rt

وقتی افزایش و کاهشی در وزن رخ می‌دهد، الگوهای چاقی و لاغری می‌توانند برای هر فردی غیرقابل‌پیش‌بینی و مختص به هر شخص باشند. برای برخی از افراد، بخش فوقانی بازوها مایه‌ی سرخوردگی است و اغلب به‌عنوان ناحیه‌ی مشکل آفرین آزار دهنده برای ذخیره‌ی چربی ظاهر می‌شود. گاهی برای داشتن بازوهای زیبا و ورزیده تنها ورزش کردن کافی نیست، به‌خصوص اگر افتادگی پوست در اثر کاهش بیش‌ازحد وزن یا آغاز فرآیند پیری باشد.لیفت بازو، لیپوساکشن و کرایولیپولیز راه‌حل‌هایی مؤثری برای افرادی هستند که در قسمت فوقانی بازوهایشان پوست و چربی اضافی دارند و نمی‌توانند با رژیم غذایی و ورزش کردن به نتایج مطلوب دست یابند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#f1bdc7″]
بازوی حجیم و بزرگ ظاهر بدن را چاق نشان می‌دهد و بازوی باریک‌تر به لاغرتر نشان دادن بدن کمک می‌کند. پزشکان برای رفع مشکل چاقی بازوها چندین روش درمانی مثل لیفت بازو، لیپوساکشن، کرایولیپولیز را پیشنهاد می‌کنند. متخصصین ما در کلینیک تخصصی زیبایی رازی، در طول مشاوره، به نگرانی‌های شما گوش سپرده و به بحث راجع به گزینه‌های درمانی شما می‌پردازند. آن‌ها راجع به اینکه کدام روش درمانی مناسب شما است، بحث می‌کنند و شما را از مخاطرات بالقوه و نتایج روش‌های درمانی مطلع می‌سازند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر راجع به روش‌های درمانی لاغر کردن بازو در کلینیک رازی، با شماره‌های   02188334029 – 02188333259  تماس حاصل فرمایید. پرسنل ما آماده‌ کمک به شما در خصوص گرفتن نوبت ویزیت و ارائه اطلاعات بیشتر هستند.[/alert]

اقدامات لازم پیش از جراحی لاغر و کوچک کردن بازو


قبل از جراحی رفع افتادگی پوست ،  جهت اطمینان از حصول نتایج مطلوب، بایستی چندین مرحله تکمیل شود.

روش‌های مختلف کوچک کردن بازو


لیپوساکشن

r1

لیپوساکشن به‌گونه‌ای طراحی‌شده تا به‌عنوان یک روش سراپایی با کمک بی‌حسی موضعی انجام گیرد. در این روش درد بسیار کم خواهد بود، هرچند ممکن است در ناحیه تحت درمان احساس فشار، حرکت، یا لرزش کنید. در این روش، پزشک برشی کوچک، معمولاً نزدیک آرنج یا زیر بغل، ایجاد خواهد کرد و لوله‌ای نازک موسوم به کانول را وارد ناحیه‌ی چربی می‌کند. از کانول برای شکستن رسوبات چربی و کوچک کردن این ناحیه به ابعاد مدنظر استفاده می‌شود. چربی‌های ناخواسته با فشار خلأ بالا بیرون کشیده می‌شود و آسیبی بر پوست، عضلات، اعصاب و عروق خونی وارد نمی‌سازد. به‌طورکلی، این روش درمانی یک تا دو ساعت طول می‌کشد. اگر شما همزمان تحت درمان روش‌های دیگر قرار بگیرید این زمان می‌تواند متفاوت باشد.

دوره‌ی نقاهت

بازوهای شما ممکن است چند روزی سفت و دردناک شوند این درد مثل دردی است که از ورزش بیش‌ازحد احساس می‌شود. تورم و کبودی معمولاً 10 تا 7 روز بعد از بین خواهد رفت. پرسنل ما برای کاهش تورم لباس فشرده‌ساز (نوعی گن) به تن شما خواهند کرد که به کاهش تورم بدن شما و همزمان با التیام یافتن، به سازگار شدن بدن با شکل جدید خود کمک می‌کند. این لباس حدوداً 4-6 هفته پوشیده می‌شود. بیشتر بیماران حدوداً یک هفته پس از جراحی بازو قادر به بازگشت به کار و دیگر فعالیت‌های روزانه خود هستند.

کرایولیپولیز

r2

روش کول اسکالپتینگ (فرم دهی و لاغر کردن به کمک سرما) که روش جایگزین لیپوساکشن است روشی غیر جراحی جهت کاهش چربی ناخواسته بدن می‌باشد که در آن از تکنیک به ثبت اختراع رسیده‌ی سردی به نام کرایولیپولیز استفاده می‌شود. برخلاف روش لیپوساکشن، روش کرایولیپولیز روشی غیرتهاجمی است و نیازی به برش یا تزریق ندارد. در این روش به بیهوشی نیازی نیست. دستگاه کرایولیپولیز از بادکش‌های مکنده بهره می‌گیرد که لایه‌های چربی را با کمک خلأ ثابت به داخل خود می‌کشد. هر لایه چربی در مدت‌زمان و سیکلی 60 دقیقه‌ای سرد می‌شود. در طول دوره‌ی درمان، درحالی‌که دستگاه کرایولیپولیز به‌آرامی ناحیه موردنظر را سرد می‌کند، شما می‌توانید به استراحت، مطالعه، کار با کامپیوتر و یا تماشای فیلم بپردازید. این روش درمانی به دوره‌ی بهبودی یا زمان استراحت نیاز ندارد. بیماران می‌توانند بلافاصله به کار بازگردند. پس از عمل نیازی به لباس‌های فشرده‌ساز نیست. بیماران بلافاصله پس از درمان می‌توانند ورزش‌های عادی خود را از سر بگیرند.

روش‌های مختلف لیفت بازو 


لیفت استاندارد بازو

r3

لیفت استاندار بازو با ایجاد برشی از آرنج تا بخش فوقانی زیر بغل انجام می‌شود. این برش در پشت بازو زده می‌شود تا جای برش کمتر دیده شود. با برداشته شدن مقدار مناسبی از پوست و چربی اضافه، پوست کشیده و سفت می‌گردد و برش با بخیه بسته می‌شود. جای زخم ایجادشده از نمای جلو قابل‌رؤیت نیست و با گذشت زمان محو می‌گردد. اگر دوست دارید که جای زخمتان از پشت دیده نشود، پزشک می‌تواند برشی در بخش داخلی بازو ایجاد کند. بهتر این است که با پزشکتان راجع به محل برش صحبت کنید تا ببینید کدام گزینه برای سفت کردن پوست با سلیقه شما مطابقت دارد.

لیفت کامل بازو

 r3

در عمل لیفت کامل بازو که به آن لیفت L شکل بازو نیز می‌گویند برشی به شکل L ایجاد می‌گردد که این برش از آرنج شروع شده، به سمت پایین بازو کشیده شده و به حفره‌ی زیر بغل ختم می‌شود. پوست زیر بغل و نیز پوست واقع در دو سوی سینه بریده‌شده و سفت می‌گردد. این روش برای کسانی مناسب است که به‌تازگی مقدار قابل‌توجهی از وزن خود را از دست‌داده‌اند؛ زیرا در این روش می‌توان بخش زیادی از پوست را به شکلی طبیعی سفت نمود.

مینی لیفت بازو

r4

مینی لیفت یا لیفت جزئی بازو برای کسانی مناسب است که در واقع برای رفع شلی و افتادگی پوست زیر بغل به کمک کمی نیاز دارند. این برش یا در زیر بغل یا دقیقاً در بالای زیر بغل ایجاد می‌شود. برش، در این روش اصلاح جزئی و محدود، بسیار کوچک‌تر از برش لیفت استاندارد و لیفت کامل بازو بوده و در منطقه‌ی زیر بغل مخفی است. انجام عمل مینی لیفت بازو برای افرادی که پوست اضافه زیادی برای برداشتن دارند نامناسب است.

دوره‌ی بهبودی

هر دو بازوی شما با لباس فشرده‌ساز یا بانداژ بسته خواهد شد. این کار تورم را کاهش می‌دهد. برای گرفتن هرگونه مایعات اضافی ممکن است به نصب لوله درناژ (لوله‌های تخلیه ترشحات) نیاز داشته باشید، اگر چنین باشد، پزشکتان دستورالعمل‌های خاصی را در خصوص چگونگی مراقبت از آن‌ها به شما خواهد داد. احساس سوزن شدن یا بی‌حسی خفیف در هفته اول یا دوم بعد از جراحی زیبایی بازو عادی است و با گذشت زمان فروکش خواهد کرد. در صورت نیاز، پزشکتان داروی ضد درد و ضد تهوع برایتان تجویز خواهد کرد؛ باید آنها را طبق دستور مصرف کنید.یک هفته پس از عمل دوش نگیرید. تا زمان اعلام‌شده حمام کردن با کشیدن اسفنج خیس به بدن اشکالی ندارد. درن (لوله‌های تخلیه ترشحات) و بانداژ معمولاً یک هفته بعد و به هنگام ملاقات با پزشک برداشته می‌شوند. همچنین در ملاقات بعدی، پزشک روند و سرعت بهبودی شما ارزیابی و مطابق با روند بهبودی، دستورالعمل مناسبی برایتان تنظیم می‌گردد. فعالیت‌های عادی را می‌توانید 7 تا 3 روز پس از ملاقات با پزشک از سر بگیرید. تقریباً به مدت 6 هفته از بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت‌های شدید خودداری کنید.

نتایج


نتیجه جراحی بازو برای هر مورد خاص متفاوت است، بااین‌حال اکثر قریب به‌اتفاق بیمارانی که تحت درمان با روش لاغر و کوچک کردن بازو قرارگرفته‌اند از نتایج حاصل‌شده شگفت‌زده‌اند. بسیاری از بیماران اعتمادبه‌نفس بسیار زیادی را تجربه می‌کنند زیرا قادر به پوشیدن پیراهن آستین‌کوتاه و زیرپیراهنی رکابی می‌شوند و احساس خجالت یا تردید نمی‌کنند. با انجام این روش درمانی بازوها باریکتر، ورزیده و متناسب‌تر می‌شوند. نتایج حاصل از بهبود ظاهر بازو بلافاصله پس از عمل جراحی زیبایی بازو قبل رؤیت خواهد بود، بااین‌حال مقدار کمی تورم وجود خواهد داشت. نتیجه‌ی نهایی را می‌توان در کمتر از 3 ماه دید. کوچک کردن بازو باعث خوش‌فرمی و تناسب ظاهری و زیبایی بازوی افرادی می‌شود که با داشتن پوست اضافی در بازوی خود مشکل‌ دارند. تا زمانی که شما برای منظور حفظ تناسب بدن خود، سبک زندگی سالمی را دنبال می‌کنید. اثر این روش درمانی باقی می‌ماند. روش درمانی کوچک کردن بازو نمی‌تواند مانع افتادگی طبیعی پوست براثر بالا رفتن سن شود.

هزینه


هزینه‌ی کوچک کردن بازو به وضعیت خاص شما بستگی دارد. قرار گرفتن تحت روش‌های درمانی دیگر همزمان با این روش هزینه را تغییر خواهد داد. پزشک در طول مشاوره می‌تواند هزینه درمان شما را به‌طور تقریبی تخمین بزند.

یک پاسخ

  1. سلام و خسته نباشید. من چندین ساله که وزن خودم رو حدود 32 کیلو کم کردم اما متاسفانه بازوهام خیلی افتاده هستش و واقعا ناراحت میشم میبینم بازوم رو از عمل بازو کمی ترس دارم واسه اینکه میگم نکنه عوارض بدی داشته باشه. میخواستم راهنماییم کنین و اینکه هزینه این عمل حدودا چقدر هستش؟ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان شبانه روزی