عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی

bini1-1

اگرچه داشتن بینی گوشتی ممکن است در برخی از افراد جذاب به نظر برسد، اما برخی افراد دیگر ممکن است از آن ناراحتی بیابند، به ویژه در برخی از نژادها. این نوع بینی می‌تواند صورت را پهن و باعث بسته شدن چشم‌ها شود. همچنین، پهن بودن نوک بینی می‌تواند باعث باریک دیده شدن پل بینی شود، که این موضوع نیز قابل مشاهده است. هدف از جراحی بینی، تحقیق و تعادل در اندازه بینی از بالا تا پایین آن و ایجاد هماهنگی بین اندازه بینی و سایر عناصر صورت است.

اگر قصد دارید پهنای بینی خود را کاهش دهید و فکر می‌کنید که اندازه‌ی بینی شما با دیگر اجزای صورت همخوانی ندارد، عمل جراحی بینی‌ گوشتی یک روش مناسب برای رسیدن به این هدف است. یک جلسه‌ی مشاوره‌ی اولیه برای شما در نظر گرفته می‌شود که در طی آن، جراح در مورد عمل جراحی با شما بحث کرده و مشخص می‌کند که آیا متقاضی مناسبی برای آن هستید یا خیر. یک بحث مفصل در مورد هدف شما از انجام جراحی بینی و انتظارات شما از نتایج این عمل اهمیت بسیار زیادی دارد.

متخصصین کلینیک زیبایی رازی، در مورد مشکلات بینی از جمله اندازه‌ی پل بینی، نوک بینی و مجاری و پهنای آن و همچنین در مورد مشکلات تنفسی و علل احتمالی آن‌ها با شما بحث خواهند کرد. جراح یک برنامه‌ی درمانی را طراحی کرده و مطمئن می‌شود که نگرانی‌های شما برطرف شوند. برای دریافت مشاوره از متخصصین ما و آشنایی با روش‌های جراحی بینی گوشتی و یا در صورت نیاز به رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

 

bini2

bini3

آناتومی


شکل و ساختار بینی فرد می‌تواند در مناطق مختلفی از جمله پل بینی، نوک بینی، مجاری هوایی و به طور کلی، پهن و گوشتی به نظر برسد. ساختار پل بینی شامل استخوان سفت در بخش بالایی و غضروف نرم در بخش پایینی آن است. بخش پایینی پل بینی شامل بخش باریکتر مجاری هوایی است که نقش مهمی در تنفس از طریق بینی دارد. این ناحیه در مقایسه با بخش بالایی پل بینی باریک‌تر است. نوک بینی نیز ممکن است به دلیل بزرگ بودن یا انحنای غیرطبیعی غضروف‌ها، پهن به نظر برسد. باز شدن پره‌های بینی نیز می‌تواند باعث پهن شدن بینی شما نسبت به حالت عادی شود. همچنین، ضخامت پوست بینی، به ویژه در نوک بینی که ممکن است ضخامت بیشتری نسبت به سایر بخش‌های پوستی بینی داشته باشد، می‌تواند باعث ظاهر گوشتی بینی شما شود.

متقاضیان درمان عمل بینی گوشتی


bini4

عمل جراحی بینی گوشتی می‌تواند ظاهر و اعتمادبه‌نفس شما را بهبود بخشد. قبل از تصمیم‌گیری برای انجام عمل جراحی به‌دقت در مورد انتظارات خود از نتایج این عمل فکر کرده و با اعضای تیم پزشکی مشورت کنید. بهترین داوطلبین برای انجام عمل زیبایی بینی گوشتی، افرادی هستند که به دنبال اصلاحات کوچک در ظاهر بینی خود هستند. عمل جراحی بینی هیچ گاه نمی‌تواند به‌طور کامل ظاهر شخص را تغییر دهد. اگر شما از نظر فیزیکی سالم هستید و انتظارات واقع‌گرایانه‌ای از نتایج این عمل دارید، کاندید مناسبی برای انجام این جراحی خواهید بود.

سن فرد نیز عاملی است که باید آن را در نظر گرفت. اکثر جراحان ترجیح می‌دهند که بر روی نوجوانانی که به بلوغ نرسیده‌اند (دختران 14 تا 15 ساله و اندکی بیشتر برای پسران) عمل جراحی انجام ندهند. همچنین مهم است که موقعیت اجتماعی و روحی یک نوجوان در نظر گرفته شود.

قبل از انجام عمل بینی گوشتی


در طول مشاوره‌ی اولیه، پزشک صورت شما را به شکل جامع معاینه کرده و سوابق پزشکی شما را تحت بررسی قرار می‌دهد تا مشخص شود که آیا عمل جراحی بینی برای وضعیت شما مناسب است یا خیر. سپس شما با جراح در مورد عمل جراحی به‌طور مفصل بحث خواهید کرد. در بسیاری از موارد، استفاده از عکس دیجیتال برای پیش‌بینی شکل بینی شما پس از انجام جراحی یک ابزار قدرتمند است که می‌تواند ارتباط بین شما و جراح پلاستیک صورت را بسیار قدرتمندتر کند.

زمانی که تصمیم به انجام عمل جراحی گرفتید، پزشک به‌طور کامل در مورد خطرات و مزایای این عمل جراحی برای شما توضیح داده و همه‌ی سؤالات شما را پاسخ خواهد داد.

عمل جراحی با توجه به سن، سوابق پزشکی و هرگونه عوامل خطر موجود (جراحی‌های قبلی و عادت‌های خاص مثل استعمال دخانیات، استفاده اسپری‌های تنفسی بدون نیاز به نسخه، استفاده از ویتامین‌ها و مکمل‌ها) انجام می‌شود. به‌منظور اطمینان از بی‌خطر بودن روند درمانی، تست‌های خاصی انجام شده و ممکن است لازم باشد تا با پزشک خود نیز مشورت کنید.

به شما دستورالعمل‌های کتبی برای هفته‌های منتهی به عمل جراحی داده خواهد شد. غذاها، مکمل‌ها و حتی ویتامین‌هایی که بتوانند خون را رقیق کنند باید کنار گذاشته شوند. ایبوپروفن، آسپرین، ناپروکسن و دیگر داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) بدون نیاز به نسخه نیز نباید در این دوره مصرف شوند.

روند انجام عمل جراحی بینی گوشتی


bini5

برای رفع پهن بودن پل بینی، ممکن است استخوان‌های پل باریک شوند. درصورتی‌که پل بینی پایین‌تر از سطح عادی قرار گرفته و یا دچار فرورفتگی باشد، می‌توان از عمل پیوند غضروف استفاده کرده و یک پل باریک‌تر برای بینی ساخت. اگر مجاری هوایی بینی تنگ هستند، می‌توان از عمل پیوند غضروف برای هماهنگ کردن پهنای بینی در مناطق مختلف آن استفاده کرد. برای رفع گوشتی بودن نوک بینی نیز می‌توان غضروف‌های اضافی نوک آن را بریده و سپس آن ناحیه را بخیه زد تا نوک بینی فرم بهتری پیدا کند. در برخی از مواقع، پیوند غضروف از ناحیه‌ی تیغه‌ی بینی انجام می‌شود تا نوک بینی کشیده شده و بینی کوچک‌تر شود.

عمل جراحی بینی در دو نوع قابل انجام است که پزشک می‌تواند بسته به نیازهای شما آن را انجام دهد. عمل جراحی بینی گوشتی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در عمل جراحی باز بینی، بریدگی‌ها در زیر بینی و در داخل مجاری آن ایجاد می‌شوند. سپس پوست بینی بالا کشیده شده و ساختارهای آن در معرض دید قرار می‌گیرند. سپس بسته به اهداف شما از انجام این عمل تغییرات موردنیاز در غضروف و استخوان‌ها ایجاد می‌شوند. سپس پوست بالا کشیده شده به محل اولیه بازگردانده شده و از بخیه‌های جذبی برای بستن بریدگی‌ها استفاده می‌شود. پس از آن نیز بینی شما از خارج گچ گرفته می‌شود. در روش جراحی بسته بینی، بریدگی‌ها در بخش خارجی بینی ایجاد نخواهند شد.

پس از جراحی


پس از جراحی بینی گوشتی و مخصوصاً در طول 24 ساعت اول، صورت شما پف کرده، بینی شما دردناک شده و ممکن است سردرد مبهمی را تجربه کنید. شما می‌توانید هرگونه ناراحتی ایجاد شده را با استفاده از داروهای مسکن تجویز شده توسط جراح تسکین دهید. در روز اول پس از جراحی، باید در تخت خود بخوابید و سر خود را اندکی بالا نگه دارید (به‌جز مواقعی که به دستشویی می‌روید).

ممکن است مشاهده کنید که تورم و کبودی اطراف چشم‌ها در ابتدا افزایش یافته و در عرض 2 تا 3 روز به اوج خود می‌رسد. استفاده از کمپرس سرد می‌تواند این تورم را کاهش دهد و احساس شما را کمی بهتر کند. اکثر این میزان تورم و کبودی در عرض 2 هفته از بین خواهد رفت.

مقداری خونریزی خفیف در طول چند روز اول پس از جراحی شایع بوده و ممکن است به مدت چند هفته در بینی خود احساس گرفتگی کنید. ممکن است جراح از شما بخواهد تا در طول هفته‌ی اول در زمانی که بافت‌ها در حال ترمیم هستند، از خالی کردن بینی خود پرهیز کنید.

اگر گاز یا پنبه در داخل بینی شما قرار داده شده است، پس از گذشت چند روز می‌توان آن‌ها را برداشت که همین کار تا حد زیادی سبب راحتی شما می‌شود. در پایان 2 هفته، تمامی پانسمان‌ها، گچ گرفتگی‌ها و بخیه‌ها باز خواهند شد.

نتایج


bini6

نتایج ناشی از عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی ممکن است بسیار شدید بوده و نه‌تنها باعث تغییر ظاهر بینی بلکه باعث تغییر ظاهر کلی صورت شوند. در صورت انجام هر یک از روش‌های جراحی، جای زخم محسوسی بر روی بینی شما باقی نخواهد ماند البته باید به مدت 7 تا 10 روز از یک اسپلینت بر روی بینی خود استفاده کنید. نتایج نهایی عمل معمولاً پس از گذشت چند ماه و در زمانی که تورم و کبودی‌ها به‌طور کامل از بین رفته‌اند، تکمیل می‌شوند.

عوارض جانبی


زمانی که عمل جراحی بینی انجام می‌شود، عوارض آن معمولاً خفیف بوده و به‌ندرت بروز می‌کنند. بااین‌حال، همیشه خطر وقوع این عوارض وجود دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به عفونت، خونریزی بینی و یا واکنش بدن نسبت به مواد بیهوشی اشاره کرد. شما می‌توانید با رعایت دقیق دستورالعمل‌های تیم پزشکی برای قبل و بعد از عمل جراحی، تا حد زیادی خطر وقوع این عوارض را کاهش دهید. در حدود 8 تا 10 درصد از جراحی‌ها، انجام یک عمل جراحی ثانویه برای اصلاح بدشکلی‌های خفیف به وجود آمده لازم خواهد بود.

مقالات مرتبط

کاشت موی طبیعی به روش FuT

یک سوم مردان در سن 30 سالگی دچار ریزش مو هستند، 40 درصد آنها در سن 40 سالگی ریزش مو دارند و بیش از نیمی از

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی