زاویه دار کردن فک و صورت با روشهای جراحی و تزریق

face

برخی از زنان به دلیل عدم تناسب فک عریض یا مربعی خود با اجزای ظریف‌تر صورتشان، فک کشیده‌تر و باریک‌تر را ترجیح می‌دهند. جراحی زاویه‌دار کردن صورت باعث می‌شود که صورت و گردن شما کمی کشیده‌تر به نظر برسد. اما فک پهن و مربعی اغلب با پهنای استخوان‌های گونه و گستردگی چانه همراه است، از این رو کاهش زاویه فک مربعی به تنهایی ممکن است سبب عدم تعادل صورت گردد. برخی از زنان به غلط گمان می‌کنند که فک مربعی باعث می‌شود صورت آنها کمی مردانه به نظر برسد، اما زنان زیبای بی‌شماری وجود دارد که دارای فک کاملاً ‌زاویه‌دار و مربعی هستند، همچنین بسیاری از مردان جذاب نیز دارای فک زاویه‌دار هستند. منظور از جراحی زاویه دار کردن چانه و  صورت، ایجاد تغییراتی در زاویه فک است، به گونه‌ای که فک باریک‌تر و شبیه به حرف V گردد.

اگر به دلیل داشتن چانه کوتاه یا فک برجسته و پهن خود، از فرم صورتتان ناراضی هستید، احتمالاً شما هم یکی از طرفداران جراحی زاویه‌دار کردن فک و صورت خواهید شد. قبل از اقدام به عمل جراحی کوچک کردن فک خود می‌توانید از طریق مشاوره با متخصصین کلینیک زیبایی رازی اطلاعات کاملی را در خصوص مراحل این جراحی کسب کنید. متخصصین ما پس از ارزیابی شرایط و ویژگی‌های فردی شما، روش مناسبی را برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان در پیش خواهند گرفت.

برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259  تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”41″]

کاندیدای مناسب برای جراحی زاویه‌دار کردن فک


CANDIDATE

کاندیدای ایده‌آل برای جراحی کوچک کردن فک افرادی هستند که دارای فک پهن، برجسته و یا مربعی بوده و می‌خواهند فک و صورت باریک‌تر و ظریف‌تری داشته باشند. علاوه بر این، اندازه چانه بیمار اگر بیش از حد پهن، بلند و یا جلو باشد، ممکن است نیاز به تغییراتی داشته باشد. این بیماران معمولاً تراجنسی بوده و می‌خواهند جنسیت خود را از مرد به زن تبدیل کنند، یا اینکه افرادی هستند که فک بسیار برجسته داشته و فک آنها باید باریک‌تر و کوچک‌تر شود. این جراحی به ویژه در کشورهای آسیایی، در میان افرادی که تمایل به صورت و فک باریک‌تری دارند، محبوبیت یافته است. بهترین کاندیدای جراحی برای کوچک کردن فک افرادی هستند که از سلامت عمومی خوب و ثبات ذهنی و فکری برخوردارند. این افراد باید انتظارات روشن و واقع‌بینانه‌ای در مورد نتایج قابل دستیابی با این عمل جراحی داشته باشند. سن افراد کاندیدای این روش باید بالاتر از 20 سال باشد، زیرا چانه افراد زیر 20 سال هنوز در حال رشد و شکل‌گیری است. برای موفقیت آمیز بودن جراحی کوچک کردن فک و چانه، بیمار نباید هیچ‌گونه اختلالات مربوط به استخوان داشته باشد.

فوائد و مزایا


جراحی زاویه دار کردن صورت می‌تواند عزت نفس افراد را به طور چشمگیری بهبود بخشیده و ظاهر کلی صورت را زیبا و جذاب‌تر سازد. این جراحی سبب تعادل و تناسب بیشتر صورت می‌شود. اگر جراحی زاویه‌دار کردن صورت در صورت لزوم همراه با جراحی لیفت صورت و گاهی اوقات جراحی زیبایی بینی انجام شود، می‌تواند نتیجه فوق‌العاده‌ای در بر داشته باشد. 

مشاوره قبل از جراحی


تکنیک‌های زوایه‌دار سازی صورت برای هر بیمار به شکلی منحصر به فرد است. هرچند هدف نهایی آن ایجاد فرم V شکل در فک است، اما ویژگی‌های اولیه صورت هر بیمار بسیار متفاوت است. برخی از افراد دارای چانه گسترده یا مسطح، صورت کشیده یا کوتاه، عدم تقارن صورت و ویژگی‌های دیگری هستند که در هر فرد متفاوت است. به همین دلیل، جراح باید روش‌ها و مراحل جراحی را به طور جداگانه برای هر بیمار برنامه‌ریزی کند تا بتواند به‌طور موثری تغییرات مورد نظر را در صورت بیمار ایجاد کند. اگر شما سیگاری هستید، طبق دستورات جراح، باید مدتی قبل از تاریخ عمل جراحی، مصرف سیگار را ترک کنید. همچنین، باید از مصرف برخی از داروهایی که خطر خونریزی را افزایش می‌دهند، پرهیز کنید.

روش‌های زاویه‌دار کردن صورت


تزریق بوتاکس

BOTOX

زاویه دار کردن صورت با بوتاکس یکی از روش های موجود برای زیبایی فک و صورت است. بوتاکس اگر چه اثرات موقتی دارد، اما در فواصل سه تا شش ماه می‌تواند به طور ایمن به عضلات فک (عضله ماستر) تزریق گردد. با تزریق بوتاکس، اعصاب عضلات فک تضعیف شده و منجر به آتروفی یا کوچک شدن فک می‌شود. این وضعیت ممکن است تا شش ماه دوام داشته‌باشد. البته اگر خط استخوان فک پایین بیش از حد عریض و برجسته باشد، تزریق بوتاکس هیچ تفاوتی ایجاد نخواهد کرد. اثرات تزریق عضلانی بوتاکس به طور گسترده‌ای متفاوت است و می‌تواند غیر قابل تشخیص یا مشخص باشد. اگر عضله ماستر بیش از حد رشد نکرده باشد، تزریق بوتاکس ممکن است این عضله را به حدی کوچک کند که استخوان زیرین آن برجسته‌تر به نظر برسد. برطرف کردن عاداتی مانند دندان قروچه یا جویدن آدامس به طور دائم که ممکن است سبب توسعه بیشتر عضلات فک شود، ممکن است مفید باشد. همچنین زاویه دار کردن صورت با بوتاکس می‌تواند به کوچک شدن غدد بزاقی موجود در زیر عضله ماستر (بدون تأثیر گذاشتن بر تولید بزاق) کمک کند. این عمل می‌تواند اثرات کوچک کننده‌ بر فک داشته باشد، هر چند ایمن بودن تکرار این کار، مسئله دیگری است که باید در نظر گرفته شود.

تزریق ژل

Filer-injection

برخی از افراد با فک زیبا و برخی دیگر با فکی نامتناسب متولد می‌شوند که باید آن را بهبود بخشید. برای کسانی که با فک زیبا و بی‌نقص متولد نشده‌اند، راه حل بسیار ساده‌ای به نام تزریق ژل وجود دارد. دوز مورد نیاز برای تزریق ژل بسیار متغیر است و بستگی به آناتومی و نتیجه مورد نظر بیمار دارد. روش معمولی برای بهبود فک، تزریق 2mls  ژل در هر بار درمان است. تزریق ژل هر ماه تکرار می‌شود، تا زمانی که نتیجه آن از نظر بیمار و پزشک رضایت‌بخش باشد. قبل از درمان ممکن است کرم بی‌حس کننده در منطقه فک اِعمال شود. اگر از یک کانول استفاده شود، مقدار جزئی از بی‌حسی موضعی به پوست تزریق می‌شود و پس از آن با استفاده از یک سوزن ظریف، سوراخ کوچکی در پوست فک ایجاد می‌شود تا از طریق آن کانول وارد شود. ممکن است مقداری قرمزی و تورم ایجاد شود. بیماران اغلب در چند روز اول این تورم را تجربه می‌کنند.

تخلیه چربی دهانی

Untitled-2

تخلیه چربی دهانی عملی برای اصلاح بزرگی گونه‌ها به دلیل وجود چربی‌های اضافی در بخش انتهای گونه است. این جراحی می‌تواند ظاهر لاغرتر و زیباتری به صورت بدهد و باعث شود تا استخوان گونه برجسته‌تر به نظر برسد. جراحی تخلیه چربی دهانی با تجهیزات پزشکی کاملاً ایمن انجام می‌شود. قبل از عمل، متخصص بی‌هوشی، بیهوشی عمومی را برای شما اِعمال خواهد کرد. این روش بسته به میزان تخلیه چربی‌، می‌تواند تا 5 ساعت به طول انجامد. جراح ابتدا برشی در دهان شما ایجاد می‌کند و سپس چربی‌های داخل دهان شما را به اندازه لازم برای کسب نتیجه دلخواهتان، خارج می‌کند. بخیه‌های جراحی در دهان شما جذب خواهد شد، بنابراین بعد از عمل، فقط باید برای بررسی تورم و کبودی به پزشک مراجعه کنید. برای اطمینان از تمیز ماندن محل برش جراحی، دهان خود را روزانه (به خصوص بعد از غذا خوردن) با آب نمک شستشو دهید. در هفته اول بعد از جراحی باید غذاهای نرم مصرف کنید، زیرا در محل برش مقداری درد و ناراحتی احساس خواهید کرد.

کوچک کردن استخوان فک پایین

lower

در این روش که به عنوان جراحی تراشیدن یا زاویه‌دار کردن فک پایین نیز شناخته می‌شود، بخش بیرونی بزرگ فک پایین قطع شده و یا با استفاده از یک مته فلزی که از طریق یک برش در پوست و یا یک برش پنهان در داخل دهان وارد می‌شود، سابیده و تراشیده می‌شود. همچنین بخش داخلی عضله ماستر ممکن است (بدون کاهش عملکرد آن) در بیماران مبتلا به رشد بیش از حد عضله فک (هایپرتروفی) برداشته شود. توجه داشته باشید که مدت دوره بهبودی برای هر فرد متفاوت است. بعد از عمل از شما خواسته می‌شود تا فعالیت‌های خود را محدود کرده و به مدت چند روز استراحت کنید. برای به حداقل رساندن تورم و کبودی، در هنگام خواب سر خود را بالاتر قرار دهید. به طور کلی، بیشترین میزان تورم طی 24 تا 48 ساعت بعد از عمل جراحی رخ می‌دهد، اما ممکن است تا چند هفته نیز باقی بماند. پس از جراحی، ممکن است به طور موقت بی‌حسی، درد، تورم و کبودی داشته باشید.

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی