لاغر و کوچک کردن بازو و رفع افتادگی و شلی پوست بازو

rt

وقتی افزایش و کاهشی در وزن رخ می‌دهد، الگوهای چاقی و لاغری می‌توانند برای هر فردی غیرقابل‌پیش‌بینی و مختص به هر شخص باشند. برای برخی از افراد، بخش فوقانی بازوها مایه‌ی سرخوردگی است و اغلب به‌عنوان ناحیه‌ی مشکل آفرین آزار دهنده برای ذخیره‌ی چربی ظاهر می‌شود. گاهی برای داشتن بازوهای زیبا و ورزیده تنها ورزش کردن کافی نیست، به‌خصوص اگر افتادگی پوست در اثر کاهش بیش‌ازحد وزن یا آغاز فرآیند پیری باشد.لیفت بازو، لیپوساکشن و کرایولیپولیز راه‌حل‌هایی مؤثری برای افرادی هستند که در قسمت فوقانی بازوهایشان پوست و چربی اضافی دارند و نمی‌توانند با رژیم غذایی و ورزش کردن به نتایج مطلوب دست یابند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#f1bdc7″]
بازوی حجیم و بزرگ ظاهر بدن را چاق نشان می‌دهد و بازوی باریک‌تر به لاغرتر نشان دادن بدن کمک می‌کند. پزشکان برای رفع مشکل چاقی بازوها چندین روش درمانی مثل لیفت بازو، لیپوساکشن، کرایولیپولیز را پیشنهاد می‌کنند. متخصصین ما در کلینیک تخصصی زیبایی رازی، در طول مشاوره، به نگرانی‌های شما گوش سپرده و به بحث راجع به گزینه‌های درمانی شما می‌پردازند. آن‌ها راجع به اینکه کدام روش درمانی مناسب شما است، بحث می‌کنند و شما را از مخاطرات بالقوه و نتایج روش‌های درمانی مطلع می‌سازند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر راجع به روش‌های درمانی لاغر کردن بازو در کلینیک رازی، با شماره‌های   02188334029 – 02188333259  تماس حاصل فرمایید. پرسنل ما آماده‌ کمک به شما در خصوص گرفتن نوبت ویزیت و ارائه اطلاعات بیشتر هستند.[/alert]

اقدامات لازم پیش از جراحی لاغر و کوچک کردن بازو


قبل از جراحی رفع افتادگی پوست ،  جهت اطمینان از حصول نتایج مطلوب، بایستی چندین مرحله تکمیل شود.

  • نیاز به انجام آزمایش‌ها و تست‌های خاصی خواهد بود. پزشک انها را مشخص خواهد کرد.
  • حداقل 4-6 هفته قبل و نیز 3 هفته بعد از عمل جراحی بازو باید از سیگار کشیدن اجتناب کرد.
  • قبل از جراحی زیبایی بازو داروهای گیاهی یا ضدالتهاب نخورید؛ این داروها احتمال خونریزی را افزایش می‌دهند.
  • بعضی غذاها به‌سرعت بخشیدن به زمان بهبودی معروف هستند مثل سبزیجات و گوشت بدون چربی.
  • شب قبل از جراحی بازو باید با صابون ضد باکتری دوش بگیرید.
  • بعد از نیمه‌شب روز جراحی زیبایی بازو چیزی نخورید و نیاشامید.
  • حتماً یک پیراهن گشاد بپوشید یا به همراه خود بیاورید تا مجبور به روی سر کشیدن آن نباشید، چون برای مدتی حرکت بازوهایتان بسیار محدود می‌شود و  شما به چیزی احتیاج دارید که بتوانید آن را به‌راحتی به دور خود بپیچید.

روش‌های مختلف کوچک کردن بازو


لیپوساکشن

r1

لیپوساکشن به‌گونه‌ای طراحی‌شده تا به‌عنوان یک روش سراپایی با کمک بی‌حسی موضعی انجام گیرد. در این روش درد بسیار کم خواهد بود، هرچند ممکن است در ناحیه تحت درمان احساس فشار، حرکت، یا لرزش کنید. در این روش، پزشک برشی کوچک، معمولاً نزدیک آرنج یا زیر بغل، ایجاد خواهد کرد و لوله‌ای نازک موسوم به کانول را وارد ناحیه‌ی چربی می‌کند. از کانول برای شکستن رسوبات چربی و کوچک کردن این ناحیه به ابعاد مدنظر استفاده می‌شود. چربی‌های ناخواسته با فشار خلأ بالا بیرون کشیده می‌شود و آسیبی بر پوست، عضلات، اعصاب و عروق خونی وارد نمی‌سازد. به‌طورکلی، این روش درمانی یک تا دو ساعت طول می‌کشد. اگر شما همزمان تحت درمان روش‌های دیگر قرار بگیرید این زمان می‌تواند متفاوت باشد.

دوره‌ی نقاهت

ممکن است بازوهای شما پس از آبکشی تزریقی برای چربی‌کشی، به مدت چند روز سفت و دردناک باشند. این درد ممکن است شبیه به دردی باشد که پس از ورزش شدید احساس می‌شود. تورم و کبودی نیز معمولاً در مدت 7 تا 10 روز بعد از آبکشی کاهش می‌یابد. برای کاهش تورم، پرسنل مربوطه ممکن است یک لباس فشرده‌ساز (نوعی گن) را بر روی بازوهای شما قرار دهند. این لباس فشرده‌ساز به تن شما کمک می‌کند تا تورم بدن شما کاهش یابد و همچنین به بدن شما در تطابق با شکل جدیدش کمک می‌کند. معمولاً این لباس فشرده‌ساز برای مدت 4 تا 6 هفته باید استفاده شود. بیشتر بیماران پس از یک هفته از آبکشی، قادر به بازگشت به کار و فعالیت‌های روزمره خود هستند.

کرایولیپولیز

r2

روش کول اسکالپتینگ (فرم دهی و لاغر کردن به کمک سرما) که روش جایگزین لیپوساکشن است روشی غیر جراحی جهت کاهش چربی ناخواسته بدن می‌باشد که در آن از تکنیک به ثبت اختراع رسیده‌ی سردی به نام کرایولیپولیز استفاده می‌شود. برخلاف روش لیپوساکشن، روش کرایولیپولیز روشی غیرتهاجمی است و نیازی به برش یا تزریق ندارد. در این روش به بیهوشی نیازی نیست. دستگاه کرایولیپولیز از بادکش‌های مکنده بهره می‌گیرد که لایه‌های چربی را با کمک خلأ ثابت به داخل خود می‌کشد. هر لایه چربی در مدت‌زمان و سیکلی 60 دقیقه‌ای سرد می‌شود. در طول دوره‌ی درمان، درحالی‌که دستگاه کرایولیپولیز به‌آرامی ناحیه موردنظر را سرد می‌کند، شما می‌توانید به استراحت، مطالعه، کار با کامپیوتر و یا تماشای فیلم بپردازید. این روش درمانی به دوره‌ی بهبودی یا زمان استراحت نیاز ندارد. بیماران می‌توانند بلافاصله به کار بازگردند. پس از عمل نیازی به لباس‌های فشرده‌ساز نیست. بیماران بلافاصله پس از درمان می‌توانند ورزش‌های عادی خود را از سر بگیرند.

روش‌های مختلف لیفت بازو 


لیفت استاندارد بازو

r3

لیفت استاندار بازو با ایجاد برشی از آرنج تا بخش فوقانی زیر بغل انجام می‌شود. این برش در پشت بازو زده می‌شود تا جای برش کمتر دیده شود. با برداشته شدن مقدار مناسبی از پوست و چربی اضافه، پوست کشیده و سفت می‌گردد و برش با بخیه بسته می‌شود. جای زخم ایجادشده از نمای جلو قابل‌رؤیت نیست و با گذشت زمان محو می‌گردد. اگر دوست دارید که جای زخمتان از پشت دیده نشود، پزشک می‌تواند برشی در بخش داخلی بازو ایجاد کند. بهتر این است که با پزشکتان راجع به محل برش صحبت کنید تا ببینید کدام گزینه برای سفت کردن پوست با سلیقه شما مطابقت دارد.

لیفت کامل بازو

 r3

در روش لیفت کامل بازو، که به آن لیفت L شکل بازو نیز معروف است، یک برش به شکل حرف L در بازو ایجاد می‌شود. این برش از ناحیه آرنج شروع شده و به سمت پایین بازو کشیده شده و در نهایت در حفره‌ی زیر بغل ختم می‌شود. پوست زیر بغل و نیز پوست سینه در دو طرف برش بریده شده و سپس سفت می‌شوند. این روش برای افرادی مناسب است که به تازگی مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده‌اند، زیرا با استفاده از این روش می‌توان بخش قابل توجهی از پوست را به صورت طبیعی و فشرده شده شکل داد.

مینی لیفت بازو

r4

مینی لیفت یا لیفت جزئی بازو برای کسانی مناسب است که در واقع برای رفع شلی و افتادگی پوست زیر بغل به کمک کمی نیاز دارند. این برش یا در زیر بغل یا دقیقاً در بالای زیر بغل ایجاد می‌شود. برش، در این روش اصلاح جزئی و محدود، بسیار کوچک‌تر از برش لیفت استاندارد و لیفت کامل بازو بوده و در منطقه‌ی زیر بغل مخفی است. انجام عمل مینی لیفت بازو برای افرادی که پوست اضافه زیادی برای برداشتن دارند نامناسب است.

دوره‌ی بهبودی

هر دو بازوی شما با لباس فشرده‌ساز یا بانداژ بسته خواهد شد. این کار تورم را کاهش می‌دهد. برای گرفتن هرگونه مایعات اضافی ممکن است به نصب لوله درناژ (لوله‌های تخلیه ترشحات) نیاز داشته باشید، اگر چنین باشد، پزشکتان دستورالعمل‌های خاصی را در خصوص چگونگی مراقبت از آن‌ها به شما خواهد داد. احساس سوزن شدن یا بی‌حسی خفیف در هفته اول یا دوم بعد از جراحی زیبایی بازو عادی است و با گذشت زمان فروکش خواهد کرد. در صورت نیاز، پزشکتان داروی ضد درد و ضد تهوع برایتان تجویز خواهد کرد؛ باید آنها را طبق دستور مصرف کنید.یک هفته پس از عمل دوش نگیرید. تا زمان اعلام‌شده حمام کردن با کشیدن اسفنج خیس به بدن اشکالی ندارد. درن (لوله‌های تخلیه ترشحات) و بانداژ معمولاً یک هفته بعد و به هنگام ملاقات با پزشک برداشته می‌شوند. همچنین در ملاقات بعدی، پزشک روند و سرعت بهبودی شما ارزیابی و مطابق با روند بهبودی، دستورالعمل مناسبی برایتان تنظیم می‌گردد. فعالیت‌های عادی را می‌توانید 7 تا 3 روز پس از ملاقات با پزشک از سر بگیرید. تقریباً به مدت 6 هفته از بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت‌های شدید خودداری کنید.

نتایج


نتیجه جراحی بازو برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد، اما اغلب بیمارانی که از روش لاغر و کوچک کردن بازو استفاده کرده‌اند، از نتایج به‌دست‌آمده شگفت‌زده می‌شوند. بسیاری از بیماران احساس اعتمادبه‌نفس بسیار بیشتری می‌کنند، زیرا می‌توانند پیراهن‌های آستین کوتاه و لباس‌های زیرپیراهنی را راحت‌تر پوشیده و احساس خجالت یا تردید نمی‌کنند. با انجام این روش درمانی، بازوها باریکتر، تندتر و به تناسب بیشتری خواهند رسید. نتایج بهبود ظاهر بازوی پس از جراحی زیبایی بازوی بلافاصله مشاهده خواهند شد، اما ممکن است کمی تورم وجود داشته باشد. نتیجه نهایی در کمتر از 3 ماه قابل مشاهده خواهد بود. کوچک کردن بازو باعث بهبود شکل و ظاهر زیبایی بازو می‌شود، به خصوص برای افرادی که با مشکل پوست اضافی در بازوهای خود روبرو هستند. با ادامه‌ی یک سبک زندگی سالم برای حفظ تناسب بدن، نتیجه این روش درمانی برقرار خواهد ماند. با این حال، روش کوچک کردن بازو نمی‌تواند از افتادگی طبیعی پوست به دنبال بالا رفتن سن جلوگیری کند.

هزینه


هزینه‌ی کوچک کردن بازو به وضعیت خاص شما بستگی دارد. قرار گرفتن تحت روش‌های درمانی دیگر همزمان با این روش هزینه را تغییر خواهد داد. پزشک در طول مشاوره می‌تواند هزینه درمان شما را به‌طور تقریبی تخمین بزند.

مقالات مرتبط

کاشت موی طبیعی به روش FuT

یک سوم مردان در سن 30 سالگی دچار ریزش مو هستند، 40 درصد آنها در سن 40 سالگی ریزش مو دارند و بیش از نیمی از

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی