوند برای کمک به شکستن چربی استفاده می‌کند. سپس، با استفاده از وکیوم یا سرنگ ویژه، چربی را از بدن جذب و خارج می‌کند. سپس برش‌ها خیاطی شده و برای تطابق بدن با شکل جدید، از یک پوشش چسبنده در محل جراحی استفاده می‌شود.

بهبودی کامل پس از لیپوساکشن ممکن است چند هفته به طول بینجامد. در طول دوره بهبودی، مهم است که در خانه استراحت کنید. باید از شرکت در فعالیت‌های ورزشی خودداری کنید، زیرا ممکن است تاثیر منفی بر روی نتایج جراحی داشته باشد. جراح پس از عمل برای پیگیری وضعیت شما و آگاهی‌دهی درباره زمان بازگشت به کار یا تحصیل، وقتی را با شما ترتیب خواهد داد.

جراحي شكم 

svdjvsi

جراحي شكم باهدف رفع شلي بیش‌ازحد پوست و یا ترک‌های پوستي پس از بارداری یا کاهش وزن انجام می‌گیرد. جراحی شکم علاوه بر برداشتن پوست اضافی، می‌تواند با استفاده از بخیه‌های داخلي عضلات ضعیف و شل شکم را سفت کرده و حتی مقادير اندك چربي اضافي را نیز هدف قرار می‌دهد. نتیجه جراحي شكمي سفت، فرم دار و زيبا است.

جراحي شكم زماني كه توسط يك جراح ماهر انجام شود، نتايج زيبايي قابل‌توجهی به همراه خواهد داشت. جراحي شامل 3 مرحله اصلي است: در ابتدا يك برش افقي سرتاسري در اطراف ناف و در پایین‌ترین محل ممكن ايجاد می‌شود. پایین بودن محل برش موجب پنهان شدن اسكار جراحي در زير لباس و مايو می‌گردد.

پزشك سپس پوست شل اضافي را برداشته و عضلات اصلي ضعيف شده را بازسازي می‌کند. سپس پوست كشيده شده و يك ناف جديد ايجاد می‌شود. پزشك سعي می‌کند تا ناف جديد را به زیباترین شکل ممکن و در زاویه‌ای عمود بر اسکار شکل‌گرفته در داخل شکم ایجاد نماید.

آخرین مرحله شامل بخيه برش‌ها به‌گونه‌ای است كه در زير مايو يا بيكيني پنهان شود. به‌منظور تسریع روند بهبودی و محو شدن اسکارها پزشك از “تكنيك بخيه quilting” استفاده می‌کند. این روش كه به “روش بدون تخلیه” نیز معروف است، نياز به استفاده از لوله‌های تخليه بعد از عمل جراحی را مرتفع ساخته و امکان حرکت و بازگشت سریع‌تر به فعالیت‌های روزمره را برای بیمار فراهم می‌آورد.

زمان بهبودی به ‌شدت عمل جراحی و وضعيت شما قبل از عمل جراحی بستگی دارد. اگر شما در زمان جراحي از وضعيت جسماني خوبي برخوردار باشيد، زمان بهبودی شما کوتاه‌تر خواهد بود. برخی از بیماران قادر هستند كه پس از حدود 2 هفته، به فعالیت‌های سبک، ازجمله کار، بازگردند، درحالی‌که برخي ديگر ممکن است 3 تا 4 هفته از فعالیت‌های شغلي خود بازبمانند.

ليفت سينه

shfvsu

ليفت سينه باهدف بالا كشيدن و فرم دادن به سینه‌های افتاده انجام می‌شود. هر جزء از جراحي ليفت سينه، از محل برش گرفته تا درجه تعديل نوك و هاله سينه، متناسب با نيازهاي فردي هر بيمار طراحي می‌شود. نتیجه حاصل از جراحي ليفت سينه بهبود فرم سینه‌ها و ایجاد ظاهري زيبا می‌باشد.

قبل از جراحی، تیم جراحی از تزریق داروی بیهوشی و بی‌هوش ماندن شما در تمام طول جراحی اطمينان حاصل خواهند کرد.

جراح زیبایی با ايجاد یک برش: 1) دور هاله سينه؛ 2) دور هاله سينه و امتداد عمودي به سمت پایین تا چين سينه 3) دور هاله سينه، و امتداد عمودی به سمت پایین تا چين سينه و امتداد افقي در طول چين سينه آغاز می‌شود. جراح از طریق برش‌ها، سینه‌ها را بالا كشيده و تغييراتي در بافت سينه ايجاد می‌کند، نوک و هاله سينه را بالا کشیده و پوست اضافي را برمی‌دارد. چنانچه در طرح جراحی شما ذکرشده باشد، جراح سایز هاله سینه را نیز کاهش می‌دهد. سپس، برش‌ها بخيه شده و سینه‌ها پانسمان می‌شوند.

شما به یک همراه نیاز دارید تا پس از عمل شمارا به خانه برده و در 24 ساعت اول بهبودی به شما کمک کند. ممکن است پس از جراحی سینه‌ها تورم داشته و دردناک باشد، اما باگذشت زمان برطرف خواهد شد. از بلند کردن اجسام، خم شدن، زور زدن و یا شرکت در فعالیت‌های سنگین در روزهای نخست بهبودی اجتناب کنید. دوره بهبودی کامل چند هفته طول می‌کشد. در طول این زمان شما با تیم جراحی ما ملاقات خواهید داشت تا روند بهبودی شمارا مورد ارزیابی قرار داده و از زمان بازگشت به فعالیت‌های کاری آگاه شوید.

بزرگ كردن سینه

ascfas

بزرگ کردن سینه باهدف حجم دهی به سینه‌های کوچک انجام می‌شود. پروتز سینه می‌تواند به‌خودی‌خود یک گزینه عالی باشد و درصورتی‌که مشکل افتادگی سینه نیز وجود داشته باشد، با لیفت سینه همراه می‌گردد.

به‌منظور راحتی شما در طول جراحی، متخصص بیهوشی با تزریق دارو شمارا بی‌هوش می‌کند.

جراح زیبایی کار خود را با ایجاد یک برش در محل از پیش تعیین‌شده آغاز می‌کند. سپس از طریق برش، یک حفره کوچک برای واردکردن پروتز ایجاد می‌کند. جراح پروتز را با دقت بسیار در حفره کار می‌گذارد و برش را با بخیه می‌بندد. پس از جراحی شما به مدت چند ساعت در بخش ریکاوری می‌مانید و سپس ترخیص شده و با کمک یک همراه به خانه بازمی‌گردید.

سینه‌های شما تا چند هفته پس از جراحی متورم و دردناک خواهد بود، اما باگذشت زمان بهبود می‌یابد. جراح دستورالعمل‌های خاص برای مراقبت از برش و سینه‌ها در طول زمان بهبودی به شما ارائه می‌دهد. به‌منظور بررسی روند بهبودی و تعیین زمان بازگشت به فعالیت‌های روزانه در چند هفته پس از جراحی، برنامه‌های ملاقات پس از عمل با شما ترتیب داده خواهد شد.

مقالات مرتبط

زگیل(زیگیل) پوستی: علت و درمان

اغلب افراد در دوره‌ای از زندگی خود به زگیل‌های پوستی دچار می‌شوند. زگیل‌های پوستی به طور کلی بی‌خطر هستند و در نهایت به‌خودی‌خود از بین

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی