کاشت و پیوند موی طبیعی سر : روش ها و هزینه

kashtmo

هر ساله تعداد زیادی از آقایان و خانم‌ها به دنبال یافتن راهی برای درمان ریزش موهای خود هستند. اگرچه داروهایی از قبیل روگائین می‌تواند به پرپشت شدن موها کمک کند، اما تنها روشی که کارآیی آن در ایجاد موهای دائمی در نواحی طاس سر به اثبات رسیده است، کاشت یا پیوند مو می‌باشد.

کاشت مو به افرادی که از ریزش مو رنج می‌برند کمک می‌کند تا اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابند و ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تری پیدا کنند. با انجام این عمل هزاران تار مو با رشد کاملاً طبیعی به پوست سر شما افزوده می‌شود و شما می‌توانید دوباره خط موی جذاب خود را بازسازی کنید. متخصصین کلینیک پوست و موی رازی ابتدا تعیین می‌کنند که آیا فرد مورد نظر می‌تواند متقاضیان خوبی برای عمل کاشت مو باشد یا خیر، و سپس بهترین تکنیک کاشت مو را به او توصیه می‌کنند. متخصصین ما فقط هنگامی کاشت مو را به شما توصیه می‌کنند که شما شرایط و ویژگی‌های لازم به عنوان یک متقاضی مناسب برای این عمل را داشته باشید. شما می‌توانید برای مطرح کردن سؤالات خود یا رزرو نوبت با شماره های 02188334029 -02188333259 تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده ارائه مشاوره به شما هستند.

1

4

2

3
کاشت مو چیست؟


کاشت موی طبیعی یک روش جراحی برای بازسازی موهاست. در این روش، جراح موهایی با ظاهر و رشد کاملاً طبیعی را در قسمت‌هایی از سر که موی آن کم‌پشت شده یا به طور کامل ریخته است، بازسازی می‌نماید. برای این منظور، جراح موها را از یک ناحیه اهدا کننده (در حالت معمول از پشت سر) برمی‌دارد و سپس آنها را در ناحیه پذیرنده (قسمتی از پوست سر که طاس شده یا موی آن کم پشت شده است) پیوند می‌زند. این عمل بسته به میزان طاسی سر، بین 3 تا 7 ساعت زمان می‌برد. عمل کاشت موی سر با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بیمار در طول مدت انجام آن کاملاً بیدار می‌ماند. با این حال هیچ گونه درد و ناراحتی احساس نمی‌کند، زیرا جراحان ما تجربه کافی جهت اجرای این عمل بدون هر گونه مشکل یا درد برای بیمار را دارند. اصولاً هدف جراحان ما آن است که بیمار در تمام طول مدت عمل، احساس راحتی داشته باشد.

متقاضی مناسب برای کاشت مو


5

 • آقایانی که بیش از 5 سال است که موهای خود را به خاطر ریزش مو با الگوی مردانه از دست می‌دهند.
 • آقایانی که شدت طاسی آنها مطابق با کلاس 3 نوروود (Norwood) یا بالاتر باشد.
 • آقایانی که انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج قابل دستیابی با این عمل داشته باشند.
 • آقایانی که مشکل ریزش موی آنها با وجود استفاده از قرص‌های تجویز شده همچنان ادامه پیدا کرده است.
 • آقایانی که الگوی ریزش موی آنها حالت ثابت و پایداری پیدا کرده است.
 • آقایانی که قصد دارند با اضافه کردن موهای سرشان، ظاهر جوان‌تری پیدا کنند.
 • آقایان یا خانم‌هایی که موی آنها به خاطر سوختگی یا مصدومیت از ناحیه سر ریخته است.
 • آقایان یا خانم‌هایی بعد از انجام برخی عمل‌های جراحی زیبایی، دچار ریزش یا کم پشتی مو شده‌اند.

مزایای کاشت مو


کاشت مو بهترین راه برای درمان مشکل ریزش پیش‌رونده مو در آقایان و خانم‌ها می‌باشد. این عمل برای بیمار مزایایی به همراه دارد که بعضی از مهم‌ترین آنها عبارت است از:

 • ظاهر جوان‌ و شاداب
 • بازیابی خط مو
 • بهبود زیبایی ظاهری
 • راه‌حلی دائمی برای ریزش مو
 • بازگشت مجدد موهایی با ظاهر طبیعی
 • تقویت اعتماد به نفس و خودباوری
 • پایانی بر آثار روانی ناشی از ریزش مو

انواع کاشت مو


برای دستیابی به موهایی با ظاهر طبیعی و برای مدت طولانی، پزشکان دو نوع روش کاشت مو را به بیماران توصیه می‌کنند. این دو روش عبارتند از:

کاشت مو به روش FUT

6

این یکی از روش‌های سنتی برای کاشت مو است که معمولاً با نام کاشت موی نواری شناخته می‌شود. افرادی که می‌خواهند بدون صرف هزینه مالی زیاد و با قیمتی مناسب، مشکل ریزش موی خود را حل کنند، می‌توانند با اطمینان کامل از عمل کاشت مو به روش FUT استفاده کنند. البته این یک جراحی تهاجمی محسوب می‌شود که شامل برداشتن یک قطعه نواری از پوست پشت سر، قطعه قطعه کردن آن و سپس کاشت گرافت‌های حاصل از آن در ناحیه پذیرنده می‌باشد.

کاشت مو به روش FUE

7

این یک روش پیشرفته برای کاشت مو است که محبوبیت و کاربرد زیادی در سراسر جهان پیدا کرده است. چراکه به فرد امکان می‌دهد تا بدون باقی ماندن هیچ گونه جای زخم و بدون تحمل هر گونه درد، موهایی با ظاهر طبیعی داشته باشد. هزینه این روش نسبت به روش FUT بیشتر است، زیرا به کار و زمان بیشتری برای عمل نیاز دارد.

روش فوق ترکیبی کاشت مو


در روش فوق ترکیبی برای بیمار ابتدا یک عمل ترکیبی، که ترکیب روش های FUT وFIT می‌باشد، انجام شده و سپس ۱۰ روز بعد، عمل FIT دیگر بروی بیمار انجام می‌شود. بنابراین برای بیمار سه جلسه جراحی عادی انجام می‌شود. بیمارانی که سطح طاسی بالایی دارند، متقاضی مناسب برای عمل جراحی فوق ترکیبی کاشت مو می‌باشند.

مشاوره


پزشک جراح شما باید حتماً یک جلسه مشاوره برایتان ترتیب بدهد که طی آن پوست سر را به طور کامل معاینه و بررسی می‌کند. قبل از هر گونه برنامه‌ریزی برای عمل کاشت مو باید موارد زیر به طور دقیق و قطعی مشخص شود:

  • تعداد گرافت‌های مورد نیاز در ناحیه پذیرنده
  • تعداد موهای قابل دسترس در ناحیه اهدا کننده
  • میزان نرمی و انعطاف‌پذیری پوست سر

قبل از انجام عمل کاشت مو، سوابق پزشکی بیمار نیز به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد. گاهی اوقات بیمار قبلاً یک عمل جراحی کاشت مو انجام داده است و از نتایج به دست آمده به طور کامل رضایت ندارد.

روش کار


این عمل تحت شرایط بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. جراح متخصص ابتدا یک داروی بی‌حسی در پوست سر بیمار تزریق می‌کند. سپس در روش FUE، فولیکول‌های تکی مو را که در حالت طبیعی به صورت دسته‌های حامل 1 تا 4 تار مو هستند را از ناحیه اهدا کننده جدا می‌کند. هر واحد فولیکولی توسط همکاران ما در کلینیک در زیر میکروسکوپ پزشکی به قطعات کوچکی تقسیم می‌شود. سپس یک تکنسین کاشت مو، بریدگی‌های ریزی در ناحیه پذیرنده ایجاد می‌کند و گرافت‌های مو را در داخل آنها پیوند می‌زند.
در روش FUT، جراحان ما قسمتی از پوست پشت سر که حامل تار موهای کافی باشد را بر می‌دارند. این قطعه نواری شکل توسط همکاران ما به چندین گرافت کوچک تقسیم می‌شود. سپس بریدگی‌هایی در ناحیه پذیرنده ایجاد شده و گرافت‌ها یکی یکی در نقاط از پیش تعیین شده قرار داده می‌شوند.

بهبودی بعد از عمل


9

فردی که عمل کاشت مو انجام می‌دهد، می‌تواند بلافاصله بعد از عمل، خط موی ظریف و جدید خود را ببیند. هنگامی که اثر داروی بی‌حسی موضعی برطرف می‌شود، بیمار درد مختصری را احساس می‌کند. این درد را می‌توان با استفاده از قرص‌های مسکن کنترل کرد. بعد از حدود یک هفته از کاشت مو، موهای کاشته شده شروع به ریختن می‌کند. ریختن این موها فرایندی کاملاً طبیعی است. بعد از آن موها وارد فاز خواب می‌شوند و به مدت 4 تا 5 هفته در این حالت باقی می‌ماند و سپس رشد مجدد آنها آغاز می‌شود. این موهای جدید در آینده هیچ وقت نخواهند ریخت. در طی دوره بهبودی بعد از عمل ممکن است ورم و کبودی مختصری در پوست سر وجود داشته باشد که از عوارض طبیعی بعد از کاشت مو به شمار می‌آید و بعد از مدت کوتاهی برطرف خواهد شد.

نتایج کاشت مو، دائمی است


کاشت مو در عمل یک راه‌حل دائمی برای برطرف کردن مشکل ریزش مو می‌باشد. در واقع فردی که عمل کاشت مو را انجام می‌دهد، در موقعیتی قرار می‌گیرد که می‌تواند از رشد دائمی موهایی که هرگز تحت تأثیر ریزش مو با الگوی مردانه یا هر نوع دیگری از ریزش مو قرار نمی‌گیرند، لذت ببرد. موهای کاشته شده از نظر ظاهری کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و بعد از آن هیچ کس با انگشت به موهای شما اشاره نخواهد کرد. چراکه ساختار، رنگ و اندازه موهای جدید کاملاً شبیه به موهای طبیعی شما خواهد بود و این باعث تقویت اعتماد به نفس شما نیز می‌شود. هر فردی می‌تواند موهای جدید خود را با هر مدلی که دوست دارد، آرایش کند، کوتاه کند یا بلند نگه دارد.
بنابراین هرگز شانس به دست آوردن مجدد زیبایی و جوانی خود با موهای دائمی و طبیعی از طریق کاشت مو را از دست ندهید.

عوارض جانبی کاشت مو


نکته مهمی که لازم است حتماً به خاطر بسپارید آن است که کاشت مو یک عمل جراحی زیبایی است که با انجام آن می‌توان دستیابی به خط موی کاملاً طبیعی و ماندگار را برای شما تضمین نمود. اما هر جراحی همیشه بعضی خطرات و عوارض جانبی را به دنبال دارد و در مورد کاشت مو نیز این امر صادق است. بعضی از مهم‌ترین عوارض کاشت مو عبارتند از:

 • از دست رفتن حس پوست سر (به صورت موقت یا دائمی)
 • درد
 • کبودی و خون‌مردگی
 • ناراحتی
 • باقی ماندن جای زخم (در مورد کاشت مو به روش FUT)
 • ورم
 • عفونت در موارد بسیار نادر

هزینه کاشت مو


افرادی که قصد انجام عمل کاشت مو را دارند، باید دقت کنند که هزينه كاشت موی طبیعی به عوامل متعددی شامل پزشک جراح، تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای جراحی، تعداد فولیکول‌های موجود در ناحیه اهدا کننده، زمان و کار صرف شده توسط جراح و کارکنان کلینیک بستگی خواهد داشت.