میکرودرم ابریژن پوست؛ مزایا،عوارض و هزینه

1

میکرودرم آبریژن یک روش لایه‌برداری پوست است که از طریق آن سلول‌های لایه بالای پوست در ناحیه صورت، سینه و دست‌ها برداشته می‌شوند. در واقع روش میکرودرم آبریژن یک روش درمان زیبایی برای رفع علائم پیری ایجاد شده بر روی پوست است. این روش تاثیر قابل توجه در درمان مشکلات مربوط به رنگ‌دانه‌های پوست دارد که در عمل می‌تواند ظاهر پوست غیر هماهنگ یا لکه‌های تیره برای ظاهر پوست فرد ایجاد کند.

متخصصین کلینیک تخصصی پوست و موی رازی در طول جلسه مشاوره اطلاعات لازم را درباره فرآیند درمان با روش میکرودرم آبریژن در اختیار شما قرار می‌دهند. در طول این جلسه موارد بهبود قابل دستیابی از طریق این روش برای شما توضیح داده خواهد شد. برخی از مهم‌ترین نتایج این درمان شامل بهبود ساختار پوست، رفع جای زخم، خطوط ریز، چین و چروک، کوچک شدن اندازه منافذ باز پوست، و اصلاح مشکلات مربوط به وضعیت رنگ‌دانه‌های پوست است که در اصطلاح به آنها لکه‌های پیری گفته می‌شود. به هر حال مزایای ناشی از میکرودرم آبریژن محدود به این موارد نیست، بلکه میکرودرم می‌تواند این امکان را فراهم کند که محصولات مراقبتی به لایه‌های عمیق‌تر پوست با سرعت بیشتر نفوذ کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره میکرودرم یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 0218833402902188333259 تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”15″]

جهت بزرگنمایی کلیک نمائید

میکرودرم آبریژن چیست؟


روش میکرودرم آبریژن یک روش سریع و غیرتهاجمی برای درمان مشکلات پوستی است. این روش به ویژه برای پاکسازی، تمیزکردن و صاف کردن سطح پوست بسیار مناسب است. در این روش، از ماساژ میکرو برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست در لایه بالایی استفاده می‌شود و با تحریک فرآیند ترمیمی پوست در لایه‌های عمیق، پوستی صاف و با سطح رطوبت مطلوب به وجود می‌آید.

میکرودرم آبریژن به گونه‌ای تنظیم می‌شود که برای همه انواع پوست، از جمله پوست های چرب و خشک، قابل استفاده باشد. به این ترتیب، این روش به عنوان یک روش سفارشی برای بهترین نتایج ممکن با توجه به وضعیت پوست، بکار می‌رود.

علاوه بر این، میکرودرم آبریژن قابل استفاده برای درمان مشکلات پوست با ضخامت‌های مختلف است. به طور کلی، با استفاده از این روش می‌توان مشکلات متنوعی مانند جای زخم، گرفتگی، خطوط ریز، چین و چروک‌ها، خشکی و ورقه‌شدن پوست را رفع کرد. زمان درمان نیز بسته به ناحیه‌ای که تحت درمان قرار می‌گیرد، ممکن است به مدت کوتاهی حدود بیست دقیقه باشد و نتایج میکرودرم آبریژن قابل مشاهده پس از یک جلسه خواهد بود.

در چه نقاطی از بدن می‌توان از میکرودرم آبریژن استفاده کرد؟


این درمان یک روش بی‌خطر برای استفاده در تمام نقاط بدن همچون صورت، بازوها، سینه، دست‌ها، گردن، کمر و بطور کلی هر نقطه‌ای است که بیمار به دنبال ایجاد پوست نرم و صاف در آن باشد.

چه مشکلاتی را می‌توان با این روش درمان کرد؟


میکرودرم آبریژن می‌تواند نتایج استثنایی در ارتباط با رفع مشکلات زیر برای افراد به همراه داشته باشد:

 • خطوط ریز
 • چین و چروک‌های پوست
 • آفتاب سوختگی پوست
 • رفع جوش و جای باقیمانده از آن
 • بهبود جای زخم
 • چربی بیش از حد پوست
 • جوش‌های سر سیاه و جوش‌های چرکی
 • منافذ باز و عریض پوست
 • لکه‌های پیری در سطح پوست
 • گرفتگی، جمع شدن و تغییر شرایط عادی پوست

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#f1bdc7″]

مزایای میکرودرم آبریژن به شرح زیر هستند:

 • کاهش منافذ باز پوست، از بین بردن سلول‌های مرده و رفع گرفتگی پوست
 • لایه‌برداری عمیق همراه با پاک‌سازی جای جوش
 • کمک به کاهش لکه‌های پوستی و علائم ناشی از آسیب‌های خورشیدی همراه با ایجاد وضعیت پوست صاف‌تر و مناسب‌تر
 • تحریک عملکرد غدد لنفاوی و دفع سموم بدن

مزایای ناشی از میکرودرم آبریژن باعث ایجاد ظاهر پوست جوان، جذاب و صاف برای فرد شده و به این ترتیب ظاهر جای جوش، اسکار، چین و چروک، و بسیاری از سایر مشکلات مانند آن بهبود پیدا می‌کند.[/alert]

روش انجام میکرودرم آبریژن


این روش با استفاده از یک دسته مخصوص با سر الماسی انجام می‌شود. به این منظور دسته دستگاه دو یا سه بار (با توجه به ضخامت پوست فرد) از روی پوست عبور داده شده و در هنگام تماس دسته با پوست از طریق جریان هوا، سلول‌های پوستی ساییده شده از روی پوست جمع می‌شوند. در واقع با عبور سر ساینده دستگاه از روی سطح پوست، سلول‌های مرده پوست برداشته شده، منافذ باز پوست بسته شده، خشکی پوست برطرف شده و ساختار پوست اصلاح می‌شود. با انجام این کار جوش‌های پوستی و جراحت باقیمانده از آنها بطور قابل توجه کاهش یافته، وضعیت کلی ظاهر پوست فرد بهبود یافته و در نهایت پوست فرد ظاهر جوان‌تر و جذاب‌تر پیدا خواهد کرد.

پس از درمان


قرمز شدن پوست پس از درمان عادی است و این شرایط می‌تواند برای چند ساعت ادامه داشته باشد. از طرف دیگر ورقه شدن پوست در چند روز اول پس از درمان مسئله‌ای عادی است، اما با بهبود یافتن وضعیت پوست، این شرایط دیگر عادی نمی‌باشد. هنگامی که از این روش برای رفع جوش‌های پوستی استفاده شود، ناحیه تحت درمان ممکن است قرمز شده و دلمه محدود بر روی آن ایجاد شود. توجه داشته باشید این شرایط می‌تواند برای چند روز ادامه پیدا کند. در این زمان لازم است از خراش دادن یا کندن دلمه ایجاد شده بر روی پوست خودداری شود، زیرا انجام این کار می‌تواند باعث باقی ماندن جای زخم بر روی پوست پس از درمان شود. پس از چند روز، بیمار می‌تواند بهبود قابل توجه در شرایط خود مشاهده کرده و با ایجاد ظاهر صاف‌تر و جذاب‌تر برای پوست خود مواجه شود.

آیا میکرودرم آبریژن دردناک است؟


7

میکرودرم آبریژن یک درمان بدون درد و کاملاً بی‌خطر می‌باشد. پزشک شرایط این درمان را با توجه به نوع پوست فرد مشخص کرده و به خاطر سطح تهاجم پایین، این درمان نیازی به استراحت و ریکاوری ندارد. جلسات درمان با این روش ممکن است در هر زمان از روز انجام شده و پس از تکمیل درمان بیمار می‌تواند فعالیت‌های عادی خود را دوباره شروع نماید. احساس بیمار در طول این درمان شبیه به احساس خارش خفیف می‌باشد. علاوه بر این بیمار با احساس آفتاب سوختگی خفیف به مدت کوتاه پس از درمان مواجه خواهد شد.

چه تعداد جلسه برای این درمان لازم است؟


برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن برای این درمان، لازم است از چند جلسه درمان در طول یک مدت مشخص برای فرد استفاده شود. برای جوان‌سازی پوست، تقریباً لازم است از شش جلسه درمان استفاده شود. این شرایط در حالی است که برای پوست‌های دارای مشکل، یک دوره درمان تشکیل شده از شش تا دوازده جلسه برای بیمار لازم می‌باشد. این جلسات هر دو تا سه هفته یک بار بر روی بیمار انجام می‌شود و هر جلسه در حدود 20 تا 40 دقیقه با توجه به شرایط فرد و ناحیه تحت درمان طول خواهد کشید.
با توجه به اینکه پوست فرد به صورت مداوم پس از درمان فرآیند بهبود خود را ادامه می‌دهد، پزشک به بیمار پیشنهاد می‌دهد به صورت منظم از پوست خود مراقبت نماید تا از این طریق امکان دستیابی به بهترین نتایج ممکن فراهم گردد. به این منظور بسیاری از افراد سعی می‌کنند هر یک تا سه ماه برای این درمان مجدداً به مطب پزشک مراجعه کنند. به این ترتیب تعداد جلسات درمان مورد نیاز برای بیمار به عنوان بخشی از برنامه درمان در طول جلسه مشاوره اولیه مشخص شده و این شرایط با هدف دستیابی به بهترین نتایج ممکن انجام می‌شود.

آیا میکرودرم آبریژن برای همه انواع پوست مناسب است؟


بله. تمام پوست‌ها با شرایط و رنگ‌های مختلف برای این درمان مناسب هستند و این شرایط شامل هر دوی پوست‌های چرب و خشک است. در حقیقت این درمان را می‌توان با توجه به نوع پوست فرد تنظیم کرده و مورد استفاده قرار داد. به هر حال، برخی از شرایط خاص پوست و مشکلات سیستم ایمنی می‌توانند باعث شوند استفاده از این روش برای بیمار امکان‌پذیر نباشد. به همین خاطر لازم است درباره سابقه درمان و شرایط سلامتی بطور دقیق و صادقانه با پزشک در طول جلسه مشاوره اولیه صحبت شود. این درمان همچنین برای افراد دارای پوست بسیار حساس یا افرادی که دچار بیماری پوستی آکنه روزاسه هستند، قابل استفاده نیست، زیرا در این حالت درمان می‌تواند تشدید شرایط بیماری را برای فرد به همراه داشته باشد.

آیا می‌توان پس از درمان به محل کار بازگشت؟


بله. مطمئناً بیمار می‌تواند پس از این درمان به محل کار خود مراجعه کند. در این شرایط با وجودی که مقدار کمی قرمزی ممکن است در پوست ایجاد شود، این وضعیت باعث ایجاد مشکل در فعالیت‌های روزمره فرد نشده و نیازی به استراحت کردن برای رفع آن نیست. به هر حال، پس از درمان بطور جدی به بیمار توصیه می‌شود به منظور دستیابی به بهترین نتایج ممکن از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری نماید.

عوارض جانبی احتمالی این درمان چیست؟


پس از میکرودرم آبریژن، پوست ناحیه تحت درمان ممکن است قرمز یا صورتی شده یا کمی ورم کند. به هر حال این شرایط با گذشت یک روز از درمان برطرف خواهد شد. در برخی موارد، پوست فرد می‌تواند دچار کبودی، سوختگی، سوزش یا حساسیت زیاد به نور خورشید شود. این شرایط نیز بدون اقدام خاص از بین رفته و برطرف می‌شوند.
در صورتی که پوست پس از درمان دچار لکه‌های تیره شده یا آسیب‌دیدگی در پوست ایجاد شود، فرد در معرض خطر بالاتر ایجاد لکه‌های تیره بر روی پوست قرار می‌گیرد. به هر حال هنگامی که میکرودرم آبریژن توسط متخصص پوست برای روی بیمار انجام شود، احتمال مواجه شدن با این خطرات در سطح حداقل خواهد بود.

هزینه درمان


بیمار ممکن است به حدود 5 تا 12 جلسه درمان برای دستیابی به نتایج مورد نظر خود نیاز داشته باشد که فاصله بین این درمان‌ها دو تا سه هفته است. بنابراین، هر چه تعداد جلسات درمان بیشتر شود، هزینه این درمان افزایش پیدا کرده و دستیابی به نتایج بهتر برای فرد امکان‌پذیر می‌شود. علاوه بر این هزینه درمان بیمار از یک کلینیک به کلینیک دیگر متفاوت می‌باشد.

مقالات مرتبط

لیفت و کشیدن پوست گردن با جراحی

در بسیاری از افراد، نشانه‌های پیری در ناحیه گردن زودتر از سایر نقاط صورت ظاهر می‌گردد. ژنتیک و کاهش وزن نیز جزء عوامل تاثیرگذار بر

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی