عمل جراحی بینی عروسکی (بینی فانتزی یا سرسره ای) و عوارض آن

biniarrosaKI

مردم به دلایل متعدد جراحی بینی عروسکی یا فانتزی را انتخاب می‌کنند. اکثر افرادی که به سراغ  این نوع جراحی می‌روند معمولا یا از سایز طبیعی بینی یا شکل بینی و یا در کل از ویژگی‌های دیگر بینی خود ناراحت و خجل هستند. متقاضیان دیگر هم معمولا افرادی هستند که به‌ دلیل آسیب‌های تروماتیک پایدار در چهره و بهم‌ریختگی قابل ‌توجه در ظاهر بینی دوست دارند بینی خود را مدل عروسکی و سربالا جراحی کنند. همه می‌دانیم که هیچ راهی برای پنهان کردن یک بینی غیرجذاب وجود ندارد. جراحی بینی گزینه مناسب تغییر ظاهر بینی و بهبود هماهنگی یا تعادل در صورت است. اما نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که جراحی بینی عروسکی  ویا فانتزی به‌ دلیل ویژگی خاص و ایجاد اشکال در تنفس انتخاب مناسبی برای همه افراد نیست. پس بهتر است قبل از انتخاب و عمل‌جراحی با پزشک جراح خود در مورد هدف و نیازهای خود مشاوره کنید.

متخصصین کلینیک زیبایی رازی بر این باورند که عمل جراحی بینی عروسکی در بسیاری از موارد که به درخواست خود متقاضی انجام شده عملکرد بینی را دچار مشکل کرده و علاوه بر این شکل طبیعی بینی را به هم میزند. اما بسیاری از پزشکان تا جایی که این جراحی، در عملکرد تنفسی فرد مشکلی ایجاد نکند و پروسه آن را دچار اختلال نکند این عمل را انجام می‌دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی بینی عروسکی یا فانتزی و سربالا و عوارض آن می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید تا خدمات مشاوره و رزرو نوبت از متخصصین  را دریافت کنید.

جراحی بینی عروسکی


biniarrosaKI1

در جراحی بینی عروسکی، علاوه بر خط و زاویه بینی، خطوط کلی صورت از جمله پیشانی، پل بینی و چانه نیز مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرند تا در نهایت بینی به شکلی شبیه به بینی عروسک تغییر یابد و صورت از هر زاویه زیبا به نظر برسد.

جراحی بینی عروسکی به فرد اعتماد به نفس، جذابیت و زیبایی می‌بخشد، اما باید ذکر شود که بعد از عمل، بیمار ممکن است با برخی از عوارض و مشکلات مواجه شود. بنابراین، بهتر است قبل از جراحی، به بیمار همه موارد و احتمالات مربوط به عمل توضیح داده شود. در این مقاله، به بررسی برخی از ویژگی‌های جراحی بینی عروسکی و نکات مهم آن اشاره خواهیم کرد.

ویژگی‌های جراحی بینی عروسکی و سربالا


biniarrosaKI5

پل بینی

در این نوع جراحی بینی از داخل برش می‌خورد، یا پروتز مصنوعی داخل بینی بیمار کار گذاشته می‌شود و یا با کمک غضروف بدن خود بیمار این کار انجام می‌شود. این نوع جراحی با تغییر در ظاهر بینی‌های پهن زیبایی چهره را دوبرابر می‌کند. در کل، با جراحی بینی عروسکی و سربالا چهره جذابیت و زیبایی خاصی پیدا می‌کند.

نوک بینی

در این جراحی، نوک بینی کمی به سمت بالا کشیده می‌شود. زاویه لب و بینی فرد کاندید توسط عکس‌های سه‌بعدی دقیقا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نوک بینی زاویه‌دار و زیبا

متمایزترین ویژگی جراحی عروسکی و فانتزی در مقایسه با سایر جراحی‌های بینی زاویه‌داربودن نوک بینی است. در این نوع جراحی پل بینی به نوک بینی به‌صورت کاملا طبیعی متصل شده و بینی شبیه بینی عروسک شکل می‌گیرد.

پل‌ بینی کاملا طبیعی و صیقلی

پل‌ بینی به قسمت برآمدگی استخوانی بالای بینی گفته می‌شود. پل ‌بینی مرکز یا کانون توجه تمام صورت است و تاثیر زیادی بر زیبایی و جذابیت چهره دارد. اگر طراحی بینی عروسکی به خوبی انجام شود به ‌دلیل ایجاد توازن و تناسب بینی با سایر ویژگی‌های چهره، ظاهر بینی کاملا طبیعی و زیبا خواهد شد.

ویژگی‌های خاص

با جراحی عروسکی و فانتزی بینی شما می‌توانید یک بینی کاملا طبیعی و سربالا داشته باشید به‌طوری که هیچ‌کسی متوجه جراحی بینی شما نخواهد شد. زیبایی بینی شما اعتماد به ‌نفس شما را بیشترخواهد کرد. جراحی عروسکی بینی موجب تغییر و زیبایی بینی می‌گردد اما عوارض آن را نباید نادیده گرفت. یکی از دلایل این‌که جراحی عروسکی بینی کاملا طبیعی و زیباست این است که  ایمپلنت‌ها به تناسب بینی هر فردی سفارش داده می‌شود.

متقاضیان درمان


biniarrosaKI2

اگر هنوز مردد هستید و نمی‌دانید که آیا جراحی عروسکی بینی برای شما انتخاب مناسبی هست یا خیر با مراجعه به جراحان زیبایی می‌توانید از مشاوره اطلاعاتی آن‌ها بهره‌مند شوید. جراحان در طول ملاقات بینی شما را کاملا بررسی کرده،  دلایل انتخاب جراحی را می‌پرسند و حتی

ممکن است از شما بخواهند که بینی ایده‌آل خود را توصیف کنید.  در نهایت آن‌ها تشخیص می‌دهند که آیا تصور شما واقع‌بینانه است یا خیر و این‌که آیا جراحی زیبایی بینی کمکی به شما خواهد کرد یا خیر.

مواردی که در این قسمت عنوان می‌کنیم دلایل خوبی برای کاندید شدن جراحی عروسکی بینی محسوب می‌شوند :

 • عدم اعتماد به ‌نفس به‌دلیل ظاهر بینی
 • اختلال در تنفس به‌دلیل ساختار بینی
 • دارای سلامت جسمی و روحی خوب
 • عدم اعتیاد به سیگار
 • عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن، چرا که بیماری‌های مزمن خطر جراحی را افزایش می‌دهند.
 • نگرش مثبت به جراحی
 • درک و اطلاعات کافی از خطرات احتمالی

مراحل جراحی


biniarrosaKI6

جراحی بینی عروسکی یک عمل جراحی زیبایی جامع است. طول این عمل، حدود ۳ تا ۴ ساعت است و برای راحتی بیمار، بیهوشی عمومی استفاده می‌شود.

در ابتدا، جراح یک شکاف یا اسکار کوچک در داخل بافت بین دو سوراخ بینی ایجاد می‌کند. این کار به جراح کمک می‌کند تا در حین عمل دید بهتری داشته باشد، اما به طور همزمان ممکن است یک زخم کوچک روی پوست بگذارد. سپس، جراح از طریق این برش کوچک، تغییرات و اصلاحات مورد نیاز را انجام می‌دهد. این شامل عملکردهایی مانند برداشتن غضروف، پیوند غضروف، اصلاح پل بینی و سایر تغییرات دیگر است. هدف از این اقدامات، تغییر و بهبود ظاهر بینی و ایجاد زیبایی بیشتر است.

اگر بیمار دارای انحراف بینی باشد، در صورت نیاز ممکن است جراح برای اصلاح تنفس انحراف بینی او را نیز برطرف کند. فرایند درمان و بهبودی بعد از جراحی معمولا 2 هفته طول می‌کشد. کبودی خفیف، تورم و درد در چند روز اول بعد از جراحی کاملا طبیعی است. مصرف برخی داروهای خوراکی مسکن به تسکین درد کمک فراوانی می‌کنند. 6 ماه طول می‌کشد تا تورم و به ‌اصطلاح باد بینی بخوابد . بنابراین بهتر است ارزیابی کلی در مرود ظاهر بینی را بعد از این مدت انجام داد. بهبود و التیام کامل چند ماه به طول می‌انجامد. معمولا یک سال بعد از جراحی وقتی مایعات کم‌کم از بافت‌ها جدا می‌شوند و پوست روی ساختارهای زیرین بافت بینی مستقر می‌شود بینی شکل نهایی خود را نشان می‌دهد.

 • از مصرف داروهایی که موجب خونریزی می‌شوند اجتناب کنید. بعد از جراحی پزشک معمولا برای تسکین درد داروهای مسکن تجویز می‌کند. از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفین خودداری کنید تا درجراحی با مشکل انعقاد خونریزی مواجه نشوید. در طول دوران بهبودی بهتر است از مصرف داروهای دیگر و همچنین ویتامین ای (E) که موجب ترویج خونریزی می‌شوند خودداری کنید.
 • از فعالیت‌های بدنی شدید اجتناب کنید. بنا به دستور جراح و پزشک خود از انجام فعالیت‌های بدنی زیاد در طول دوران بهبود خودداری کنید. این کار کمک می‌کند تا جریان خون کمتری به بافت‌هایی که در حال ترمیم هستند برسد. فعالیت‌های کاری و اجتماعی خود را به مدت 6 هفته محدود کنید.
 • مایعات مصرف کنید. مصرف مایعات برای سلامت و حتی بهبود بعد از جراحی بسیار مفید است. بنابراین مصرف زیاد آب‌‌میوه، سوپ رقیق و ژله را فراموش نکنید.
 • هنگام خوابیدن یا دراز کشیدن سر را کمی بالا نگهدارید. هنگام خوابیدن یا درازکشیدن دو یا سه بالشت زیر سر خود بگذارید. با این کار جریان خون به سمت سر کمتر شده و بافت‌های حساس تورم کمتری می‌یابند. نگران نباشید این‌کار موقت است و بعد از گذشت مدتی می‌توانید همانند روزهای اول راحت دراز بکشید.
 • سیگار نکشید. مصرف سیگار موجب اتساع عروق ‌خونی و اختلال در روند بهبود بیمار می‌گردد. بنابراین اگر به کشیدن سیگار عادت دارید، این زمان فرصت خوبی است تا سیگار را ترک کنید و در نتیجه سریعتر التیام یافته و با حفظ سلامتی، از چهره زیبا و جدید خود لذت ببرید.

عوارض


عوارض جراحی عروسکی و سربالاکردن بینی شامل عوارض کارکردی بینی (تنفسی) و عوارض زیباشناختی بینی (مربوط به ظاهر) و گاهی هردوی آن‌ها است. از دیگر عوارض جراحی رینوپلاستی می‌توان به عدم‌تقارن، خارج کردن غضروف زیاد و یا خیلی کم وگاهی اوقات زخم ناشی از جراحی روی پوست اشاره کرد.

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی