روش های مختلف لاغری و آب کردن شکم و پهلوها

ch1

چربی‌های مقاوم در ناحیه شکم یک مشکل آزاردهنده برای بسیاری از مردان و زنان است. این نوع چربی معمولاً به رژیم غذایی و ورزش مقاومت می‌کند، بنابراین حتی افرادی که از لحاظ فیزیکی به اندام خوبی دست یافته‌اند، ممکن است هنوز وزن اضافی در ناحیه شکم داشته باشند. این موضوع می‌تواند برای افرادی که به صورت منظم ورزش می‌کنند و به باشگاه می‌روند یا کسانی که تنها از رژیم غذایی کم کالری استفاده می‌کنند، خسته کننده باشد. در گذشته، تنها راه برای کاهش چربی شکم انجام ورزش بود، اما در حال حاضر روش‌های جدیدی وجود دارند که می‌توانند به آسانی چربی شکم را کاهش دهند.

اگر شما برای از دست دادن وزن تلاش می‌کنید، اما متوجه شدید که شکم شما حتی پس از رسیدن به وزن ایده آل همچنان بزرگ باقی مانده است، روش‌های مختلفی برای از بین بردن چربی شکم وجود دارد که این روش‌ها عبارتند از: لیپوساکشن، کویتیشن، کرایولیپولیز، بادی جت و تامی تاک یا ابدومینوپلاستی. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در طول مشاوره وضعیت شما را ارزیابی کرده و درمان مناسب برای شما را پیدا می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش‌ها یا در صورت تمایل به تعیین وقت مشاوره، می‌توانید با تلفن‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل نمایید.

 

ch2

مشکلاتی که در رابطه با چربی شکم وجود دارد


ch3

روش‌های متعارف برای کاهش چربی شکم و پهلو شامل تغییر عادات غذا خوردن و ورزش کردن هستند. اما توضیحات مناسبی برای اینکه چرا این روش‌ها در بسیاری از موارد کاملاً مؤثر نیستند وجود دارد. چربی اطراف شکم عمدتاً به علت عوامل دیگری مانند افزایش سن و تغییرات هورمونی ایجاد می‌شود و هر چقدر که شما طول بکشید و نشست کنید یا رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسا را دنبال کنید، این عوامل را تحت تأثیر قرار نمی‌دهید.

در مردان، با بالا رفتن سن، سطح تستوسترون کاهش می‌یابد و استروژن افزایش می‌یابد. سطح بالای استروژن می‌تواند منجر به تجمع چربی شکمی بیشتر شود و افزایش چربی شکمی به نوبه خود باعث تولید بیشتر استروژن می‌شود. این یک چرخه نامطلوب است. در زنان، با بالا رفتن سن، سطح استروژن کاهش می‌یابد که این موضوع توزیع چربی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. سلول‌های چربی بیشتری به سمت شکم هجوم می‌برند و شکل بدن تغییر می‌کند.

البته، سن تنها عاملی نیست که در تجمع چربی شکمی نقش دارد. ژنتیک طبیعی هر فرد باعث می‌شود تا او مستعد افزایش وزن و چربی در بعضی از نقاط بیشتر از نواحی دیگر بدن باشد و این می‌تواند به معنای تجمع زودتر چربی در بدن باشد.

روش‌های مختلف برای کاهش چربی‌های شکم و پهلو


بادی جت

ch6

بادی جت جدیدترین روش لیپوساکشن به کمک آب است که می‌تواند به کاهش چربی شکم به طور مؤثر و با حداقل آسیب کمک نماید. بادی جت با استفاده از اسپری ملایم و ضربان دار آب به رفع چربی‌های اضافی بدن کمک می‌کند، در حالی که این چربی‌ها به طور همزمان از بدن ساکشن می‌شوند.

این درمان بسیار ساده است. ابتدا پزشک با استفاده از واتر جت سلول‌های چربی را شکسته و یک مایع “خمیر مانند” ایجاد می‌شود که استخراج این مایع بسیار آسان‌تر از استخراج چربی با استفاده از روش‌های معمول است. هنگامی که واتر جت عمل خود را انجام داد و بی حس کننده‌ی موضعی نیز تأثیر کرد، پزشک دستگاهی به نام کانولا را در مناطقی که در آن‌ها چربی به مایع خمیر مانند تبدیل شده است قرار می‌دهد و سلول‌های چربی مایع را از این نواحی خارج می‌کند. در این روش حرکات واکیوم نامطلوب لازم نیست و ماهیت ملایم این روش جدید کمک می‌کند تا علائمی مانند کبودی و تورم بعد از آن به حداقل برسد.

پس از اتمام عمل، ممکن است علائمی مانند تورم، کبودی و کمی درد در ناحیه تحت درمان وجود داشته باشد. دوره‌ی مورد نیاز برای بهبودی بسیار کمتر از زمانی است که از روش لیپوساکشن استفاده می‌شود. در روز بعد از عمل جراحی، شما به حالت عادی باز می‌گردید و می‌توانید فعالیت‌های سبک انجام دهید. در روش بادی جت لیپوساکشن دوره‌ی بهبودی معمولاً سریع و آسان است.

کرایولیپولیز

ch7

کرایولیپولیز یک تکنولوژی پیشگام است که چربی دور شکم را منجمد میکند. روش کرایولیپولیز ایمنی بالایی داشته و باعث کاهش چربی بدون نیاز به سوزن، عمل جراحی، یا آسیب و از کار افتادگی می شود. همچنین کرایولیپولیز مانند یک لیپوساکشن غیر تهاجمی و بدون نیاز به عمل جراحی می باشد.

اولین مرحله مرطوب کردن پوست با پد ژل مرطوب است. سپس اپلیکاتور در تماس با پوست قرار داده می‌شود. وقتی مکش روشن است، می‌توانید فشار را روی پوست و چربی احساس کنید به گونه‌ای که پوست و چربی برای انجماد به درون اپلیکاتور کشیده می‌شوند. هنگامی که پوست آزاد می‌شود شما کمی ناراحتی برای مدت 2 تا 5 دقیقه احساس خواهید کرد تا زمانی که انجماد تأثیر خود را روی بدن اعمال کند و پوست بی حس شود.

بیشتر بیماران نتایج را ظرف مدت 8 تا 16 هفته مشاهده خواهند کرد. دلیل این امر این است که درمان با روش کرایولیپولیز تنها چربی را منجمد می‌کند و آن را از بین نمی‌برد. مدت زمانی طول می‌کشد تا بدن چربی درمان شده را مجدداً جذب کند. تنها یک بار درمان موجب کاهش چربی در حدود 20٪ در ناحیه‌ی هدف می‌شود.

کویتیشن

ch8

کویتیشن یک درمان بدون درد و غیر تهاجمی است که به بدن شکل مناسبی می‌دهد، چربی را از بین می‌برد و سلولیت را کاهش می‌دهد. کویتیشن روشی غیر جراحی با نتایج مشابه روش لیپوساکشن است. این روش موجب از بین رفتن چربی‌های تجمع یافته‌ای می‌شود که تنها با انجام ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌روند. بسته به هر فرد، در جلسه اول ممکن است تا 3 سانتی متر از کانتور از بین برود. نتایج کلی پس از جلسه سوم قابل توجه خواهند بود و این نتایج موجب می‌شوند تا کویتیشن یک روش درمانی بسیار مؤثر معرفی گردد.

با استفاده از یک دسته که به گونه‌ای خاص طراحی شده است، امواج اولتراسوند با تکنولوژی برش لبه باعث تبدیل چربی به مایع می‌شوند. این مایع پس از آن به راحتی و به طور طبیعی از طریق سیستم لنفاوی و سیستم ادراری به خارج از بدن دفع می‌شود. کویتیشن معمولاً برای دستیابی به نتایج مطلوب به منظور کمک به فرآیند درناژ و سفت شدن پوست با رادیوفرکانسی ترکیب می‌شود.

آر اف

ch9

روش آر اف (RF) که به عنوان رادیوفرکانسی نیز نامیده می‌شود، امروزه آخرین فناوری ارتقاء زیبایی شناخته شده است. این روش با استفاده از انرژی الکترومغناطیسی روی لایه‌های زیر جلدی چربی شکم و پهلوها تأثیر گذاشته و برای تجزیه‌ی چربی حرارت تولید می‌کند. حرارت تولید شده نه تنها باعث تحریک کلاژن می‌شود بلکه حتی کمک می‌کند تا گردش خون بهبود یافته و پوست سفت شود. پس از درمان با روش آر اف، چربی کاهش می‌یابد و پوست در ناحیه‌ی شکم سفت‌تر می‌گردد. این فناوری جدید در درمان افرادی که پوست شل و افتاده دارند نیز موفقیت آمیز است.

بسته به آستانه‌ی تحمل درد افراد، یک کرم بی حس کننده موضعی ممکن است قبل از درمان برای کمک به بی حس کردن پوست روی نواحی تحت درمان استفاده شود. بر اساس دستگاهی که استفاده می‌شود، یک گرید (تور) درمانی روی منطقه‌ی درمان جهت کمک به پزشک در حال استفاده از دستگاه کشیده می‌شود؛ انرژی آر اف از گرید عبور کرده و این گرید به پزشک کمک می‌کند تا از کاربرد درست رادیوفرکانسی اطمینان یابد. از ژل روان کننده روی ناحیه هدف نیز جهت حرکت یکنواخت و مناسب دسته‌یدستگاه روی منطقه‌ی تحت درمان استفاده می‌شود. پس از آن پزشک روی سراسر منطقه‌ی تحت درمان با استفاده از انرژی آر اف شروع به کار می‌کند. پس از تکمیل درمان، می‌توان از ژل تسکین دهنده یا کیسه‌ی یخ روی پوست جهت تسکین درد استفاده کرد.

لیپوساکشن

ch10

لیپوساکشن یکی از روش‌های کانتورینگ بدن است که چربی‌های جمع شده در اطراف معده و پهلوها را از بین می‌برد. لیپوساکشن موجب بهبود کانتور و نسبت‌های بدن می‌گردد و یک ابزار مؤثر برای از بین بردن چربی‌های انباشته شده برای کمک به خوش فرم کردن اندام‌ها و ایجاد احساس بهتر در فرد نسبت به خود است.

برای کاهش ناراحتی، بیهوشی قبل از عمل جراحی اعمال می‌شود. پزشک جراح یک برش کوچک در منطقه شکم شما ایجاد می‌کند و یک لوله‌ی توخالی، بلند و باریک به نام کانولا را وارد قسمت برش داده شده می‌کند. سپس پزشک با استفاده از واکیوم یا سرنگ که به کانولا متصل شده است، چربی‌های انباشته شده را خارج می‌کند.

پس از اتمام عمل جراحی، ممکن است مقداری تورم خفیف در نواحی تحت درمان مشاهده شود. در طول دوره‌ی بهبودی به شما یک لباس جهت فشرده سازی یا باند الاستیک برای پوشیدن روی شکم و پهلوها و به منظور کمک به کنترل تورم و نگه داشتن پوست در حالت جدید آن داده خواهد شد. به طورکلی، نتایج مورد نظر ظرف مدت سه ماه پس از درمان با روش لیپوساکشن مشاهده خواهد شد و شما ظاهری خوش فرم و متناسب (تراش خورده) پیدا خواهید کرد.

ابدومینوپلاستی

ch11

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی محبوب است که بدن را از چربی‌های سرسخت شکم و پهلوها خلاص می‌کند. متاسفانه، تنها رژیم غذایی و ورزش می‌توانند این چربی‌ها را از بین ببرند و در برخی افراد، با وجود ورزش‌ها و رژیم‌های سخت و تلاش‌های زیاد چربی در ناحیه میانی بدن باقی می‌ماند. خبر خوب این است که با ابدومینوپلاستی می‌توان چربی‌هایی که باوجود رژیم غذایی و ورزش از بین نرفته‌اند را رفع کرد.

پس از ایجاد یک برش، چربی اضافه و پوست ناحیه‌ی شکم برداشته می‌شوند. همچنین در این مرحله می‌توان از لیپوساکشن برای از بین بردن چربی اضافی استفاده کرد. عضلات پس از آن باید به گونه‌ای سفت‌تر قرار گیرند تا در فضای کوچک شده‌ی ناحیه شکم و پهلوها جاسازی شوند. ابدومینوپلاستی یک روش جراحی سرپایی است و معمولاً تحت بیهوشی عمومی با حضور یک متخصص بیهوشی در سراسر جراحی جهت نظارت بر بیمار انجام می‌گردد.

زمان بهبودی پس از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی بسته به هر فرد متفاوت است. بسیاری از بیماران ظرف مدت یک تا دو هفته پس از انجام عمل جراحی به سرکار باز می‌گردند، اما برای کسانی که مقدار قابل توجهی از پوست و چربی آن‌ها در طول عمل جراحی برداشته شده است، ممکن است دوران نقاهت طولانی‌تری لازم باشد. همانطور که می‌توان بعد از هر عمل جراحی انتظار داشت، ممکن است برخی علائم از قبیل درد، تورم، و کبودی را پس از تامی تاک تجربه کنید. متخصصان ما برای شما ضد درد تجویز خواهند کرد و شما برای یک دوره‌ی زمانی پس از عمل جراحی باید به پشت بخوابید. همه‌ی بخیه‌ها در زیر پوست پنهان خواهند شد و نیازی به کشیدن بخیه‌ها نیست.

مقالات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی