برجسته سازی گونه با و بدون جراحی

sdvsd

استخوان گونه می‌تواند به چهره فرد ساختاری زیبا ببخشد. گونه، چهره را متمایز کرده، به صورت حالتی جوان و تراشیده می‌بخشد. استخوان گونه برجسته همواره نمادی از زیبایی بوده است. وقتی استخوان گونه واضح و تراشیده نباشد، صورت فرد بی حالت و کم تحرک به نظر می‌رسد. به همین دلیل است که وقتی با افزایش سن، بافت روی استخوان گونه شروع به شل شدن و افتادن می‌کند، حالت چهره‌ای پهن و بی شکل‌تر ایجاد می‌کند.گاهاً استخوان گونه ما آنطور که می‌خواهیم برجسته نیست. بهبود ساختار صورت با بزرگ کردن گونه می‌تواند بطور چشمگیری هماهنگی کلی چهره شما را بهبود ببخشد و در عین حال یک زیبایی طبیعی برای چهره شما ایجاد کند.تزریق ژل یا چربی تا حدودی می‌تواند بافت از دست رفته گونه را احیاء کرده و تغییرات محدودی در چهره فرد ایجاد کند، ولی افزایش چشمگیر در اندازه گونه (بسته به خواست شما) فقط با عمل گونه گذاری و کاشت گونه امکان پذیر می‌باشد. به منظور دستیابی هر چه بهتر شما به ساختار چهره منحصر به فرد و مد نظر خود، ایمپلنت‌های گونه در انواع، اندازه‌های مختلف و از مواد متفاوتی وجود دارند.

اگر قصد برجسته سازی گونه خود را دارید، متخصصین ما در کلینیک رازی، به شما در اتخاذ تصمیم مناسب و انتخاب بین گونه‌گذاری با تزریق چربی، تزریق ژل یا کاشت گونه کمک می‌نمایند. تزریق ژل و چربی به گونه طی عمل سرپایی در کلینیک فابل انجام است و نیاز به بستری شدن بعد از آن وجود ندارد. ایمپلنت‌های گونه، مستحکم، بادوام و ایمن بوده و قابل تنظیم متناسب با مشخصات و خواست هر فرد هستند.

اگر مایل به آگاهی بیشتر درباره برجسته کردن گونه می‌باشید، می‌توانید از شماره‌های 02188334029 – 02188333259  با ما تماس حاصل نمایید.

کاندیدای مناسب


مردان و زنانی که ساختار استخوانی زیرلایه‌ای آنها کافی نبوده و این امر به گونه آنها حالت عمیق و تو خالی داده، می‌توانند از عمل برجسته کردن و کاشت گونه بهره بگیرند. حجیم کردن گونه می‌تواند برای افرادی که از ساختار مسطح و چروک قسمت میانی چهره خود که ناشی از کاش وزن ناگهانی و شدید است، رنج می‌برند نیز کاندیدهای مناسبی برای این عمل هستند.مانند تمامی فرآیندهای جراحی، افرادی با سلامت جسمانی و انتظارات منطقی از نتیجه عمل جزء کاندیدهای مناسب برای برجسته سازی گونه می‌باشند.

روش‌ها و تکنیک‌های مختلف برجسته‌سازی گونه


بزرگ و برجسته کردن گونه با روش‌های مختلفی قابل دستیابی است. اگر تزریق چربی به عنوان روش مناسب شما توصیه شده است، چربی ابتدا از محل پایین شکم و از طریق ناف به دقت برداشته می‌شود تا از ایجاد هرگونه جای زخم آشکار و ناخواسته جلوگیری شود. گزینه دیگر، تزریق ژل به ناحیه گونه است.اگر تصمیم گرفتید که از کاشت گونه برای برجسته‌سازی گونه استفاده نمایید، ایمپلنت گونه یا از طریق برش‌های خیلی کوچک در امتداد لب بالای، یا از طریق یک برش کوچک درون پلک پایین به ناحیه مورد نظر در گونه هدایت می‌شود. در تمامی این روش‌ها، اسکار و جای زخم به‌خصوصی روی صورت ایجاد نمی‌کند. در ادامه هر یک از این تکنیک‌ها و روش‌ها توضیح داده خواهد شد:

تزریق چربی

fdfb

تزریق چربی به صورت، شامل اضافه کردن چربی زیر پوست گونه می‌باشد که باعث پر شدن گونه شده و حالتی جوان‌تر برای چهره ایجاد می‌کند. تزریق چربی خالص شده، علاوه بر پر کردن چین و چروک‌های صورت، گردش خون در بافت‌های گونه را نیز افزایش می‌دهد.تزریق چربی با برداشت با دقت چربی طی عمل لیپوساکشن نواحی شکم، لگن، ران یا شکم آغاز می‌شود که این خود یک مزیت اضافه برای بیمارانی که این روش را انتخاب نموده‌اند می‌باشد. سپس چربی برداشت شده، با احتیاط فرآوری می‌شود تا هر چیز دیگری بجز خود سلول‌های چربی از آن حذف شود. بعد از آن، چربی تغلیظ شده توسط سوزن‌های باریکی به ناحیه مورد نظر در گونه تزریق می‌شود که این عمل نیاز به هیچ گونه برشی ندارد. پس از آن، از آنجایی‌که همه سلول‌های چربی تزریق شده بقاء پیدا نمی‌کنند، ممکن است لازم باشد جهت انجام اصلاحات تکمیلی، به برخی نقاط گونه تزریق مجدد چربی صورت بگیرد. به علاوه، ممکن است مرحله دوم یا حتی سوم تزریق چربی مورد نیاز باشد.

تزریق ژل

vfbgf

برای رفع افتادگی گونه، می‌توان ژل‌های مخصوص ناحیه گونه مانند ولوم () را به بخش‌های مورد نظر در گونه تزریق کرد. تزریق ژل به گونه‌هایی که در اثر از دست دادن کلاژن، حجم خود را از دست داده‌اند، کمک می‌کند تا ظاهری پر و جذاب پیدا کنند. تزریق ژل تحت نظر پزشک معالج و تحت بی‌حسی موضعی (اغلب به صورت بلاک کننده عصب دندان) در کلینیک انجام می‌گیرد. پس از علامت‌گذاری نقاط تزریق توسط جراح، ژل به نقاط مورد نظر تزریق شده و سپس به منظور اطمینان از درست پخش شدن ژل، ناحیه‌های تزریق، به آرامی ماساژ داده می‌شود.

این روش اثرات فوری خود را در طی یک جلسه نشان می‌دهد. ناحیه‌ای از گونه که تزریق به آن صورت گرفته باید به آرامی ماساژ داده شود. این امر کمک می‌کند تا ژل به خوبی با بافت‌های اطراف یکی شود. هر جلسه، چیزی حدود 30 دقیقه زمان می‌برد و نتیجه آن فوری است. برای حفظ نتیجه، لازم است که درمان بین هر 6 تا 24 ماه یکبار تکرار شود.کمی سرخی و التهاب نزدیک ناحیه‌ای که تزریق به آن صورت گرفته، کاملاً طبیعی است. ممکن است عوارض جانبی اندک دیگری، مانند درد، حساسیت یا احساس خارش در آن ناحیه نیز مشاهده شود. یک تا دو روز بعد از تزریق ژل به نواحی زیر چشم یا گونه، پوست آن ناحیه به حالت طبیعی خود بر می‌گردد و در مورد تزریق ژل به لب، این زمان تا یک هفته طول خواهد کشید. هزینه برجسته سازی گونه با تزریق ژل بسته به میزان ژل تزریقی، در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

گونه گذاری و کاشت گونه

dgfb

پروتز گونه باعث حجم دهی و برجسته‌سازی گونه می‌شود و حجم پروتز گونه مورد استفاده در کاشت گونه در جلسه مشاوره قبل از جراحی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. از دیگر فواید گونه‌گذاری با پروتز، افزایش اعتماد به نفس و چهره قدرتمندتر از طریق متمایز کردن گونه و زاویه دار کردن صورت می‌باشد.

این روش که جای زخم در آن باقی نمی‌ماند، با ایجاد برش‌های بسیار کوچک داخل دهان آغاز می‌شود. یک محفظه در آن ناحیه ایجاد می‌شود و پروتز سیلیکونی جامد زیر بافت نرم روی استخوان گونه جاسازی می‌شود. پروتز‌های گونه در شکل‌های مختلف وجود دارند و می‌توان آنها را رو و زیر استخوان گونه یا نزدیک‌تر به بینی قرار داد. در برخی موارد، یک خمیر پرکننده استخوان که قابلیت شکل‌گیری به شکل مورد نظر را دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.به محض قرار گیری پروتز‌ها، برش‌ها با بخیه‌های جذبی دوخته می‌شود. پروتزها به محل مورد نظر در گونه بخیه می‌شوند و بافتی که روی آن قرار می‌گیرد، نقش چسب طبیعی را دارد که پروتز را در محل خود ثابت نگه می‌دارد. تا چند هفته بعد از عمل، چهره بیمار ملتهاب خواهد بود، ولی خوردن بلافاصله بعد از عمل مجاز است و بیماران می‌توانند طی چند روز پس از جراحی به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند. استفاده از دهانشویه بعد از جراحی جهت تمیز و سالم نگه داشتن جای زخم و آنتی‌بیوتیک جهت جلوگیری از عفونت تجویز می‌شود.برجسته کردن گونه یک فرآیند سریع و ساده است که به‌طور اساسی حالت کلی صورت فرد، را بهبود می‌بخشد و ظاهر چشم‌ها را بهتر کرده و یک زیبایی خاص به چهره فرد می‌بخشد.

دوره بهبودی


بسته به نوع عمل انجام شده و ناحیه مورد نظر، دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی می‌تواند از چند ساعت تا چندین روز، زمان ببرد. درمان‌های سرپایی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند. فرآیندهای جراحی یا با تزریق آرامبخش از طریق سرم یا تحت بی‌هوشی عمومی انجام می‌گیرند و دوره بهبود طولانی‌تری نیاز دارد. بی‌حسی معمولاً طی 24 ساعت اول بعد از جراحی از بین می‌رود.

آیا سیگار کشیدن روی بهبودی پس از برجسته‌سازی گونه تاثیر دارد؟


سیگار کشیدن اثر منفی روی بهبود فرد دارد. ممکن است فرد دچار سینه پهلو شود و نواحی تحت درمان به‌خوبی التیام نمی‌یابد یا حتی ممکن است عفونت کند. عورق خونی که اکسیژن و مواد مغذی را به بافت‌ها می‌رسانند، جمع شده و از بهبود ناحیه مورد نظر جلوگیری می‌نماید. بیماران باید حداقل 2 هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را کنار بگذارند تا خطر این مشکل را کاهش دهند و بعد از جراحی نیز سیگار کشیدن را بطور کامل ترک نمایند.

آخرین مقالات

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی