درمان و رفع لاغری صورت و گونه‌ها

jsfh

تغییرات صورت که در اثر افزایش سن ایجاد می‌شوند شامل دو فرایند همزمان است؛ کاهش کلاژن که باعث افتادگی و شلی پوست می‌شود و لاغر شدن صورت که به دلیل تحلیل چربی‌ها و استخوان‌ها به وجود می‌آید. صورت برخی از افراد به شدت لاغر می‌شود که می‌تواند باعث پیرتر به نظر رسیدن چهره فرد شود. نیروی جاذبه، دشمن چاقی ساختار تورفته صورت است. بسیاری از بیماران و پزشکان بر افتادگی و شلی پوست صورت تمرکز کرده و لاغر شدن و کاهش حجم صورت را مورد توجه قرار نمی‌دهند. بارزترین ویژگی لاغری صورت شامل تورفتگی برخی نواحی صورت مانند زیر پلک‌ها، مرکز گونه‌ها، شقیقه‌ها و چانه می‌شود. بیشتر بیماران برای چاق کردن صورت از روش‌های درمانی مانند لیفت صورت، تزریق ژل و تزریق چربی استفاده می‌کنند.

اگر چربی‌های صورت شما رو به تحلیل است، متخصصین کلینیک زیبایی رازی در خلال جلسه مشاوره روش‌های درمانی که می‌تواند به شما در رفع این عارضه کمک کند مانند تزریق ژل، تزریق چربی و در برخی موارد لیفت صورت را به شما پیشنهاد می‌دهند. این فرایندها باعث چاق شدن طبیعی صورت شده و چین و چروک‌های پوست شما را رفع کرده تا پوستی جوان‌تر و شاداب‌تر پیدا کنید. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”58″]

لاغر شدن صورت


با گذشت زمان و افزایش سن، سطوح کلاژن و چربی در صورت کاهش می‌یابد. کلاژن به عنوان یک ماده مهم و ضروری در بدن تولید می‌شود و نقش مهمی در جوان‌سازی و ظاهر جوانانه پوست صورت دارد، همچنین خاصیت ارتجاعی و حفظ رطوبت پوست را تأمین می‌کند. با پیر شدن پوست، خاصیت ارتجاعی آن کاهش می‌یابد و چین و چروک‌ها در سطح پوست ظاهر می‌شوند.

چربی‌ها در مناطق مختلف صورت توزیع شده‌اند و به صورت جداگانه در اجزای مختلف صورت قابل مشاهده هستند. در نتیجه، مرزهای بین اجزای صورت نامعلوم می‌شوند. به علاوه، استخوان‌های صورت نیز با گذشت زمان و افزایش سن تحلیل می‌شوند. بدون وجود سازوکارهای سازگاری ساختاری، تغییرات قابل توجهی در ظاهر صورت ایجاد می‌شود.

 علائم


علائم لاغری صورت شامل تخت شدن گونه‌ها، افتادگی پوست اطراف فک‌ها، تورفتگی شقیقه‌ها، گودی زیر چشم، بروز خطوط و چین و چروک‌های پوستی در اطراف بینی و خط خنده در اطراف دهان و بینی می‌شود.

 علل


علاوه بر افزایش سن، عوامل دیگری نیز وجود دارند که باعث لاغری صورت می‌شوند. برخی داروها ممکن است باعث تسریع لاغری صورت شوند. همچنین استرس‌های عاطفی و هیجانی، عوامل مرتبط با سبک زندگی و آسیب‌دیدگی‌های متعدد نیز ممکن است باعث لاغری صورت شوند. به علاوه، رژیم‌های متناوب لاغری که باعث چاق شدن و لاغر شدن مکرر فرد می‌شوند ممکن است باعث کشیده شدن رباط‌های نگهدارنده بافت نرم صورت شوند.

عمل رفع لاغری صورت برای چه کسانی مناسب است؟


تقریباً تمام افرادی که دچار لاغری صورت و کاهش حجم گونه‌ها و قسمت میانی صورت هستند می‌توانند تحت این فرایندهای درمانی قرار گیرند. افرادی که استخوان‌ها گونه‌های آنها تحلیل رفته و بیمارانی که در سنین 30 تا 60 سال قرار دارند می‌توانند از مزایای انجام این روش‌های درمانی بهره گیرند.

درمان لاغری صورت


 ژل

asdasda

پیشگیری از لاغری یعنی درمان از طریق تزریق ژل در نواحی از صورت که دچار لاغری شده است. فیلرهای معمول، مایع یا ژل‌های نرمی هستند که برای رفع چین و چروک و خطوط صورت، برجسته‌سازی لب‌ها، برجسته کردن گونه‌ها و ترمیم نقایص صورت در پوست صورت تزریق می‌شوند. این ژل‌ها فضای خالی‌شده زیر چین و چروک‌ها را پر کرده و جایگزین چربی‌های از دست رفته می‌شوند. این ژل‌ها یا فیلرها در لایه درم یا لایه زیر جلدی پوست متناسب با نوع ژل و اهداف درمانی تزریق می‌شوند.

 نحوه انجام فرآیند

این روش درمانی نسبتاً سریع و بدون درد است و ظرف مدت 10 تا 30 دقیقه انجام می‌شود. همه این فرایند در مطب انجام شده و نیازی به بیهوشی ندارد. پزشک از سوزن‌های کوچک برای تزریق فیلر در صورت استفاده می‌کند. مقدار زل تزریقی به مقدار حجمی که باید در صورت افزوده شود بستگی دارد. معمولاً درد بسیار کم بوده و ما تلاش می‌کنیم که شما در حین عمل حداکثر راحتی را داشته باشید. بلافاصله پس از پایان فرایند، شما قادر به رانندگی بوده و می‌توانید به منزل مراجعت کرده و به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.

تزریق چربی

ftjfyojfui

تزریق چربی برای رفع چین و چروک‌ها، خط اخم یا تورفتگی‌های صورت به کار برده می‌شود. با تزریق چربی، گونه‌ها و قسمت‌های دیگر صورت را می‌توان چاق‌تر کرد. انتقال چربی در صورت و نواحی مختلف آن در پوست‌های روشن، خشک و نازک بهتر انجام می‌شود.

نحوه انجام فرایند

در فرایند انتقال چربی در مرحله اول چربی از قسمت دیگری از بدن مانند شکم، ران‌ها یا مناطق تعیین‌شده دیگر برداشته می‌شود. سپس چربی انتخاب‌شده تمیز شده و فراوری می‌شود. چربی بلافاصله در ناحیه مورد درمان در صورت تزریق شده و حجم ناحیه تحت درمان افزایش یافته و چاق‌تر به نظر می‌رسد. معمولاً باید دو تا سه جلسه درمانی ظرف مدت شش ماه برای درمان تورفتگی‌های پوستی صورت انجام شود. نتایج و پیشرفت حاصل از به کارگیری این روش درمانی به صورت تدریجی و پیش‌رونده است. عوارض جانبی شایع، طیفی از سوزش‌های موقتی و ضربان دار شدن ناحیه درمان شده می‌شود. همچنین ممکن است قرمزی و تورم در ناحیه درمان شده نیز دیده شود. احتمال جزئی بروز خطراتی مانند نامتناسب شدن ظاهر صورت و عفونت نیز ممکن است وجود داشته باشد.

 لیفت صورت

zscszcsd

لیفت صورت یک روش جراحی است که معمولاً برای جوانسازی بیشتر ظاهر صورت و رفع افتادگی و شلی پوست به کار رفته و لاغری صورت را از بین می‌برد. از نظر تکنیکی به این روش، ریتیدکتومی گفته می‌شود. در این نوع از عمل جراحی زیبایی، پوست اضافی در یک‌سوم پایین صورت برداشته شده و تغییر شکل می‌یابد. برخی از عمل‌های لیفت صورت شامل سفت کردن بافت‌های زیرین پوست نیز می‌شود. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب، این عمل معمولاً همراه با روش‌های دیگر درمانی مانند رفع چین و چروک‌های پیشانی، برجسته‌سازی گونه‌ها و رفع چین و چروک‌های اطراف ابرو و چشم‌ها به کار برده می‌شود.

نحوه انجام عمل لیفت صورت

یک شکاف در جلوی گوش ایجاد شده است که تا موها و خط رویش مو امتداد دارد. این برش از جلوی گوش شروع شده و به سمت پایین ادامه می‌یابد تا زیر گوش و سپس به پشت گوش می‌رسد. در انتها، برش در موها و خط رویش مو به پایان می‌رسد. در صورت لزوم، بافت‌های عمیق‌تر صورت نیز استحکام بیشتری می‌یابند و پوست اضافی برداشته می‌شود. سپس شکاف با استفاده از بخیه یا گیره‌های پزشکی بسته می‌شود. در برخی موارد، یک لوله تخلیه نیز زیر پوست پشت گوش قرار داده می‌شود تا مایعات و خون اضافی تخلیه شوند. این لوله تخلیه معمولاً یک تا دو روز پس از عمل برداشته می‌شود و زخم با پانسمان محافظت می‌شود.

 دوران نقاهت و بهبودی پس از عمل لیفت صورت

معمولاً درد و ناراحتی پس از عمل بسیار جزئی بوده و با مصرف دارو قابل‌کنترل است. بسیاری از بیماران پس از انجام عمل لیفت صورت کمی احساس ناراحتی می‌کنند. کبودی و تورم می‌تواند تا چند روز روی صورت باقی بماند. طول دوره درمان معمولاً یک هفته است اما شما می‌توانید یک روز پس از انجام عمل به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید. 5 تا 10 روز پس از عمل نیز بخیه‌ها کشیده می‌شوند. شکاف‌ها و پانسمان باید خشک نگه داشته شوند و بیمار باید دستورالعمل مربوط به نحوه استحمام و شستشوی صورت را به دقت دنبال کند. تا مدتی باید از انجام فعالیت‌های شدید پرهیز شود.

مقالات مرتبط

درمان جوش های صورت و اکنه

آکنه یک اختلال پوستی است که منجر به ایجاد لکه‌های مختلفی شامل جوش‌های سرسیاه، جوش‌های سرسفید، کورکها، برآمدگی و تورفتگی‌ها می‌شود. این اختلال به دلیل

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی